Jump to content
RemixPL1994

Jak przywrócić usunięty sklep oraz kalkulator z Windows 10?

Recommended Posts

Witam, jak stawiałem windows 10 to usuwałem aplikacje typu office, xbox, pogoda itp i też usunąłem sklep oraz kalkulator. Chciałem przywrócić kalkulator ale nie wiem jak, jakieś pomysły?

Oraz jakie jest wasze zdanie na temat usunięcia aplikacji sklep? czy wpływa to w jakiś sposób na stabilność systemu lub jakieś błędy itp? Czy można śmiało usuwać?

Tutaj masz sposób, może Tobie też zadziała. Jak będzie sklep to kalkulator dodasz.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja utworzysz nowe konto użytkownika to kalkulator na pewno wróci.

Co do sklepu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Usuwać można, Ziemia nie przestanie się kręcić z tego powodu...

Dzięki, poradziłem sobie dzięki temu programowi disablewintracking :)

Dziękuje za pomoc wszystkim. Rozumiem, że gdybym tak sobie nie poradził to wystarczy stworzyć nowe konto, potem nowe konto usunąć i aplikacje się tworzą na nowo w starym i nowym i są spowrotem? :)

Mam jeszcze 2 pytania, nie chcę zakładać nowego tematu.

1. Jak zmienić kontrolę głośności w Windows 10 z poziomej na taką pionową standardową jak w np. windows 7? Da się zrobić to jakimś plikiem rejestru .reg czy .bat? Bo wiem, że się da bo jakimś programem już to raz robiłem.

2. Da się zrobić tak by z eksploratora plików znikła opcja Szybki dostęp? Aktualnie poodpinałem wszystko stamtąd i zostawiłem tylko Pulpit, ale czasami zdarza mi się dodać nawet nie wiedząc kiedy jakieś nowe i mnie to denerwuje i czasami też znika pulpit. Chciałbym by był tam tylko pulpit i żeby nie dało się go usunąć. Da radę tak?

1. Jak zmienić kontrolę głośności w Windows 10 z poziomej na taką pionową standardową jak w np. windows 7? Da się zrobić to jakimś plikiem rejestru .reg czy .bat? Bo wiem, że się da bo jakimś programem już to raz robiłem.

ad1) uruchom CMD jako administrator, wklej + ENTER

REG ADD "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\MTCUVC" /V EnableMtcUvc /T REG_DWORD /D 0 /F

ad2) nie wiem

2. Da się zrobić tak by z eksploratora plików znikła opcja Szybki dostęp? Aktualnie poodpinałem wszystko stamtąd i zostawiłem tylko Pulpit, ale czasami zdarza mi się dodać nawet nie wiedząc kiedy jakieś nowe i mnie to denerwuje i czasami też znika pulpit. Chciałbym by był tam tylko pulpit i żeby nie dało się go usunąć. Da radę tak?

Ustawienia>Personalizacja> start> i wyłącz "Pokaż ostatnio otwierane elementy na listach szybkiego dostępu

Ustawienia>Personalizacja> start> i wyłącz "Pokaż ostatnio otwierane elementy na listach szybkiego dostępu

Mogę prosić o screena? Nie wiem gdzie to znaleźć :P

ad1) uruchom CMD jako administrator, wklej + ENTER

REG ADD "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\MTCUVC" /V EnableMtcUvc /T REG_DWORD /D 0 /F

Jak by to zapisać w .bat lub .reg by wystarczyło kliknąć 2 razy i by się wykonało automatycznie?

Teraz mam tak:

Nie wiem teraz jak usunąć ten folder u góry Pulpit oraz jak zrobić by po lewej obok Pulpit nie było tego odptaszania itd i żeby był sam pulpit a ten szybki dostęp był nie widoczny :D

OldNewExplorer 1.1.7

Teraz mam tak:

Nie wiem teraz jak usunąć ten folder u góry Pulpit oraz jak zrobić by po lewej obok Pulpit nie było tego odptaszania itd i żeby był sam pulpit a ten szybki dostęp był nie widoczny :D

Otwórz notatnik, wklej:

zapisz w wybranej przez siebie lokalizacji jako wszystkie pliki dowolnanazwa.bat

Gotowe !

Mam jeszcze 2 pytania, nie chcę zakładać nowego tematu.

Tutaj masz klucze rejestru, jeden włącza regulację taką z Windows 7, drugi przywraca standardową z Windows 10.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information