Jump to content
k3vin

WinRaR

Recommended Posts

logo_claim_eng3.gif

WinRAR to jeden z najpopularniejszych archiwizatorów dostępnych na rynku. Program zwraca swoją uwagę prostotą obsługi połączoną z dużymi możliwościami: dzięki niemu stworzymy nowe archiwa, zmodyfikujemy już istniejące, a także zabezpieczymy dane hasłem. Jeżeli archiwum ulegnie uszkodzeniu, to właśnie WinRAR będzie w stanie je naprawić.

Dzięki programowi WinRAR możemy tworzyć archiwa w formatach RAR, RAR5 (są to własnościowe algorytmy producenta), a także ZIP. Pozwala on również na wypakowywanie archiwów innego typu np. CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z i 7-Zip. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość naprawy archiwów i wykorzystywania danych naprawczych w nich zawartych. W tym przypadku niejednokrotnie radzi sobie znacznie lepiej od alternatywnych zamienników.

Archiwizator pozwala na tworzenie samorozpakowujących się archiwów SFX, możliwe jest również zaszyfrowanie plików przy pomocy algorytmu AES-256. Nowa wersja umożliwia sprawdzenie hasła archiwum bez jego kompletnego rozpakowywania, znacznie przyśpiesza więc dostęp do danych. Archiwa mogą oprócz plików zawierać także dodatkowe komentarze i niektóre informacje z systemu plików np. oryginalne uprawnienia, a także strumienie. W razie potrzeby możliwe jest utworzenie archiwów o określonej wielkości np. w celu podzielenia ich, aby zmieściły się a płytę CD lub DVD. Program radzi sobie bardzo dobrze nawet z gigantycznymi plikami zajmującymi dziesiątki gigabajtów.

Dużą zaletą aplikacji jest wykorzystywane możliwości nowych procesorów. Korzysta on z zalet 64-bitowej architektury, podczas kompresowania i dekompresowania wykorzystuje wiele rdzeni procesora, co znacznie przyśpiesza wszystkie operacje. Uwagę zwracają również rozbudowane opcje kompresji: podstawowe ustawienia umożliwiają wybranie stopnia kompresji i wielkości słownika, możliwe jest jednak oddzielne określenie parametrów dla różnych typów danych. Na plus wyróżnia się tutaj algorytm RAR5, w którym zastosowano większy rozmiar słownika (do 1 GB). Oprócz interfejsu graficznego WinRAR oferuje obsługę za pomocą wiersza poleceń. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowanie jego pracy.

WinRAR_1.png

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

WinRAR (x86/x64) v5.50 Final

Waga: 4,16MB

WinRAR (x86/x64) v5.60 Beta 5

Waga: 5,78MB

14 godzin temu, verte napisał:

Spolszczenie_x64x86-key_WinRAR_5.60.3   (moje)

jak robisz te pliki lng ? czy nie lepiej zrobić dopracowane poprzez wyciągnięcie oryginalnego z polskiej wersji 5.50 i przerobić na pliki lng by pasowało do nowszych ? Twoim spolszczeniom bardzo wiele brakuje

a jak nie potrafisz robić SFX to nie rób, bo nie działa to SFX.

Ma rozszerzenie exe a otwiera się jako nic bo nawet nie jako archiwum

Nie wiem poco robisz nowe wersje skoro nic się nie zmieniło. Nadal te same braki i błędy i nic nowego nie doszło.

Wyggeneruj poprawne i dokończone spolszczenie a nie takie buble 

5 godzin temu, renatan napisał:

hasło podaj ,ja znam ale pijawki mogą nie znać :)

- hasło stosuje tylko dlatego że bezczelnie moje linki znajduje na innych Forach nawet nie chce się pijawką przepakować.

- hasło jest w  moim podpisie wystarczy tylko popatrzeć :) 

1 godzinę temu, Bladius napisał:

jak robisz te pliki lng ? czy nie lepiej zrobić dopracowane poprzez wyciągnięcie oryginalnego z polskiej wersji 5.50 i przerobić na pliki lng by pasowało do nowszych ? Twoim spolszczeniom bardzo wiele brakuje

Jak zdążę postaram się dopracować spolszczenie do końca (nie tłumaczyłem wszystkiego do końca z lenistwa, - uważałem że podstrony to takie oczywiste i jest mało używane) ale OK niema problemu :)

podpis78.jpg

Moje Najnowsze Spolszczenie WinRAR 5.60.3 pl  - Proszę przetestujcie dokładnie i oczekuje wszelkich uwag aby dopracować :)

Przed chwilą zrobione jeszcze ciepłe :)

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - zastosowałem twoją myśl znacznie ułatwiło i przyspieszyło całe tłumaczenie - to nie znaczy że już jest dopracowane oczekuje waszych cennych spostrzeżeń :)

verte nadal źle robisz SFX, zamiast okna SFX czy archiwum otwiera się WinRar z niczym :P

Wygląda na to że, prawie całość polskiego tekstu z 5.50 PL udało ci się przenieść do 5.60b3. 

3 małe uwagi

- niespolszczone menu kontekstowe WinRAR

- nie wychodzi ci tworzenie SFX - nie wiem co, ale coś źle robisz - pakuj w zipa albo rar

- zamiast zrobić w postaci spolszczonych plików wykonywalnych, zrób w postaci plików lng - bo takie pliki będą pasować do każdej wersji a tak zrobiłeś jednorazówki i będzie ta sama żmudna zabawa po każdej aktualizacji

taki mały bubel

- 2x wpisana wersja

- Polska Wersja Tłumaczył - brzmi nielogicznie i jest to błędnie napisane

Polskie tłumaczenie wykonał: - tak powinno być

Schowek01.jpg

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pliki (.SFX) robię poprawnie tak jak mnie uczono dawno temu na studiach – pisząc (w skrócie) najpierw ukrywam całą procedurę komendą ukryj, dalej komenda sprawdzenia i zwrócenia poprawności z wymuszeniem jako admin, i na końcu komenda uruchom plik programu .exe - aby po wszystkim otworzyło się "puste" okno programu  :) 

Reszta twoich cennych spostrzeżeń najbardziej OK jest do poprawy, to już pestka. :)  

Poprzednia twoja wypowiedź…, abym nie robił w plikach (.lng) wiec zrobiłem w wykonywalnych plikach (.exe) teraz sam widzę że to był błąd.

Przemyślenie... po ostatniej twojej wypowiedzi muszę ci przyznać rację (szacun) -  ze spolszczeniami jednak muszę wrócić do robienia w plikach (.lng) wtedy to będzie pasować do każdej wersji i to na kilka lat.

Dzięki wszystkim za testy i uwagi – przy tłumaczeniu sam wszystkiego nigdy nie zauważysz wystarczy chwila nie uwagi i już jest….. np. litera/cyfra, czy linijka zbędna itd. :) 

od samego początku ci zwracam uwagę byś robił jako pliki .lng 

Za pierwszym razem też robiłeś takie jednorazówki.

Co do SFX odszedł bym od metody silent, bo ja mam zainstalowany WinRAR w C:\Program Files\WinRAR x64 a twoje SFX bez pytania wgrywa mi do Program Files (x86)WinRAR :E
User lepiej wie gdzie ma być wgrane :P
Zamiast przepisywać czy tłumaczyć na nowo coś co już jest, weź wszystko jak leci z polskiej 5.50 a jak ewentualnie się zmieniły numery lini z danym tekstem bo i tak się zdarza to znajdziemy i poprawimy.

Pochwal się jak robisz pliki .lng to wtedy bym się zabrał za przetłumaczenie innych programów - marzy mi się Razer Cortex oraz Driver Easy Professional 

22 godziny temu, Bladius napisał:

.....Pochwal się jak robisz pliki .lng to wtedy bym się zabrał za przetłumaczenie innych programów - marzy mi się Razer Cortex oraz Driver Easy Professional 

hmm.... :)  ja pliki (.lng) robię przy pomocy Total Commander'a 

Ważne co po instalacji, pokusiłem się i odinstalowałem 32 bit. pobrałem dzisiaj z

instalkę wrar560pl.exe 2.7 MB, zainstalowałem.