Skocz do zawartości

Crucial mx200 czy GoodRam Irydium Pro


VACek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajność na tym samym poziomie - niezauważalna różnica. Crucial ciut tańszy i 10GB więcej pojemności, za GoodRam przemawia lepsza gwarancja. Wybieraj:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jak dla mnie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], Wilk Elektronik SA jeszcze nie zrobił żadnego naprawdę fajnego dysku z którego mogli byśmy być dumni 

Jest moc jak nic crucial mx200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj ziomek taki tam poglądowy obrazek :)

 

attachicon.gif[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na GoodRam masz zły sektor 512b zamiast 4k.

 

Nawet jak mają porównywalne osiągi, to lepiej mieć 250GB jak 240GB.

 

Tak na marginesie dla graczy - nowy COD ma mieć rozmiar 130GB, a już w tej chwili jest gra Timeshock Ultra Edition gdzie instalka ma 52GB, a po zainstalowaniu 142GB - ledwo wystarczył SSD 256GB - na 240GB już by nie weszło, A co będzie dalej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna 

 

"

GoodRam Iridium Pro - Podsumowanie

GoodRam Iridium Pro wypadły w krzyżowym ogniu testów znakomicie nawet w porównaniu do najlepszych 2,5 calowych nośników konkurencji. Chociaż różnice w wydajności między GoodRam Iridium Pro, Samsung SSD 850 Pro i Plextor M6 Pro okazują się stosunkowo niewielkie, wręcz niemożliwe do zdiagnozowania podczas normalnej pracy, wypadają trocheje gorzej od aktualnych liderów. Pozostaje jednak satysfakcja iż producentowi z Łazisk Górnych udało się dogonić czołówkę, dysponującą znacznie większym kapitałem oraz zapleczem technologicznym. Suma summarum znacznie ważniejsze z użytkowego punktu widzenia są pozostałe czynniki, świadczące o umieszczeniu w nazwie urządzenia dopisku Pro. Czterordzeniowy kontroler Phison PS3110-S10 oraz synchroniczne pamięci Toshiba A19 MLC NAND, to bezsprzecznie dobre połączenie, zwłaszcza iż GoodRam deklaruje wytrzymałość komórek na poziomie 600 TB (240 GB) i 800 TB (480 GB). Powiem szczerze, że podane wartości są wręcz imponujące, skoro Samsung zakłada dla modelu SSD 850 Pro 256 GB limit zaledwie 150 TB. Pozostaje pytanie jakim sposobem to obliczono... Polski producent wydaje się natomiast pewny swego i zdeterminowany udowodnić wysoką jakość Iridium Pro, udzielając na rodzinę pięcioletniego okresu gwarancyjnego z darmowym wsparciem technicznym. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony nowymi propozycjami GoodRam, który bez kompleksów nawiązał rywalizację w dotychczas niezagospodarowanym sektorze, okupowanym przez Samsunga i Plextora."

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pytanie czy w ogóle da się, bo już się spotkałem z podobnym przypadkiem na tanich kontrolerach. System powinien, to zrobić samoczynnie, a jak nie to można go zmusić partycjonując dysk przed instalacją systemu.

ale na tym dysku nie ma systemu system jest na crucialu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pytanie czy w ogóle da się, bo już się spotkałem z podobnym przypadkiem na tanich kontrolerach. System powinien, to zrobić samoczynnie, a jak nie to można go zmusić partycjonując dysk przed instalacją systemu.

wiki , napisz co i jak zrobic aby bylo OK

 

mam rozumiec ze migracja calego systemu odpada , tylko format ?

chodzi mi o sys w7 x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz nowy do tego Lenovo, to nie ma potrzeby instalacji na GPT nawet Win 10 jeśli tylko 2 partycje potrzebujesz. Podłacz go gdziekolwiek do lapka czy PC i zrób 2 partycje jak ci wygodnie lub nawet tylko jedną systemową MBR i rozmiar jednostki alokacji ustaw 4096.

Potem podczas instalacji zainstaluj system na tej partycji bez formatu. Gotowe - drugą partycję założysz sobie juz z poziomu nowego systemu. Przy okazji nie będziesz miał tej małej 100MB lub więcej w zależności od systemu - wszystko będzie na systemowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie