Jump to content
WinClub
Gelo3D

Pamięć ram częstotliwość a ogólna szybkość wszystkiego

Recommended Posts

Witam

Bawiłem sie ostatnio w ramdiska i naszła mnie taka mała dygresja.

Mam : procek i5 4200u plyta kij wie jaka ale lapek to toshiba satelite l50 b 125 wersja biała z groszym procekiem ale lepszą grafiką.
no i najważniejsze ram : ddr3 4 gb i najważniejsze chyba ze to pc3 12800 i właśnie to ;/ : 800 mhz taktowania.

Przy ramdisku gdzie ludzie mieli kosmos na filmikach i grafikach u mnie na ramdisku było odczytu z 1500 MB/s
a ludzie po 3000-5000 naszła mnie myśl że moja pamięć jest po prostu ZA WOLNA i przez to właśnie może mi ogolnie mulić lapek :D

Notka z opisu produktu :

Pamięć systemowa :

Standardowa : 4,096 (1x) MB
Możliwość rozszerzenia do : 16,384 MB
Technologia : DDR3L RAM (1,600 MHz)

Czyli wychodzi że mam w laptopie o 2 razy wolniejszą pamięć niż mógłbym mieć xD

Na alledrogo officjalny kingston 8 gb w najwyższym taktowaniu 1600 Mhz lata po 135 zeta :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Więc jak na 8 gb i rozbudowe lapka wcale drogo nie jest.

Pytanie czy to sie opłaca ? :D jak bardzo wzrośnie mi szybkość pc, na dniach przyjdzie mi ssd dysk więc lapek z nim ożyje a więc może właśnie w przyszłóości odłożyć kase na te ramy ? :D co o ty myslicie ?

O ciekawe tego nie znalem xD
Czyli już to 8 gb tak średnio się opłaca.
Skoro tak samo taktowana to w wolną kość można włożyć 8 gb i jechać narazie na tych dwóch czy lepiej kupić i sprzedać tą 4gbwą i potem ev. drugą kostke ? :D

1600 MHz będziesz mieć, jak włożysz dwie takie same kości.

Całkowicie nie do końca. Jak włoży drugą kość to zyska tylko tryb dual channel.

Wracając do głównego wątku - co można zrobić, aby wyciągnąć max z podsystemu pamięci w tym laptopie?

Kontroler ram w tym laptopie/procesorze jest 1600MHz: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i w laptopie nie ma sensu stosować wyżej taktowanych, bo i tak nie będą działać z wyższą częstotliwością.

Pozostaje:

- rozbudowa ram o drugą kość, aby działały w trybie dual channel

- rozbudowa ram do max pojemności czyli 16GB

- kupno ram o jak najniższych opóźnieniach.

Reasumując, aby się zbytnio nie rozwodzić, najlepsza pamięć do Twojego laptopa to: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information