Jump to content
WinClub
m4s

[Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

Recommended Posts

Nowy Windows Defender – ochrona przeciw złożonym atakom APT częścią Windowsa 10

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ma ktos pomysl co zrobic z nieotwierajacym sie menu start ? z tego wiem , temat znany , M$ tez to wie i nic z tym nie robia . Poki co zrobilem wpis do rejestru

"1. Otworzyć 'Edytor Rejestrów' ( przycisk Windows + 'R', następnie wpisać "regedit" ).

Następnie nawigować do: HKEY_CURRENT_USER>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Explorer>Advanced
Stworzenie wartości 'DWROD (32-bit) Value' z nazwą ‘EnableXamlStartMenu’ i wartością ustawioną na '0'."

nic to nie dalo , czasami dziala caly dzien , czasami co chwila sie wiesza... 

no ja mam taka wersje i ten bug dalej sie pojawia czasami ...ale mysle czy to nie wina samej kopii bo mialem wczesniej inna okrojona wersje W10 i nie bylo tego problemu, tak jak i z wieszajacą sie przegladarka internetową..

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Windows 10 Insider Preview Build 14279 for PC now available to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] in the Fast ring:

Nowa kompilacja Windowsa 10 z licznymi błędami. To nie powinno dziwić

Nowy update, KB3140768 podnosi build do: 10586.164  ! Duży skok, ze 122.....

Najważniejsze:

Poprawione wsparcie dla Bluetooth, urządzeń ubieralnych i aplikacji z dostępem do kontaktów.
​           Poprawiona niezawodność instalowania aplikacji i Narratora.
 ​          Poprawione zachowanie hibernacji, dostępu do zawartości w aplikacjach, pobierania i instalowania aktualizacji.
​           Rozwiązany problem z logowaniem do Xbox z komputera PC z Windows 10.
​           Rozwiązany problem bezpieczeństwa, związany z próbami odtwarzania szkodliwej zawartości.
​           Rozwiązany problem bezpieczeństwa, związany z możliwością zdalnego wykonania kodu podczas przeglądania PDF w Microsoft Edge.
​           Rozwiązane dodatkowe problemy z .NET Framework, Internet Explorer 11 i sieciami.
​           Rozwiązane dodatkowe problemy bezpieczeństwa z Microsoft Edge, Internet Explorer 11, sterownikiem USB, sterownikami w trybie kernel, .NET Framework, czcionkami graficznymi,
       ​                         OLE, drugim zalogowaniem, biblioteką PDF i Adobe Flash Player.

Na build-zie 14279 w FF nie działa Flash Player. Wgrałem nowy 21 i nie ma poprawy.

Rozwiązane:

Trzeba wejść  Windows >system32> Macromed > Flasz i otworzyć w notatniku plik mms.cfg dopisać :  ProtectedMode=0     
Zapisać na pulpit, następnie wkleić do w/w folderu.

Stens dobra robota , ale mała poprawka , ponieważ w System 32/Macromedia/Flash - nie ma pliku mms.cfg , jest on w SysWow64/Macromedia/Flash .

Ten plik trzeba poprawić zgodnie z Twoją sugestią (ProtectedMode=0) i przekopiować do System32/Macromedia/Flash . Teraz Flash Player działa .

Stens dobra robota , ale mała poprawka , ponieważ w System 32/Macromedia/Flash - nie ma pliku mm.cfg , jest on w SysWow64/Macromedia/Flash .

ja piszę o Windows 32 bit ty piszesz o Windows 64 bit i nie mm.cfg tylko mms.cfg, a tak w ogóle to dziękuję.

Wejdź w usługi wyłącz Usługę Windows  update, usuń lub dopisz .old folder"C:\Windows\SoftwareDistribution" Włącz usługę Windows Update i zresetuj system

Wejdź w usługi wyłącz Usługę Windows  update, usuń lub dopisz .old folder"C:\Windows\SoftwareDistribution" Włącz usługę Windows Update i zresetuj system

niestety nie pomogło :(

Mniej wiecej tak to wygląda ...

Aktualizacja KB 3140743 i KB 3139907 nie udało się zainstalować. Ale  udało się je zainstalować, instalując Advanced System Care free 9.1 i zaznaczyć opcję skanowania "Vulnerability Fix" i włączyć skanowanie. Skanowanie znalazło dwa problemy. Kliknąłem "naprawić" i te dwie aktualizacje zostały pobrane i zainstalowane poprawnie. Włączylem  "Windows Update" ponownie i otrzymał potwierdzenie: "Urządzenie jest na bieżąco".

witam...

a teraz mam następny problem , po włączeniu kompa , komp muli (chyba po ostatniej aktualizacji)

a mianowicie w menadżer zadań , zużycie dysku przez kilka dobrych minut jest na 100 %

Skanowałem na wirusy nodem 32 i kasperskim , nic nie znalazło :(

może ktoś wie jak to ugryźsc ?

p.s.

to też robiłem i nic nie pomogło :(

no jak dysk się Zużył w 100% to go wymien czym prędzej

no chyba że chodzi o użycie dysku to sprawdź co go tak absorbuje/jaki proces/aplikacja ? :)

osobiście radzę przeczekać bo z doświadczenia wiem że czasem się to zdarza ,właśnie po aktualizacji :) niech się wsio poukłada,niech systemowe kontrolery się wyszumia i po paru uruchomieniach wsio wróci do normy

i zobacz czy to nie dotyczy się tego

Na build-zie 14279 w FF nie działa Flash Player. Wgrałem nowy 21 i nie ma poprawy.

Rozwiązane:

Trzeba wejść  Windows >system32> Macromed > Flasz i otworzyć w notatniku plik mms.cfg dopisać :  ProtectedMode=0     

Zapisać na pulpit, następnie wkleić do w/w folderu.

Widzę że Adobe znowu próbuje wcisnąć coś do Flash Playera. Już kiedyś, dawno temu był ten sam problem z tym programem i też trzeba było dopisywać to samo co podajesz. Później zrobił się spokój a teraz po ostatnich aktualizacjach Flash Playera problem powraca. I to nie tylko w win10 bo mam to samo na win7.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information