Skocz do zawartości

[Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek


m4s

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam hasła i sie nigdy z tym problemem nie spotkałem a co do explorera jak dla mnie ten z w10 wygodniejszy

Właśnie nawet jak nie ustawie hasła do też się potrafi zawieszać chyba , że przyczyną mógł być antyvirus ?

Bo nawet ostatnio kiedyś tam instalowałem windows 8 to jeszcze lepsza była zabawa moja płyta główna pisze , że jest gotowa na win 8 a co się okazuje to samo co w win 10 tylko na czystym systemie zawieszał się ekran logowania.Nigdy nie miałem takiego problemu odkąd mam windows 7.Systemy instaluję na SSD.

Chciałbym sobie zainstalować po raz  -enty win10 no ale te problemy mi nie pozwalają.

Edytowane przez marcin1209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nawet jak nie ustawie hasła do też się potrafi zawieszać chyba , że przyczyną mógł być antyvirus ?

Bo nawet ostatnio kiedyś tam instalowałem windows 8 to jeszcze lepsza była zabawa moja płyta główna pisze , że jest gotowa na win 8 a co się okazuje to samo co w win 10 tylko na czystym systemie zawieszał się ekran logowania.Nigdy nie miałem takiego problemu odkąd mam windows 7.Systemy instaluję na SSD.

Po prostu Twoja płyta ma słabe wsparcie dla 8.1/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby Windows10 wspiera teraz zostaje kwestia dobrze dobranych sterowników i ustawień w biosie :)

Wiem , że zaczynam spamować i za to przepraszam ale chciałbym spróbwać rozwiązać problem.
Mam zrobione oc procesora fx-6300 @4.5 Ghz 1.4127 v i jeszcze co mam (podrasowane) to digi+power control to all w biosie.Sterowniki najnowsze i robione driver boosters oprócz USB AHCI 1.0x (3.0 USB) bo po włożeniu pena wywala blue screna.

Małe wyjaśnienie DIGI+ Power control robione w biosie i nie mam zainstalowanego AI Suite II

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wersji w10 używasz ?

Korzystałem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] z tej krojonych czystych pro i home i wszędzie to samo jedynie co jeszcze pamiętam to , że zainstalowałem ESET Smart Seccurity 5 i zawieszania jakby powróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] z tej krojonych czystych pro i home i wszędzie to samo jedynie co jeszcze pamiętam to , że zainstalowałem ESET Smart Seccurity 5 i zawieszania jakby powróciły.

Ja korzystam z wersji marcowej z aktualizacjami kwietniowymi ale problemów nie mam (laptop lenovo g700) a co do antyvira od zawsze na w10 tylko defender i raz na x czasu Eset online scanner i nic więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z wersji marcowej z aktualizacjami kwietniowymi ale problemów nie mam (laptop lenovo g700) a co do antyvira od zawsze na w10 tylko defender i raz na x czasu Eset online scanner i nic więcej :)

Jeszcze tylko ostatnie zapytania i już nie będę więc robił postów.

Możesz podać linka do tej wersji systemu (jak jest) i polecić dobrego antyvirusa ?  Bo z defender nie za bardzo mogę ponieważ na dysku gdzie mam gry są c r a c k i i zaraz mi powyłapuje :(

 

 

Chętnie potestuję i dam Ci znać czy dalej zawiesza się.A i da się może zmienić wygląd explorera w win 10 na win z 7 ?

Edytowane przez marcin1209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko ostatnie zapytania i już nie będę więc robił postów.

Możesz podać linka do tej wersji systemu (jak jest) i polecić dobrego antyvirusa ?  Bo z defender nie za bardzo mogę ponieważ na dysku gdzie mam gry są c r a c k i i zaraz mi powyłapuje :(

 

 

Chętnie potestuję i dam Ci znać czy dalej zawiesza się.A i da się może zmienić wygląd explorera w win 10 na win z 7 ?

System: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Antyvir: w defenderze dajesz wykluczenia i tyle ja tak robie

Explorer: raczej brak szans 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Antyvir: w defenderze dajesz wykluczenia i tyle ja tak robie

Explorer: raczej brak szans 

A jak mogę nadać pełne prawa Admina ?

 

 

 

 

Chyba zrobiłem było tutaj na forum.Tylko teraz przeglądarka edge nie chcę się uruchomić.Chyba coś źle zrobiłem.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroki pełnych praw admina na w10 w miare dobrze chodzą na wersji pro ale na home sypią się totalnie

System chodzi świetnie jest bardzo szybki i jak na razie nie zawiesza się.Tylko ostatni problem mi jaki został to zmiana systemu na wersję pro i wersji tej nie będę miał problemów z pełnymi prawami administratora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System chodzi świetnie jest bardzo szybki i jak na razie nie zawiesza się.Tylko ostatni problem mi jaki został to zmiana systemu na wersję pro i wersji tej nie będę miał problemów z pełnymi prawami administratora ?

Ja nie używam pełnych praw admina bo jest to kompletnie zbędne jeśli chodzi o czyściocha, a jak już bawisz się w wywalanie telemetrii, modern aps itp to wtedy ok pełne prawa działają bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam pełnych praw admina bo jest to kompletnie zbędne jeśli chodzi o czyściocha, a jak już bawisz się w wywalanie telemetrii, modern aps itp to wtedy ok pełne prawa działają bez zarzutu :)

System stoi nic nie zainstalowane tylko antyvirus i zawieszania powróciły i prawa admina to samo co na home nie można otworzyć aplikacji wbudowanym kontem administratora.Nie ma może systemu czyściocha z wbudowanymi prawami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System stoi nic nie zainstalowane tylko antyvirus i zawieszania powróciły i prawa admina to samo co na home nie można otworzyć aplikacji wbudowanym kontem administratora.Nie ma może systemu czyściocha z wbudowanymi prawami ? 

nie potrzebnie pchasz dodatkowy Antyvirus, i btw po co ci pełne prawa admina ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebnie pchasz dodatkowy Antyvirus, i btw po co ci pełne prawa admina ??

