Skocz do zawartości

Nowy Smartfon


Hells Angels

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić smartfona zastanawiam się nad Samsung Galaxy J5 na dwie karty SIM. Zależy mi na dobrym ekranie, możliwości korzystania z poczty i programów biurowych (przeglądanie PDF, WORD) w miarę dobrym aparacie foto, bo nie zawsze ma się z sobą fotoaparat, a trzeba coś utrwalić, korzystanie z nawigacji i radia (słuchanie muzyki). W gry raczej nie gram więc tu nie mam wymogów. Może macie jakieś inne propozycje w podobnej cenie i specyfikacji. Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

Jaki masz budżet na telefon i czy koniecznie musi być dual sim ? Z swojej strony poleciłbym ci serię Microsoft Lumia - jest bardzo dużo modeli na dwie karty - a jeżeli ktoś jest mało wymagającym użytkownikiem i nie gra w gry - w zupełności mu wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na telefon i czy koniecznie musi być dual sim ? Z swojej strony poleciłbym ci serię Microsoft Lumia - jest bardzo dużo modeli na dwie karty - a jeżeli ktoś jest mało wymagającym użytkownikiem i nie gra w gry - w zupełności mu wystarczy :)

Przeznaczam na to ok 1000zł i dual wskazane bo bym nie nosił dwóch telefonów tak jak teraz. Ważny dla mnie jest dobry ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest lumia na dwie karty ale wtedy nie ma LTE a teraz to niezbędne w telefonie.Myśle że dobry wybór tego samsunga.

Właśnie zapomniałem o tym napisać żeby miał LTE

To może w takim razie:

 

Lumia 730 DS

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub

 

Lumia 640XL DS

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ta Lumia 640 bardziej podchodzi. Nie wiem tylko jak system Windows się sprawuje miałem od 8 lat iPhona i jakiś z Androidem telefon i nie wiem nic o tych ekranach, te z Samsunga Super Amoled widziałem jak działają takiej nokii nie miałem w rękach trzeba się do sklepu przejść i obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

Windows 8.1/w10m Sprawuje się bardzo dobrze :)

 

Jeżeli koniecznie chcesz na androidzie i z dual sim oraz dobry aparat to może w takim razie Xiaomi Redmi 2 ? :)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1100 możesz wyhaczyć Galaxy S5 .  Ma troszkę słabszą baterię ale i tak długo trzyma.Wyświetlacz AMOLED,czytnik linii papilarnych,filmiki w Ultra HD 4K oraz aparat który w tej cenie zamiata wszystko co istnieje.

Bardzo ciekawa propozycja. Na szybko poczytałem o tym telefonie i widzę, że są różne wersje np. z Androidem 5 i z 4.4.2. Trzeba poświecić więcej czasu na przeanalizowanie tych wersji. Ceny też różne ale za tyle co napisałeś na Allegro jest niezła propozycja. Niestety mały feler dla mnie to brak radia (często słucham w podróży, czy na spacerze). Propozycja do przeanalizowania i rozważenia. Dziękuję.

Windows 8.1/w10m Sprawuje się bardzo dobrze :)

 

Jeżeli koniecznie chcesz na androidzie i z dual sim oraz dobry aparat to może w takim razie Xiaomi Redmi 2 ? :)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Również ciekawa propozycja i w dobrej cenie.

Zobacz na letv albo xiaomi

 

Wysłane z ZUK Z1 :-)

Letv bardzo dobre specyfikacje, propozycja do rozpatrzenia. Im więcej piszecie tym więcej dylematów, ale bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Z3 dual świetny aparat i ogólnie uwiebiam Sony za swój styl ,  ale kosztuje 2 tyś nówka niestety .

Tak chyba im drożej tym łatwiejszy byłby wybór.

LTE nie jest zbytnio teraz potrzebne... chyba, że mieszkasz w dużym mieście. W mniejszych te LTE łapie może 15 minut na cały dzień, mimo że jest LTE.

HSPA da radę mimo wszystko :v

LTE to jednak przyszłość, a ja telefonów nie zmieniam co roku np. iPhona mam 9 lat. Z drugiej strony to na telefon nie pobiera się tyle plików, a przeglądanie internetu mimo LTE nie będzie szybsze jak przy HSPA, a 4K? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

Mam Z3 dual świetny aparat i ogólnie uwiebiam Sony za swój styl ,  ale kosztuje 2 tyś nówka niestety .

 

W Z3 jak  i pozostałych Sony pękają same szybki od wyświetlacza ( nie mylić z dotykiem) /z tyłu. Do tego Sony strasznie spadło z poziomem telefonów zarówno w jakości jak i wsparciu technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze nad tym telefonem dużo jest napisane a działa połowe z chińskimi krzakami reszte musisz szukać na forach ja z niego po usterce (złe wgranie romu) przeszłem na lenovo A916 myślałem że jak robią laptopy to i telefon będzie ok ale to jeden schrot romy kombinowane 70% języka Polskiego jak już chcesz kupić coś porządnego kup flagowca tego samsunga co pisałeś i będziesz miał 100% Polskiego dotyk będzie działał dobrze w każdym miejscu a aktualizacje są zawsze, dobrze ci radze.

Piszą że :

Dual SIM (dwa sloty kart SIM), Dual LTE, Modem LTE

Czemu nie napisałi jaki LTE np są takie w 100%  LTE 1800/2100MHz to gdzie te stosowane w większości miast 800MHz u nas.

Jaki ma LTE FDD-LTE czy taki TD-LTE czy oba, tak czy tak wylądujesz na forum [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]i tam poczytaj, jak nie chcesz wiecznego wędrowania po forach to zrób pożądny zakup. Chyba że jesteś masochistą i lubisz dłubać , wgrywać, modować.

Ja żeby mój nowy lenovo ucywilizować to musiałem:

1.Dłubać w pliku build.prop żeby polepszyć wszystko.

2.Zeby kupić folje na ekran musiałem kupić kilka co by spasować chodzi o czułość dotyku.

3.Szukać kodów co by LTE działało na dwóch sim

4.Szukać kodów żeby działały dwie karty na raz co było w opcji ale nie działało

5.Szukać u ruskich romów nowszych bo ori niedorobione u chinioli brak.

6. Dłubać w meni inżnierskim co by ustawic żyroskop inaczej w grach telefon musiałem trzymać skosem.

Tak jest z tymi chińskimi telefonami choć mi teraż śmiga aż miło ale tak powinno śmigać po zakupie.Tak że ja nie polecam tego zakupu to tak jak byś kupił kota w worku lub na płocie było napisane ci....a i sprubuj polizać same dzazgi będziesz miał w języku a przyjemności żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

Koledze chyba zaszkodziła wigilia i gada brednie. XIAOMI są w 100% po polsku i nie ma jakichkolwiek problem z ich aktualizacją stailnością czy działaniem. I mówie tu nawet bez wgrywania ROMu od MIUI Polska. Więc kolego jak możesz - to z łaski swojej nie rób nie potrzebnego fermentu.

Co do Redmi Note 3 - jest to udany i fajnie śmigający telefon :) Kolega ma, dobrze się sprawuje i jest z niego zadowolony - i wbrew temu co pisze kolega wyżej nie ma żadnych problemów z językiem polskim czy samym telefonem :). Dokładnie tak samo ma się to z Lenovo. Takie sytuacje jak wyżej z niepełnym spolszceniem to się owszem - zdarzają ale w telefonach pokroju Presitigio (które w swojej cenie nie są złe), overmax itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon fajny i tylko tyle, ale teraz odniosę sie do mojego A916 są tylko 3 romy Ori i można sobie go w d.. wsadzić i dwa S206, S207 i teraz S207 kulbas

A ty piszesz ze nie ma problemów z językiem polskim więc popratrz chyba że sam robisz romy no ale ja się z nimi nie spotkałem.

 

GSelNcj.jpg
4Bpy2Kd.jpg
tnRWZff.jpg

88H8QVM.jpg

pj2HAdh.jpg

 

 

Więcej fotek nie robiłem bo mógłbym ich mnóstwo zrobić te tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ZUK Z1 (Lenovo) tel bardzo fajny no jest tam Cyanogen i jest całość PL.

Kupiłem dziecku pod choinkę SISWOO I7 mało znany wydajny jak dla dziecka ale dostałem drugi taki sam (listonosz dostarczył dwie paczki a w każdej telefon) więc i żona dostała telefony sam testowałem z 2 tyg.

Jak na nieznaną firmę to PL jest w 99% w tym telefonie ale użytkownicy tel. z chin powinni już wiedzieć które części menu nie są PL tylko ENG. Bo w Elephone, Cubot czy w tym SISWOO to są te same miejsca nietłumaczone.

Zazwyczaj te z których się nie korzysta na co dzień mój Zuk Z1 z którego korzystam na co dzień sporo do menu zaglądam mhhhh ??? 3 tygodnie temu może 4 bo po co ustawiłem wszystko jak powinno być i teraz korzystam z programów co i tak są ENG. więc te 1-10% nie przetłumaczonego menu to jest nic przy 27 aplikacjach z których korzystam jest ENG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali z tych dwóch modeli: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czy ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie wiem dokładnie jak z oprogramowaniem Xiaomi ma ROM Global, który jest podobno dobrze spolszczony z nakładką MIUI V7 Android L5, Umi ma chyba czystego Androida 6.0 Marshmallow. Obydwa o pojemności 32 GB z tym że Umi ma 4 BG Ramu, obydwa z podobnymi aparatami i ekranami i Dual Sim, może ktoś podpowie jak się maja do siebie procesory i grafika tych telefonów. Ogólnie, który polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam nie wiem który wybrać więc dam coś o GPU i CPU :)

 

Umi Super

GPU : 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

CPU 8x2ghz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Xiaomi redmi

GPU:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

CPU 6x1.8ghz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na jednym i drugim działają płynnie. To jeszcze jedno pytanie jak na tych telefonach z instalacją oprogramowania powiedzmy to nie w pełni licencjonowanego na którym łatwiej z taką instalacją no i dostęp do sklepu Google i.t.p.


Czy aparaty foto w tych modelach są o zbliżonej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie