Jump to content

Windows XP Light (V3.1) - lekka stabilna kompilacja :)


WinSxS

Recommended Posts

Windows XP Light v.3.1.1

 

Da58g1i.png

 

Tym razem chcę zaprezentować znacznie inną wersję systemu. Wyglądem przypomina Windows 2000... ale obsługą jest XP'kiem pełną gębą. Zdecydowałem znów oprzeć go na XP Pro SP3 VL, czysty z MSDN. Bez uaktualnień. Po prostu najnowsze aktualizacje nic nowego nie wprowadzają, a tylko zwiększają masę systemu. Względem 3.1.0 dodałem IE8, bez którego spora część aplikacji po prostu się wykładała. Oczywiście zalecam używanie jego tylko i wyłącznie do pobrania innej aplikacji :E

 

System oczywiście utył... ale nie do tak bardzo masakrycznych rozmiarów. Przede wszystkim została praktycznie 99,9% kompatybilność. A na to kładłem główną uwagę przy tworzeniu tej modyfikacji. Wszystkie aplikacje, których instalacje próbowałem, zakończały się pozytywnie.

 

Pełne unattended instalatora. Wasza rola ogranicza się tylko do pierwszej fazy (wybór dysku) i OOBE. Zintegrowany key wersji VLK (XTQJC... znam go już na pamięć). Oczywiście sprawa legalności należy do Was, ja tylko wrzucam obraz xD WiFi już działa! Podziękowania dla użytkownika KaNaPoWiCz za test tej sieci :) Dodatkowo - support rozszerzony. Zintegrowane sterowniki do chipsetów i SATA pozwalają po prostu spać spokojnie, wiadomo, że o te sterowniki z reguły bać się nie trzeba. Ale! - brakuje sterowników SATA do kontrolerów wirtualnych maszyn... ale tam można zainstalować jako IDE :)

 

Zgodnie z prośbą zostawiłem fixmapi.exe do ActiveSync - tym razem rusza automatycznie z tzw. buta, nie trzeba nawet go uruchamiać. Został dodany do RunOnce.

 

Sprawdzone aplikacje: Opera 12/34, Firefox, Fraps, DirectX, Adobe Flash Player, Kaspersky Total Security, uTorrent, ActiveSync, Skype, Bootvis.

 

Do tego systemu polecam przeglądarkę Opera - prawdopodobnie najwygodniejsza przeglądarka, jaką można zainstalować.

 

UWAGA! Z systemu nie został wycięty moduł Windows Update - bez tego modułu Skype po prostu nie rusza. W OOBE (pierwsza instalacja) zalecam jego wyłączenie, żeby nie ukruszyć systemu. Zostawiłem to po prostu, żeby każdy zadecydował sam. :)

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Prosiłbym o testy, zarówno na VM jak i na sprzęcie realnym! :)

Edited by WinSxS
Marti85 likes this
Link to comment
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z przeglądaniem stron? Używam google chrome, który nie otwierał mi wszystkich stron z powodu tego: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]tylko systemy od Vista w górę. Nie mogę znaleźć dokładnego komunikatu jaki wyrzuca przeglądarka, ale jak ta sprawa się ma? Wtedy był zainstalował XP z powrotem, bo to zmusiło mnie do przesiadki. W razie nieścisłości postaram się lepiej wyjaśnić. ;)

Link to comment
Share on other sites

Z poziomu Opery (którą sam nań polecam) wszystkie używane przeze mnie strony się wczytują.

 

Do V3.1 zintegrowałem sterowniki SATA i chipsetu, ale z wyłączeniem tych dla wirtualnych maszyn. Instalujesz na VPC - ustaw dysk na IDE

Edited by WinSxS
pok3r999 likes this
Link to comment
Share on other sites

Ja mogę powiedzieć że w porównaniu do poprzedniej wersji jest lepiej  :)  czyli działa WIFI no i ogólnie śmiga ale.. bierze trochę więcej ramu niż wersja V2 a to jest akurat minus bo w starszej wersji po instalacji sterów brała tak z 110 mb ram z 512 a ta bierze z 200 mb no niby różnica nie duża ale jednak xD z tego co mi się wydaje zajmuje trochę więcej na dysku ale to dla mnie nie problem  :D. Ogólnie oceniając to tak 8/10 System jest szybki stabilny na razie nie zauważyłem żadnych błędów  czyli daje drugie życie starym PC  B)

 

PS:

W nowych wersjach mógłbyś go bardziej zoptymalizować zwłaszcza ram (Jeżeli da radę!) i to tyle  ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wolałem kosztem zajętości pamięci dać mu lepszą stabilność i kompatybilność, ale V3.1.1 jest już wersją finalną i jedyne, co najwyżej bym do tego dołożył to skrypty poinstalacyjne. Zrobię taki optymalizator usług i najciekawsze aplikacje specjalnie w jednym obrazie ISO :)

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie twój mod to cacko na starym pc i terminalu  :D  a powodem wysypania się był sterownik od Visty do grafiki sam się pobrał bo używałem slim driver  :mellow:

 

 

Edit:

Takie pytanko z poza tematu zrobiłbyś coś takiego tylko że na Win 7? Znaczy się czy myślałeś już coś więcej niż o XP? 

Link to comment
Share on other sites

Także u mnie problemów nie było gdy testowałem, podaj szczegóły to pomożemy

 

A co do FF? Pełna wersja dziala wyśmienicie wiec to na pewno nie wina braku dll.

Którego dokładnie brak?

Podaj wersje FF która sprawdzasz. Tak czy siak polecam Operę :)

Link to comment
Share on other sites

 

 


Instalowałem na realnym lapku, Dell D630 w standardowej konfiguracji, więc wifi od broadcoma. Dodam tylko, że ten sam lapek na win7 linuxie osiaga normalne transfery żeby nie było, potestuję jeszcze i dam znać.

I jak, sprawdzałeś już?
najprawdopodobniej to wina jakiegoś sterownika, reinstalowałeś?

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że to jest coś, czego szukałem. Mam hp mini 210 i na każdym dotychczas testowanym SO coś było nie halo, najczęściej - ciął się. Zobaczę jak to będzie działało.


Działa najszybciej ze wszystkich sprawdzonych przeze mnie systemów :)

Mam takie 2 pytania:

 

1. Jaki zalecasz w nim program antywirusowy by nie spowolnił za bardzo systemu?

2. Czy on ma obsługę (oczywiście po doinstalowaniu sterowników) modemu 3G wbudowanego do netbooka i bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Siemanko po przerwie, sorki za brak odpowiedzi, ale mało czasu ostatnio. Otóż ogarnąłem problem z instalacją niektórych programów np Light. Wystarczy zainstalować Visual C++ 2015 Redistributable i nie będzie krzyczał, że brakuje dll-ek. Zaciągam wersje 3.1.1 i bedę testował niebawem.

Link to comment
Share on other sites

I to przykład strony: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

która nie zadziała na Windows XP używając przeglądarki Chrome. Macie na to jakąś receptę oprócz zmiany przeglądarki? Próbowałem różnych tricków i niestety bez powodzenia, a to nie jedyna strona, która mi nie działa, chyba, że mam system od Vista w górę. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information