Skocz do zawartości

[Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek


m4s

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem teraz na maszynie wirtualnej jak wygląda widoczność finalnego build TH2 10586 w Windows Update na systemach aktywowanych inaczej i okazuje się że tylko na pirackich aktywacjach WU nie znajduje nowego build.

Czyżby Ms zaczął weryfikować klucze przy upgrade z Insider na Final ?

U brata na buildzie 10576 wykryło normalnie ową kompilację jednak wystąpił problem z jej pobraniem :P nie wiem czy coś z kontem Insider mu się nie zwaliło czy po prostu brakło mu miejsca na 9 letnim kompie z 2006 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Konsultanci producentów PC odradzali aktualizację do Windows 10, zalecali powrót do Windows 8.1 "

 

A nie mówiłem  - każde  " wydanie "  ich poprawek jak je tam zwał   przepuściłem  przez zewnętrzny snieffer linuksowy i  za każdym  razem  coraz większy syf.

Na  siłę  pchają to samo do  telefonu  i pc itd..  więc jak coś ma być do wszystkiego  to będzie do  D  .

MS  po nauce  i perypetiach z win 8 i 8.1  obrało dobrą politykę żeby ich klienci śmiechem nie zabili udostępnić  lifting win 8.1 pod nazwą win 10 za darmo i mieć darmowych  testerów ,ale nie długo  puknie  roczek  i po za bzdetami psu na budę potrzebnymi i  szpiegowaniem  wszystkiego co się da nic  konkretnego ,błąd za błędem  pogania.

Żeby  być  w miarę spokojnym  podczas  używania win 10  trzeba  go totalnie  " wykastrować " ze zbędnych  pierdół i  " szpiegów "  i wówczas  działa to " przyzwoicie "  to po co się z tym  męczyć lepiej korzystać z  win 8.1.

Co raz  więcej osób  wraca do  win 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz na maszynie wirtualnej jak wygląda widoczność finalnego build TH2 10586 w Windows Update na systemach aktywowanych inaczej i okazuje się że tylko na pirackich aktywacjach WU nie znajduje nowego build.

Czyżby Ms zaczął weryfikować klucze przy upgrade z Insider na Final ?

U brata na buildzie 10576 wykryło normalnie ową kompilację jednak wystąpił problem z jej pobraniem [emoji14] nie wiem czy coś z kontem Insider mu się nie zwaliło czy po prostu brakło mu miejsca na 9 letnim kompie z 2006 [emoji14]

U mnie na wirtualce już w wakacje (th1) nie wykrywalo nowych buildow w Windows Update, na normalnej maszynie wszystko wykrywa nawet na piracie (upgrade z 7 aktywowanej loaderem do 10240 i potem dalsze aktualizacje insider)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki link to wersja PRO?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


już mam

64-bit

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

32-bit

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft przyznaje, że automatyczne szpiegowanie użytkownika systemu Windows 10 będzie nie do wyłączenia.

 

 

W rozmowie z[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wiceprezes Microsoft Joe Belfiore wyjaśnił, że Windows 10 cały czas śledzi to jak działa i jak go używasz i domyślnie przekazuje informacje do firmy Microsoft. Co ważniejsze potwierdził on także, że pomimo zaoferowania kilku opcji aby włączyć elementy śledzenia, to rdzeń zbierania danych po prostu nie może być zatrzymany.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapytanie do znawców tematu. 

Wyczytałem gdzieś ze wersja 10586 TH2 Education i Enterprise ma mieć możliwość wyłączenia na stałe telemetrii...

Czy ktoś może potwierdzić, ma jakies info w tym temacie...?

-------

Troche sam sobie potwierdziłem.

Wersja Education posiada jedną opcje więcej w Prywatność -> Opinie i diagnostyka - w Dane diagnostyczne i .... pt.: Zabezpieczenia.

Może oto chodzi. Jednak opisu co zabezpiecza ta opcja nie znalazłem, a temat myśle dość ciekawy...

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej nie ma update? Na czysto systemu nie będę instalowal. Ktoś ma jakieś info co z tym update się dzieje?

Nie musisz instalować na czysto. Pobierz sobie odpowiednią wersję i podczas instalacji będziesz miał do wyboru: aktualizacja albo instalacja od podstaw. Podczas aktualizacji zostaną zachowane aplikacje i ustawienia. Czasami jakis drobiazg ulegnie zmianie ale to nie ma większego znaczenia, chyba, że masz już dobrze namieszane w systemie. Jednak w takim przypadku aktualizacja przez WU zachowa się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz instalować na czysto. Pobierz sobie odpowiednią wersję i podczas instalacji będziesz miał do wyboru: aktualizacja albo instalacja od podstaw. Podczas aktualizacji zostaną zachowane aplikacje i ustawienia. Czasami jakis drobiazg ulegnie zmianie ale to nie ma większego znaczenia, chyba, że masz już dobrze namieszane w systemie. Jednak w takim przypadku aktualizacja przez WU zachowa się podobnie.

 

ta opcja odpada jeżeli ktoś ma zaszyfrowany system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może takie coś: ?

 

-Po zaaplikowaniu pełnych praw admina wyskakuje mi komunikat "Settings can't be opened using the built-in administrator account..." - takie coś pojawia się, gdy ktoś chce załączyć np. Edge przy EnableLUA=1 ALE mi się to pokazuje jak chcę wejść w ustawienia ekraniu (prawy przycisk myszy na puplicie - "display settings")  :O  :huh:  dziwne ... chociaż po wyłączeniu komunikatu, okno ustawień i tak się otwiera.

 

-Po wyłączeniu firewalla ( w services.msc) nie mogę zainstalować niektórych aktualizacji, wyskakuje błąd który znika po ponownym włączeniu firewalla. Było tak wcześniej ????

 

Czysta instalka Windows 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic namieszane i dziwi mnie, że nie mam aktualizacji w WU

Może gdzieś ktoś napotkał się z problemem i zna rozwiązanie?

Kolego  coś się uparł na to WU  - piwa za darmo tam nie dają  mi też nie  pobierał z WU.

Wejdź na ten link  pobierz ,zaktualizuj  , wyczyść śmieci i po bólu .

Narzędzia do aktualizacji  i zrobienia  iso  lub usb

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  coś się uparł na to WU  - piwa za darmo tam nie dają  mi też nie  pobierał z WU.

Wejdź na ten link  pobierz ,zaktualizuj  , wyczyść śmieci i po bólu .

Narzędzia do aktualizacji  i zrobienia  iso  lub usb

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Bo w inny sposób nie da się zainstalować. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w inny sposób nie da się zainstalować. Proste.

A może tak do ręki   playstation  a nie komputer  i instalacja  systemu  -  proste.

Nie znam  stwierdzenia  "  nie da się zainstalować "  chyba że masz  maszynę do pisania a nie komputer  to  w takim przypadku  choć  byś na czubku

wiadomo czego  stał  to nie zainstalujesz.

Trochę  wiedzy  " liźnij "  i nie będziesz pisał  " nie da się zainstalować. Proste " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest u mnie przez WU. Właśnie się ciągnie

Niemożliwe! Doczekałeś się wreszcie? To teraz pewnie jesteś mega szczęśliwy :D

@up

pic na wodę zawsze będzie coś wysyłać

jedyna nadzieja [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mógłby ktoś ocenić skuteczność tego programiku w porównaniu do RemoveSPY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe! Doczekałeś się wreszcie? To teraz pewnie jesteś mega szczęśliwy :D

Mógłby ktoś ocenić skuteczność tego programiku w porównaniu do RemoveSPY?

Kiedyś sprawdzałem  dużo wcześniejszej  wer.  ale  dla mnie ?  wolę  robić to  w  powershell  i cmd ręcznie  lub  paroma skryptami  zawsze to jest pewne co robisz  no  i zaporę  trzeba  poustawiać.

A  konkretnie dla siebie  to robię od   " podstaw "  totalnego kastrata  i mam spokój - tą  nową  aktualizację  jeszcze  nie  " trzepałem "   dokładnie  bo nie było  czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie