Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2016.01-NiKKA]

Recommended Posts

Właśnie nie mam tego procesu - nie działa. Windows Update wyłączone całkowicie. Nadal bez zmian. Nawet po celowym obciążeniu komputera programem do obróbki filmów gdzie doszło do 6 gb. zużycia pamięci  - po jego wyłączeniu i odczekaniu jakiegoś czasu pokazuje 4,8 gb. ram zużycia pod pulpitem i działa w tle tylko Avast i sterownik od grafiki. Coś jest ewidentnie nie tak, normalnie takie coś nie miało nigdy miejsca. Powinno raptownie spaść do normalnego poziomu. 

Samo wyłączenie nic nie da. Windows update i tak sie uruchomi. Trzeba wejść w usługi i zmienić z "automatyczny (opóźnione uruchomienie)" na "wyłączony", bo wyłączanie przez windows update nie wyłącza usługi całkowicie. Klikasz menu start - komputer prawy przycisk myszy - zarządzaj, na dole usługi i aplikacje rozwin i kliknij usługi. Na dole poszukaj Windows Update, kliknij prawy przycisk - właściwości, zmień tryb uruchomienia, zastosuj. Wtedy masz dopiero pewność, że to nie Windows Update... Nie wiem, jak to prościej wytłumaczyć.

To nie jest czysty system! Outlook, teamviewer, Firefox, usługa indeksowania, czy tam na dole widzę 15GB RAM? Grafika integra-też trochę zabiera

Kung Fu TapaTalk Master!

To nie jest czysty system! Outlook, teamviewer, Firefox, usługa indeksowania, czy tam na dole widzę 15GB RAM? Grafika integra-też trochę zabiera

Kung Fu TapaTalk Master!

Nie to nie jest czysty system to już system z którego korzystam

Ile masz fizycznej pamięci ?.

Zbyt wiele jest włączonych usług !    >   zoptymalizuj  (wyłącz zbędne).

4GB

Jest to laptop Lenovo X201

Jak i co mogę powyłączać i zoptymalizować.

Jak i co mogę powyłączać i zoptymalizować.

np. takim programem (strona z opisem i pobraniem do użytku za FRIKO)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

cytat z translatora;

Możesz dodać nową usługę do listy poprzez przycisk "Dodaj" lub można edytować jeden przez "Edycja wybranej usługi" przycisk, na edytowanie usług Menu można zmienić produktu Typ uruchamiania, przywrócić produktu Typ lub usługi mają zastosowanie produktu Typ (w grupy)]

przykład;

mkqlgvg.png

Obsługiwane systemy operacyjne: Okna 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP - (x86 i x64) Obsługiwane języki: angielski, turecki, niemiecki, szwedzki, japoński, wietnamski, francuski, portugalski (brazylijski), hiszpański , węgierski, rosyjski, włoski, polski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, słoweńskim, estońskim, indonezyjski, grecki, koreański, holenderski

BEZINSTALACYJNY ! - można też z "pena"

Edited by tele02

Do osób martwiących się czasem oczekiwania na jakąkolwiek reakcję Windows Update (te słowa, to tylko teoria, ale chyba jedyna logiczna):

Oficjalna "płytkowa" wersja Win7 pochodzi z 2010 roku. Instalacja z oryginalnej płytki nie przysparza problemów z WU, bo taka instalacja zostaje rozpoznana na serwerach M$ dość szybko i prawie natychmiast mamy dostęp do ponad 100 aktualizacji, których nie mamy i które pobierać/instalować będą się przez następnych kilka godzin fragmentując zawartość dysku tak, że po instalacji wszystkiego system będzie zachowywał się, jakby faktycznie miał 6 lat. Przyczynią się do tego również tony zbędnych już plików tymczasowych, których Windows nie ma nawyku usuwać.

NiKKA w swoim instalatorze zintegrował aktualizacje, czego nie przewiduje M$ i po instalacji takiego systemu WU sprawdza obecność i zawartość plików systemowych w celu określenia, jakie poprawki znajdują się w bieżącym systemie, a jakie należy w nim zainstalować. To właśnie zajmuje tyle zasobów sprzętowych i tyle czasu, gdyż zintegrowane poprawki nie tworzą logów, z których WU może odczytać, co w systemie jest, a czego nie ma, stąd długi czas oczekiwania na listę dostępnych aktualizacji.

Najkrócej czekałem jakieś pół godziny. Najdłużej - trzy doby. Mimo wszystko z jego obrazów otrzymuję system szybszy, czysty i zajmujący mniej miejsca, niż instalacja z fabrycznego ISO.

...no i nadal nie spotkałem się z żadnym błędem spowodowanym zintegrowanymi sterownikami. ;)

@piosylant

Może i masz rację ale może i nie masz. Wie to tylko M$.

WU za każdym ściąga paczkę według której skanuje. Baza jest tworzona jednorazowo i co ciekawe Win 8.1 nie ma takich problemów.

Kung Fu TapaTalk Master!

Zazwyczaj staram się nie pytać o takie rzeczy ale tym razem jestem zmuszony. @NiKKA - Pracujesz może nad nową wersją twoich modyfikacji? Nie pytam o ETA. Chciałbym tylko wiedzieć czy szykuje się w niedługim czasie nowa zaktualizowana wersja, na którą warto czekać czy nic się w tym temacie nie dzieje i wersje styczniowe są nadal aktualne?

I jeżeli mogę zasugerować, żebyś może podawał do publicznej wiadomości, że trwają pracę nad nowymi wersjami (bez ETA jak nie chcesz), tak żeby osoby tutaj zaglądające i widzące wersje styczniowe mogły zdecydować czy czekać na nowe wydanie czy brać tą aktualnie dostępną. Swoją sugestię motywuję tym, że od czasu do czasu ktoś kto robi format wolałby poczekać i mieć aktualniejsze niż żeby okazało się, że kilka dni po instalacji wyjdzie nowe wydanie. W szczególności jeżeli te osoby wyłączają WU ze względu na WGX itp.

Edit1:

Myślisz, że w następnym wydaniu mógłbyś dorzucić do aktualnej puli sterowników, podstawowe sterowniki do zintegrowanych grafik Intela? Biorąc pod uwagę, że aktualnie prawie każdy sprzęt posiada, którąś wersję grafiki Intelowskiej to wydaje mi się to rozsądną propozycją.

Edit2:

I być może sterowniki do bezprzewodowych kart sieciowych tych popularniejszych producentów? Intel, Atheros, Broadcom.

Witam, czy ten system po instalacji jest już aktywowany?

Aktywacja - czytaj info zawarte w pliku aktywacja.txt lub aktywacja_VL.txt

Witam, czy ten system po instalacji jest już aktywowany?

Systemy NiKKA z założenia są uniwersalne i nie są aktywowane na etapie instalacji. Aktywację każdy robi osobiście po zainstalowaniu.

jak robisz pendrive boot UEFI/GPT to system plików musi być FAT32. Tzn. że żaden plik nie może przekroczyć 4GB (install.wim); jeśli przekroczy to trzeba go podzielić, albo zostaje metoda 2xpendrive (1 na FAT32 a 2 na NTFS; na 1 jest wszystko oprócz install.wim; na 2 jest wszystko, a pendrive podmieniasz na screenie zainstaluj system).

Musisz dodać sterowniki do obrazu Windows 7, w najnowszych komputerach są kontrolery USB 3.0. Jak je dodać musisz się trochę pomęczyć. Ale dasz radę, powodzenia :)

Pytanie , jeśli mam laptopa ze złączami tylko USB 3.0 i bez napędu DVD a chciałbym wgrać Windowsa przez właśnie wejście USB , pendrive USB 2.0 Kingston 8GB

Pozdrawiam

Jest na to rozwiązanie, ale oczywiście nie powiem Ci. Z tym musisz sobie dać radę sam :D

Podpowiem, że trzeba w pewien sposób dodać sterowniki do ISO kontrolera USB 3.0 :)

Dziś, po ośmiu dniach walki z WU, po raz pierwszy zrezygnowałem z tego systemu na rzecz oryginalnego obrazu, na którym ruszyło bez problemu.

HP DV9770ew. Instalacja -> sterowniki -> aktywacja oryginalnym kluczem -> Windows Update.

Żadne porady naprawiania, usuwania, czy restartowania usługi/kompa nie pomagały. Trwa wyszukiwanie... oraz svchost.exe na 100% jednego rdzenia... tak bez przerwy. Folder SoftwareDistribution rósł do 988 MB w ciągu pół godziny od ręcznego wyczyszczenia / restartu WU i dalej już bez zmian.

Tego nie wiem czy Mr.T dodał tę aktualizację do obrazów z czerwca.

Ostatni nauczyłem się jeszcze jednej rzeczy jeżeli chodzi o WU. Za cholerę nie włączać wyszukiwania bo szuka podwójnie, najpierw sama usługa szuka i raportuje do M$, Ważne żeby w ustawieniach było wyszukaj aktualizacje , ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować. W tym czasie instaluję sterowniki, programy i po krótkiej chwili WU samo się zgłasza

Witam.

Mam problem nie wiem jak zainstalować Windows 7 x64 Pro Pl na dysku SSD M.2 (SM951 M.2 PCIe NVMe) Płyta GA-H170-D3H.

Instalator nie rozpoznaje dysku. Proszę o pomoc ewentualne wskazanie, którą modyfikację zastosować. Gubię się w tych sterownikach NVMe.

Zamierzam instalować system z płyty. Instalowałem Windowsa 10 jest OK.

Proszę o pomoc. Jestem laikiem. Nie miałem wcześniej UEFI.

@AndyN, instalowałeś ten release?

Z oryginalnego ISO Win7SP1 nie zainstalujesz nic na NVMe, bo poprostu jest zbyt stare ISO i nie ma sterowników do tego.

Musiałbyś zintegrować KB2990941-v3 i KB3087873-v2 (lub/i samsunga) do boot.wim, install.wim i winRE.wim (lub ewentualnie wskazać sterowniki samsunga podczas instalacji).

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Który masz model z tej listy? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]