Skocz do zawartości

Poszukiwana modyfikacja XP


Gość chrobryglogow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chrobryglogow

Witam,

 

Poszukuję okrojonej i dobrze działającej modyfikacji Windows XP x86. Głównie chodzi mi o to, by instalka miała zintegrowane wszystkie poprawki wydane do zakończenia wsparcia oraz była okrojona ze zbędnych rzeczy. Ważne żeby była zrobiona z głową, a nie poprzez odznaczenie paru pierdół w nLite... Po instalacji najlepiej gdyby zżerała jak najmniej RAM i miejsca na dysku. Idealna byłaby ta wersja:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niestety kolega wiktorynek olał sprawę twierdząc że wszystkie instalki mu zaginęły. Szkoda, bo fajna modyfikacja.

 

Sprzęt:

płyta Open MX46-533V

procesor Intel Pentium 4 2,4GHz

RAM 1,5GB

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

PS. Wersja SROMotnika mi nie działała - już po starcie instalacji błędy o niemożliwości odnalezienia kilku plików exe, oraz później nie można kontynuować instalacji z uwagi na prośby o płytę z service packiem 3 (brakuje plików), tak więc modyfikacje tego człowieka odrzucam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win XP nie ma juz wsparcia od MicroSoftu najlepiej na twój sprzet zainstalowac Win 7 MicroOS x86 (32bit) Final od Mr.T jest to wersja finalna u mnie na slabszym procku i 2gb ram i slabej karcie graficznej dziala jak torpeda na starsze kompy wrecz idealny Win XP odradzam nie wspierany i dziurawy jak ser szwajcarski Pozdrawiam.

 

Dobrze ze Wiktorynek olal sprawe bo na dzisiejsze czasy xp to juz przezytek sa sprawniejsze nowsze systemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrobryglogow

Ooooo dzięki, 7 jakoś mnie nie przekonuje no ale spróbuję. Dla pewności, chodzi o to, tak? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak po instalacji waży 1,1GB, to zachęca mnie to :D

 

Natomiast jeśli chodzi o XP, to też bym przetestował: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tyle że widzę że wydane jest to w styczniu, poprawki będę musiał ręcznie poinstalować? Czy wyszło coś nowszego?

 

Dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bardzo przypadł mi do gustu Windows Server, z tym że nie ma na niego żadnego antywirusa...

 

Windows Server jest na serwery a nie na zastoswanie domowe.

 

 

Ooooo dzięki, 7 jakoś mnie nie przekonuje no ale spróbuję. Dla pewności, chodzi o to, tak? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak po instalacji waży 1,1GB, to zachęca mnie to :D

 

Natomiast jeśli chodzi o XP, to też bym przetestował: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tyle że widzę że wydane jest to w styczniu, poprawki będę musiał ręcznie poinstalować? Czy wyszło coś nowszego?

 

Dzięki wielkie ;)

 

Win 7 jest o wiele lepsze od XP.Tak chodzi o ten MicroOs 7 32 bit.

Nie testuj tego lita XP strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrobryglogow

Tak, md5 się zgadza. Wypaliłem na płycie programem IsoBurner, zawsze go używam i nigdy nie miałem problemów. Z USB ta płyta nie chce bootować, nie ma też opcji wyświetlenia boot menu. Muszę zaktualizować BIOS i będę miał możliwość wyświetlenia boot menu wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrobryglogow

Teraz jak na złość Windows JG mi się zainstalował... I w takim wypadku to w ogóle nie wiem w czym leżał problem, bo zainstalowało mi się przed aktualizacją BIOSU. A ten MicroOS nie chce śmignąć... Z pamięcią jest wszystko ok, sprawdzałem na innych 100% działających kościach, smart dysku sprawdzałem przy okazji zerowania - trochę ma przepracowane ale jest w świetnej kondycji. Dziwna sprawa, bo teraz to już tym bardziej nie wiem jaką inną instalkę 7 wybrać w wersji mini, jeśli nie ten MicroOS ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrobryglogow

Sprawdziłem, wyczyściłem, napięcia pomierzyłem - wszystko w porządku. A jeszcze odnośnie Windows JG - dxdiag wywalone, w wierszu poleceń "systeminfo" też nie działa - wolę nie myśleć co tam jeszcze zostało usunięte, także ta instalka też u mnie trafi do kosza ;) . Kombinuje i kombinuje i nie mogę dojść co jest nie tak z tym MicroOsem...  :( Żeby chociaż dało się to zainstalować z poziomu XPeka, ale nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co rufus?

 

Sformatuj pendrive

Odpal cmd, wpisz diskpart

Potem list disk i szukasz swojego pendrive (załóżmy nr 1)

Wpisujesz select disk 1

list partition

Potem pewnie jest jedna, więc select partition 1

Wpisujesz active

 

Potem wszystkie pliki z obrazu ISO po prostu kopiujesz na pendrive.

 

Voila. Lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziala z pena i plyty ? micro 7 dziala mi na gorszym kompie, jeki jest blad (niebieskie logo) ? 7live ci tez nie dziala ? mozesz zainstalowac bezposrednio na dysk przy pomocy nt6 fast instaler ?

zainstaluj oryg. xp lub zrob swoja edycje i cytat:

 

Musisz utworzyć w notatniku (lub skopiuj) poniższy tekst;

 

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady] "Installed"=dword:00000001
 
Następnie zapisz z rozszerzeniem;   .reg
 
Wpisz to do rejestru (wystarczy 2 x kliknąć w utworzony plik)
 
pozdrawiam ...

 

dzieki temu bedziezs pobieral poprawki ktore sa dostepne np. do bankomatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co rufus?

 

Sformatuj pendrive

Odpal cmd, wpisz diskpart

Potem list disk i szukasz swojego pendrive (załóżmy nr 1)

Wpisujesz select disk 1

list partition

Potem pewnie jest jedna, więc select partition 1

Wpisujesz active

 

Potem wszystkie pliki z obrazu ISO po prostu kopiujesz na pendrive.

 

Voila. Lata.

 

Ale jesli komuś zależy na czasie wolalbym Rufusa :) Hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrobryglogow

Więc wygląda to tak - na innym pececie bootuje się normalnie, natomiast na tym na którym chcę zainstalować - nie. Próbowałem z płyty jak i z pendrive. Odłączałem dysk, cdrom, mysz, klawiaturę - generalnie wyszło że winna jest płyta. Może nie w sensie że winna, lecz że brakuje w tej instalce jakichś sterowników czy coś, nie wiem - może ktoś orientuje się czy mogę coś w takim wypadku zrobić? Dobrze by było wiedzieć w którym momencie dokładnie się to wysypuje, w sensie czy przy ładowaniu jakiegoś konkretnego pliku, czy przy braku jakiegoś pliku. Tak jak mówiłem za bardzo nie można nic stwierdzić, bo jest tylko niebieskie logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też pojawił się niebieski ekran i stop z instalacją, ja to mam przeżytek laptopa Siemens Fujitsu Amilo pro v2055 ram 2GB procesor 1,6GHZ , i co teraz mam zrobić by to zainstalować

"dolozyc w nlite mega-packi ... chipsetow i mass-storage do obrazu xp-ka"  ???

ale jak się to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nie byłem na forum więc nie wiem czemu nie ma modyfikacji Sromotnika. Ma wszystkie Jego mody. Wszystkie instalowałem na różnych kompach, z żadnym nie miałem kłopotów. Oczywiście instalując mody  brałem pod uwagę parametry danego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie