Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 AIO ESD x86 x64 [PL] [SP1.IE11.2016.01-NiKKA]

Recommended Posts

NiKKA p r e s e n t s :    

Windows.7.AIO.ESD.SP1.IE11.PL.x86.x64.2016.01-NiKKA

29m29fo.png

2m42lv4.png

2afcs41.png
Win7 32bit: STARTER, HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

14uutth.png
Win7 64bit: HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

2iw35th.png
--------------------------------------------------------------------------------
Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------
Info:

Source: Win7SP1 ISO's

Type: System, x86 (32bit), x64 (64bit)
Language: Polish, Polski, PL
Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB
Create Date: 2016.01.22
Release Date: 2016.02.01
By: NiKKA

Contents:

- Nic nie wycinane
- Zintegrowane latki wydane po SP1 do 2016.01
- Zintegrowany Internet Explorer 11
- Zintegrowane popularne sterowniki: NET, NVME, SAS, SATA, USB3
- DirectX i reszte post-install instaluje setupcomplete.cmd
- NET 4.5.2 lub 4.6.1 - patrz katalog EXTRAS albo instalacja na WU
- Mozliwosc instalacji wersji Win7 32bit: STARTER, HOMEBASIC,
  HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE
- Mozliwosc instalacji wersji Win7 64bit: HOMEBASIC,
  HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE
- Wsparcie dla UEFI Boot
- ESD - instalator jest od Win10TH2 aby obsluzyc kompresje do .esd
- Mozna instalowac ze swoim oryginalnym kluczem

Instruction:

Rozmiar ISO: 5,52 GB (bajtów: 5 931 188 224)
SHA1 ISO: 6c7bebaf21d7aa5864f0087e0d4ffc861bc25058

Wypalić ISO na DVD (DVD9) albo montować w demonie albo VMware albo nagrać odpowiednio na pendrive (8GB minimum):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki za moda :) Mam pytanie: czy ktoś z Was posiada jedynie obraz win 7 home premium 64 bity ? Chciałbym to wypalić na DVD bo mój 5 letni Samsung ma problemy z czytaniem bootowalnego usb a nie mam obecnie przy sobie dvd9. Jeżeli ktoś już takie coś wrzucił to sorry i podrzućcie linka. Dzięki.

@jb90:

Wszystkie wersie oryg. Win7 Retail/OEM są takie same, różnią się tylko plikiem ei.cfg. Chcesz mieć wszystkie edycje do wyboru, ściąg dowolną wersję usuń plik ei.cfg.

Odnośnie wstawki: Jak ktoś nie chce 2 wersji naraz (AIO ESD), to wystarczy wszystko nagrać (wyedytować ISO), oprócz katalogu x86, albo oprócz katalogu x64. I albo x86 ESD się zmieści na DVD5, albo x64 ESD się zmieści na DVD5.

Fajnie to chodzi. Dzięki wielkie za trud jaki włożyłes. Nigdy instalacja win nie była taka prosta :)pobieralem 10 minut zainstalowałem wyciągu jednego piwka. Instalowałem x64 ultimate.

Odnośnie wstawki: Jak ktoś nie chce 2 wersji naraz (AIO ESD), to wystarczy wszystko nagrać (wyedytować ISO), oprócz katalogu x86, albo oprócz katalogu x64. I albo x86 ESD się zmieści na DVD5, albo x64 ESD się zmieści na DVD5.

Mistrzostwo!

Dziękuję.

:)

Mistrzostwo!

Dziękuję.

:)

Mi nie dziękuj, MS podziękuj, że ładnie zrobił instalator dualbootinstall (od Win10, TH2), rozdzielony na x86 i x64.

Próbowałem to samo przenieść (skopiować pomysł) na Win7 oryginalny, ale był jakiś błąd, czyli albo się nie da, albo ja coś źle robiłem. Ale z tego co obserwuję, nigdy nie widziałem czegoś takiego zrobionego z Win7, więc podtrzymuję, że się nie da. Może ktoś bardziej obeznany się wypowie jak jest taka możliwość.

