Skocz do zawartości

Test dla provectusa


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dubluje. Nie o to chodzi. HT dzieli to na dwa. Już wiem... bo przypominam sobie czasy, kiedy miałem kompa z procem HT i nie mogłem obciążyć go w 100% procesem jednowątkowym. Zawsze było 50. Wiesz, o co chodzi? Ten benchmark jest wielowątkowy i obciąża każdy procesor logiczny w 100%, a obciążenie logicznego to jest 50% obciążenia fizycznego. Jedno okienko pokazuje 100%, ale jest to 50% obciążenia rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój post w tym temacie:

- 100% wykorzystania rdzeni i wątków

- 100% wykorzystania turbo na wszystkie rdzenie

- proponuje też zerknąć na paski ile dodatkowych aplikacji jest odpalonych i pełna swoboda działania na kompie

Ja powiem krótko - dla mnie procesory i7 to potęga i niedościgniony wzór dla AMD - życzę im opracowania tylko takiej technologii jak intelowskie HT. Kolega provectus ma inne zdanie - ma prawo. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za uwagę.

Można teraz zaprzeczać poniższemu screenowi - wolna amerykanka. ;)

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale to był HT 1.0, obecnie mamy HT 4.0 a od 2.0 rdzeń mozna juz obciążyć do 100%, tylko ze windows pokazuje oba na ta sama wartość jak soft nie ma obsługi HT lub jest rdzeń na 100%, na P4 HT działąło niezaleznie ;)

No dobra, to co pokaże Menedżer zadań, gdy obciążymy kompa procesem jednowątkowym. 100% w jednym okienku, czy w dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to co pokaże Menedżer zadań, gdy obciążymy kompa procesem jednowątkowym. 100% w jednym okienku, czy w dwóch?

Pokaże 100% obciążenia na jednym rdzeniu, ale inne rdzenie/wątki/okienka też będą minimalnie obciążone bo przecież działa system i inne aplikacje w tle. Trudno uzyskać w praktyce taki jednoznaczny widok.

 

no to zrób test jeszcze z off wszystkim i tylko z tym smarkiem

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Będzie identycznie to samo z tym że aplikacja testowa zyska minimalnie na czasie z powodu mniejszego obciążenia zadaniami i podziałem priorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jednordzeniowa jak widac ze dwa rdzenie/wątki masz obciażone? ponadto ta aplikacja nie obciąża powyzej 40% HT nie załączy sie ponadto kolega pisał o PEŁNYM OBCIĄŻENIU czyli 100% i widać jak rezerwa jest zrobiona wiesz jak liczysz? pierwsze 4 od lewej masz rdzenie fizyczne a nastepne masz wirtualne czyli logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahhaha - kolejne bzdury - co byś provectus nie powiedział, to wtopa - proszę obciążenie 15 i 22% i jakoś wszystkie rdzenie i HT odpalone ale aplikacja wielowątkowa - całe szczęście że nie masz i7 bo on u ciebie by się nudził:

 

image.jpg

image.jpg

 

Edit: post nr 7 ten sam program:

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 4 rdzeniowiec z 4 dodatkowymi wątkami dającymi znacznego powera. Im aplikacja bardziej wielowątkowa tym lepsze efekty. W każdym razie działająca, a nie na naklejce jak u AMD. Kto ma proces za oszustwo i czyje procki mają wydajność liczydła(FX -xxxx rdzeń w rdzeń = Celeron)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do zgłębienia tajemnic technologii potocznie zwanej HT(fachowo HTT lub SMT, bo HT skończyło się na Pentium 4) zachęcam do wpisania w Google prostej sekwencji: "intel hyper threading technology up to faster". Z niej dowiecie się jakie wyniki uzyskiwali inni uzytkownicy oraz jakie uzyskiwano w laboratoriach badawczych przy zastosowaniu wszelkiego softu oraz na różnych systemach. Tu mogę podpowiedzieć, że średnie zyski z HT pod Windows to 33% natomiast pod Linux 40%. Mamy również duże rozbieżności - zgłaszano zysk na poziomie 10%, ale także 50% czy nawet 80%. Co metodologia czy inny soft, to inne wyniki. Jedno jest pewne zysk z HT jest i jest na tyle znaczny, że jest większy niż np po OC procesora bez HT, bo to juz nie te czasy gdzie overclocking dawał zysk kilkudziesięciu procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie