Skocz do zawartości

[CSM v1.8.1] CopyScanerMultimedia - youtube, alltube, cda, facebook... odtwarzanie - pobieranie


JedenBit

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA !
Na okrojonym modzie XP - 51lite - jak donosi jeden z użytkowników, nie działa streamowanie z sieci w MPC-HC ,
nie jest to wina samego programu CSM. Najprawdopodobniej w tym windowsie została usunięta jakaś biblioteka
bądź wyłączona opcja z której korzysta ten player do odtwarzania plików z sieci. Przy próbie odtworzenia
materiału, MPC-HC wyświetla brak pliku, nie działa więc ani poprzez CSM ani poprzez wklejanie ręczne,
bezpośredniego linku w MPC-HC i najprawdopodobniej MPC-BE też nie będzie działać ponieważ bazuje
na tym pierwszym.

Dodałem ankietę do tematu z kilkoma propozycjami wprowadzenia zmian do wersji CSM v1.2

Jak zapewne co poniektórzy już zauważyli, wsparcie dla cda.pl "wygasło". Wprowadzili zmiany na stronie i wersja
CSM v1.1 przestała, wspierać ten portal.

 

Wersja instalacyjna CSM od wersji portable różni się tym że, wersja instalacyjna to samorozpakowujące się
archiwum rar z domyślną ścieżką wypakowania do program files (można ręcznie wybrać inny folder) i opcją
automatycznego dodania skrótu do listy menustart.
Poza tymi różnicami obie wersje są identyczne i obie wersje ustawienia i wszelkie pliki trzymają w swoim
głównym folderze.
Wersję instalacyjną można również rozpakować winrar'em jak wersje portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po ankiecie że frekwencja nie za duża, mimo to kierując się waszymi głosami

i ankietą dodałem obsługę cda.pl (beta) oraz zwracanie bezpośrednich linków do pobrania,

a od siebie dorzuciłem opcję pobierania plików przez CSM, dla mnie osobiście to

najważniejsza i najlepsza opcja z tej ankiety.

 

Cała lista zmian jak i opis znajduje się poniżej, a linki do pobrania najnowszej

wersji CSM, jak zawsze znajdziecie w pierwszym poście.

 

Zmiany w CSM v1.2 :

- Obsługa linków bezpośrednich z rozszerzeniem mp3,mp4,flv,gif,jpg,png [silnik wewnętrzny]

- Dodana opcja Download - Zapisz plik... - [ctrl + win]

- Dodana opcja Download - Kopiuj link (schowek) - [ctrl + win]

- Dodano wyszukiwanie linków rtmp [silnik wewnętrzny]

- Zaktualizowany zewnętrzny silnik [2016.03.06]

- Dodano obsługę serwisu wrzuta.pl [silnik wewnętrzny]

- Dodano obsługę serwisu cda.pl (beta) [silnik wewnętrzny]

 

CSM w wersji v1.2 wnosi sporą funkcjonalność o którą apelowaliście, a mianowicie pobieranie.

Została dodana funkcja - Download [ctrl + win] - w której do wyboru mamy dwie opcje:

- Zapisz Plik...

Po wybraniu tej opcji, skopiowaniu linka np. z youtube i kliknięciu kombinacji klawiszy

[ctrl + win] pojawi się okno w którym wybieramy miejsce gdzie zostanie zapisany plik,

po kliknięciu zapisz rozpocznie się pobieranie pliku.

Podczas pobierania mamy możliwość za pauzowania klikając [ || ], wznawiamy klikając w ten

sam przycisk [ |> ].

Po ściągnięciu mamy możliwość kliknąć w [Otw. folder] co spowoduje otwarcie folderu docelowego

i wskazanie ściągniętego pliku, zamykamy okno klikając w [X] bądź w [ Zamkinij ].

 

- Kopiuj link (schowek)

Po wybraniu tej opcji, skopiowaniu linka np. z youtube i kliknięciu kombinacji klawiszy

[ctrl + win] zostanie wydobyty link bezpośredni do pliku, który zostanie skopiowany do

schowka systemowego. Wystarczy kliknąć np. w notatniku prawym klawiszem myszki -> Wklej ,

aby zobaczyć wydobyty link.

 

Klawisz win to ten w postaci logo windows obok alt, położony najczęściej pomiędzy

lewym klawiszem Control a lewym klawiszem Alt.

 

Do silnika wewnętrznego CSM'a dodałem obsługę wrzuty.pl oraz cda.pl (beta).

cda.pl jest w wersji beta, dlatego czasem może pojawić się w rogu czerwony

napis - Nie załapało :( - należy wtedy ponowić, spróbować jeszcze raz,

jeżeli to nie pomoże należy spróbować w innej rozdzielczość bądź jeszcze raz

po odczekaniu krótkiej chwili, za jakiś czas.

Rzadziej może się zdarzyć że pojawi się zielony napis i player przeprowadzi

nieudaną próbę odtworzenia linku, wtedy należy postępować tak jak wyżej

(tak jak w przypadku czerwonego napisu - Nie załapało :( )

 

Warto też sprawdzić, czy nie próbujemy czasem odtworzyć/pobrać materiał,

dostępny tylko dla użytkowników premium lub czy czasem nie ma jakiejś przerwy

technicznej/awarii na portalu cda.pl

 

 

Co do 51lite i braku odtwarzania w playerze MPC-HC linków, najprawdopodobniej

przyczyną jest wycięty w tym modzie windowsa xp, internet explorer , z którego

bibliotek najprawdopodobniej korzysta MPC-HC.

Również wbudowane pobieranie plików w CSM (w wersji v1.2), korzysta z biblioteki

internet explorer, więc wbudowane pobieranie raczej na sto procent nie będzie

działać na tym modzie (51lite), podobnych problemów możecie się spodziewać

na innych modach windowsa gdzie wycięty jest internet explorer.

 

W kolejnych wersjach w planach jest wdrożenie pobierania "niezależnego"

od bibliotek internet explorera.

 

Jako że CSM v1.2 podczas pobierania korzysta z biblioteki internet explorer,

warto często usuwać pliki tymczasowe w internet explorer przy częstym

pobieraniu, zwłaszcza większych plików.

 

 

Na koniec standardowo, piszcie o błędach w działaniu, propozycjach zmian

i nie zapominajcie zostawiać punktów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy użyciu mpc z twoimi ustawieniami obraz wygląda jakby nie miał w ogóle antyaliasingu. Wszystko jest poszarpane. Na oryginalnym MPC-HC wszystko fajnie śmiga

 

czasami program jakby potrzebował więcej czasu na odpalenie MPC-HC lub jakby w ogóle nie wyłapywał filmu (np z yt) - czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z MPC-HC u siebie nie zaobserwowałem, a dość sporo bawiłem się ustawieniami, poza mniejszym

zużyciem zasobów nie ma różnicy u mnie. Być może moje ustawienia przystosowane są do starszych maszyn

i do windowsa XP/7.

 

Ty jaki masz sprzęt nowszy/starszy jaka grafika i system? Ogólnie polecam pobawić się ustawieniami w player'ze i

skonfigurować go pod swoją maszynę bo można sporo zyskać.

 

Program odpala MPC-HC jak wyciągnie link z danej strony. A więc pobiera najpierw stronę, dekoduje dane i wyciąga link. Jeżeli akurat w tym momencie serwer na którym jest strona jest obciążony (np. youtube) to

pobieranie jest wolniejsze, tak samo w przypadku gdy sam coś ściągasz i zapychasz łącze u siebie.

 

Jest też inna kwestia, CSM ma dwa silniki, wewnętrzny i zewnętrzny, wewnętrzny wbudowany działa bardzo szybko,

zewnętrzy jest wolniejszy, jeżeli korzystasz np. z wrzuty to odpalanie MPC-HC jest błyskawiczne bo tym zajmuje się

silnik wewnętrzny wbudowany, jeżeli youtube to trwa to dłużej bo ten serwis obsługuje silnik zewnętrzny a do tego

jest znacznie więcej pobieranych danych i dekodowania.

 

Więc widzisz składa się kilka czynników - obciążenie danego serwisu, obciążenie własnego łącza, z jakiego silnika

korzysta CSM i z jakiego serwisu próbuje zdobyć link (różne serwisy mają różne zabezpieczenia i różną ilość danych do pobrania).

I nie można też zapominać że jeżeli akurat w momencie próby odpalenia pliku np. z wrzuty, serwer będzie miał kilkusekundową zwieche, to CSM nie uda pobrać się danych i pliku nie odpali, tak samo jeżeli my akurat utracimy chwilową łączność z internetem, należy spróbować ponownie - [ctrl + shift].

 

A wyłapywanie filmów z youtube to w jakim sensie? Masz ustawioną w CSM inną jakość Youtube niż najlepsza?

Jeżeli tak to pewnie chodzi o to:

 

aha jeżeli wybierałeś w csm - jakość youtube na 360p i film się nie uruchamiał to najprawdopodobniej znaczy że nie ma tego filmu na yt w takiej rozdzielczość, zmień na mniejszą - 240p bądź na większą 720p i sprawdź ponownie, wszystkie opcje jakości oprócz [najlepsza] są przypisane na sztywno, jeżeli youtube nie będzie oferowało filmu w takiej jakości to film się nie otworzy, tylko opcja [Najlepsza] wybiera i uruchamia film w najlepszej dostępnej jakości

Następnym razem piszcie z jakiego systemu korzystacie, jakie macie ustawienia w CSM,

i z jakim serwisem jest problem najlepiej dołączając link z którym jest problem,

pomoże to w znacznie sprawniejszym rozwiązaniu problemu.

 

..............................................

 

onedrive to dysk w chmurze (windy) ... ludzie trzymaja miedzi innymi filmy

masz przykladowy link

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

a tu link z Gdrive (google)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

przetestuj ;)

Przetestowałem u siebie i:

 

Gdrive (google)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Działa i w CSM i solo na silniku zewnętrznym, minus taki że w mpc-hc trzeba czekać aż się zbuforuje

więc nie da się na bieżąco przewijać ale VLC daje sobie z tym rade.

 

onedrive

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Nie działa w silniku zewnętrznym, nie wywala mi błędów certyfikatów ssl, wywala mi to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]Czyli najprawdopodobniej kiedyś obsługiwał ale pozmieniali zabezpieczenia na onedrive.

 

U mnie w CSM już działa, co prawda połowicznie na razie, siadłem wczoraj z ciekawości myśląc

że na tym onedrive będą grubsze zabezpieczenia i się pomyliłem, obecnie CSM link wyciąga ale

nie działa w MPC-HC ani nie da pobrać się przez CSM, za to odpala w VLC i w CSM można zamiast

pobrania ustawić - Kopiuj link. Dzieje się tak dla tego ponieważ nie jest to do końca bezpośredni

link do pliku, ale myślę że w kolejnej wersji CSM będzie to już działało w pełni.

 

Jeżeli korzystasz z CSM i z onedrive a powyższe ograniczenia ci nie przeszkadzają to mogę ci

podrzucić moda CSM v1.2 (sam plik csm.exe).

 

Edycja:

Poprawka co do onedrive, CSM wyciąga już bezpośredni link do pliku więc działa w pełni.

Działa dzięki współpracy dwóch silników, pierwszy silnik wbudowany dekoduje i wyciąga link

a silnik zewnętrzny go odpala i dostaje odpowiedź zwrotną z serwera z bezpośrednim linkiem do pliku,

to tak w skrócie.

 

Niestety link bezpośredni z onedrive nie działa w mpc-hc, pisze - Otwieranie - i cały czas

pobiera z sieci dane, pewnie odpali film dopiero po pobraniu całości, tak samo jest w MPC-BE,

VLC otwiera bez problemu.

 

Edycja:

Wrzucam zmodyfikowaną wersję CSM v1.2 do testów:

 

CSM v1.2 mod [zip].zip

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Posiada dwie zmiany:

- Pełne wsparcie dla cda.pl [wewnętrzny silnik]

- Wsparcie dla onedrive [wewnętrzny silnik]

 

Głównie chodzi mi o sprawdzenie cda.pl , u mnie na xp śmiga świetnie, nie wiem jak z

nowszymi systemami, dajcie znać czy są problemy (zastosowałem nowy sposób dekodowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja i nowe funkcje, tym razem skupiłem się głównie na wbudowanym pobieraniu i połączeniu HTTPS,
nad którymi spędziłem naprawdę grubych parę dni, głowiąc się żeby to działało i trybiło wszystko razem.
Przy tym projekcie chyba żadna z innych funkcji nie pochłonęła tyle mojego czasu i sprawiła tyle problemów.
Oczywiście to nie jedyne zmiany, a więc lecimy.

 

 


Zmiany w CSM v1.3 :
- Dodana obsługa [silnik wewnętrzny] :
  : cda.pl (aktualizacja)
  : tvp.pl
  : tvp.info
  : tvpparlament.pl
  : onedrive.live.com
  : allmp3.mobi (aktualizacja)
- Obsługa linków bezpośrednich z rozszerzeniem 3gp,wav,avi,bmp [silnik wewnętrzny]
- Dynamiczne ustawienia - Jakość YouTube [Tylko audio, słaba, średnia, dobra, najlepsza]
- Zoptymalizowany kod programu
- Ulepszona funkcja powiadomień
- Zaktualizowany zewnętrzny silnik [2016.03.18]
- Dodana obsługa HTTPS
- Opcja przypisania 4 player'ów [rozwijana lista]
- Opcja Download - Zapisz plik... - [ctrl + win] - całkiem nowy silnik:
  : Pełna obsługa linków bezpośrednich do plików
  : Wyświetlenie rozmiaru pliku przed pobraniem
  : Automatyczne wykrywanie typu pobieranego pliku i przypisanie rozszerzenia [pliki audio, wideo, grafika]
  : Obsługa HTTPS
- Kilka mniejszych poprawek



W przeciwieństwie do wersji 1.2 mod w wersji 1.3 strona onedrive.live.com jest w pełni
obsługiwana przez silnik wewnętrzny CSM. Między innymi to zasługa dodanej obsługi HTTPS,
która przysporzyła mi naprawdę długie godziny czytania, główkowania i wklepywania kodu.

Kolejną większą zmianą są ustawienia dynamiczne [Jakość Youtube].
We wcześniejszych wersjach CSM, te ustawienia były statyczne, czyli ustawiane
na sztywno co powodowało że jeżeli ustawiliśmy jakość w CSM na 240p a youtube nie miało
filmu w takiej rozdzielczości to film się nie uruchamiał.
Teraz gdy wybierzemy np. 240p a film na youtube nie ma takiej rozdzielczości to program
uruchamia film w dostępnej mniejszej rozdzielczości niż 240p, analogicznie jeżeli ustawimy
w CSM 720p a na youtube nie ma dostępnej takiej rozdzielczości to program odtworzy film
w mniejszej dostępnej rozdzielczości itp. itd.
 
Dodałem również możliwość przypisania 4 ścieżek do player'ów i łatwe przełączanie ich z
poziomu rozwijanej listy. Teraz można dodać kilka player'ów i szybko oraz łatwo przełączać
po między nimi z którego ma korzystać CSM. Po dodaniu do listy player'ów wystarczy wybrać
jeden z nich z listy i kliknąć Ctrl+Shift aby odpalić w nim materiał multimedialny, nie trzeba klikać
[Zapisz]. Pod listą dodany jest przycisk z minusem [-] ,służy on do usuwania wybranej pozycji
(player'a) z listy.

Opcja download - Zapisz plik... - czyli opcja pobierania w CSM ma teraz całkowicie nowy silnik,
opcja ta została od nowa napisana, dzięki czemu wbudowane pobieranie nie korzysta już z
bibliotek internet explorera, teraz pobieranie jest całkowicie niezależne, więc teraz pobieranie
materiałów nie będzie stwarzać problemów na zmodyfikowanych Windowsach gdzie internet
explorer został wycięty, usunięty z systemu. Również zapisywanie pliku następuje tylko w tym
miejscu gdzie wskazaliśmy, plik nie jest ściągany i zapisywany gdzieś jeszcze na dysku w
katalogu typu cache/temp jak miało miejsce to wcześniej.
Przy opcji pobierania po kliknięciu Ctrl+Win zobaczymy okno zapisu, w górnym lewym rogu
od razu przed pobieraniem widzimy ile zajmuje dany plik, automatycznie również wykrywany
jest typ pliku jaki chcemy ściągnąć i przypisywane jest odpowiednie rozszerzenie.
Jeżeli nie chcemy żeby program dopisywał automatycznie rozszerzenia wystarczy z listy
"Zapisz jako typ" wybrać pozycję "Wszystkie pliki".
Podczas pobierania, po prawej stronie możemy znaleźć przyciski - [C] - służy on do skopiowania
linku do pliku który aktualnie jest pobierany.
Pobieranie możemy zatrzymać i wznowić, trzeba mieć na uwadze że nie jest to opcja
wznawiania pobierania niedokończonego pliku a jedynie za pauzowanie pobierania,
dla tego też czasem może się tak zdarzyć że po za pauzowaniu i wznowieniu pobieranie
zostanie zakończone, jest to zależne od serwera z którego aktualnie pobieramy i to jakie
ma on ustawienia, niektóre serwery zrywają od razu połączenie kiedy wykryją że
pobieranie zostało "przerwane", inne serwery mają pewien limit czasowy po którym zrywają
połączenie, dla tego przed skorzystaniem z tej opcji najlepiej na starcie przetestować
jak reaguje dany serwer z którego pobieramy plik, niż skorzystać z niej dopiero przed końcem
pobierania dużego pliku, które zajęło nam sporo czasu i się niemiło przekonać że serwer zrywa
połączenie i wznowić już się nie da.

Uwaga ! podczas pobierania jeżeli istnieje już plik w folderze do którego pobieramy plik o takiej
samej nazwie, to program bez pytania go nadpisze ! Podczas pobierania, program na starcie
rezerwuje tyle miejsca na dysku ile zajmuje pobierany plik, sprawdź czy masz wystarczającą
ilość wolnego miejsca, w przypadku nie wystarczającej ilość, program od razu wyświetli komunikat
o treści "Błąd".

CSM obsługuje również pliki obrazu, po skopiowaniu bezpośredniego linku do pliku np. w firefox
wybierając "prawy przycisk -> kopiuj adres obrazka" możemy uruchomić go w player'ze klikając
Ctrl+Shift bądź ściągnąć na dysk klikając Ctrl+Win.

Z grubsza to tyle, zostaw łapkę w górę oraz plusik nie zapomnij za lajkować, za subskrybować
i skomentować, powiadomić babcie i dziadka oraz skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą :D ;)

 

edit:

 

Wszystkie wersje instalacyjne, instalują się w folderze docelowym - program files\CSM , więc instalując

nowszą wersję, stare pliki zostają zastąpione, nadpisane nowymi a konfiguracja zostaje zachowana,

dodawany jest tylko nowy skrót do menu start z nowym numerem wersji programu, więc stary

skrót należy usunąć ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka w sumie nie ma ograniczeń, nic mi w każdym razie nie wiadomo.

 

Youtube.dll ? czy pb1.dll ? zmień rozszerzenie z dll na exe i sprawdź w wierszu poleceń, ale ogólnie,

program odpala się z pliku csm.exe i nie jest przypisany do żadnej przeglądarki, to z jakiej korzystasz nie ma

najmniejszej różnicy, ponieważ program operuje na schowku systemowym i z niego pobiera linki, bez różnicy jest więc

skąd skopiujesz link, czy z firefoxa czy internet explorer a może z notatnika itp. nie ma to najmniejszego znaczenia,

jedynie link musi być cały a więc zawierać początek http:// , https:// , ewentualnie www. ( w tym przypadku program

sam dopisze http:// na początek).

 

Pierwszy raz spotykam się z takim problemem, na pewno odpalasz prawidłowo program? przez csm.exe , jest to jedyny plik exe :P

 

 

edit:

WinSxS a jak u ciebie działa CSM v1.3? niema problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie u ciebie jest coś nie tak, cda.pl korzysta z silnika wbudowanego w CSM i to ci ruszyło, youtube jest

obsługiwany przez silnik zewnętrzny i to ci już nie ruszyło co potwierdziłeś jeszcze odpalając prosto z konsoli co ci

wysypało błędy SSL które pierwszy raz widzę na oczy, wygląda na to że nie trybi u ciebie silnik zewnętrzny, nie

blokuje ci go jakiś antywirus? firewall? zwłaszcza na porcie 443 ? na którym właśnie idzie komunikacja

SSL/HTTPS.

 

Odpal w CSM v1.3 poniższe linki [ctrl+shift]:

 

1)Silnik wewnętrzny:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2)Silnik zewnętrzny:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(Sprawdzałem przed chwilą wszystkie u siebie i nie ma żadnych problemów z tymi linkami)

 

Jeżeli odpalą ci się wszystkie linki z grupy 1 (silnik wewnętrzny) , a nie odpalą się z grupy 2 (silnik zewnętrzny)

to tylko potwierdzi że problem tkwi w silniku zewnętrznym i jakimś problemie po twojej stronie.

Linki z grupy pierwszej są obsługiwane wyłącznie przez sam program CSM z pominięciem zewnętrznego silnika.

 

Użytkownicy potwierdzali działanie na:

- Windows XP SP3
- Windows 10 Pro 64 bit
- Windows 7 x86

 

Więc powinno wszystko trybić, no może jakieś problemy jeszcze bym zrozumiał przy Windows XP x64 sp2,

bo ogólnie mówi się że to nie jest udana wersja windowsa i lubi sypnąć błędem przy korzystaniu multimedialnym,

ale zwykły Windows XP czy te wymienione wyżej nie powinny sprawiać żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś [Ctrl+Shift] bez auto? Przetestuj też powyższe linki z obu grup.

 

Dajcie znać jak sprawa wygląda po przetestowaniu linków.

 

edit:

 

Przeprowadźcie jeszcze potem jedną próbę na tych samych linkach, tym razem ustawiając w CSM

Download -> Kopiuj link (schowek) i sprawdźcie [ctrl+win] czy będzie poprawnie zwracać linki bezpośrednie

do plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mój program nie jest tylko do obsługi youtuba, to kombajn który ma zastąpić głównie flash playera w życiu

codziennym więc nie wyważam otwartych drzwi, raczej mój pomysł jest pionierski. Gdybym wyważał otwarte drzwi to

zrobiłbym specjalną apke obsługującą tylko youtube na wzór miniTube czy dedykowaną taką samą tylko pod np.

cda.pl żaden problem i roboty nie wiele, ale ja mierze znacznie wyżej.

 

Zresztą trochę nie wiesz jak wygląda takie korzystanie z CSM na co dzień skoro jak piszesz nie bawiłeś się

nim bo u ciebie nie trybi, nie można tego porównać do miniTube i nie doświadczyłeś tej wygody :)

 

Tu też może leżeć problem, skoro wspomniałeś że wycinasz ostro w swoich systemach kastratach.

 

Co do Windows XP x64 , to mówię tylko jakie chodzą o nim opinie, zwłaszcza u osób które siedzą w modyfikacjach,

od nich tak się często słyszało i że ten windows raczej dedykowany jest pod serwery, ja tam nigdy z niego nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odebrałem tego jako krytyki, tylko chodzi mi że nie zrozumiałeś koncepcji programu.

 

Chyba udało mi się usunąć problem z youtube i certyfikatami SSL, jeżeli ktoś ma problem z odpalaniem

youtube, lub inne podobne problemy to niech sprawdzi moda v1.3:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dokonałem kilka lekkich modyfikacji, które powinny usprawnić prace.

 

Do tego przetestowałem CSM na virtualce i na poniższych systemach wszystko chodzi elegancko:

 

- Windows 7 Starter 32bit

- 51lite 3.3p RTM (modyfikacja XP)

 

Nie mogę przetestować na Win8.x czy Win10 z jednego prostego powodu, nie mam procka x64,

niedługo zrobię jeszcze testy na Win7 x64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Do tego przetestowałem CSM na virtualce i na poniższych systemach wszystko chodzi elegancko:
- Windows 7 Starter 32bit
- 51lite 3.3p RTM (modyfikacja XP)

 

Sprawdź jeśli możesz na XP Light (ten mój) i Operze najnowszej, ciekawy jestem bo ten duet również nic nie wykrywał.


 

 


sprobuj sobie miniTube2.5 + wit

 

Jak tutaj ustawić jakość? Wszystko idzie w domyślnej pewnie 360p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeśli możesz na XP Light (ten mój) i Operze najnowszej, ciekawy jestem bo ten duet również nic nie wykrywał.

Jak już pisałem wcześniej CSM działa globalnie, nie ma różnicy czy linki kopiujesz z Opery, Firefoxa, czy po prostu masz zapisane w notatniku i kopiujesz z notatnika, program operuje na schowku systemowym, więc bez różnicy z jakiego programu zostanie skopiowany link :)

 

Podaj mi linka do twojego XP, bezpośredniego albo do tematu.

 

edycja:

ok znalazłem, pobieram.

 

 

edycja:

Sprawdziłem i wygląda na to że w tym modzie (XP Light) zostały wyłączone jakieś biblioteki

bądź opcje, z których korzysta zewnętrzny silnik, po bezpośredniej próbie odpalenia

zewnętrznego silnika wyskakuje:

 

GkTgIek.jpg

 

Czyli po prostu nawet nie chce się uruchomić, co jest dziwne bo nawet na takim ostrym

kastracie jak 51lite 3.3p RTM [168mb] (co prawda jeden z lepszych kastratów) CSM chodzi

bezproblemowo.

 

Ogólnie CSM działa, tylko że na swoim wewnętrznym silniku, nie obsługuje stron za które

odpowiedzialny jest zewnętrzny silnik takich jak np. youtube właśnie,

tak więc cda.pl, tvp.pl, wrzuta.pl i inne serwisy które obsługuje wewnętrzny silnik CSM działają

bez problemów, sprawdzałem je na tym modzie (XP Light) i jest ok, sprawdzałem jeszcze na wszelki

wypadek w operze i też jest ok, oczywiście w operze na XP Light.

 

 

edycja:

Najprawdopodobniej w kolejnej wersji czyli w CSM v1.4 wdrożę obsługę youtube w wewnętrzny silnik, więc i filmy będą się znacznie szybciej ładować i youtub będzie obsługiwany nawet jeśli na jakiejś wersji windowsa nie będzie chciał odpalić się silnik zewnętrzny, na którego ja jako programista nie mam żadnego wpływu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ustawieniom, z tego co wiem ten silnik zewnętrzny jest pisany w Python (2.6, 2.7, or 3.2+)
i kompilowany na exe pod Windows, bo docelowo i głównie ten silnik jest pisany pod Linuxy.

edycja:

UWAGA !
Ok, rozwiązałem problem, jeżeli komuś nie działa zewnętrzny silnik, to niech
zainstaluje to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 4,3MB


Z tego co znalazłem, to aby działały aplikacje pisane w Python i kompilowane
na exe pod Windowsa to na starszych Windowsach potrzebne jest:

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package
 

Czasami mogą pojawić się problemy z brakującymi DLL - można je pobrać z internetu.
Stosując Pythona 2.6 i PyQt4 dla niego możemy potrzebować (i użytkownicy aplikacji) pakietu
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package - do pobrania bez problemu ze strony Microsoftu (jego brak objawia się tym iż Windows "nie może uruchomić aplikacji z powodu
błędnej konfiguracji...").

Być może wyciąłeś te biblioteki a być może nie było ich wcale, ja zalecam
bądź co bądź dodanie ich do modyfikowanego Windowsa, ponieważ:
 

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable (VC++ 9.0) to zestaw bibliotek umożliwiający uruchamianie w systemie Windows wielu aplikacji stworzonych przy pomocy narzędzi programistycznych Microsoftu.

Biblioteki te są potrzebne, aby aplikacja napisana z wykorzystaniem Visual C++ 2008 mogła zostać uruchomiona w systemie użytkownika, w którym nie są obecne narzędzia programistyczne Microsoftu. Brak opisywanej biblioteki najczęściej objawia się komunikatem błędu oznajmiającym, że aplikacja nie może odnaleźć pliku MSVCR90.dll. Niektóre programy już w trakcie instalacji sprawdzają, czy biblioteki VC++ są obecne w systemie i oferują ich automatyczną instalację. Często jednak należy to zrobić samodzielnie.



WinSxS daj znać czy pomogło doinstalowanie bibliotek.

A ja już kończę właśnie dodawanie youtube do silnika wewnętrznego CSM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSM v1.5 [16.06.2016] + MListX v1.1 [16.06.2016]

 

csm1.gif

 

Z powodu usunięcia mojego ostatniego posta, przeskakujemy z opisem z CSM v1.3 od razu do CSM v1.5:

 

Zmiany w CSM v1.5 :

- Dodana obsługa [silnik wewnętrzny] :

: vimeo.com

: cgm.pl

: cda.pl (aktualizacja)

- Kompresja pobieranych danych

- Blokada przed ponownym odtworzeniem - pobieraniem, jeżeli już jest w trakcie realizacji (blokad hotkey)

- Naprawiony błąd pobierania (blokad hotkey)

- Zaktualizowany zewnętrzny silnik [2016.06.16]

- Dodana komunikacja przez uchwyt (parametr1) i dziedziczenie nazwy pliku (parametr2) [HwndSetText]

- Poprawiona komunikacja z silnikiem zewnętrznym

- Dodany przycisk [>] do otwierania playera z listy

- Zintegrowane biblioteki Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable 10.0.40219.325

- Opcja Download - Zapisz plik... - [ctrl + win] :

: Dziedziczenie nazwy pobieranego pliku (parametr2)

: Usuniecie niedozwolonych znaków w nazwie pobieranego pliku

: Wyświetlanie prędkości pobierania KB/s

: Wyświetlanie pozostałego czas do zakończenia pobierania

 

Zmiany w MListX 1.1 :

- Dodana obsługa vimeo.com

- Kompresja pobieranych danych

- Komunikacja (Pobieranie/Odtwarzanie) z CSM po przez uchwyt (HwndSetText)

- Obsługa entera (odtwarzanie)

- Przypisywanie nazwy pliku podczas pobierania - parametr2

- Komunikat "Uruchom CSM" w przypadku gdy nie jest uruchomiony (pobierz/odtwórz)

- Komunikat "Wczytywanie..." gdy CSM pracuje

- Dodatkowa opcja szukaj (dodatkowe okienko - wybieranie stron)

- Wyświetlanie ścieżki i pliku listy [szukaj], przy otwieraniu listy

W CSM v1.5 (również w MListX v1.1) kluczową zmianą jest kompresja pobieranych danych, dzięki czemu

skraca się czas pobierania i przetwarzania danych. Pobierane skompresowane dane ze stron potrafią ważyć

nawet 5-6 razy mniej co przekłada się na znaczne i realne przyspieszenie działania aplikacji.

 

Zostały również zintegrowane nowe biblioteki Visual C++ 2010 Redistributable wymagane do obsługi nowych

wersji silnika zewnętrznego. Starsze biblioteki Visual C++ 2008 Redistributable zostały również zachowane

dla zapewnienia kompatybilności wstecznej. Nie trzeba już nic doinstalowywać i nie powinno być już

problemów z działaniem aplikacji i zewnętrznego silnika.

 

 

Teraz pora na dodatek do CSM który nazwałem MListX 1.1

 

mlx2.gifmlx1.gif

 

MListX to dodatek do CSM który umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie filmów/muzyki, odtwarzanie/pobieranie

oraz tworzenie wygodnych list.

 

Tak jak CSM posiada ikonkę w Tray'u i zajmuje bardzo mało zasobów.

 

Ma dwa tryby "Szukaj" oraz "Lista":

"Szukaj" - możemy szybko wyszukać interesujący nas film/muzykę i odtworzyć/pobrać bądź dodać do

stworzonej przez nas listy. W menu [szukaj] zaznaczmy interesujące nas strony na których odbędzie się

szukanie, MListX 1.1 obsługuje:

 

[Muzyka]

- wrzuta.pl

- hulkshare.com

- seekasong.com

- zippysharedjs.com

- mp3-center.com

 

[Filmy]

- cda.pl

- youtube.com

- vimeo.com

 

"Lista" - tu możemy tworzyć różne listy i dodawać interesujące nas filmy/muzykę którą możemy później

odtworzyć/pobrać bądź podzielić się linkiem czy całą listą z innymi osobami.

 

Listy można w łatwy sposób importować, eksportować czy otwierać a klikając w Plik -> Folder bazy

otworzy nam się folder ze wszystkimi zapisanymi listami, gdzie możemy łatwo i szybko zmieniać nazwy,

dodawać,usuwać, tworzyć kopie hurtowo, zarządzać listami.

 

Na samym dole po bokach mamy przyciski > które służą do przechodzenia na kolejne strony,

po środku nich znajduje się numer strony, który można zaznaczyć i wpisać numer z klawiatury

zatwierdzając enterem, zaoszczędzi to mozolnego klikania jeżeli chcemy przejść gdzieś na odległą stronę.

 

Menu zmienia się dynamicznie zależnie od zaznaczonego wyniku, to znaczy że jeżeli wyszukamy coś

z wrzuty i klikniemy na jakąś znalezioną pozycję prawym klawiszem myszki to pojawi się dodatkowa opcja

(na samym dole) - Wszystkie pliki :xxxxxx - po kliknięciu zostaną wyszukane wszystkie pliki na wrzucie

jakie dodał dany użytkownik. A jeżeli wyszukamy coś na cda.pl i klikniemy na jakąś znalezioną pozycję prawym

klawiszem myszki to pojawią się dodatkowe opcje z różnymi rozdzielczościami do odtworzenia i pobrania.

 

W wersji od CSM v1.4 po wypakowaniu MListX (skopiowaniu pliku mlistx.exe) do folderu CSM, pojawi się

dodatkowa opcja - [szukaj/Lista] umożliwiająca szybkie uruchomienie MListX z poziomu menu CSM:

csm2.gif

 

Pliki do pobrania

Pliki do pobrania znajdziesz w pierwszym poście na pierwszej stronie.

Do pobrania są również już gotowe paczki z CMS v1.5 zawierające zintegrowane już MListX v1.1

oraz odtwarzacz MPC-HC 1.7.10.236 x86 PL (wszystko w najnowszej wersji w jednej paczce w wersji portable).

 

 

Zachęcam do dzielenia się listami z ciekawą muzyką i filmami !

 

Czekam również na wszelkie propozycje zmian, zgłaszanie błędów i ciekawych stron z filmami, muzyką które warto

było by dodać do CSM / MListX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie wkrótce pojawi się nowa wersja CSM 1.6, ogólnie ta wersja jest już gotowa od dość dawna ale nie miałem czasu (wakacje wiadomo) żeby porobić paczki i wrzucić je na serwer. W między czasie co jakiś czas wprowadzałem jakieś drobne zmiany, a że na dniach nowa wersja ukaże się publicznie to dobry czas żeby wprowadzić końcowe zmiany, dlatego jeżeli wykryliście jakieś błędy, macie propozycje zmian i ulepszeń to jest to najlepszy moment żeby tym tu się ze mną podzielić, przed finalnym zamknięciem wersji 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest kolejne wydanie.Sporo minęło od poprzedniego wydania, prawie 4 miesiące, ale prace nad nową wersją był wznowione dopiero po okresie wakacyjnym, a kluczowe zmiany były wprowadzane w sumie przez ostatni miesiąc. Był mały poślizg przy końcówce z wydaniem kolejnej wersji, tuż przed planowanym zamknięciem wersji 1.6 napotkałem kilka problemów w działaniu które wcześniej jakoś mi umknęły, oczywiście zostały usunięte a z efektami tych prac możecie zapoznać się sami. CSM v1.6 [03.10.2016] + MListX v1.2 [03.10.2016] csm1.gif