A ja iso pobrałem wrzuciłem do pena zrobionego na Easy 2 Boot i podczas odpalania i po wyborze wersji czy chcę 32 czy 64 bit komunikat :

System Windows nie może odczytać ustawienia <ProductKey> z pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej

@NiKKA.Labs, mam pytanko odnosnie tego:

"System Windows finalizuje ustawienia" - trochę długo w tym miejscu będzie, bo są 3xKB do wrzucenia poza slipstream'em.

Czy te poprawki dodatkowe instalowane są ze wstawki, czy pobiera z internetu?

Powiem szczerze, że trochę to jest irytujące, bo czekam, czekam i czekam i się doczekać nie mogę na ukończenie finalizacji.

Które ewentualnie linijki w setupcomplete.cmd usunąć, by obejść to oczekiwanie? Zawsze można sobie dociągnąć z WU

Czy jest coś jeszcze co przetrzymuje instalator?

Czy chodzi o te linijki?

:KB_RunOnce

if not exist %UPD%\KB_RunOnce goto :Common

if %ARCH%==x64 (

if not exist %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB2533552-x64.msu goto :Common

start /wait wusa.exe %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB2533552-x64.msu /quiet /norestart

) else (

if not exist %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB2533552-x86.msu goto :Common

start /wait wusa.exe %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB2533552-x86.msu /quiet /norestart

)

if %ARCH%==x64 (

if not exist %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3020369-x64.msu goto :Common

start /wait wusa.exe %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3020369-x64.msu /quiet /norestart

) else (

if not exist %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3020369-x86.msu goto :Common

start /wait wusa.exe %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3020369-x86.msu /quiet /norestart

)

if %ARCH%==x64 (

if not exist %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3042058-x64.msu goto :Common

start /wait wusa.exe %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3042058-x64.msu /quiet /norestart

) else (

if not exist %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3042058-x86.msu goto :Common

start /wait wusa.exe %UPD%\KB_RunOnce\Windows6.1-KB3042058-x86.msu /quiet /norestart

)

goto :Common

Te 3 łatki są fizycznie w katalogu updates. Jak nawet te 3 KB usuniesz to instalator powinien przejść dalej. Ale jak ci długo to schodzi, zapętla się, itp, itd, to możesz całkowicie usunąć setupcomplete.cmd lub nawet cały katalog $oem$, wtedy na WU będziesz miał te KB dodatkowo i taki wpis że brakuje SP1 do Win7, ale tym się nie przejmuj, tak ma być (oczywiście SP1 jest), to tylko efekt braku tych 3 a w sumie 1 łatki :)

Poinstalujesz resztę z WU i wszystko będzie w porządku. DX zainstalujesz też poza setupcomplete, bo masz instalator osobno.

U mnie ten skrypt setupcomlete działa; nie masz może podłączonych innych urządzeń USB w czasie instalowania systemu? (najlepiej jakby tylko jedno USB było zajęte)

@admiral754

Zawsze możesz wywołać przez SHIFT+F10 okno cmd wpisać: taskmgr.exe i podejrzeć na czym wisi instalacja

Ok, dzięki za szybką odpowiedź, pokombinuję.

Sprawdzę, czy to nie czasem wina dodatku, który zawsze wrzucam do Twoich wstawek, fajna sprawa, bo mając w biosie tablicę slic 2.1, nie trzeba się martwic o aktywację, wszystko robi się automatycznie i system "branduje" odpowiednio do producenta sprzętu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dlatego też do katalogu oem dochodzą dodatkowe pliki: decompile.exe , OEM's.7z , OOBE.cmd i noże OOBE.cmd i Setupcomplete.cmd się gryzą.

Na Virtualu i na PC mi sie tak samo zatrzymuje, ale sprawdzę to usuwając ten dodatek i potem dalej będę kombinował.

Na "brandowanie" jest czas po zainstalowaniu. Jak masz wcześniej tablicę SLIC w BIOSie to nie musisz nic robić podczas instalacji. Najwyżej po, ewentualnie serial/ceryfikat podać. Lub uruchomić po zainstalowaniu: Loader DAZ; jak masz tablicę SLIC odpowiednią w BIOS, to sam wrzuci klucz, bez loadera.

No to następnym razem od razu tak pisz, że coś jeszcze "kombinujesz". Skąd ja mam wiedzieć, że coś jeszcze dodajesz?

P.S.

Twoje "magiczne sztuczki" mogą nie działać tutaj, gdyż w wersji AIO jest instalator od Win10TH2. Nie wiem czy to ma znaczenie czy nie, bo takich testów nie przeprowadzałem. Ale aktywację najlepiej robić po zainstalowaniu.

Wydaje mi się, że, te "magiczne sztuczki" raczej nie mają znaczenia czy jest to AIO, czy nie i czy instalator jest od Win10TH2. OOBE.cdm jest tylko skryptem tak jak i setupcomplete.cmd. Po godzinnym wyczekiwaniu zrobiłem zrobiłem reset komputera i system się normalnie uruchomił już zbrandowany, więc jest OK. Odpaliłem jeszcze raz na Virtualu i poszedłem za poradą m4s i wywołałem taskmgr.exe, po jego zamknięciu instalacja dobiegła końca.

Ale póki co żeby nie robić zamieszania sprawdzę co się da usuwając "magiczną sztuczkę".

Może tez być kwestia scalenia obu skryptów, w sensie dodania linijek z OOBE.cmd do setupcompite.cmd i będzie wszystko grało.

@m4s jesteś obcykany w skryptach, co o tym myślisz?

Zawartość skryptu OOBE.cmd:

@echo off

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:: 'OOBE.cmd' -> 'Windows 10' • 'Windows 8.x' • 'Windows 7' • 'Windows Vista' : Mar 19|2015 :
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

SET RQR=REG QUERY "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" /v "ProductName"&SET INL=IF NOT ERRORLEVEL 1

IF EXIST "%windir%\Setup\scripts\decompile.exe" CALL "%windir%\Setup\scripts\decompile.exe"
IF EXIST "%windir%\Setup\scripts\decompile.exe" DEL /F /Q "%windir%\Setup\scripts\decompile.exe" >nul
IF EXIST "%windir%\Setup\scripts\Install.cmd" CALL "%windir%\Setup\scripts\Install.cmd"

%RQR% | findstr /I "\<WINDOWS\>" | findstr /I "\<7\>" >nul&&%INL% GOTO :CLOSE
%RQR% | findstr /I "\<WINDOWS\>" | findstr /I "\<VISTA\>" >nul&&%INL% GOTO :CLOSE

::Enables f8 key for Win 8.x and Win 10 in desktops and laptops |  To disable this feature for tablets put :: in front of the line below
bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy >nul

:CLOSE
DEL /F /Q %0% >nul

Sztuczka nie sztuczka, nie wiemy na czym wisi instalator. Miałem podobny przypadek z moim własnym instalatorem, podczas instalacji odwoływał się do pulpitu użytkownika i tu był błąd bo to był użytkownik systemowy i sypał błędem(zatrzymywał sie). Po wykluczeniu go z instalki -> wszystko ok.

Sprawdź na VB  na czy się zatrzymuje podczas instalacji

OK, testy przeprowadzone, odpowiadam na pytania.

1. Usunąłem skrypt setupcomplete i instalacja "przechodzi gładko" finalizacja ustawień kilkanaście sekund i pojawia sie pulpit, oczywiście dodatek działa prawidłowo, system jest brandowany i aktywowany automatycznie, bez craków, loaderów itp.

2. Kolejna próba - usunąłem skrypt z "dodatku OEM", czyli OOBE - instalator przeszedł do końca, ale finalizacja ustawień ok 30 minut.

3. Nie jestem w stanie sprawdzić, na czym "zawiesza - zapętla" sie instalator, ponieważ po wywołaniu konsoli i uruchomieniu menadżera zadań po 2 sekundach znika jedno z uruchomionych zadań i instalator przechodzi dalej, i kończy normalnie instalację. Za szybko to trwa, musiał bym sobie skręcić filmik.

4. Kolejne podejście to na czas instalacji systemu, wyłączyłem kartę sieciową w celu odłączenia internetu w wirtualnej maszynie - no i tu już poszło gładko, finalizacja z obydwoma skryptami przeszła bez problemu, tzn, finalizacja trwała trochę, no ale nie 30 minut, może ok 10, już nie chciało mi się kontrolować czasu, ale krótko to trwało.

w skrypcie setupcomplete, jest parę odnośników do pobierania, może to też ma jakiś wpływ, nie wiem, nie miałem doczynienia ze skryptami, bardzo, bardzo dawno temu pisało się proste komendy w pascalu, ale to było gdzieś w 94r. kiedy królowały 386 i 486DX, echhhhhh to były czasy.

w skrypcie setupcomplete, jest parę odnośników do pobierania, może to też ma jakiś wpływ

Daj zawartość całego pliku setupcomplete - na 100% nie ma nic tam do pobierania...

Dobra, nie ma co zagłębiać się skrypty, bo jak się okazuje, nie one są powodem problemów. Pobrałem wersję bez AIO [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , to samo. Poszedłem dalej, postanowiłem postawić system na laptopie, podmieniłem dysk, żeby nie ruszać działającego systemu i co się okazało, na ekranie gdzie występuje kończenie instalacji otrzymałem dokładnie taki sam komunikat: Instalator systemu Windows nie może skonfigurować systemu Windows do działania na zasobach sprzętowych tego komputera. Wciskam Shift+F10 odpalam taskmgr.exe i wisi aplikacja o nazwie FirstUXWnd. Wróciłem do komentarzy [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ,

Uspokoiło mnie to, bo jak się okazuje nie jest to tylko mój problem, dokładnie ten sam problem opisał użytkownik stentsk. Oczywiście wersja 2015.12 dział prawidłowo. Czyli jednak ta integracja sterowników narobiła zamieszania. Chętnie bym potestował te 6 wersji o których pisał NiKKA.Labs, ale mam za słabe łącze, by to wszystko pobrać, z drugiej strony przyczyna jest znana.

Witam da radę na tej wersji zrobic upgrade z windows vista bussines do windows 7 pro ? 

Witam mam problem jednak chyba się nie da bo włączam kompa z pendrive usb 2.0 i f8 klikam bo u mnie tam jest bootowanie i wybieram pendrive win 64bit i ładuje się i polski instaluj omijam podanie klucza  wybieram wersje professional potem potwierdzam licencje umowę i biorę uaktualnienie i piszę ze nie da rady bo muszę włączyć instalacji z dysku jak jest włączony Windows Vista a jak patrzyłem to nie ma pliku exe do włączenia instalacji z dysku . proszę o pomoc 

@kafeja, w instalce masz dwa katalogi x64 i x86 wybierasz odpowiadającą Ci wersję i tam masz w tym katalogu plik setup.exe, ale czy pomyślnie przeprowadzisz upgrade, togo nikt Ci nie zagwarantuje. Tak poza tym z tą wersja jest coś nie tak, przez zintegrowane sterowniki, pobrałem tą wcześniejszą i zero problemów [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z tą nową wersją jest coś nie tak, instalowałem na lenovo g500 i ładnie się instaluję po instalacji pierwszy restart i blu screen :/ Ma ktoś jakiś pomysł? Próbowane chyba z 5 razy i za każdym razem to samo, instaluję pisze że musi wykonać restart i później bluscreen :/ Wcześniejsza wersja all ok.