Jump to content
WinClub
Guest Lqe

Spadające FPSY, WIN 7 dOS 64

Recommended Posts

Guest Lqe

Witam serdecznie, od paru dni męczę się z takim problemem, strasznie lecą mi FPSY w niektórych grach, m.in GTA SA. Komputer kupiłem parę dni temu od znajomego, który wcale go nie używał. Komputer na moje posiada dobre parametry, a na pewno takie, na których GTA SA powinno chodzić bez zarzutów. Miał ktoś taki problem? może jest to wina Windowsa? natrafiłem ostatnio na tą stronę, widziałem że dużo osób chwaliło sobie windowsa dreamOS, dlatego też go ściągnąłem, miałem nadzieje że pomoże, a jednak niestety nic nie pomógł. Przedstawię parametry tego komputera, liczę na pomoc

Parametry : 

System: Windows 7 64bit

Procesor: AMD Phenom II X4 955 3.20Ghz

Pamięć ram: 8GB

Karta graficzna: Geforce 520 2GB

Jestem świadomy że karta graficzna jest słaba, lecz na taką grę zdecydowanie powinna wystarczyć.

Guest Lqe

o to mi chodzi, żeby grać na wysokich detalach. Nie oszukujmy się, gra nie potrzebuje dużych parametrów.

Guest Lqe

i dogadaj się z gościem... przedstawiłem problem i czekam na pomoc ze strony użytkowników, a nie sprzeczanie się co jest lepsze. 

Guest Lqe

ile fps? maks i ile minimum

90 max, ale spadają do 40 i tak klatkuje, tzn spadają i wzrastają i tak cały czas.. 

Przy 40 fps nie powinno w żadnym razie klatkować. To że spadają i rosną to normalne zwłaszcza przy słabej karcie. Być może problem leży po stronie sterowników lub jakiejś innej niekompatybilności sprzętu. Jak chcesz rozwikłać problem to musisz używać systemu czystego, a potem próbować na jakimś modzie. Sterowniki pobierz najnowsze do wszystkich komponentów(czasem jak wynik jest negatywny trzeba spróbować ze starszymi od grafiki). Przetestuj sprzęt(dysk, pamięć, procesor, kartę graficzną) - sprzęt niepodkręcony, dopiero potem można sobie kręcić jak wszystko będzie chodzić na cacy.

GT520 używałem ok pół roku 2GB z MSI nawet jak ją podkręciłem to jest dobra karta do youtuba filmów w hd ale do grania straszna jest bo jej straszliwością jest 64bitowa szyna i dość słaby Femi  wymieniłem sie za GTX550Ti (wiem wiem wiem słaba też karta) ale lepsze to niż gt520 więc zaczni od zmiany karty