Zmiany w CSM v1.6 :- dodana obsługa [silnik wewnętrzny] : : wiadomosci.tvp.pl : tvp3.tvp.pl : facebook.com : vid.me : webm.land : europarltv.europa.eu/pl/ : tvn24.pl : hitbox.tv : youngpornvideos.com : efilmy.tv : streamplay.cc : redtube.org : vshare.io : superfilm.pl : tvp.pl (aktualizacja) : tvp.info (aktualizacja) : tvpparlament.pl (aktualizacja) : vimeo.com (aktualizacja) : youtube.com (aktualizacja) : flyingjizz.com (aktualizacja) : xtube.com (aktualizacja) : zippysharedjs.com (aktualizacja)- Poprawki i ulepszenia [silnik wewnętrzny]- Usunięcie nieaktywnego looknij.tv- Wydobywanie linka ze skopiowanego tekstu- Wydobywanie linka z wyników wyszukiwania google- Naprawiony błąd z mlistx / menu- Naprawiony błąd z opcją auto... przy korzystaniu z mlistx (wykonywał podwójną operację - schowek i HwndSetText)- Trzymanie ostatniego linka w pamięci- [szukaj/Lista] - pokazuje mlistx jeżeli jest uruchomiony, jeżeli nie to go uruchamia- Wczytuje ścieżkę z listy "player", podczas wybierania [...] player'a- Wdrażanie wyboru jakości [Jakość / Quality] dla innych stron- Ulepszony statusbar- Wyświetlanie wyjątków i błędów - statusbar- Dodatkowe piąte miejsce na player- Zaktualizowane biblioteki SLL- Zaktualizowany zewnętrzny silnik [2016.10.02]- Opcja Download - Zapisz plik... - [ctrl + win] : : Poprawione błędy przy pobieraniu nagłówka (nowy silnik pobierania nagłówka) : Wyświetlanie informacji o błędach : Usuwanie niepobranego pliku przy próbie pobierania gdy za mało miejsca na dysku : Drobne poprawki [przypisywanie rozszerzeń] : Lekkie zmiany graficzneMListX 1.2- Obsługa vimeo.com (aktualizacja)- Dodana opcja [Kopiuj -> Wszystko]- Obsługa klawiszami [Przełączanie stron strzałkami [], usuwanie pozycji z listy [DEL]]- Wyświetlanie informacji na statuspanel- Optymalizacja kodu [szybsze wczytywanie wyników do list]- Kolorowe kolumny- Hurtowe zaznaczanie pozycji stron na których odbędzie się wyszukiwanie- Poprawa wyglądu inne drobne poprawki
Jak można zauważyć na obrazkach, w CSM 1.6 zniknął napis "Jakość Youtube :" na rzecz "Jakość / Quality :", to z powodu wdrażania (od wersji CSM 1.6) wyboru jakości również dla innych stron. Opcja ta tyczy się silnika zewnętrznego jak i silnika wewnętrznego który w wersji 1.6 obsługuje następujące portale: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Opcja "Jakość / Quality :" próbuje odpalić materiał multimedialny w takiej rozdzielczości jaką wybrał użytkownik w przypadku gdy taka nie jest dostępna, CSM szuka materiału w niższych rozdzielczościach, jeżeli takich nie ma CSM zacznie wyszukiwać materiału dostępnego w wyższej rozdzielczości niż wybrał użytkownik. Gdy i to nie przyniesie rezultatu CSM stara wydobyć się jakikolwiek dostępny materiał multimedialny, przepuszczając link przez wiele bloków skanujących. Kolejną ciekawą opcją wartą omówienia jest "Wydobywanie linka ze skopiowanego tekstu", teraz nie trzeba idealnie kopiować linka, można zaznaczyć cały tekst zawierający link/adres strony a CSM sam sobie go wydobędzie. Sam sprawdź, odpal CSM 1.6 skopiuj cały tekst i kliknij ctrl+shift:
ijiv dsinj 345ko y" rokgerk gerg "r gorkeop938t j3egj9405 g'tr rtrt \r tr tr]t\ tr ?Nr|injio ioer 9045 t trhrt\] \g[rt \] ionj in iern [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] k;d'vomvsjnm oigjk sogrtoi jrito sskmn ohit sjh iosrtjoih jjh
ijiv dsinj 345ko y" rokgerk gerg "r gorkeop938t j3egj9405 g'tr rtrt \r tr tr]t\ tr ?Nr|injio ioer 9045 t trhrt\] \g[rt \] ionj in iern "http://schlendern.wrzuta.pl/audio/9n6lXt0apGO/15_gruby_mielzky_-_wstyd,k;d'vomvsjnm oigjk sogrtoi jrito sskmn ohit sjh iosrtjoih jjh
ijiv dsinj 345ko y" rokgerk gerg "r gorkeop938t j3egj9405 g'tr rtrt \r tr tr]t\ tr ?Nr|injio ioer 9045 t trhrt\] \g[rt \] ionj in iernhttp:\/\/schlendern.wrzuta.pl\/audio\/9n6lXt0apGO\/15_gruby_mielzky_-_wstyd\k;d'vomvsjnm oigjk sogrtoi jrito sskmn ohit sjh iosrtjoih jjh
To tylko kilka przykładów, CSM radzi sobie ze sporą liczbą kombinacji. Warto też wspomnieć o opcji "Trzymanie ostatniego linka w pamięci" - CSM trzyma w pamięci ostatni link na którym operował oraz również link do pliku który wydobył, dzięki czemu nie musi dokonywać ponownego skanowania gdy chcemy odtworzyć/pobrać jeszcze raz ten sam materiał z tego samego linka. MListX v1.2 [03.10.2016] mlx1.jpgmlx2.jpg Teraz parę słów o tym dodatku. Dużym ułatwieniem w 1.2 jest obsługa klawiszami [Przełączanie stron strzałkami [], usuwanie pozycji z listy [DEL], odtwarzanie [ENTER]], nie trzeba klikać na przyciski [ > ] aby przechodzić ze strony na stronę. "Hurtowe zaznaczanie pozycji stron na których odbędzie się wyszukiwanie" - dodatkowe opcje w zakładce "Szukaj..." - klikając na [x] możemy zaznaczyć wszystkie pozycje lub klikając na [ ] odznaczyć, oprócz tego są ukryte jeszcze 2 przyciski - klikając na Filmy: możemy zaznaczyć/odznaczyć wszystkie pozycje poniżej, identycznie jest w przypadku kliknięcia na Muzyka:. Został lekko zoptymalizowany kod dzięki czemu wczytywanie wyników wyszukiwania czy wczytywania list odbywa się znacznie szybciej, widać znaczną różnice zwłaszcza w przypadku wczytywania większych list. Do pobrania jest również:- Najnowsza wersja odtwarzacza MPC-HC 1.7.10.252 x86 PL (08.07.2016) oczywiście w wersji portable, razem ze zmienionymi przeze mnie ustawieniami w których zmieniłem między innymi buforowanie z 3MB do 40MB, zmiana korzystna dla osób ze słabszym transferem.- MPV 0.11.0 - f8c5743 nie najnowsza wersja ale z tego co wiem ostatnia działająca na Windows XP, ciekawego playe'ra który również nieźle sprawdza się przy odtwarzaniu streamów internetowych, ma całkiem spore możliwości, posiada bardzo prosty panel sterujący ponieważ głównie obsługuje się go skrótami klawiatury, opis klawiszy i funkcji znajdziecie w paczce w pliku tekstowym - Keyboard_Control.txt oraz manual.pdf gdzie znajdują się opisy wszelkich funkcji i ustawień, oraz bezpośrednio [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Program oczywiście również w wersji portable. Wszystkie te programy można pobrać również w paczce CSM v1.6 (Full Pack) 46.8MBJest to paczka z CSM v1.6 ze zintegrowanymi programami:- MListX v1.2 (03.10.2016)- MPC-HC 1.7.10.252 x86 PL (08.07.2016)- MPV 0.11.0 - f8c5743 (23.09.2015)wszystko znajduje się w jednym folderze, po zainstalowaniu/wypakowaniu, program CSM jest od razu gotowy do pracy, wszystkie ustawienia zapisywane są w folderze głównym CSM. Jeżeli chodzi o dalszy rozwój CSM to mam naprawdę bardzo dużo fajnych pomysłów na ciekawe opcje i mechanizmy, jeden z nich ostatnio testowałem i testy wypadły całkiem pomyślnie, jeżeli wszystko wypali to będzie to na pewno bardzo kluczowa zmiana i zwiększy to znacząco ilość obsługiwanych stron, zdradzę tylko że pisząc CSM staram się "odbijać" od statycznych mechanizmów dekodowania stron na sztywno przypisanych do programu. Mam też parę pomysłów na inne projekty, ale jak z tym wszystkim będzie to czas pokaże , na ile starczy samozaparcia i wolnego czasu, na razie to tyle, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko to nie błąd a ograniczenie, niestety wbudowany w CSM menadżer pobierania ma ograniczenie do 2GB a dokładniej 1,999GB, wynika to z ograniczenia silnika pobierania, aby to obejść musiałbym zastosować całkiem inny silnik lub spędzić nad tym trochę czasu i podłubać w czeluściach kodu, postaram się temu zaradzić w następnej wersji.

 

Ogólnie ograniczenie wynika z tego że w silniku został zastosowany typ Integer (maks. 2147483647 = 1,999 GB), zmiana na Int64 (maks. 9223372036854775807 = 8191,999 TB) powinna rozwiązać sprawę.

 

Typ liczbowy - Integer

Rozmiar 32 bitowy (4 bajty)

 

Zakres: dla 32 bitów (-231 .. 231-1) = (-2147483648 .. 2147483647)

2147483647 bajtów = 1,999999999068677425384521484375 GB (Gigabajty)

 

 

Typ liczbowy - Int64

Rozmiar 64 bitowy (8 bajtów)

 

Zakres: (-263 .. 263-1), czyli (-9223372036854775808 .. 9223372036854775807)

9223372036854775807 bajtów = 8191,9999999999999991118215802999 TB (Terabajt)

 

Obecnie przy plikach 2GB i więcej, nie pozostaje nic innego jak ustawić w CSM w "Download [ctrl + win]" -> "Kopiuj link (schowek)" i pobrać plik przez jakiś inny menadżer pobierania lub przez przeglądarkę internetową.

 

 

Edycja:

Ewentualnie możesz też do tego czasu napisać własny menadżer pobierania, CSM komunikuje się z asysdownjb.dll za pomocą parametrów czyli otwiera plik asysdownjb.dll z parametrami:

 

asysdownjb.dll "link do pliku" "nazwa"

 

czyli przykładowo

 

asysdownjb.dll "http://c.wrzuta.pl/wa5613/44c395640001f3794d4b186e?Expires=1475671879&SDSAccessKeyId=rYqalswZ&Signature=6Otgzxg0fl6jHVI9QSfbzHd0gT8=" "Pezet-Noon - W Branży"

 

Parametr "nazwa" nie jest wymagany.

Menadżer możesz napisać w dowolnym języku programowania, tworzysz normalną aplikacje i zmieniasz rozszerzenie na .dll zresztą całą nazwę programu zmieniasz na asysdownjb.dll i wrzucasz do folderu z CSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powoli zmierzam ku zamknięciu wersji CSM 1.7 , jeszcze tylko jeden "średnio trudny" problem do rozwiązania, przy okazji co nie co przez ten czas się jeszcze doda, zaktualizuje może jeszcze jakiś drobny pomysł wpadnie i w sumie gotowe. W nowej wersji jak pisałem powyżej nie będzie problemu z limitem ~2GB przy ściąganiu, uporałem się już z tym problemem i limitów już nie ma, przy okazji zostaną dodane najnowsze biblioteki OpenSSL oraz zostało zamienionych parę funkcji na znacznie szybsze odpowiedniki, więc sporo do przodu z optymalizacją, której nigdy za wiele :D

 

Co do aktualizacji itp. to ci co korzystają z CSM już pewnie dobrze wiedzą że strona cda.pl przestała być wspierana w wersji CSM 1.6, po wydaniu tej wersji zaszły zmiany w kodzie strony i CSM 1.6 nie potrafi wydobyć teraz linka. Pomyślałem też i nad tym, podrzucam wam więc nowy aktualny skrypt do CSM który wspiera stronę cda.pl

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niestety funkcja tworzenia i dodawania własnych modułów/wtyczek/skryptów będzie dostępna dopiero od wersji CSM 1.7 ale możecie już teraz zerknąć, jak taki skrypt wygląda :D

 

Jak zawsze pod koniec zamykania następnej wersji CSM, zwracam się do was, jeżeli macie jakieś pomysły na zmiany, ulepszenia, wykryliście jakieś błędy w działaniu to dajcie znać w tym temacie lub na maila który znajdziecie na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów trzeba było trochę dłużej poczekać na kolejna wersje CSM, okres świąteczny więc prace wstrzymane, a potem ciągle jakieś poprawki i szlifowanie, prace po przerwie ruszyły z kopyta i sam już nie widziałem końca, ciągle wpadałem na jakieś drobne błędy, poprawki, pomysły na nowe funkcje, testowanie, a gdy już miałem zamykać wersje 1.7 to znów coś i znów "zabawa" od początku. Trwało to trochę ale dzięki temu otrzymujecie znacznie lepszą wersję 1.7, znacznie bardziej dopracowaną z większymi możliwościami, niż było to planowane, a lista kompatybilnych stron bardzo się powiększyła, ucieszą się zwłaszcza ci co lubią oglądać filmy, ale o tym poniżej.

CSM v1.7 [05.02.2017] + MListX v1.3 [05.02.2017]

csm1.gif

 

Cytat
Zmiany w CSM v1.7 :
- dodana obsługa [silnik wewnętrzny] :
: looknij.in (telewizja online)
: dailymail.co.uk
: pinkbike.com
: twitter.com
: youtube.com (fix - wyciek pamięci)
: filmiki.tv
: wholecloud.net
: vshare.io (aktualizacja)
: streamin.to
: vidto.me
: rapidvideo.com
: raptu.com
: speedvid.net
: playedto.me
: wrzuta.pl (aktualizacja)

(Porno XXX)
: pornburst.xxx
: metaporn.com
: redtube.com (aktualizacja)
: redtube.org (aktualizacja)
: sunporno.com
: pornhd.com
: crazyshit.com
: hellporno.com
: txxx.com
: xbabe.com
: porn.com
: tryboobs.com
: katestube.com
: sexu.com
: alotporn.com
: hotmovs.com
: pornalized.com
: upornia.com
: japan-whores.com
: clipcake.com
: sweetkiss.me
: sleazyneasy.com
: wankoz.com
: xfig.net
: fetishshrine.com
: pornsharing.com
: sexytube.me
: fantasti.cc
: tfpass.com
: finevids.xxx
: wetplace.com
: hdzog.com
: nudez.com
: pinkrod.com
: empflix.com
: mofosex.com
: pervclips.com
: bestporntube.me
: thenewporn.com
: voyeurhit.com
: cliplips.com
: fetishshrine.com
: fantasy8.com
: pornper.com
: freepornvs.com
: xzook.com
: befu*k.com
: hotshame.com
: vporn.com
: 3movs.com
: alphaporno.com
: bravotube.net
: sex3.com

(Filmy online)
: anyfiles.pl
: cda.pl (aktualizacja)
: kinoman-tv.pl
: filmox.org
: obczaj.tv
: gofilm.pl
: filmy.to
: posiedze.pl
: cdax.tv
: alltube.tv
: kinostar.tv
: paczamy.pl
: zalukaj.com (aktualizacja)
: stop-limitom.pl
: efilmy.online
: cda-hd.pl
: seans24.com.pl
: kino123.pl
: 123filmy.pl
: superkino.tv
: tv.jardello.com
: filmik.tv
: cda-online.tv
: ekinomaniak.tv
: cda-kino.pl

- Aktualizacja funkcji Stringreplace na znacznie szybszą
- Obsługa własnych wtyczek w Delphi Script (*.pas)
- Aktualizacja komponentów TCP/IP (2016.12.24)
- Aktualizacja bibliotek OpenSSL - 1.0.2k-i386 (2017.01.26)
- Zaktualizowany zewnętrzny silnik [2017.02.04]
- Dodane pozycje w menu - Plugin -> Włącz i Folder
- Dodane zapisywanie ustawień menu - Auto... i Plugin -> Włącz
- Poprawki, ulepszenia i nowe funkcje skanowania [silnik wewnętrzny]
- Inne drobne poprawki
- Opcja Download - Zapisz plik... - [ctrl + win] :
  : Aktualizacja funkcji Stringreplace na znacznie szybszą
  : Aktualizacja komponentów TCP/IP (2016.12.24)
  : Aktualizacja bibliotek OpenSSL - 1.0.2k-i386 (2017.01.26)
  : Aktualizacja progressbar (z longint na int64)
  : Likwidacja limitu pobieranego pliku 2gb (1,999GB)
  : Dekodowanie nazwy pliku (UTF8)

MListX 1.3
- Aktualizacja funkcji Stringreplace na znacznie szybszą
- Aktualizacja komponentów TCP/IP (2016.12.24)
- Historia wyszukiwania w sesjach
- Autouzupelnianie
- Funkcja "Otwórz link"
- Inne drobne poprawki
- Dodana obsługa:
  : kinoman-tv.pl
  : efilmy.tv
  : filmox.org
  : filmy.to


Jak widać trochę tego jest a i tak lista nie oddaje ilości zmian jakie zostały wprowadzone do CSM 1.7 względem starszej wersji, tyle tego że sam już do końca nie pamiętam co kryje się pod "Inne drobne poprawki", ale omówmy te kluczowe które pamiętam:

Kluczową zmianą była "Aktualizacja komponentów TCP/IP" i "bibliotek OpenSSL", starsza wersja były coraz mniej kompatybilna ze stronami, które zaczeły przechodzić na nowsze protokoły SSL/TLS przez co CSM 1.6 zaczął mieć problemy ze stronami które jeszcze pare dni wcześniej obsługiwał. Po aktualizacji okazało się że muszę poprawić sporo kodu żeby spasować go pod zaktualizowane komponenty i biblioteki, było trochę główkowania, a sama aplikacja csm.exe po tym zabiegu przybrała dodatkowe około 300kb.

Został również usunięty "limit pobieranego pliku 2gb (1,999GB)", niestety nie testowałem w praktyce czy jest wszystko okej, nie chciało mi się czekać na pobranie ponad 2GB danych, ale raczej powinno wszystko działać jak należy.

Kolejna mocna zmiana dotknęła "wewnętrzny silnik skanowania" który zyskał około 6 nowych funkcji, które znacznie usprawniły i rozszerzyły kompatybilność z różnymi stronami, zwłaszcza tymi nie przypisanymi na sztywno do CSM 1.7, przez co program zaczyna żyć trochę "własnym życiem" i oprócz znacznie większej skuteczności może czasem dziwnie się zachować, choć jak na razie w fazie testów widzę same plusy (wraz z testowaniem na pewno te funkcje zostaną jeszcze doszlifowane).

Następna zmiana to zmiana o której wspominałem już dużo wcześniej, a mianowicie "Obsługa własnych wtyczek w Delphi Script (*.pas)", Kolejna solidna cegła dołożona do zwiększenia kompatybilności i możliwości. Wtyczki obsługiwane w języku Delphi Script czyli Object Pascal/Free Pascal, oprócz standardowych funkcji i procedur do dyspozycji jest trochę przydatnych funkcji i procedur napisanych prze zemnie które kluczowo ułatwiają i upraszczają pisanie wtyczek. Na razie nie będę jeszcze opisywał API bo nazwy funkcji/procedur jak i one same myślę że zostaną zmienione w kolejnej wersji więc nie chcę namieszać, w tej wersji raczej ta funkcja jest testowa i bardziej dla mnie, ale jeżeli komuś zależy i chce napisać jakieś własne wtyczki pod CSM 1.7 to piszcie na maila wyjaśnię i podeślę API, w kolejnej wersji CSM 1.8 już oficjalnie opis funkcji, procedur, API jak i przykłady pojawią się na stronie domowej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] pojawi się również mały program do pisania i testowania wtyczek (najpewniej będzie dołączony również do wersji Full Pack).

Podczas oczekiwania na kolejną wersję CSM 1.8 na pewno w tym czasie będą pojawiać się jakieś wtyczki (zwłaszcza jak jakaś znacząca strona przestanie być obsługiwana przez CSM 1.7) , więc polecam częste zaglądanie na stronę domową.

Wtyczki należy skopiować do folderu "CSM\plugin", bądź kliknąć w opcjach Plugin -> Folder i wkleić wtyczki do folderu który się otworzy, a następnie należy zaznaczyć w opcjach Plugin -> Włącz aby program z nich korzystał. (powyższy skrypt z poprzedniego posta do cda.pl działa na CSM 1.7 więc można sobie przetestować)


MListX v1.3 [05.05.2017]

mlx1.gifmlx2.jpg

Jak widać powyżej na obrazkach została dodana obsługa (filmy online):
: kinoman-tv.pl
: efilmy.tv
: filmox.org
: filmy.to

Oprócz tego między innymi dodane zostało - Historia wyszukiwania w sesjach (która jest usuwana po zamknięciu MListX) i autouzupełnianie oraz Funkcja "Otwórz link" która otwiera link w domyślnej przeglądarce.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć że przy filmach na serwerze [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wybierając w CSM jakość - 3072p - uzyskamy najlepszą jakość, ale nie zawsze jest ona dostępna, dla tego ta opcja jest taka trochę ukryta i dostępna dopiero po wybraniu jakości - 3072p, tak samo czasem może wyskoczyć na czerwono "[vshare.io] : Server is currently offline!...." ,warto wtedy przełączyć jakość i spróbować jeszcze raz na - 3072p (albo spróbować ponownie za jakiś czas)

Można to przetestować na stronach np.
- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


Dla kinomanów polecam przejrzenie stron w rubryce (Filmy online), są to Polskie serwisy z pełnometrażowymi filmami online, które obsługuje CSM 1.7

Pliki do pobrania jak zawsze znajdziecie na pierwszej stronie tego tematu w pierwszym poście i oczywiście na stronie domowej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To w sumie na razie tyle, zostawiam was z CSM 1.7 ,a ja udaje się na zasłużony odpoczynek i kładę się spać, dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz WinRar'a możesz wypakować pliki do folderu (program uruchamiasz odpalając plik csm.exe), jeżeli instalujesz to po prostu usuwasz folder z programem i skrót z menu start (program nie zaśmieca Windowsa, wszystkie pliki są w jednym folderze). To "instalowanie" to tak naprawdę wypakowanie plików do jednego folderu i dodanie skrótu do menu start.

 

Info ze strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] :

Wszystkie programy są w wersji portable, oznacza to że wszystkie pliki trzymane są w jednym folderze w którym zapisywane są również wszelkie ustawienia.

Instalując nowszą wersję programu (z zachowaniem domyślnej ścieżki folderu docelowego), stare pliki zostają zastąpione, nadpisane nowymi a konfiguracja zostaje zachowana, dodawany jest tylko nowy skrót do menu start z nowym numerem wersji programu, więc stary skrót należy usunąć ręcznie.

Pliki instalacyjne exe to samorozpakowujące się archiwa WinRAR-a z domyślną ścieżką folderu docelowego - x:\Program files\ (można ręcznie wybrać inny folder).

Pliki exe oczywiście można również wypakować normalnie WinRAR-em, klikając prawym na pliku exe -> Wypakuj do...

 

 

UWAGA1 !!!

Jeżeli korzystacie z MPC-HC z mojej strony ze zmienionymi ustawieniami, posiadacie Windows7 lub nowszego a obraz wyświetlany w MPC-HC jest kiepskiej jakości to zmieńcie sobie ustawienia:

 

Widok -> Ustawienia... -> Odtwarzanie -> Strumień wyjściowy:
Obraz DirectShow -> Video Mixing Render 9 (renderless) lub Video Mixing Render 9 (windowed)

 

(można potestować też inne pozycje z listy)

 

Moje ustawienia MPC-HC są pod WindowsXP, na nowszych maszynach i nowszym Windowsie obraz może być kiepski ale nie musi, zdarzyło mi się tak raz na jednym laptopie z Windows 7 i zmiana ustawień na te powyższe pomogła. Jeżeli po zmianie nie ma żadnej różnicy w wyświetlanym obrazie to ustawcie tak jak było (Overlay Mixer Renderer).

 

 

UWAGA2 !!!

Jeżeli po naciśnięciu skrótu Ctrl+Shift dzieje się wam coś z klawiaturą, zmienia wam się układ klawiatury z programisty na zwykły i odwrotnie (głównie na Windows 7) to zmieńcie sobie ustawienia, ponieważ w Windows 7 Ctr+Shift może być ustawione jako skrót od zmiany klawiszy Polski programista/zwykły:

[sTART] -> Panel sterowania -> Region i język -> Klawiatura i języki -> Zmień klawiatury... -> Zaawansowane ustawienia klawiszy

1.gif

Przestawcie na - Nieprzypisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli lekkość ;)

to u mnie internet download manager pójdzie w odstawke ...

atwój program działą przy starcie systemu ?

 

ps. ja pobrałem tą wersje : 

"[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]"

 

przyznam ze nie chciało mi sie czytać co do czego jest ;p

ale jesli w tym full pack jest opcja ze moge wyszukać pliki w sieci to super.

mam dziadowskiego amd e1 + 3gb ram i mam kłopot z odtwarzaniem Youtube w chrome... ale inne video tez się tnie. zobaczymy jak z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim lekkość, lekkość, szybkość i prostota :)

"atwój program działą przy starcie systemu ?" - Niema takiej opcji w programie, ale wystarczy wrzucić skrót (do programu CSM) do autostartu i będzie startował wraz z uruchomieniem komputera.

Dodatek MListX (dołączony do wersji Full Pack) umożliwia wyszukiwanie plików (filmy/muzyka) na niektórych serwisach.

Ja mam jeszcze gorszy sprzęt (choć nie narzekam) i podobne problemy i gdyby nie to, to raczej nie powstałby ten program :)



Testując nową funkcję, napisałem plugin (wtyczkę) dodający/aktualizujący poniższe strony:
 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (09.02.2017) - pornhub.com, thumbzilla.com, redtube.com, redtube.org, tube8.com, youporn.com, spankwire.com, xtube.com, pornhd.com, tvn24.pl, xhamster.com, liveleak.com, metacafe.com, realgfporn.com

 

Wtyczkę wrzucacie do folderu CSM/plugin , sprawdzić czy działa możecie na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - CSM 1.7 (bez tej wtyczki) nie obsługuje tej strony.

 

 

UWAGA !!

Testując działanie wtyczki, zauważyłem że przy uruchomionej opcji [Plugin -> Włącz], występuje mały wyciek pamięci.
W następnej wersji CSM zostanie to naprawione a obecnie jeżeli korzystacie z tej opcji i wtyczek (w wersji CSM 1.7) to stwórzcie folder o nazwie str w folderze CSM/plugin , ten zabieg naprawi ten błąd (wyciek pamięci).

Bez tego oczywiście wszystko też będzie działać, tylko wraz z czasem program będzie zjadał coraz więcej ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie