Skocz do zawartości

Problem z baterią


Zbychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z baterią która nagle przestała trzymać. Nie wiem czy to wina zasilacza czy samej baterii. Problem polega na tym ze poprostu przestała trzymać i po włączeniu lapka dosłownie po chwili go wyłącza. Po podłączeniu zasilacza niby pokazuje że ja ładuje ale procent naładowania stoi w miejscu z tym ze nie wyłącza lapka. Występują komunikaty jak na zrzucie. Nie wiem co jest grane,czy batka do wymiany czy też przyczyna jest inna? Może ktoś ma jakieś pomysły?

 

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że słychać jak coś w środku w lapku lata jak go przechylam,jakaś mała część.

Dziwne bo do tej pory trzymała dobrze i nie była zajechana. Jutro dokładnie sprawdzę jak wygląda sprawa z ładowaniem. Mówisz ze padły ogniwa,jak padły to dlaczego po podłączeniu zasilacza lapka nie wyłącza? Wygląda na to ze ładuje ale procent naładowania nie zmienia się tzn nie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma wyłanczac?  ogniwa nowe nie padają cąłkowicie a częściowo przez brak aklibracji, odcinają sie sztucznie, tzn kontroler uczymy ze pojemnosć jest mniejsza niż ogniwa ;) a cześci nie wykorzystane to zbedne wiec potem ogniwa sie zmieniajszają, nowe ogniwa sa tandetne i najtąnsze lishen przez zwiekszone napieciowo, takie ogniwa max rok i padają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma wyłanczac?  ogniwa nowe nie padają cąłkowicie a częściowo przez brak aklibracji, odcinają sie sztucznie, tzn kontroler uczymy ze pojemnosć jest mniejsza niż ogniwa ;) a cześci nie wykorzystane to zbedne wiec potem ogniwa sie zmieniajszają, nowe ogniwa sa tandetne i najtąnsze lishen przez zwiekszone napieciowo, takie ogniwa max rok i padają

 

 

Mam rozumiec ze nawet jezeli kupie nowa i tu raczej zamiennik bo org bedzie ciezko znalezc to i tak nie wrozy dlugiej zywotnosci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze nawet jezeli kupie nowa i tu raczej zamiennik bo org bedzie ciezko znalezc to i tak nie wrozy dlugiej zywotnosci??

 

dokładnie, trzeba kalibrowac i uzywac minimum 1-2 na mc

 

jezeli ogniwa sa dobre to musisz przeprogramowac uklad scalony odpowiedzialny za cykl ladowan i wyzerowac - czyli ndla hobbystow

zalezy od zamiennika

 

o czym ty mówisz? przeprogramowac mozna jak ogniwa są nowe, na uzywanych nie tego nie robi, nie na LI-ON, ponadto koszt przeprogramowania jest drozszy od nowej baterii, bo sie kupuje BAK a nie LISHEN [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]brac z ogniwami BAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź chociaż w BatteryCare co z ogniwem się dzieje [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

renatan zainstalowałem BatteryCare,później dam screeny

 

 

zrzuty z BatteryCare,jesli to wogole w czyms pomorze

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

Ps. po calym dniu ladowania efekty te same :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zawsze i co 2 tygodnie a minimim 1x na mc jednorazowo, chyba ze bateria ma byc na 6mc do roku

 

 

Troche uogólniony ten poradnik  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

I w zwiazku z tym pytanko:

Przez jaki okres trzeba formowac baterie (miesiace,tygodnie) aby godnie sluzyla?

I czy musi byc rozladowywana za kazdym razem do zera az nie bedzie sie lapek wlaczal?

Trzeba ja najpierw FORMOWAC a pozniej KALIBROWAC czy odwrotnie?

Niezbedne sa obie czynnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie