Skocz do zawartości

[Eksperyment] Win HP mini 2k15


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi


[Eksperyment] Win HP mini 2k15
qM1DC.png
 

Witam!

Trochę z nudów, trochę z ciekawości troszkę dla żartu pociąłem na maksa Windows 7 Sp 1 Home Premium pl x86.

 

powstał max "kastrat"

 

kto chce może sprawdzić jak to działa 

 

nie jest to typowy  mod tylko ciekawostka dla maniaków minimalizmu

 

 

Modułu WU nie usuwałem większość z was go używa ale zalecam po zainstalowaniu wyłączyć ją po prostu na stałe.
 

 

Zintegrowane:


Zestaw poprawek, DotNET 4.6, DirectX, VC ++
 

Usuniete:

Ekran powitalny, Przykładowa Muzyka i Video, Przykładowe obrazy, Pomoc, Pliki trybu offline, Język naturalny, Windows Media Center, DVD Maker,


wszystkie języki (pozostał oczywiście polski), wszystkie klawiatury (pozostała angielska i oczywiście polska), Windows Defender, Tablet, Easy Transfer, Gry, Index wydajności,

 

Gadżety, Internet Explorer, Windows Media Player, Drukarki , Skanery oraz przeczyszczony ekstremalnie folder WinSxS.

 

Z dodatków:


Dodatki PPM, jeden styl, parę aplikacji CPL, 7-zip(nowe ikony), Hashcheck, odblokowane używanie obcych styl, usunięty znak wodny,

 

odpowiedni zestaw Tweaków.

 

odtwarzacz MPC BE. Dodana oopcja odblokowania 4 giga ram.

Co zaś do zużycia RAM u każdego będzie inaczej.


======================================================================================

 

wtyczki Adobe Flash i Shockwave, Jave, Silverlight, Visual C++ (2005-2012)

 

Mozna je pobrac [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w latwych instalatorach

 

do wypalenia polecam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

SYSTEM x86 WAŻY 681 MEGA

 

Instalator z WIndows 10, install.wim kompresja do ESD

 

Download

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Office 2003 Final

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


 

Milcolm i Damixon lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to fajnie widzieć dobra ja zaraz postaram się zainstalować to i poinstalować kilka progrramów :)


będzie problem z instalacją nie mogę wogólę załadować instalki systemi w vboxie system pobrany z oby dwóch hostingów i nie działa pokazuję się tylko te logo windowsa i nie ma kółka i tyle i instalacja na tym się kończy

 

//Edit// Instalka się jednak odpaliła utworzyłem wirtualną maszynę na innym dysku i działa tak że wszystko pod kontrolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak system zainstalował się poprawnie :)

 

Co nie działa programy w panelu sterowania CPU-Z HWMonitor GPU-Z oraz HD Tune

 

Programy jakie zainstalowałem 

-Nero 6

 

Screenshot_1_zpsr5afoijq.png

 

-Chromium

 

Screenshot_2_zpsfqq1do1r.png

 

-Microsoft Works

 

Screenshot_3_zpsfqcvqy6z.png

 

No i tylko tyle udało się zainstalować office 2003 nie udało się zainstalować moja wersja jest chyba inaczej zrobiona czy coś innego nie wiem nie instaluje się 

 

Screenshot_4_zpsdvqynjqb.png

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm zainstalowałem z ciekawości :D jak już większość twoich modów więc tak wszystkie programy których używam zainstalowały się bez problemu typu ( Chrome,Open Office, Skype , Program do odtwarzania filmów i tylko z gier cs 1.6 bo więcej już nie używam :) System zabiera 390-400 mb Ramu po starcie nie muli ogólnie wszystko na plus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi instalacja zatrzymywała się 2 razy(próbowałem z pena i cd) przed ekranem "instalator rozpoczyna pracę".

Pojawiał się ekran jakby miała pojawić się instalacja graficzna, ale nic się nie pojawiało.

Sprzęt to IBM T42(PM 1.6GHz, 1GB ram).

Starter notebook działa bez problemu, o czym pisałem w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi instalacja zatrzymywała się 2 razy(próbowałem z pena i cd) przed ekranem "instalator rozpoczyna pracę".

Pojawiał się ekran jakby miała pojawić się instalacja graficzna, ale nic się nie pojawiało.

Sprzęt to IBM T42(PM 1.6GHz, 1GB ram).

Starter notebook działa bez problemu, o czym pisałem w innym temacie

 

Możliwe że źle pobrał się obraz albo na pendrive i płytę się źle wypalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinienem sam sprawdzić pokolei, ale mam ograniczony czas na testowanie i pytanie do was, który albo od którego najlepiej zacząć: ten eksperyment hp mini, win7 mini starter - notebook, windows thin pc -polisch , win micro-os x86 final [oczywiscie chodzi o systemy z tych tu dostępnych]? Który według was chodziłby najlepiej /szybciej na samsungu np-n102s: atom 1.6ghz 2100 i 1gb ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem co robic , mam T43 1,73Ghz   1GB ram ,   mam  xp profesional i sie system zawiesza co jakis czas  i wywala tez komunikat ze usb jest za duze napiecie( chyab plyta glowna ma zwore) w zwiazku z tym nie wiem czy cos da przeinstalowanie  xp na tego  kastro w7 ,jesli  uda sie wgrac go 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ogarnąłbym problem z płytą, a później zmieniał system.

Aczkolwiek, jest cień szansy, że to system się krzaczy(albo sterownik usb) i stąd te błędy.

Częsty problem w tych sprzętach to karty graficzne, które powodują zawieszanie systemu, a później brak obrazu.

Problem dotykał przede wszystkim komputery z kartą ATI(jak T41, T42, R51). T43 był z dwoma typami kart graficznych(intel i ati).

W moim przypadku(T42 z kartą ati 7500) już wygrzewałem kartę w obu sztukach, które posiadam

 

 


To według mnie nie ma znaczenia. Zmień pendrive na inny wypal innym programem np power iso i tyle. Mi wgrało się normalnie bez problemów jeszcze nie miałem takiego problemu jak opisujesz a testuje większość obrazów z modyfikowanych z tego forum

Z tego samego pendrive zainstalowałem W7 starter notebook, który działa bez problemu(piszę ten post z tego komputera), więc trochę dziwne to by było.

W każdym bądź razie testowałem to na 2 różnych pendrive usb 2.0, dodatkowo nagrywałem to na płytę CD. Pobierałem to 3 razy o różnych porach i w różnych miejscach. Efekt jest ten sam.

Muszę spróbować inny system, który bazuje na instalatorze win10, czy będzie ten sam efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z cd/dvd nie bede kupowal sprawnego szkoda $

zawsze mozna z usb wypalic w7 jak cos

co do grafiki to nie pokazuje zadnej karty graficznej tylko VGA a jak sie system zawiesi to po reboot jest wsio ok , obraz dziwek  itd az do kolejnej zwiechy

 czytalem zas ze problem z usb co pisalem to jednak od plyty glownej problem 

 

 

ident. sprzetu tak pokazuje ino

pci\ven 1002&dev 546&subsys 056e1014&rev 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres ven_1002&dev_5460 odnosi się do karty graficznej ;)

Nie podałeś całego adresu(zero na końcu 546 dopisałem sam, sprawdź dokładnie co to za błąd)

ATI Radeon X300

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 


problem z cd/dvd nie bede kupowal sprawnego szkoda $

Do tych sprzętów powoli wysyłka wychodzi drożej niż sam zakup sprzętu

 

Jeśli dobrze widzę, to jesteś z Branic.

Ja z Raciborza. Jeśli bywasz w moich stronach, to daj znać.

Oddam Ci za piwo napęd dvd-rom z mojego T42. Powinien pasować

 

W razie jakby to był problem z kartą, to też mogę Ci ją wygrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za checi , ale dzis juz moj t43  nie wstal , wczoraj normalnie dzialal na bateri nawet 70%  pokazywalo i okolo godz 00,00  go wylaczylem

teraz prubuje juz 2 zasilacz z mojego lenovo(miernikiem sprawdzone zasilacze dzialaja ) i nic ,nawet dioda od ladowania nie swieci   :(

 

ps.padla plyta na amen czy ki czort ?

Majkel lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za checi , ale dzis juz moj t43  nie wstal , wczoraj normalnie dzialal na bateri nawet 70%  pokazywalo i okolo godz 00,00  go wylaczylem

teraz prubuje juz 2 zasilacz z mojego lenovo(miernikiem sprawdzone zasilacze dzialaja ) i nic ,nawet dioda od ladowania nie swieci  

 

ps.padla plyta na amen czy ki czort ?

Możliwe.

Jak coś to podrzuć. Można zajrzeć do niego. Chyba, że nie chcesz bawić się z naprawą, to chętnie przygarnę jako złom :P 

 

 

Próbowałem też MicrOS i tak samo nie startuje(też na instalatorze z win10). ThinPC startuje bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie