Jump to content

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2016.01-NiKKA]

NiKKA.Labs
 Share

Recommended Posts

Następna wersja NiKKA; będzie to tylko samo zintegrowanie łatek krytycznych i opcjonalnych z WU (back to roots), bez żadnych sterowników dodatkowych. Jeśli ktoś będzie miał błąd np. sterownika SATA w trybie instalacyjnym, będzie musiał sam dograć sterowniki, lub teraz udostępniają producenci płyt głównych stosowne narzędzia, to ewentualnie tym.

Należy się szacunek za kawał dobrej roboty.

System zainstalowany na laptopie ASUS K55DR ( AMD A6-4400m, 8GB RAM, 500GB HDD, z pendrive'a USB 2.0 na porcie 3.0 )

Wszystko chodzi miodzio tylko mam problem z wentylatorem, cały czas ma wysokie obroty (laptop czyszczony, sterowniki zainstalowane), na Linuxie nie mam takiego problemu :(

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Należy się szacunek za kawał dobrej roboty.

System zainstalowany na laptopie ASUS K55DR ( AMD A6-4400m, 8GB RAM, 500GB HDD, z pendrive'a USB 2.0 na porcie 3.0 )

Wszystko chodzi miodzio tylko mam problem z wentylatorem, cały czas ma wysokie obroty (laptop czyszczony, sterowniki zainstalowane), na Linuxie nie mam takiego problemu :(

A sterowniki do twojego sprzętu od producenta (poszczególnych podzespołów bazowych) zainstalowałeś po zainstalowaniu systemu? Goły system Win7 jest tylko strawny dla podstawowych, starszych konfiguracji. Być może potrzeba skoro jak podajesz wentylatory głośno chodzą, pewnie zasilanie ACPI, albo sterownik grafiki, chipsetu.

Zauważyłem że proces svhost zużywa 50% procesora, może to jest przyczyną?

Na Win7 normalka, przeważnie jak długo system nie aktualizowany (podobno to celowe zagranie MS, ale to tylko podobno...).

Czy będzie w najbliższym czasie nowa wersja Windows 7 np. kwiecień 2016 albo później coś w tym stylu ....

Pozdrawiam

Być może w maju -  tydzień po drugowtorkowych aktualizacjach; zależy to od jednak bardzo wielu czynników i nie dam gwarancji czy będzie, więc w ogóle nie obiecuję.

Mi akurat finalizowanie nie przeszkadzało, gorzej z długim wyszukiwaniem aktualizacji.

to wina microsoftu a nie nikki..

Następna wersja NiKKA; będzie to tylko samo zintegrowanie łatek krytycznych i opcjonalnych z WU (back to roots), bez żadnych sterowników dodatkowych. Jeśli ktoś będzie miał błąd np. sterownika SATA w trybie instalacyjnym, będzie musiał sam dograć sterowniki, lub teraz udostępniają producenci płyt głównych stosowne narzędzia, to ewentualnie tym.

to ze nie wykrywa dysku nieznaczy ze system nieposiada sterownikow (tak jest zadko) czesto ten san system wykryje dysk jesli np poscimy go z plyty zamiast z pendriva, albo np jesli przed instalacja skasujemy calkowicie dysk lacznie z partycjami np programem low level format,

mam nadzieje Nikka ze nie zrezygnujesz ze sterownikow usb 3.0 mam nadzieje ze pojdziesz w tym kierunku wlacznie i dodasz nowsze czy cos, bo prawda jest taka, ze twoj system jest system ktory instaluje sie gdy inne opcje zawida, z zalozenia ludziom instlauje czyste systemy bez modyfikacji ale nie zawsze sie to udaje, wtedy wkracza pendriva z twoim systemem i nie wazne ze ktos ma tylko same porty usb 3.0 czy np nie widzialo dyskow wczesniej, z tegojego zawsze idzie, (choc kiedys gdzies tam mi wywalilo blad na lenovo)

mam zrobiony pendrive przez wiersz polecen i formacie fat 32, i ten pendrive kasuje partycje w trybie instalacji z win 8 bez problemu bo jak wiadomo uefi dziala w fat 32.

Czekam z niecierpliwoscia na nikka Maj 2016, troche boli fakt ze x 64 nie miesici sie na zwyklej plycie ale coz, tak czy inaczej uzywam w wiekszosci pendriva

Pozdrawiam !

NET 4.x.x do Win7 nie da się dograć w naturalny sposób jako slipstream (czyli w "naturalny" sposóB). Ja nie stosuję innych komend jak systemowe. Po za tym nie wszyscy chcą mieć NET 4.x.x w systemie i oni specjalnie musieliby odinstalowywać.

Mi akurat finalizowanie nie przeszkadzało, gorzej z długim wyszukiwaniem aktualizacji.

Jakiś czas temu znalazłem na forum informację o tym, że po zainstalowaniu szkodliwej poprawki KB3135445 i po późniejszym jej usunięciu windows update działa już normalnie. Poprawka ta poza całą tą telemetrią i wciskaniem 10-tki miała przy okazji też zaktualizować klienta windows update. Sprawdziłem i działa. W chwili obecnej proces wyszukiwania zajmuje u mnie mniej niż minutę (nie znajduje nic nowego). Z kolei w czwartek miałem laptopa do ogarnięcia i wyszukiwanie nowych łatek trwało z koło 10-15 minut po wgraniu KB3135445, bez niej mieliło z półtorej godziny.

Witam

Czy jest możliwość instalowania jako AHCI bo wydaje mi się że u mnie nie poszło. Zainstalowało się jako IDE ale po instalacji windowsa i przestawieniu na AHCI wywala bluescreen czy ktoś podpowie jak to ogarnąć.

Jak ogarnąć sprawę update bo za chiny żaden win7 nie chce mi się aktualizować.

Ja myślę, że instalator szuka napędu optycznego SATA (skoro został dodany sterownik, instalator może wymagać urządzenia), czego Rufus nie emuluje. Mam za sobą stertę instalacji tej styczniowej wersji (x64 i x86) i choć zróżnicowanie sprzętu było duże (od 2003 do 2016 r.), opisywany przez Was problem nie zdarzył mi się ani razu. Instaluję z płyty lub z pena robionego w WinSetupFromUSB. Rufusa nie używam.

No właśnie nie mam żadnego napędu optycznego i instaluję z pena, pobrałem inną wersję windowsa bodajże oryginalny obraz i jest ok.

Natomiast nadal do końca nie mogę rozgryźć problemu że nie chcą się pobierać aktualizacje, chociaż na jednym sprzęcie pozostawionym na całą noc coś tam ruszyło zobaczę na drugim.

Kiedy możliwa nowa wersja?

Rozumiem dlaczego wszyscy o to pytają jednak wersja ze stycznia działa bezbłędnie a dociągnięcie paru aktualizacji nie jest już takim wielkim problemem.

Mnie natomiast martwi inna rzecz. Nie wiem czy to jest wina KB3135445 czy czegoś innego ale za każdym razem jak pojawiają się co miesiąc aktualizacje mój laptop mieli i się grzeje dość mocno a to wszystko przez Windows Update, które również zużywa tonę RAMu na włączonym sprawdzaniu aktualizacji. Jak miałem 5GB to wszystko muliło a zużycie 97%. Teraz mam 12GB to już tak nie ma jednak w mojej opinii to jest duży problem.

Spotkał się ktoś z podobnym zjawiskiem?

Edit: To nie KB3135445, bo jej nie mam zainstalowanej :D

Mam laptopa lenovo x201 od niedawna ale wydaje mi się że też coś może być nie tak po laptop potrafi w momencie jak nic na nim nie robię po prostu sobie stoi i jest włączony załącza się wentylator i daje dość ciepłym powietrzem a temp. rdzeni ok, 65 stopni możne nawet dochodzić do 70. Jak na nim pracuję to zdarza się że wentylator stoi i nie ma takiej temperatury. Muszę potestować i się zobaczy. 

To normalne zachowanie podczas wyszukiwania aktualizacji przez Windows Update! Cały czas działa w tle, jak dostaje sygnał z centrali pobiera paczkę z określonymi parametrami co ma szukać. Panika bo raz w miesiącu coś wyszukuje

Kung Fu TapaTalk Master!

Witam. Zainstalowałem ten system, ale mam problem z aktualizacjami - szuka mi już 6 godzin - czekać dalej albo to jest jakiś problem.

Jeśli problem, to proszę o pomoc.

Nie wiem, czy jest sens czekać dłużej.

W końcu poszło.

Nie ma reguły, u mnie zostawiłem Win7SP1 64bit (tylko IE11 dograny) i przez cały dzień - 24h nic. Suma summarum po 3 dniach weszło na WU, kilka restartów było (zapodałem międzyczasie). Ewidentnie wina WU, jak wie, że Win7SP1, specjalnie to przeciąga (na w miarę zaktualizowanym Win7SP1, powiedzmy do lutego, marca [wykluczając łatki pseudo Win10]) max 10 min i jest WU.

Witam

Czy jest możliwość instalowania jako AHCI bo wydaje mi się że u mnie nie poszło. Zainstalowało się jako IDE ale po instalacji windowsa i przestawieniu na AHCI wywala bluescreen czy ktoś podpowie jak to ogarnąć.

Jak ogarnąć sprawę update bo za chiny żaden win7 nie chce mi się aktualizować.

Można np. Win7SP1 zainstalować jako IDE (w BIOSie) [jak się inaczej nie da] i po zainstalowaniu systemu, można przełączyć z IDE na AHCI, zapodając do kontrolera sterownik AHCI (pod windowsem), tylko trzeba wiedzieć dokładnie jaki i po restarcie zaraz wejść do BIOS i przełączyć na AHCI, przed startem systemu.

Zainstalowałem u siebie i działa bez problemu. Instalacja też bezproblemowa. Polecam nagrywać przez program Rufus. Mam tylko pytanie, bo zużycie pamięci ram jest dosyć duże... Na systemie zaraz co postawionym plus Avast i sterowniki od grafiki plus dźwięk - zużycie pamięci 2,8 GB. No to jest coś niemożliwe, zawsze to było ok. 1 Gb. Po czasie może półtora. Oraz obciążenie procesora stałe 25% na pulpicie bez włączonej przeglądarki i działa tylko Avast, co też jest dziwne bo zwykle to było 3-6% w porywach. Mam i3 4170. Dlatego wracam do niemodyfikowanej - normalnej edycji, bo generalnie to jest przegięcie nawet jeśli mam 8 gb. pamięci, to żeby czysty system zjadał blisko 3gb... Procek też nie wiadomo czym obciążony cały czas... Mówię no na czystej instalacji. Nie polecam...