Skocz do zawartości

Obce telefony w sieci domowej


VAIO

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w mojej sieci domowej było podłączonych na zmianę kilka telefonów (nie udało mi się zrobić screena). Telefony te nie są moje więc jakim cudem są w mojej sieci ? Połączenie z siecią kablową UPC. Zmieniłem w routerze hasło, adres mac dodałem do listy blokowanych a problem dalej występuje. Dlaczego?


 


Interesujące, nawet tu coś o tym piszą 


[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


 


czyżby ktoś mi się wbił na kompa?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie ma się czym martwić, tak?  Bo jest to popularne zjawisko


Ponieważ jesteś podłączony do sieci kablowej do której są podłączeni też inni i taka cała historia :)

 

Mimo to, że mam hasła? Przecież każda próba wejścia nowego urządzenia wymaga hasła? To ,że jest to normą już się domyślam. Pytanie dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jesteście połączeni jak korzystacie z tego samego usługodawcy :)

Czyli błąd leży po stronie upc, tak? Dziwi mnie tylko jeden fakt. Wybrałem się na wizytę sąsiedzka, zapukałem do każdego i nikt nie posiada takiego modelu tel. Prócz jednego, ale ten nie ma internetu, sporadycznie korzysta, ale z karty sim.

Spróbuj zapingować IP takiego telefonu.

 

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka

Wówczas nie jest widoczny w sieci, pojawia się tylko model i adres mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ;) Bez względu na to czy Ty korzystasz z Wi - Fi Free czy nie to innym robisz za Hot Spota :P

 

I to nie musi być żaden Twój sąsiad może to być osoba postronna, która np. przechodzi obok Twojego bloku :P

Dziwne, ale jak się okazuje prawdziwe. Wykluczyłem to a tylko dlatego, że nie korzystam z tej funkcji. Z drugiej strony nie wiem czy zauważyłeś to, co wcześniej napisałem. Jeden tel ma mój sąsiad, ale on nie jest klientem upc a dwa, że nie posiada żadnego internetu, korzysta tylko z karty sim. Więc dlaczego jego tel zobaczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ;) Co nie do końca oznacza, że powiedział Ci prawdę ;)

 

Druga sprawa nie tylko on ma taki tel. na świecie ;)

 

Ktoś kto np. siedzi na parkingu w aucie albo klatkę obok może mieć taki tel ;)

 

My kiedyś na próbę z jakiś 20 metrów złapaliśmy na próbę Wi Free na jakimś chińskim badziewiu z pierwszego piętra :) z bloku a siedzieliśmy w domku jednorodzinnym :)

 

Wcale nie musi być klientem upc :P wystarczy dobry sąsiad / znajomy / ktoś z rodziny użyczył mu swojego hasła do Wi Free i już może korzystać do woli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ;) Co nie do końca oznacza, że powiedział Ci prawdę ;)

 

Druga sprawa nie tylko on ma taki tel. na świecie ;)

 

 

Wcale nie musi być klientem upc :P wystarczy dobry sąsiad / znajomy / ktoś z rodziny użyczył mu swojego hasła do Wi Free i już może korzystać do woli :P

Ale tylko on ma taki adres mac który mi się wyświetlił. Zaprosiłem go do siebie, sprawdziliśmy adres mac, wyłączyliśmy w tel wifi a komp dalej go widział. Druga sprawa, zamieszkuje 5 piętro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 pięter w bloku to raczej  za dużo bo ściany żelbetonowe etc chyba że mieszka bezpośrednio nad Tobą / po tej samej stronie :)

 

My te 20 metrów zaliczyliśmy po linii prostej bez przeszkód ;) 

 

Zresetuj modem i sprawdź .. 

 

Jak dalej Ci będzie widział to dzwonisz do UPC i wezwij serwis, bo prawidłowo pisało kiedyś, że jak nie wyrazisz zgody na Wi Free to Ty nie korzystasz i nie jesteś hot spotem, ale wiem że w rzeczywistości to nie działało ;) 

 

Zresztą jak Cię drażnią "inni" i nie potrzebujesz WI Fi w mieszkaniu to zrób "most" w routerze o ile masz taką opcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać go zawsze jak tylko mija moje mieszkanie, mieszka parę mieszkań ode mnie Zresetowałem modem, wbiłem nowe hasła do routera, zablokowałem jego adres w routerze, zmieniłem hasło do sieci i dalej d....a ! Widzę go! Na zmianę z innymi, ale pozostałych nie wykryłem, nie wiem kto to. Byłem już u każdego :)

 

Dzwoniłem do upc, ale oni powiedzieli, że nic się nie dzieje, był nawet ktoś z serwisu, ale nic nie zrobił, miał na to centralnie ( nie będę używał brzydkich słów )

 

Wifi w mieszkaniu to podstawa, za dużo urządzeń z tego przyzwolenia korzysta. 

 

A najważniejsze - w tel wyłączone wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

router masz o nich tak???? to jest modem kablowy? jakiś? ja mam też kablówke może nie z UPC a z multimedi. U mnie takich problemów nie ma.

 

1.) Spisz tak wszyskie mac adresy urzadzeń w domu na kartkę : 

- TV

- tablety

- konsole

- PC /Laptopy

 

2.) Dodaj do routera i włacz Quality of Services jeżeli masz.

3.) Włacz filtrowanie adresów MAC dodaj je do listy. 

4.) Opcja już dla profesjonalisów trzeba dodać ten gupi adres usera do tablicy ARP ( sieci komputerowe ) wyższa szkoła jazdy.

Mi sie wydaje że ktoś ci wbił do sieci.

 

Masz możliwość zmiany adresu IP u operatora i poproszenia o zwykły kablowy modem zamiast tego czegoś z wifi od nich. W tedy dokupisz swój router priv . Np ausa polecam łatwa konfiguracja.

 

Możesz także ukryć name sid :) swojej sieci w tedy jesteś nie wykrywalny. W telefonie wyłacz opcje udostępniania jako punkt dostępowy. :) i w systemie prywatne :D połaczenie.

 

JAk to nic nie da zmień usługodawcę. Dla mnie jest to chore.......

 

Router kup w zależności czy masz:

 

XDSL

DSL 

ADSL Anex A

ADSL Anex B. 

 

U operatora się dowiesz jakie masz.

Dodatkowo parametry jak posiada:

VCI i VPI  jakieś hasła do logowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

router masz o nich tak???? to jest modem kablowy? jakiś? ja mam też kablówke może nie z UPC a z multimedi. U mnie takich problemów nie ma.

 

2.) Dodaj do routera i włacz Quality of Services jeżeli masz.

3.) Włacz filtrowanie adresów MAC dodaj je do listy. 

4.) Opcja już dla profesjonalisów trzeba dodać ten gupi adres usera do tablicy ARP ( sieci komputerowe ) wyższa szkoła jazdy.

Mi sie wydaje że ktoś ci wbił do sieci.

 

Masz możliwość zmiany adresu IP u operatora i poproszenia o zwykły kablowy modem zamiast tego czegoś z wifi od nich. W tedy dokupisz swój router priv . Np ausa polecam łatwa konfiguracja.

 

Możesz także ukryć name sid :) swojej sieci w tedy jesteś nie wykrywalny. W telefonie wyłacz opcje udostępniania jako punkt dostępowy. :) i w systemie prywatne :D połaczenie.

 

JAk to nic nie da zmień usługodawcę. Dla mnie jest to chore.......

 

Router kup w zależności czy masz:

 

XDSL

DSL 

ADSL Anex A

ADSL Anex B. 

 

U operatora się dowiesz jakie masz.

Dodatkowo parametry jak posiada:

VCI i VPI  jakieś hasła do logowania

Tak, router mam od nich i jest to modem kablowy.

 

Dodałem tylko swoje adresy, tak jak wspomniałeś. Nadal jest! Pojawia się sporadycznie, ale jednak. Być może ma to związek z tym UPC wi-free. MASAKRA!

 

Jak probllem będzie nadal występował, poproszę operatora o zwykły kablowy model i kupię prywatny.

 

Zmienię chyba system i wrócę do w7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ten koleś i będzie pomimo, że zmieniłeś hasło. On ma swoje ;) Równie dobrze ja mogę stanąć pod Twoimi drzwiami i korzystać do woli ;)

 

Pisałem Ci, że udowodniliśmy z kolegą, że pomimo iż miał wyłączone Free to i tak się podpiąłem się swoim hasłem pod jego "wyłączone free" .

 

Z tego względu wiem, że wtedy nikt w jego otoczeniu nie miał wtedy Upc. :P

 

Ja wyłączyłem, bo mnie wkurzali obok mnie 2 mieszkania pod wynajem to korzystali do woli i nieraz się zdarzało, że przy prędkości 120 ledwo miałem 60 w tym tracone pakiety danych co mnie bardzo irytowało.

 

Najlepiej to powyłączaj co @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Ci podsunął.. Ja już się na tym nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, wszystko wskazuje, że to to jest główny problem. 

Dzięki za wszystko

 

Jeśli ktoś będzie chciał wydać swoją opinie, temat jest otwarty.


 

 


Pisałem Ci, że udowodniliśmy z kolegą, że pomimo iż miał wyłączone Free to i tak się podpiąłem się swoim hasłem pod jego "wyłączone free" .

 

Rozumiem, nie rozumiem jednak jednego - Jeśli w telefonie jest wyłączone wifi, to nie ma możliwości by się łączył z siecią, tak? Wówczas powinienem go nie widzieć a widzę. CO innego gdyby miał w telefonie to włączone. 


Rozmawiałem z sąsiadem, sąsiad nigdy nie łączył się z żadną siecią wifi a tym bardziej upc. Jedynie u swojego operatora telefonii komórkowej.

Macie jakieś pomysły dlaczego widziałem jego telefon?

 

Teraz nie widzę żadnego, zmieniłem system, ale niesmak pozostał i chciałbym znać odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie