Skocz do zawartości
Mr.T

Windows Vista Sp2 luty 2k16 [x86-x64] winclub PL

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala przy instalacji na Elitebook 6930p, a w zasadzie pod koniec już przy konfiguracji, pętla BSOD. Wersja Buisness 64bit.

Czysty obraz bez problemu się zainstalował. 

Niestety ten sam problem, na tej samej edycji systemu (Business x64) i również podobny laptop HP, ale model 2510p.

Oprócz tego problem z zamulającym środowiskiem instalacji (to samo co w testowej wersji z 2014).

Proszę @Mr.T zrób nową wersję przed końcem wsparcia :). Nie prosiłbym o to gdyby ta działała.

Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem Vistę z tego tematu, wersja Home Basic. Wszystko ładnie śmiga poza wyszukiwaniem aktualizacji w Windows Update... Procesor na 100% i wyszukuje i wyszukuje i nic.

Jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest pcloud i mega i oba dziaja

Działa działa. Natomiast mam problem co poprzednicy. System zasuwa jak szalony, ale nie wyszukuje aktualizacji. Zostawiony na kilka godzin, i cały czas "trwa wyszukiwanie". W moim przypadku akurat wersja Ultimate 64bit. Pamiętam, że jakiś rok temu działało normalnie. Wszyscy węszą spisek, że M$ uwala starsze systemy, by zmusić do (teraz już płatnego, chyba że OEM z laptopem z media czy rtv) przejścia na Win10, no ale to chamstwo, jeśli to fakt. Nie po to płaciłem, by się jaja działy. Nie ważne że dawno, nie ważne że coś. Windows XP mimo braku wsparcia od 2 lat, normalnie pobiera aktualizacje, a Vista i 7 nie (na 7 wystarczy zainstalować jakąś poprawkę).

EDIT: Mam fixa, właśnie podczas pisania tego, okazało się że to działa. Pobieramy WSUS Offline (może być najnowszy, jeszcze tam Vista jest). Każemy mu wyszukać poprawki dla Visty (64 lub 32). Jak znajdzie, to instalujemy to co znalazł, zaznaczając auto-reboot. Jak skończy, po dwóch rebootach i już się sam nie uruchomi (bo mi po 1 reboocie sam się uruchomił, ale chyba na koncie admina bo na pulpicie nic nie było), odpalamy WU, i po kilku minutach cieszymy się wyszukanymi aktualizacjami (w tym, jak ktoś ma Ultimate - dodatkowymi dla Ultimate). Nie wiem która poprawka za to odpowiada, ale jak widać, jest jej odpowiednik z 7 na Vistę, bo WSUS coś tam poinstalował, a potem WU zaczęło działać. Jak będzie wincyj chętnych, i przyda się to ludziom, to zrobię przejrzysty poradnik co i jak, wraz ze screenami, żeby każdy mógł to rozwiązać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradniki-Vista-Windows Update

Kung Fu TapaTalk Master!

Poddziałów tam nie ma, więc rozumiem, że reszta to tytuł :) Dodam tylko, że to rozwiązanie, jest analogiczne dla innych systemów. Więc jeśli ktoś ma problemy z Win 7/8.1 albo nawet 10, to tak samo, można będzie tego użyć. Dla office też :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opcja instalacji HomePremium x86 cos nie idzie. Wywala blad plikow instalki. Wrzucane na dwa rozne pendrive, w rozne zlacza usb. Obraz sciagany 2 razy. Za kazdym razem blad przy kopiowaniu plikow. Za to z tego samego obrazu instalka wersji Busines poszla bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opcja instalacji HomePremium x86 cos nie idzie. Wywala blad plikow instalki. Wrzucane na dwa rozne pendrive, w rozne zlacza usb. Obraz sciagany 2 razy. Za kazdym razem blad przy kopiowaniu plikow. Za to z tego samego obrazu instalka wersji Busines poszla bez problemu.

To nie tylko Ty płyniesz w problemach związanych z tym iso. U mnie jest całkiem inny przypadek (z x86) - Windows 7 USB/DVD Tool, Ashampoo Burning, UltraISO - wszystkie przy tym obrazie psuje płyty DVD (5zł w koszu, nie majątek ale zawsze można było na coś innego je wykorzystać). Nagrywane na dwóch różnych laptopach - wątpię, żeby nagle dwie nagrywarki się zepsuły w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi