Jump to content
WinClub
WinSxS

Windows XP Light (V3.1) - lekka stabilna kompilacja :)

Recommended Posts

Ogólnie o niej mówiłem, ta na Blinku. Ta na Presto może i jest lepsza, ale już się robi coraz bardziej niezgodna z nowymi stronami.

Intel Atom N450 i 1GB RAM na notebooku jak będzie śmigał ???

I ewentualnie jaką przeglądarke byście polecili na ten mod?

Na ATOM'ie "śmiga każda", system  nie ma tu nic do tego.

Chcesz mieć uniwersalną i szybką ? > sprawdź  'Slimjet'  - ma tłumacza na PL i dużo przydatnych funkcji,

oraz pasują niemal wszystkie rozszerzenia od 'Chrome'.

Sam możesz skonfigurować stosownie do Swoich potrzeb  B)

Racja, wybaczcie.

Co do systemu: na HDD 80 GB uruchamia się prawie tak samo szybko jak Windows 10 na SSD na moim PC, jestem zaskoczony. Chodzi bardzo szybko - czasami przy większej ilości kart się muli ale napewno jest lepiej niż Windows 7 Thin PC. Jak najbardziej polecam dziękuje autorze :))

Aaa i mój setup:

Intel Atom N450 1.6 GHz

1GB RAM DDR2

80GB HDD

Panowie, temat dotyczy systemu, nie przeglądarki.

Nie no, w porządku, jeśli przecież ma ktoś jakiś kłopot z doborem przeglądarki czy coś to niech pisze :) 

Jak najbardziej polecam dziękuje autorze

Dzięki za miłe słowa! :)

temat dotyczy systemu, nie przeglądarki..

Jak już zapewne zauważyłeś - NIE-każda i NIE z każdym systemem - przeglądarka  "radzi sobie"  :P

Z tym "mod'em". bardzo dobrze jest na 'Opera' i 'Slim jet". natomiast 'FF' (szczególnie obwieszony dodatkami. jak choinka na święta)

to = KATASTROFA    :rolleyes:

natomiast 'FF' (szczególnie obwieszony dodatkami. jak choinka na święta)
                                                                            to = KATASTROFA

Owszem i to już nie jest wina systemu. Jak dla mnie FF ostatnimi czasy stał się przeglądarką gorszą od IE nawet. Jedynym plusem względem IE jest to, że obsługuje najnowsze technologie pisania stron, przez co one po prostu działają.

System zainstalowałem sąsiadce na dual core 4 gb ram + pattch na odblokowanie ram ( by wykrywał 4gb ) i lata elegancko

Mógłbyś mi ten patch podrzucić na pw? :D

Nie wiem jaki jest odpowiedni więc możesz mi podrzucić, sprawdzę go i najwyżej wstawię w niezbędnik :P

Jak dla mnie FF ostatnimi czasy stał się przeglądarką gorszą od IE nawet.

Te "ostatnie czasy" trwają od roku 2010. Już wtedy na słabych netbookach z Atomem IE chodził szybciej od FF. Porównajcie jednak płynność odtwarzania pełnoekranowych Flashów (np. YouTube) na FF i na innych przeglądarkach. Do 2012 miałem taki netbook i kojarzę, że pomimo ogólnej ociężalości FF najlepiej radził sobie z odtwarzaniem flashowych streamów wideo.

Porównajcie jednak płynność odtwarzania pełnoekranowych Flashów (np. YouTube) na FF i na innych przeglądarkach.

Strony tradycyjne - Opera

Flash - Opera

HTML5 - Chrome

Nie podpieram tego testami tylko własnymi odczuciami. FF działa po prostu najgorzej, jak dla mnie.

Mógłbyś mi ten modyfikowane podrzucić na pw? :D

Nie wiem jaki jest odpowiedni więc możesz mi podrzucić, sprawdzę go i najwyżej wstawię w niezbędnik :P

Proszę, w archiwum masz dwie wersje, jedna jest nowsza.

Ja używałem u sąsiadki tej starszej  czyli "XP64G.exe"

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I rozpętała się burza...  :huh: 

Osobiście używałem 3'eh przeglądarek i dlaczego;

1. OPERA

• Synchronizacja

Pakiet udostępnia usługę Opera Link, za pomocą której w bardzo prosty sposób zsynchronizujemy zakładki i elementy szybkiego wybierania pomiędzy urządzeniami różnego typu (komputer stacjonarny, laptop, telefon komórkowy, smartfon, tablet). Dane są zabezpieczone hasłem i przesyłane w bezpieczny sposób na serwery producenta.
     • Klient poczty elektronicznej i grup dyskusyjnych
Za pomocą pakietu Opera możemy w prosty sposób skonfigurować konto e-mail, odbierać i wysyłać wiadomości. Powiadomienia o nowych pozycjach w skrzynce odbiorczej będą pojawiać się bezpośrednio w interfejsie przeglądarki. W podobny sposób odbywa się obsługa grup dyskusyjnych.
     • Narzędzia deweloperskie
Opera może być bardzo dużą pomocą dla webmasterów i innych użytkowników, zajmujących się projektowaniem stron internetowych. Do dyspozycji mamy narzędzie Opera Dragonfly, oferujące między innymi: podgląd i edycję kodu źródłowego, zarządzenie skryptami i innymi zasobami, przeglądanie ciasteczek i zawartości magazynu, testowanie zapytań, zdalne debugowanie, podgląd błędów. Za pomocą Dragonfly stworzymy także w prosty sposób zrzuty ekranowe ze stron, otworzymy okno konsoli oraz zapoznamy się z czasem ładowania poszczególnych składników witryny.

2. Slimjet
   • automatyczne wypełnianie formularzy online danymi osobistymi użytkownika, na podobnej zasadzie można także zautomatyzować proces logowania się w witrynach, program oferuje menadżer haseł i moduł zarządzania tożsamościami,
• pobieranie materiałów wideo z serwisu YouTube, z możliwością ekstrakcji audio z nagrań wideo do plików MP3,
• elastyczne tłumaczenie treści stron www, można tłumaczyć zarówno całe strony, jak i tylko wybrane fragmenty tekstu w nich dostępne,

3. Citrio
    • Choć menadżer pobranych plików - (który można wykorzystać również z torrentami) - sprawia wrażenie mało rozbudowanego, w rzeczywistości oferuje wszystkie funkcje, których moglibyśmy oczekiwać, a pozwalają na zarządzenie kolejką pobieranych plików czy wznawianie downloadu po ponownym uruchomieniu komputera i przeglądarki. Niestety menadżer pobierania oraz narzędzia związane z serwerami proxy nie zostały w pełni przetłumaczone na język polski. Ich obsługa jest jednak na tyle prosta, że nie powinna stanowić problemu dla użytkowników, którzy nie posługują się językiem angielskim. 
    • bez jakichkolwiek rozszerzeń, można płynnie oglądać TV z  >  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   :thumbsup:

Z tym "mod" systemu > :clap3: > NIE-miałem nigdy problemu  > z powyższymi przeglądarkami !.

Jest Opera i Opera Beta, która wypada lepiej ?

Beta wygląda minimalistycznie, pasuje do Windowsa 10 - ale czy lepsza?

Poszukuje stabilnej przeglądarki która chodzi dość szybko bo Atom N450 nie jest demonem prędkości :/

Slimjet Portable chyba jest spoko, ale moze K-Meleon albo cos innego go wyprzedzi ;d

System zainstalowałem sąsiadce na dual core 4 gb ram + pattch na odblokowanie ram ( by wykrywał 4gb ) i lata elegancko :D

kurna zeby z xp nie byl taki cyrk to bym sobie wypalil tego cieniasa na usb i testowal :)

kurna zeby z xp nie byl taki cyrk...

Może określ - "o co kaman ?", trudno się domyśleć !.

"Mod" systemu sprawuje się b.db. - dyskusja dotyczy jedynie propozycji przeglądarek do niego.

Tak przy okazji - testowałem kilka AV, najlepiej wypadł 'CIS Premium' ;) , < (z bezpłatnych) >,

natomiast stanowczo odradzam   :0shoot: 'AVAST'   :excl:

Plik, który chcesz pobrać nie jest już dostępny.

Może to wynikać z następujących przyczyn:

Plik został usunięty ze względu na naruszenie ToS/AUP.

Błędny link - podany link nie istnieje

Plik został usunięty przez użytkownika.

Link chyba jednak padł.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information