Skocz do zawartości

Zdjęcie

[CSM v1.7] CopyScanerMultimedia - youtube, wrzuta, cda, facebook... odtwarzanie - pobieranie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   redbull90

redbull90

Zaawansowany użytkownik

• 297 postów
  • Czas online: 3d 11h 4m 40s
Reputacja: 5

Napisano 10 luty 2017 - 12:31

Ja mam jeszcze gorszy sprzęt (choć nie narzekam)

można mieć gorszy ?

• 0

#62 OFFLINE   michalzienia

michalzienia

Nowicjusz

• 8 postów
Reputacja: 1

Napisano 10 luty 2017 - 06:38

U mnie w tej wersji jak chce cos odpalic z youtube to bardzo czesto w mpc wywala ze nie udało sie renderowac pliku.

• 0

#63 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów
  • Czas online: 7d 10h 10m 21s
Reputacja: 39

Napisano 11 luty 2017 - 02:30

Zgadza się u mnie też i u innego użytkownika, więcej tutaj -

Please Login or Register to see this Hidden Content

UWAGA !!

Zaszły jakieś zmiany na serwerze youtube i MPC-HC (najprawdopodobniej tylko na Windows XP) przestał sobie radzić z odtwarzaniem youtube (podobna sytuacja jest z liveleak), przełącz player w CSM na MPV aby oglądać streamy z tych serwisów (bądź podepnij pod CSM inny player) więcej niżej.

Jak pisałem w tamtym temacie (link powyżej), problem leży po stronie serwisu youtube.com, musieli coś zmienić na serwerze i teraz mpc-hc ma problem z połączeniem/streamowaniem, sprawdzałem na starszej wersji CSM 1.6 i jest to samo więc problem nie leży w CSM, testowałem różne wersje MPC-HC i bez zmian, na stronie domowej MPC-HC już ktoś wczoraj ten problem poruszył więc twórcy playera już wiedzą o tym błędzie, podobny problem jest ze streamowaniem z

.

Na odtwarzaczu MPV streamy z youtube i liveleak działają bez problemu, w wersji CSM Full Pack oba playery (MPC-HC i MPV) są już zintegrowane więc wystarczy przełączyć na player MPV (wybrać z listy - Ścieżka do playera), oprócz tego oba można pobrać z mojej domowej

.

Więc na razie pozostaje czekać na nową wersję MPC-HC a do tego czasu oglądać youtube i liveleak w odtwarzaczu MPV bądź jakimś innym, testowałem pare i wygląda to tak:

[Playery radzące sobie z youtube i liveleak]

- MPV

- VLC

- SPlayer (korzysta z MPlayer i MPV - można przełączyć w ustawieniach)

[Playery które radziły sobie z youtube, ale ostatnio przestały]

- MPC-HC

- MPC-BE

- PotPlayer

Jak zwykle zachęcam do testowania innych playerów i dzielenia się wynikami tutaj.

EDYCJA:

Już wiem o co chodzi, MPC-HC boryka się z tym z czym borykał się CSM, przestarzałe biblioteki/protokół SSL/TLS. Wychodzi na to że serwer youtube przeszedł na nowszy szyfrowany protokół SSL który nie obsługuje MPC-HC, więc twórcy tego playera muszą zaktualizować w nim biblioteki SSL na nowsze.

Chociaż z tego co przeczytałem, wszystko wskazuje na to że MPC-HC korzysta nie z własnych bibliotek SSL tylko z wbudowanych w system operacyjny, wszystko na to wskazuje ponieważ w rozmowach wyszło że u użytkowników z nowszymi systemami windows, MPC-HC nie ma problemów z odtwarzaniem z youtube, problem pojawia się na starszych systemach jak właśnie Windows XP. Twórcy MPC-HC zostali już o tym poinformowani, czekamy więc na rozwój wydarzeń.

EDYCJA2:

Ok, już wszystko wiem, jestem po testach i mam bardzo dobre wieści, uda się rozwiązać problem z WinXP, MPC-HC i youtube/liveleak itp., tak jak wspominałem, wina leży po stronie przestarzałych bibliotek SSL/TLS które są zaimplementowane w Windows XP a z których niestety korzysta MPC-HC ale nie tylko bo i jak było wspomniane, również PotPlayer, MPC-BE i cała masa innych programów. Właśnie zaraz zabieram się za stworzenie łatki dla Windows XP aktualizującą systemowe biblioteki SSL/TLS.

Dajcie znać na jakich systemach działa lub nie działa u was odtwarzanie z youtube w MPC-HC.

• 0

#64 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 16 luty 2017 - 07:31

Dobra kontynuujemy, jest rozwiązanie ostateczne ;)

Swoją drogą zabierając się za tworzenie tej aktualizacji myślałem że będzie to prosta i szybka robota, a tymczasem życie zweryfikowało i nawet pomyślałem przez chwilę że "chyba wybrałem się z motyką na słońce" :wacko:

Przy tej aktualizacji założyłem sobie kilka celów:
- prostota obsługi
- wszystko w jednym pliku
- możliwość cofnięcia aktualizacji
- obsługa z linii komend
- jak najmniejszy rozmiar pliku
- przewidzenie błędów/wyjątków i ich obsługa

Przy okazji powiększyłem swój zakres wiedzy i mam już bardzo dobrą bazę do innych aplikacji tego typu.

jadymyyyyy....

Problem: Posiadam Windows XP i nie działa mi odtwarzanie z liveleak, youtube... w MPC-HC wyświetla "nie udało się renderować pliku", w PotPlayer, MPC-BE... również nie działa.
Rozwiązanie: Zainstaluj aktualizację SSL/TLS dla Windows XP -

ustxp.gif

Aktualizacja dodająca w Windows XP obsługę protokołu SSL/TLS 1.2. Oficjalnie Windows XP SP3 obsługuje maksymalnie SSL/TLS 1.0, ale nadal są wydawane aktualizacje pod

, niestety próbując zainstalować tą aktualizację (

)  często można napotkać na problem i komunikaty typu "wersja zainstalowanego systemu Windows nie odpowiada aktualizacji", "jezyk aktualizacji jest inny niż język Windows XP" i takie tam, postanowiłem więc napisać aktualizację która nie sprawiałaby problemów a którą mogłyby zainstalować osoby z Windows XP SP3 jak i SP2 (nie wiem czy działa też na SP1) bez względu na język systemu i jaki to WinXP, czy to oryginał, modyfikowany, kastrat.

Do czego jest SSL/TLS?
Aktualnie coraz więcej serwerów przerzuca się na nowsze szyfrowanie SSL/TLS 1.1 i 1.2 , przez co programy korzystające z systemowych bibliotek SSL/TLS nie będą w stanie nawiązać szyfrowanego połączenia z takimi serwerami (na Windows XP). Programy takie jak klienty pocztowe, komunikatory, odtwarzacze audio/wideo streamujące materiały z sieci, jak na przykład MPC-HC, PotPlayer, MPC-BE które w ostatnich dniach już przestały odtwarzać streamy z youtube.com (które przeszło w ostatnich dniach na nowszy protokół szyfrowania) czy liveleak.com, te programy przestaną po prostu działać (bez tej aktualizacji) oraz wszystkie programy które korzystają z systemowych bibliotek SSL/TLS i łączą się z serwerami które przeszły na szyfrowanie SSL/TLS 1.1 w zwyż.

Obsługa:
Kliknij - Update - a następnie [Tak] aby zrestartować komputer, bądź [Nie] jeżeli sam chcesz to zrobić w późniejszym czasie, aktualizacja dokończy się dopiero po restarcie systemu. (przed aktualizacją najlepiej wyłączyć firewall i antywirus, jeśli się posiada)

Przeznaczenie:
Aktualizacja jest przeznaczona głównie dla systemów Windows XP SP3 x32 (powinno też działać na SP2), osobiście testowałem na modyfikacjach XP SP3:
- Windows JG
- 51lite 3.3
- XP Light (WinSxS)

Możliwa jest również obsługa aktualizacji poprzez parametry (linie komend):

ustxp.exe -parametry folder

-e    wypakowuje pliki zawarte w aktualizacji
-b    kopiuje pliki z systemu (backup)

-u    aktualizacja bibliotek (Update)
-r    przywrócenie kopii zapasowej (Restore backup)
-s    tryb cichy, nie wyświetla komunikatów o błędach
-y    automatycznie resetuje komputer, nie wyświetla komunikatu z pytaniem "czy zrestartować komputer"
-n    nie resetuje komputera, nie wyświetla komunikaty z pytaniem "czy zrestartować komputer"
-f    wymusza zamkniecie programów i restart systemu

W przypadku nieokreślenia ścieżki do folderu, przypisywana jest automatycznie ścieżka do folderu w którym znajduje się aktualizacja.

Folder określa się w przypadku użycia parametrów -e i -b.

Kilka przykładów:

Aktualizacja bibliotek i automatyczny restart w trybie cichym (bez wyświetlania formy aktualizacji i żadnych komunikatów)
ustxp.exe -u-s-y

Aktualizacja bibliotek w trybie cichym (zostanie wyświetlony jedynie komunikat z pytaniem "czy zrestartować komputer")
ustxp.exe -u-s

Wypakowanie plików zawartych w aktualizacji (do folderu z aktualizacją)
ustxp.exe -e

Wypakowanie plików zawartych w aktualizacji (do folderu c:\tmp)
ustxp.exe -e c:\tmp

ps. redbull90 jasne, posiadam samsung n150, ale sprzęt spełnia swoje zadanie.

• 0

#65 OFFLINE   michalzienia

michalzienia

Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:56

Dzięki :rolleyes:

• 0

#66 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 18 luty 2017 - 09:32

Uwaga: Aktualizacja dla CSM v1.7 do wersji CSM v1.7 Plus [2017.02.18]
Plik:

Aktualizacja naprawia kilka błędów wykrytych w ostatniej wersji CSM v1.7, między innymi opisywany wcześniej wyciek pamięci, dodaje nowy testowy mechanizm skanowania, trochę nowych obsługiwanych serwisów, aktualizacji oraz całą funkcjonalność z pluginu 1B_SP z dnia 17.02.2017, więc po aktualizacji można go sobie usunąć, znacznie poprawia kompatybilność z serwisami z filmami online (po wydaniu wersji CSM v1.7 trochę się to posypało)....

Obsługa:
Wrzuć aktualizację do folderu z programem CSM v1.7 i kliknij [Update] lub kliknij [Update] i zaznacz folder z programem CSM v1.7.

Chyba będę co jakiś czas wrzucał takie aktualizacje pomiędzy oficjalnymi wersjami w czasie oczekiwania na wersje finalne CSM. Czasem się znajdzie jakiś znaczący błąd lub wygaśnie wsparcie dla jakiś kluczowych serwisów co dość znacznie ogranicza funkcjonalność CSM i zamiast czekać znów kilka miesięcy na nową wersję wydaje mi się że lepiej wydawać takie aktualizacje na bierząco zwłaszcza jeżeli są to błedy które w miare łatwo i prosto usunąć a które są dość kluczowe jeżeli chodzi o ogólną funkcjonalność CSM.

• 0

#67 OFFLINE   Tadzik443

Tadzik443

Zaawansowany użytkownik

• 96 postów
  • Czas online: 20h 49m 26s
Reputacja: 0

Napisano 19 luty 2017 - 09:22

jeden bit dziala jak ta lala :)

• 0

#68 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 22 luty 2017 - 07:32

No to super że wszystko działa jak należy.

A dziś właśnie mija równo rok od założenia tego tematu (temat założony dokładnie - lut 22 2016 04:14) i rok istnienia oficjalnie programu CSM :D , to już rok, ale ten czas leci.... :O

• 0

#69 OFFLINE   Tadzik443

Tadzik443

Zaawansowany użytkownik

• 96 postów

Napisano 22 luty 2017 - 08:00

A wczym tworzysz prox c++ ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#70 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 22 luty 2017 - 08:57

W Object Pascal - Delphi 7 a dokładniej korzystam z "Delphi Lite Edition v7.3.4.3 (Build 8.1)" , jest to nieoficjalna ulepszona, zmodyfikowana wersja Delphi 7 z dnia 2011, oficjalne Delphi 7 jest z 2002 roku więc spora przepaść, polecam zainteresowanym. :)

• 0

#71 OFFLINE   Tadzik443

Tadzik443

Zaawansowany użytkownik

• 96 postów

Napisano 22 luty 2017 - 09:34

Aktualnie to w najblizszym czasie zamierzam zaprogramowac audurino

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#72 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 01:48

Z arduino nie miałem styczności ale czytałem opinie że łatwo się programuje i ludzie którzy wcześniej nie mieli styczności z programowaniem dają sobie radę.

A ja tworząc nowe mechanizmy do CSM, stworzyłem nowy projekt testowy o przewrotnej nazwie - "

" - która świetnie się wkomponowuje w ten koncept, program wyciąga linki (pobiera, odtwarza) bezpośrednio z wtyczki Flash Player, zapraszam do testowania i pisania o rezultatach w temacie

, wasza pomoc, pomoże pchnąć ten projekt mocniej do przodu.

ps. tak jest to nawiązanie do serialu "The Flash" gdzie jeden z głównych rywali Flasha nazywa się Reverse Flash i jest odwrotnością Flasha :)

rf.jpg

• 0

#73 OFFLINE   djandy75

djandy75

Użytkownik

• 17 postów
  • Czas online: 4d 8h 6m 3s

Napisano 13 kwiecień 2017 - 08:55

Witam. Ogólnie rzecz biorąc bardzo dobry i przydatny program. Pytanie do autora: Nie wiem jak inni ale ja mam problem z otwarciem filmu po wyszukaniu przez MListX ze strony filmy.to , fajnie by było jakby aplikacja otwierała stream z openload. Być może mnie się to nie udaje tylko. Druga sprawa to pytanie dotyczące Ipla i Player, czy program sobie będzie radził z tymi serwisami?

• 0

#74 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 01:07

Zgadza się, serwis filmy.to przestał być obsługiwany, zaszły jakieś zmiany na stronie, tak jak openload który wcześniej też był obsługiwany, openload bardzo często zmienia kod na stronie, często zachodzą zmiany w szyfrowaniu więc jest dość problematyczny. Niedługo może wydam jakąś małą aktualizację CSM, ostatnio mam bardzo mało czasu wolnego więc prace praktycznie się zatrzymały.

Jeżeli chodzi o filmy.to czy openload to sprawdź mój inny projekt -

- program wyciąga linki bezpośrednio z flash playera (odtwarza - pobiera) i nie ma problemu z openload, filmy.to i innymi.

Co do Ipla i Player, nie mam pojęcia, nie testowałem i nie prowadziłem prac przy CSM pod Ipla, trzeba by było sprawdzić.

• 0

#75 OFFLINE   redbull90

redbull90

Zaawansowany użytkownik

• 297 postów
  • Czas online: 3d 11h 4m 40s
Reputacja: 5

Napisano 14 kwiecień 2017 - 06:48

Ja bardzo chwale sobie twoj program.zapytam trochę off topic : gdzie po za CDA znajdę jakiś dobry serwis z filmami na kształt dawnego kinomaniaka?
  • 0

#76 OFFLINE   ilov3

ilov3

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 02:34

świetne! dzięki wielkie

• 0

#77 OFFLINE   ilov3

ilov3

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 04:03

Jednak nie taki świetny. Jak oglądam film po jakimś czasie wydaje mi się, że takim samym film odpala się w okienku i trzeba odpalać go od nowa
  • 0

#78 OFFLINE   JedenBit

JedenBit

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 72 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 12:40

Ja bardzo chwale sobie twoj program.zapytam trochę off topic : gdzie po za CDA znajdę jakiś dobry serwis z filmami na kształt dawnego kinomaniaka?

Na poprzedniej stronie wraz z wydaniem CSM v1.7 była zamieszczona długa lista z filmami online:

Jest tam kilka naprawdę dobrych serwisów.

ilov3 chciałem się jakoś odnieść do tego co napisałeś, przeczytałem uważnie kilka razy twoją wiadomość i mimo szczerych chęci nie mam pojęcia o co ci chodzi :D

A ja ostatnio miałem mało czasu więc wszystko stanęło na jakiś czas, kilka dni temu wznowiłem pracę i planuję wydać kolejną wersję jakoś na początku miesiąca (o ile czas pozwoli). Trochę tych zmian zaszło, jedną z najbardziej kluczowych było wdrożenie całej funkcjonalności z

do CSM, właśnie sobie testuje i powiem że świetnie to działa i mocno zwiększa funkcjonalność i wygodę, zwłaszcza jeżeli chodzi o wszelkie strony z filmami online czy openload.

• 0

#79 OFFLINE   ilov3

ilov3

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 06:57

Więc opiszę to dokładniej. Wyszukuję film odpalam go i zaczynam go oglądać, po jakimś czasie film się zatrzymuje, ekran z pełnego przechodzi do okienka ponowne wcisnięcie play powoduje to, że film zaczyna sie od początku

• 0

#80 OFFLINE   michalzienia

michalzienia

Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:06

Cześć. 28 kwietnia youtube przestało odpalać. Da się pewnie to załatać :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych