Skocz do zawartości

Windows 7 Light x64 - w końcu! :)


WinSxS

Rekomendowane odpowiedzi

SjczZRi.jpg

Był XP, był 8.1 (bardzo niedopracowany) - jest też 7. Wybrałem jako podstawę 7 Pro x64, żeby był to lekki system dla komputerów z >4 GB RAMu. Obecnie taka ilość jest najpopularniejsza.
Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - aktualizacje zostały zintegrowane z początku marca. Nie ma w nich GWX.

System okrojony z wielu zbędnych składników, ale jak to w serii Light - nie jest wycięty z obsługi sprzętu. Powinna, jak zresztą wcześniej, zostać ~99% kompatybilność ze sprzętem.

Po zainstalowaniu na pulpicie pokaże Ci się folder Niezbędnik - w środku dwa pliki .reg - domyślne ustawienia usług i usługi Safe - dzięki BlackViper'owi. Znajduje się tam również - jak dla mnie - niezbędny 7zip.

Na pulpicie również znajdziemy Download Center, który jest nadal w przygotowaniu. Nie ukrywam, że nadchodząca matura nie pozwala mi przygotować tego. Niemniej już wkrótce będzie otwarcie.

Dane obrazu:


[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Link do pobrania: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Edytowane przez WinSxS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na Vm ,a jak będzie ok to postawie na pc am2+ :)


Dobra przetestowane ,system działa stabilnie ,ale moim zdaniem nie potrzebne jest to download center (można ziintegrować z os ,chyba że wstawisz reklamy  :trollface: ).

Skryptów nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dobra przetestowane ,system działa stabilnie ,ale moim zdaniem nie potrzebne jest to download center (można ziintegrować z os ,chyba że wstawisz reklamy  ).

 

Wszystkie programy działają, co trzeba? Najbardziej chodzi mi o to.

Download Center będzie już zlepką wszystkiego oprogramowania, co trzeba. Nie będzie wymogu już szukania aplikacji, wszystko na raz będzie i jest to na moim prywatnym serwerze, przez co pliki nie wygasną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie programy działają, co trzeba? Najbardziej chodzi mi o to.

Download Center będzie już zlepką wszystkiego oprogramowania, co trzeba. Nie będzie wymogu już szukania aplikacji, wszystko na raz będzie i jest to na moim prywatnym serwerze, przez co pliki nie wygasną :)

Wszystko co testowałem działa 

testowane.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciały?

 

Sprawdziłem tylko tak na Inspiron 5558 moim sterowniki wszystko ok.

Chrome i Driver Booster normalnie działają innych nie sprawdzałem ale co u mnie go zdyskwalifikowało to to,że dłużej się bootuje niż styczniowy czyścioch od mr.T

 

Twój light ok 37-39 sek.

A czyścioch od Mr.T 29-30 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Download Center będzie coś na wzór Centrum Pobierania w 51lite ?

Taka baza programów: przeglądarek, archiwizerów itp. w różnych wersjach, bądź zoptymalizowanych ?

Tak, możesz sprawdzić jak to obecnie wygląda - przeklejki linków wersji beta, będzie lepiej :)

 

 

Twój light ok 37-39 sek.

A czyścioch od Mr.T 29-30 sek.

W porównaniu do styczniowego ma więcej poprawek, ale zwróć uwagę że Prefetch zaczyna dopiero po paru dobrych restartach działać, więc może jeszcze się ustabilizować

 

 

 

 

*bump 14:04 12 IV, potrzebuję opinii :D

Edytowane przez WinSxS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB czego ? RAM ? HDD ?

 

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka

4GB RAM :)

Sprawdziłem tylko tak na Inspiron 5558 moim sterowniki wszystko ok.

Chrome i Driver Booster normalnie działają innych nie sprawdzałem ale co u mnie go zdyskwalifikowało to to,że dłużej się bootuje niż styczniowy czyścioch od mr.T

 

Twój light ok 37-39 sek.

A czyścioch od Mr.T 29-30 sek.

 

Panowie czy to faktycznie prawda? zalezy mi na szybkosci w sumie, wiec ktora wersja jest lepsza wlasciwie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a mozna wersje takiego windowsa na 32 bitowy system . Odkupilem notebook , dawno system nie formatowany, mam pytanie jaka wersje najlepiej jet to model essentiel b snow nb 116w, oryginalny system windows 7 home edition, intel celeron, 2 gb ram i 320 gb dysk , prosze o odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


witam a mozna wersje takiego windowsa na 32 bitowy system . Odkupilem notebook , dawno system nie formatowany, mam pytanie jaka wersje najlepiej jet to model essentiel b snow nb 116w, oryginalny system windows 7 home edition, intel celeron, 2 gb ram i 320 gb dysk , prosze o odpowiedz, pozdrawiam

Nie planuję już żadnych modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tutaj nowy na forum. Zainstałowałem właśnie  7 Light i bardzo mi się podoba ale mam mały problem bo do pisania na klawiaturze brakuje mi języka ukraińskiego? I mam pytanie do autora modyfikacji, czy ten język został usunięty, czy to u mnie wystąpił ten problem z językiem ukraińskim? A co do systemu to kawał dobrej roboty!!! Pozdrawiam!!!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikomu? Miałem to samo!

To nie wina Lighta, to wina samego WU w W7, M$ za przeproszeniem popierdzielił WU, żeby się przesiąść na Win10.

 

 

Dobra zainstalowałem chodzi na razie ok. Ale w czasie startu pokazuje mi obok Windows 7: Eassos Restore System i każe wybrać system co jest?

 

 

To nie jest już z Lighta. Musiałeś mieć jakiś program od Eassos (ten? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Edit. Udało się zainstalować aktualizacje po zalogowaniu się na konto administratora (domyślnie wyłączone), wcześniej uruchamiając Windowsa tylko ze sterownikami systemowymi (msconfig / "czysty start windowsa") i instalując pobrane paczki aktualizacji (za każdym razem wyłączając usługę Windows Update). Nie wiem natomiast czemu we Właściwościach Systemu (mój komputer, prawym właściwości) -> nazwa komputera -> identyfikator sieciowy: nie mogę zmienić z komputer w sieci firmowej na komputer prywatny. Czy to wina tych skryptów czy czegoś innego? Za każdym restartem domyślnie ustawia mi na komputer w sieci firmowej.</p>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie