Skocz do zawartości

Windows 8, był i nie ma!? POMOCY!!!


Drivter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z instalacją i aktywacją systemu Windows 8 z którym walczę już drugi dzień i tracę pomału siły... Posiadam laptopa Dell Inspiron 15 3521 i5 8G RAM 1T HD zakupionego w  tym roku.

Problem polega na tym że uszkodziłem dysk twardy tak że nie nadaje się do użytku, straciłem też gwarancję bo to uszkodzenie mechaniczne, kupiłem nowy o mniejszej pojemności 500MB. Posiadam płyty Recovery (obrazy) Windows 8 i systemowe Dell, jednak przy próbie instalacji wyświetla się komunikat że potrzebny dysk co najmniej 1T i koniec. Dałem se spokój z tymi płytami i ściągnąłem nowy instalator Windows 8.1 właśnie z tej strony, podobno klucz aktywacyjny jest w biosie, więc zgodnie z instrukcjami jakie znalazłem instaluje ten system (w wersji Core bo pewnie taki miałem), wszystko się ładnie zainstalowało z tym że w zakładce aktywacji Windows jest wybór tylko pomiędzy aktywacją online a telefoniczną, nie ma aktywacji UEFI czy jak jej tam.

Nie wiem już co robić, może spróbuję zainstalować tą wersje pro (może taką miałem) bo w tej 8.1 Core nie wyświetlają się te kafelki kiedy się coś wpisuje w wyszukiwarce Windows, nie ma również stanu uśpienia i w ogóle jakoś ubogo wygląda ten 8.1., czy on tak  powinien wyglądać w porównaniu do zwykłej 8 Core.

 

A może mój klucz nie nadaje się do wersji 8.1? Poradźcie coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś na laptopie mieć takie coś jak naklejka licencyjna Windows  (podobna do tej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]) ;) tam jest napisane jaką masz wersję. Na 90% była to wersja Pro, bo Core nie instalują. Aktywacja z UEFI tyczy się tylko obrazów OEM, nie pobranego przez Ciebie iso Retail. Zainstaluj wersję pro, wpisz swój klucz i aktywuj przez telefon, albo pobaw się jeszcze płytkami Recovery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drivter
odpowiedz prosta, na płytach recovery masz kopie całego dysku ustawienia i konfuguracje recovery zostało wykonane na dysku 1TB wiec na 500gb nie zrzucisz tego bo płyta recovery chce zrobić te same partycje co były na 1tb te same pojemności itd. A, że nie masz tych pojemności nic nie zrobisz z recovery jedynie zostaje ci takie wyjście: sprawdź pod lapkiem naklejkę  jaki miałeś system pobierz ten sam system i zainstaluj. wsadź płytki recovery i poszukaj na nich sterowników itd do Twojego Deel-a powinno ty byc w jakims z folderów poszukaj dobrze i znajdziesz skopiuj z płyty cały folder gdzie masz stery i se zainstaluj po czym zrób nowe recovery na dysku 500gb :) i masz problem z głowy :)
 

 

 

Nie musisz cytować całego posta, wystarczy, ze napiszesz do kogo się zwracasz. //lukaszuk1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe lapki nie mają klucza już,, trzeba "wyciagnąć" z sytemu działającego (macierzystego)... zostaje nowy dysk wrzucić, ściagnać od nas obraz iso zainstalować i gra gitara, potem przenieśc dane z dysku z osobnych partycji... ewentualnie wyciagnac klucz z starego systemu na dysku i użyć go na nowej instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się otworzyć obraz płyty recovery Win 8, ale wszelkie kombinacje typu kopiowanie plików na dysk c: z win 8.1  zdały się na nic, dalej brak aktywacji i nie da się też naprawić z płyty. Teraz skopiowałem te pliki na czysty dysk, odpaliłem na nowo, długo pisało "Czekaj", a teraz jest niebieskie tło takie jak miałem ustawione kiedyś i zegarek z aktualną godziną i nic się poza tym nie da zrobić.  Próbowałem różne warianty z dyskiem naprawczym ale wywala błąd.

 

Ja widzę już tylko możliwość nowej instalacji z podaniem mojego klucza.

 

Tylko teraz pytanie? Czy mając podgląd na obraz płyty można znaleźć tam ten klucz? On jest w jakimś folderze, pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem udało mi się uruchomić recovery Dell, wszytko niby poszło sprawnie z tym że Windows dalej nie odpalał. Więc zainstalowałem z powrotem Windows 8.1 i doprowadziłem do sytuacji że mam na dysku teraz  tamtego Windowsa 8 jako Windows.old (mogę sobie swobodnie przeglądać w nim foldery).

 

Teraz trzy pytania:

 

1. Czy jak wezmę teraz tą aktywację online to przyjmie mój stary klucz? (Tylko że podczas instalacji Windows 8.1 musiałem wpisać ten klucz z netu)

 

2. Czy może w tym Windows.old jest jakiś konkretny plik który można przenieść bądź odczytać z niego ten klucz aby aktywować tego Windowsa?

 

3. Są jeszcze jakieś możliwości poza tymi co podali koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucza nie mam, bo na naklejkach go nie ma. Jak kupiłem laptopa to był bez płyty Windows tylko miał wgrany już. Zrobiłem sobie płyty recovery Windows oraz recovery przez program Dell. Teraz mam obraz tego systemu na dysku jako Windows.old, skoro jest tak jak pisałeś że klucza nie ma w UEFI tylko jest w systemie Winows to musi być gdzieś w tym oryginalnym obrazie (folderze) Windows.old. który powstał przy instalacji tego nowego Windows 8.1 do którego niby tak jak czytałem mam prawa, skoro mam oryginalny Windows 8 (a raczej jego obraz) to moge zainstalowac legalnie windows 8.1. Tylko tej aktywacji brak.

 

 

 

 

P.S. Dodam że mam możliwość odpalenia komputera z bootowalnego pendrive z zainstalowanym Ubuntu i mogę dowolnie przerzucać pliki z folderów Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie teraz recovery Windows 8 z płyt Dell mając w komputerze działający Windows 8.1, możliwe że ten recovery Dell nie przywraca wszystkich plików potrzebnych do odpalenia Windows i dlatego mi się wtedy nie włączył. Zobaczymy co teraz z tego wyniknie :g:

 

 

Ad. Niestety pomimo pomyślnego przywracania systemu mam dalej wszystko tak jak było czyli Windows 8.1 i żadnych starych ustawień nie przyjęło i aktywacji też nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktywacji Win 8.1 za pomocą oryginalnego klucza z Win 8, to już zostało powiedziane - skoro brak klucza na naklejce(bo tak teraz jest) to trzeba było go wydobyć z działającego systemu Win 8 lub trzeba było sobie zrobić backup aktywacji(choć nie wiem czy by to zadziałało przy przeniesieniu na inny system - Win 8.1) - tak czy tak teraz jest już za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował  jeszcze instalacji ze zwykłym Windows 8, to ostatnia szansa.

 

SUKCES!!!!!!

 

Windows 8 wgrał się nie pytając o klucz i sam się aktywował (podczas instalacji sformatowałem wszystkie partycje by nie zostały żadne śmieci po poprzedniej wersji). Ściągnąłem dwie różne wersje Windowsa 8, oryginalną z tej strony i z torrentów, po to aby sprawdzić czy będzie ten sam klucz dla obu wersji (czyli mój klucz a nie klucz konkretnej wersji Windows). Klucz ten wyciągnąłem programem ProduKey. Ponownie zainstalowałem Windows 8.1 i po podłączeniu do internetu pojawiła się opcja wpisania nowego klucza, wpisałem ten mój i mam teraz czysty nowiutki legalny Windows 8.1.

 

Dziękuję wszyskim za pomoc!!!

 

:clap3: :pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie