Skocz do zawartości

Sterowniki do GA-B75M-D2V


Bogdan75

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś z bardziej obeznanych kolegów zerknąć na aktualność tych sterowników na stronie producenta płyty pod windows 10x64?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chciałem postawić system od nowa i nie wiem czy te są najnowsze a dość rzadko tam odświeżają ostatnio jak wyszła 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytałem ponieważ teraz mam właśnie te stery ale tak na próbę zanim zrobię format zainstalowałem kilka różnych programów do aktualizacji sterowników i każdy z nich pokazywał że są już nowsze.

Ale też każdy z nich proponował inne wersje do tych samych podzespołów  :O i nie wiedziałem jakie w końcu sobie skompletować do instalacji po formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bios na stronie producenta czyli F5  jest najnowszy to zaktualizowałem go jakiś czas temu.

Pod Win 8 był jeszcze IRST  do Win 10 już go niema więc nie wiem czy jest potrzebny ale z tego co pamiętam to najnowszy jaki dało się zainstalować to był 13.6.0.1002

 

Dzięki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że IRST jest potrzebny do Win 10. Co prawda od Visty ten komponent czyli sterownik kontrolera SATA/AHCI/RAID jest wbudowany w system, ale jest okrojony(dla zachowania maksymalnej kompatybilności i uniwersalności), przestarzały i mało wydajny. Tu masz testy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jak widać każdy jeden jest lepszy od wbudowanego w system.

 

Przejdźmy do rzeczy, czyli najnowszych sterowników do posiadanego sprzętu. Podane tu sterowniki są dla systemów Win 7, 8.1, 10 x64(chyba że zastrzeżono inaczej)

Instalować w podanej kolejności:

- chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- USB 3.0 tylko do Win 7(w razie potrzeby zmiany systemu): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Intel VGA(nie trzeba instalować w przypadku posiadania karty zewnętrznej): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IMEI: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

można zaktualizować też firmware:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- audio: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- to samo audio + dolby: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- LAN Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- LAN Win 8.1: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- LAN Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jakby coś nie działało, to śmiało pisz i podaj od razu identyfikator problemowego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 2 sposoby:

- ręczna instalacja z pliku inf

- instalacja nowszej wersji IRST która obsługuje NET 4.6.1 - u Ciebie odpada ze względu na chipset - nowszej się nie da - tylko ręczna instalacja IRST z pliku inf(w menedżerze urządzeń klikasz aktualizuj sterownik i w kolejnych krokach wskazujesz ścieżkę do pliku inf x64).

To jest znany i piękny przykład jak to MS zawalił sprawę - w oficjalnym komunikacie NET 4.6.1 jest wysoce kompatybilny ze wszystkimi wcześniejszymi wersjami i w pełni zasteępuje: 4.0, 4.5.x, 4.6.x - jaki widać myli się. Znam ten przypadek.

Z pliku inf idzie bez problemu - w takiej kolejności jak zawsze czyli ten sterownik jest ważne aby instalować po sterowniku chipsetu.

 

U Ciebie będzie to 7 series:

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Restart - gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że IRST jest potrzebny do Win 10. Co prawda od Visty ten komponent czyli sterownik kontrolera SATA/AHCI/RAID jest wbudowany w system, ale jest okrojony(dla zachowania maksymalnej kompatybilności i uniwersalności), przestarzały i mało wydajny. Tu masz testy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jak widać każdy jeden jest lepszy od wbudowanego w system.

 

Przejdźmy do rzeczy, czyli najnowszych sterowników do posiadanego sprzętu. Podane tu sterowniki są dla systemów Win 7, 8.1, 10 x64(chyba że zastrzeżono inaczej)

Instalować w podanej kolejności:

- chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- USB 3.0 tylko do Win 7(w razie potrzeby zmiany systemu): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Intel VGA(nie trzeba instalować w przypadku posiadania karty zewnętrznej): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IMEI: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

można zaktualizować też firmware:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- audio: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- to samo audio + dolby: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- LAN Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- LAN Win 8.1: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- LAN Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jakby coś nie działało, to śmiało pisz i podaj od razu identyfikator problemowego sprzętu.

Czy żeby zaktualizować sterowniki mam wybrać z podanych linków ostatnie jakie zostały dodane do tych stron? A no i gdzieś znikneły strony z audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta główna bez zmian to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

irst bez zmian

usb 3.0 bez zmian

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te będą działać: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wychodzi na to, że będą, to ostatnie do 3 gen.

Uwaga: jeśli podczas ich instalacji wyskoczy błąd, to nic się nie przejmuj(często tak się zdarza) tylko potwiedź, zrestaruj komputer i odpal instalator ponownie wybierając opcję naprawy. Teraz będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z tym sterownikiem:[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] na stronie jest jako najnowszy natomiast na screenie data to 01.01.1970

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Sprawdziłem więc kilkoma programami do aktualizacji sterowników i każdy z nich też widzi 01.01.1970 proponując (aktualizację) do poprzedniej wersji: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę stawiał na czysto Win 10 (1803) płyta jak w temacie czy te sterowniki na dzień dzisiejszy będą dobre?

-Chipset:10.1.1.40

-IRST: 13.1.0.1058

-IMEI: 11.0.6.1194

-Realtek: HDA 8432

-Lan: 10.025.0226.2018

 

Chciałem podać linki do: station-drivers.com ale coś dzisiaj nie działąją te strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie