Jump to content

[Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

Recommended Posts

53 minuty temu, locarno napisał:

Z tego dużo nie wynika

Kanał fast jest przecież w "-Aktywne rozwijanie systemu Windows" oraz "-Przeskocz do następnej wersji systemu Windows"

O kanale slow nawet nie ma informacji.

Gdyby tak, zamiast się uskarżać na niedostatek danych, sięgnął Pan do: Ustawienia - Aktualizacje i zabezpieczenia - Niejawny program...  i posprawdzał poszczególne opcje (te, które Pan wymienił w poście otwierającym), oraz przejrzał wpisy w poprzednio podanych źródłach,  to może coś by się Panu wyjaśniło. Zwłaszcza, że przecież chciał Pan tylko dowiedzieć się

7 godzin temu, locarno napisał:

Gdzie znajdę informacje na temat jaki build jest aktualnie dostępny w programie Windows Insider ?

Naprawdę prześledzenie Ogłoszeń pozwala dowiedzieć się co, w którym z kanałów jest i kiedy było dostępne oraz czego można się po tych buildach spodziewać.

Poczytajcie na MDL. Ukazują się dynamiczne aktualizacje do 1809 i do wersji testowanej przez Insiderów, ale błąd pogania kolejny błąd. Jak jedno naprawią, to drugie przestaje działać. System do kosza.

P.S. W sumie MS nie ma się czego wstydzić - 50% sukcesu jest - będzie działać albo nie będzie działać. Trzeciej opcji nie ma. :L:L:L

1 minutę temu, wiktorynek napisał:

Poczytajcie na MDL. Ukazują się dynamiczne aktualizacje do 1809 i do wersji testowanej przez Insiderów, ale błąd pogania kolejny błąd. Jak jedno naprawią, to drugie przestaje działać. System do kosza.

P.S. W sumie MS nie ma się czego wstydzić - 50% sukcesu jest - będzie działać albo nie będzie działać. :L:L:L

Nawet jakby stworzyli system idealny to ty i tak byś znalazł błędy.

25 minut temu, zxcvbnm_9999 napisał:

Czy właśnie na naszych oczach MŚ przebił Windows ME w awaryjności?

Historyczna chwila, w ciągu miesiąca od wypuszczenia 1809 pojawiła się niezliczona masa poważnych błędów.

Może nie rozkłada Visty SP0 czy ME na łopatki, ale najgorszy bubel od 2009 roku.

Już 2 tygodnie przed wydaniem 1809 dla insiderów było wiadomo że to jest wersja beta. Pewnie tam w Microsofcie mają 2 przyciski jeden testuj dalej drugi wydaj jako wersja stabilna. Ktoś się pomylił i tyle :D

Wizualnie W10 podoba mi się bardzo. Czarny motyw Eksploratora 1809 urzekł mnie jeszcze bardziej. W kwestii szybkości uruchamiania również wygrywa ze wszystkim innym, co miałem na swoim lapku (...miałem jeszcze tylko W8.1 ;)). Menu Start, personalizacja i inne mało istotne (jednak mające wpływ na ogólny komfort pracy) bzdury są na tyle przystępne, że nie czuję potrzeby zmiany czegokolwiek za pomocą zewnętrznych narzędzi typu StartIsBack, by system podobał mi się i wizualnie był "pode mnie". Zgłaszane problemy nie dotyczą moich sprzętów ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] dotyczył konkretnie mojego - załatwiony jakąś aktualizacją latem 2018), ani konfiguracji, które przygotowuję klientom. Stąd nie psioczę na W10. Ba, niektórych kręgach (ringach :E) jestem nawet uważany za fanboya.

comment_WEJRCuHGNiMvAAuBBUnFkG3zBSFBb1y7

Spotykając się z coraz większą liczbą problemów moich klientów w trakcie użytkowania systemu, który wykłada się bez powodu i bez możliwości przywrócenia inaczej jak reinstalacja... czytając kolejne artykuły krzyczące o kolejnych stwierdzonych błędach, niedopatrzeniach i wymuszanych terminach kolejnych aktualizacji bez dopieszczenia ich "na cacy" (a ostatnio nawet o przypadkach nadpisania lub usuwania plików użytkownika)... coraz bardziej zastanawiam się, czy mój sprzęt i moje dane (i w ogóle JA) są bezpieczne i czy w momencie odczucia któregoś z nich na własnej skórze nie przeżyję szoku, po którym rzucę całe to IT i zajmę się... nie wiem... rolnictwem, gdzie (chyba) niespodzianek innych niż pogoda... nie ma.

Od jakiegoś miesiąca, pomimo braku problemów z W10, rośnie we mnie chęć zmiany systemu na W8.1 (jedyny inny Windows, który mogę zainstalować na swoim sprzęcie). W czasie wspomnianych - w linku na wstępie - problemów z przycięciami systemu, zainstalowałem awaryjnie właśnie W8.1... nie uruchamiał się tak szybko... pasek zadań nie mógł mieć koloru czarnego bez zmiany koloru okien... nieużywalne "Menu" Start trzeba czymś zastąpić... sterowniki dla 7-gen Intela pod W8.1 - jedna sprawa, wsparcie systemu - kolejna sprawa... i tak dalej, i tak dalej.

Jednak - pomimo wszystkich tych niedogodności - pod W8.1 mogłem usunąć wszystkie zbędne aplikacje bez ingerencji programów, czy skryptów i nie powracały tak po prostu, czy po jakiejś aktualizacji. Mogłem usłyszeć dźwięk zdarzenia systemowego w momencie jego wystąpienia, a nie po 2 sekundach... teraz podczas np. wysuwania pendriva, gdy zobaczę komunikat o "możliwości bezpiecznego sprzętu" i wyjmę go, dźwięk tego zdarzenia słyszę po czasie. Prawdę mówiąc, słyszę dwa dźwięki (dźwięk komunikatu o możliwości usunięcia i dźwięk odłączenia sprzętu) odtwarzane jednocześnie. Dalej - kiedy uruchamiam coś z uprawnieniami Admina i pojawi się znane okno z pytaniem na zaciemnionym tle, to gdy kliknę odpowiedź dość szybko, dźwięk tego zdarzenia nawet nie jest odtwarzany. Może to bzdura i pewnie ma to jakieś wytłumaczenie, np. wyłączenie przez W10 karty dźwiękowej podczas nieużywania w celu oszczędzania energii, co objawia się opóźnionym dźwiękiem w związku z czasem załączenia układu dźwiękowego... nie wiem. Mnie to razi i sprawia wrażenie lagu, czego nie spodziewam się nawet po para-gamingowym sprzęcie.

Windows 10 19H1 to kolejna po October 2018 Update aktualizacja, która zostanie udostępniona w przyszłym roku. Insiderzy w tym tygodniu dostali poglądowy build z numerkiem 18272, gdzie wprowadzono ciekawą nowość w konsoli. To zoom, który pozwoli przybliżać lub oddalać elementu m.in. w Wierszu polecenia.

Microsoft udostępnił w tym tygodniu Windows 10 build 19272. To kolejna kompilacja z gałęzi 19H1, która zostanie udostępniona w przyszłym roku. W tym systemie wprowadzono trochę nowości i wśród nich jest zoom w konsoli.

Windows Insider 1809 (19H1) jest dostępny dla członków programu Windows Insider z priorytetem aktualizacji Early Access.

Ten zespół dotyczy opracowania aktualizacji RS_PRERELEASE dla dużych systemów Windows 10, która ma nastąpić w marcu-kwietniu 2019 roku.

Windows 10 Insider Preview - wersja kompilacji o nazwie kodowej 19H1, która jest dostępna dla członków programu Windows Insider z priorytetem otrzymywania aktualizacji Early Access.

Nowość w systemie Windows 10 build 1809 (19H1):

Nowa wersja: szkic na fragmencie ekranu (wersja 10.1809.2964.0): możliwość dodawania obramowań do zrzutów ekranu, opcja drukowania zrzutów ekranu, opcje zapisu zostały przeprojektowane, nowa strona ustawień.
Wskaźnik Klawiatura fonetyczna jest teraz dostępna na komputerze.
Ulepszenia dostępności: Program wyświetlający na ekranie ostrzega, gdy funkcja Caps Lock jest włączona podczas pisania (domyślnie włączona).
Uproszczone interfejs ustawień wyjściowych dla Windows Hello.
Nowa wersja: Sticky Notes 3.1 (wersja 3.1.32): pełna obsługa trybu dark, synchronizacja notatek jest przyspieszona.

Pobierz Windows 1809 Insider Preview
Wejdź na stronę serwisu WZT-UUP - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Wybierz typ systemu, który chcesz pobrać - Windows (wersja Insider).
Wybierz wersję systemu - Windows Insider Preview (rs_prerelease) [x64]
Wybierz język systemu.
Wybierz wersję systemu Windows 10 - Wszystkie wersje (wszystkie wydania w jednym ISO), Windows 10 Home / dla jednego języka lub Windows 10
Pobierz kompilator ISO w OdinKlik! (rozpakuj -> zacznij tworzyć ISO.cmd).

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

6 godzin temu, darkowal napisał:

Windows 10 19H1 to kolejna po October 2018 Update aktualizacja

Nie przypominam sobie, aby w październiku czy jak do tej pory listopadzie MS wydał jakąkolwiek dużą aktualizację. :O Sprawa ucichła i ani widu, ani słuchu.

6 godzin temu, darkowal napisał:

która ma nastąpić w marcu-kwietniu 2019 roku

... czyli maj, a po ewentualnych poprawkach czerwiec, oby tylko 2019. :E

To jest to, co pisałem o braku komunikacji pomiędzy działem wsparcia i działem projektów. Jest mowa o kolejnej aktualizacji i jej cudownych właściwościach, choć poprzednich nie udało się wdrożyć.

Trochę tak, jak z cartridge'ami do Pegasusa - na kolejnych przybywało "nowych" gier, na ostatnich ponad milion. Jednak już na pierwszej stronie listy gier widać, że coś tu nie gra. ;)

19 godzin temu, wiktorynek napisał:

Sprawa ucichła i ani widu, ani słuchu.

.. czyli maj, a po ewentualnych poprawkach czerwiec, oby tylko 2019. :E

A ja wiem czemu  ucichła  :tooth:  bo mają  teraz inne zajęcie  !

Microsoft odkrywa jądro ciemności. Skala piracenia Windows w Azji poraża   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information