Jump to content

Windows 7 AIO ESD x86 x64 [PL] [SP1.IE11.2016.01-NiKKA]

Recommended Posts

Czy jeśli chciałbym tylko wersję 32-bit to mogę przenieść jej plik install.esd do oryginalnego obrazu Windows 10 32-bit i będzie działało?

Chodzi mi o oszczędność miejsca, chciałem nagrać DVD5 z Windowsem i Officem.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jedno pytanie, czy aby ta wstawka na pewno dotyczy win 7

Instaluje się Windows 7; instalatorem jest Win10TH2 (lepsze bootmenu, sterowniki). Jak masz kłopoty z tą wersją, instaluj zwykłą wersję, nie ESD.

Dzięki, dawno nie zaglądałem na forum.

I zamiast zrobić mądrze, jak napisałeś, ściągnąłem specjalnie oficjalny obraz w10, wywaliłem install.wim a wrzuciłem Twój install.esd.

Przyda się na przyszłość.

Pozdrawiam i dzięki za dobrą robotę!

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Instaluje się Windows 7; instalatorem jest Win10TH2 (lepsze bootmenu, sterowniki). Jak masz kłopoty z tą wersją, instaluj zwykłą wersję, nie ESD.

Dzięki, dawno nie zaglądałem na forum.

I zamiast zrobić mądrze, jak napisałeś, ściągnąłem specjalnie oficjalny obraz w10, wywaliłem install.wim a wrzuciłem Twój install.esd.

Przyda się na przyszłość.

Pozdrawiam i dzięki za dobrą robotę!

Przecież nic nie musisz ściągać specjalnie, wszystko jest gotowe, tylko czytaj poprawnie, powoli i ze zrozumieniem od początku do końca pierwszy post w tym temacie. Oraz późniejsze innych użytkowników, bo tez dobrze mówią.

Zainstalowalem ,,starter,,-pytanie ,czemu pojawia sie czarny ekran ? skoro nie ,,prosilem,, o aktualizacje ?jestem ,,swierzak,, w tym temacie wiec prosze o wyrozumialosc i podpowiedz thx.

Czarny ekran, ale z czym związany? Być może nie przeprowadziłeś aktywacji po zainstalowaniu?

Cześć,

instalowałem już 3 systemy w wersji x64 z tego pakietu i każdy system nie może sobie poradzić z Windows Update. Tzn mieli skanowanie aktualizacji i mieli, i gdyby mogło to by tak mieliło z 20 lat.

Nic nie znajduje - tak jakby się zawieszał na "Trwa wyszukiwanie aktualizacji". Rozwiązywanie problemów z WU, szukanie pomocy po googlach nic nie daje. Na każdym komputerze to samo.

Co może być powodem i jak to naprawić?

Bo to jest starsza wersja jeszcze z mulistym WU.

Tu masz nowszą, z naprawionym WU: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Lub jak chcesz tą używać 2016.01, to ściąg i zainstaluj (+restart PC) - KB3172605 (rollup): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

wcześniej sprawdź, czy masz KB3020369 w systemie, bo jest wymagana przed KB3172605: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i WU ruszy.

Na Home Premium przeszło z KB3172605 (nie sprawdzałem czy mam KB3020369) i działa.

Na Ultimate KB3020369 mieli i KB3172605 tez mieli i nic nie rusza dalej: "Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze..."

EDIT:

Po zainstalowaniu Windows Update Agent (bodajże 3.0) i podanych wyżej pakietów aktualizacje ruszyły.

ktoś odświeży na google drive?

Ja usunąłem swoje stare linki ponieważ Google przesłali mi info, ze pliki zostały zgłoszone przez Millennium copyright art jako naruszające patenty i jak ich nie usunę to sami to zrobią. Są nowe wrzucone w innym temacie. 2016.08

ktoś odświeży na google drive?

Ja usunąłem swoje stare linki ponieważ Google przesłali mi info, ze pliki zostały zgłoszone przez Millennium copyright art jako naruszające patenty i jak ich nie usunę to sami to zrobią. Są nowe wrzucone w innym temacie. 2016.08

Wielkie dzięki za Windowsa 7 z zintegrowanymi sterownikami dla USB 3.0 i NVME.

Właśnie ściągam tą wersję dla instalacji na Lenovo Y700 i mam nadzieję, że zainstaluje system na dysku na złączu M2

2 dni walczyłem, by samemu wrzucić sterowniki dla USB 3.0 do win7 09.2016 winclubPL i niestety poległem. Nie wiem dlaczego, ale mimo dodawania sterowników USB 3.0 (NTLite) do install.wim (Profesionel x64) i boot.wim (Microsoft Windows PE (x64) instalka wyrzucała brak CD/DVD. Najśmieszniejsze jest to, że nawet programem "Windows 7 USB 3.0 Creator Utility" nie moglem dodać sterów do obrazu 09.2016 winclubPl - Creator nie kończył pracy nawet po godzinie dodawania... (anulowałem).

Edit

I niestety nie posunąłem się dalej.

Gdy instalowałem na GPT (pen przygotowany Rufusem z partycjonowaniem GPT dla UEFI), Windows stawał po bootowaniu z dysku na oknie Starting Windows (czekałem nawet 2 godziny i nic).

Z tego względu oraz wg komentarzy NiKKA.Labs, że GPT to zmowa Ms i In przygotowałem pena z partycjonowaniem MBR dla Bios lub UEFI ale niestety też napotkałem problem: mimo aktualizacji biosu do najnowszego (na systemie postawiony na dysku podpiętym pod SATA) przy ustawieniu Legacy Support w zakładce Boot nie widzę dysku na M2 (dysk Intel SSDPEKKW128G7X1). Co dziwne instalka widzi ten dysk, mogę utworzyć partycję (tworzy 1 partycję bez 100MB jak to zawsze miałem przy Win7), ale mam komunikat, że nie mogę instalować na tej partycji i mam w biosie włączyć kontroler NVME. Oczywiście w biosie takiej opcji brak.....

Za chwilę okaże się, że zostanę z systemem postawionym na dysku na SATA a dysk który specjalnie kupiłem na systemowy będzie leżał bezużyteczny...

Edited by przemo_1981

Cześć, przy instalacji systemu w wersji 32bit, w trybie UEFI na tablecie z intel atom, w końcowej fazie instalacji dostaje komunikat 

"System Windows nie może przygotować komputera do rozruchu w następnej fazie instalacji. Aby zainstalować system Windows, uruchom ponownie instalację."

Tablet nie posiada w biosie możliwości zmiany trybu pracy z IDE na AHCI ani na odwrót, nie ma również możliwości wybrania trybu Legacy a zależy mi na windows7, instalacja uruchamia się bez problemu, secure boot jest ustawiony na standard, instalator tworzy sobie sam partycje, po czym po przekopiowaniu plików wyświetla w/w błąd.

Jakieś wskazówki co mógłbym popróbować?

Witam .Zainstalowalem twoj system wersje AIO 2016.01 AIO na mojego nowego laptopa z ku**wskim systemem 10,ktorego mam serdecznie dosyc... a mianowicie wszystko nagrywam na pena instalacja przechodzi i jak ma sie uruchomic pierwszy raz po instalacji to pojawia sie logo i na tym sie zawiesza. Prosze powiedz w czym tkwi problem. Wlasnie sciagam inna wersje i bede próbował,ale jakbys mial czas odpisac to bede wdzięczny. Traz sciagam wersje 2016.08 . Laptop to ASUS K756U. Pozdrawiam