Bo denerwuje mnie potwierdzanie aplikacji oraz wyskakuje co chwile jakieś okienko z potwierdzeniem i również po zainstalowaniu nie można od razu otworzyć bo wyskakują błąd Brak praw administratora i windows defender jest wyłączony i tylko administrator może włączyć, po wyłączaniu szpiegowania.

 

Czy ten system jest stabilny ?(Nie wywala błędów-Aplikacje instalują się prawidłowo i czy z windows update korzystać czy raczej odpada opcja?)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaceqn

Cześć,

 

Mili Państwo, przejrzałem pobieżnie forum ale nie natrafiłem na taki przypadek. Właśnie powróciłem na WIN 7, zrezygnowałem z 10 gdy przed rozliczeniem podatków padły mi dwie instalacje na dwóch różnych dyskach (w ogóle WIN 10 to chyba najmniej spolegliwy system). Jestem zadowolonym posiadaczem "siódemki" od Mr. T, jednak ku mojemu zdziwieniu nie widzę żadnych plików utworzonych podczas gdy na partycji była "dziesiątka". I nie chodzi mi tu o partycję systemową itp.. tylko o pliki na drugiej partycji. W katalogach na których pracowałem posiadam pliki do 02.02 (dzień kiedy zainstalowałem 10) i od 02.05 (dzień w którym zainstalowałem 7). Czy jest możliwe, że te pliki zostały ukryte razem z WIN 10 ? Macie podobne doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaceqn

Nic nie instalowałem do szybkiego uruchamiania. Na HDD stała 10 uaktualniona z 7. Na SSD świeża 10. Nie ważne który dysk wybrałem w BIOS jako primary, odpalała się 10 i pliki na partycji D lub E były widoczne (różne litery były w zależności od tego z którego dysku system odpaliłem). Ta dziesiątka na HDD zaczęła się j*****ć więc zacząłem korzystać z 10 na SSD. Aż do momentu gdy musiałem zrobić PIT i znaleźć kwotę rozliczenia za zeszły rok, która to była zapisana w programie e-deklaracje na HDD. Przełączyłem dyski w BIOS, system się odpalił, zaktualizowałem e-deklaracje, uruchamiam ponownie i kupa. Wyskakuje co chwila niebieski ekran. Opcja przywróć system (zachowując pliki) nie działa, więc wracam na system na SSD, który w magiczny sposób także się wyj****ł. Także niebieski ekran (myślałem że BSOD zniknęły razem z XP) i nic nie można zrobić. Więc myślę sobie: nareszcie! Życie samo podpowiedziało mi żebym zrezygnował z tego padła jakim jest dziesiątka. Zadowolony instaluję, wersję 7, która nigdy mnie nie zawiodła i ku mojemu zdziwieniu brakuje mi 3000 zdjęć jakie zrobiłem w ciągu ostatnich 3 m-cy. Nie korzystam w jakiś power user sposób z kompa. Zwykły pakiet office, chrome, outlook i jakieś programy graficzne. Zero crackowanych gier i innego szajsu z internetu, no oprócz torrentów :) Dziesiątka co chwilę się aktualizowała samoczynnie, a ja mam w zwyczaju nie wyłączać kompa przez rok, tzn. mam odpalone 30 excel 10 word 50 zakładek w chrome i jak coś to wszystko hibernuje. Niestety 10 lubi mieć mnie w "Jestem Idiotą" i sama sobie restart robi. Zawsze w najgorszym momencie. Już z tego powodu jestem zadowolony z powrotu do siódemki. Tylko te pliki. Gdzie one są ? Nie wiem czy mam mniej miejsca czy więcej na dysku. Nie nadzoruję miejsca na dysku odkąd przestałem nosić w plecaku HDD 5,25" o pojemności 2GB, teraz już człowiek nie zwraca na to uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie więc zadam je tutaj  ^_^

Posiadam legalnego windows 7 na laptopie, zamierzam zrobić aktualizacje do 10 by zobaczyć jak się sprawuje. Jak już się zaktualizuje to chcę zainstalować czystą wersję 10 używając klucza z 7, który powinien się przypisać do 10, podczas wcześniejszej aktualizacji z 7. Co w przypadku, gdy 10 mi nie podejdzie i zainstaluje z powrotem 7 używając klucza, który się "przeniósł' na 10? System się aktywuje? Będzie to legalne?

Ktoś się orientuje jak to wygląda prawnie? Wszędzie jest napisane, że przez 30dni mogę wrócić do poprzedniego systemu, używając odpowiedniego narzędzia w 10....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie więc zadam je tutaj ^_^

Posiadam legalnego windows 7 na laptopie, zamierzam zrobić aktualizacje do 10 by zobaczyć jak się sprawuje. Jak już się zaktualizuje to chcę zainstalować czystą wersję 10 używając klucza z 7, który powinien się przypisać do 10, podczas wcześniejszej aktualizacji z 7. Co w przypadku, gdy 10 mi nie podejdzie i zainstaluje z powrotem 7 używając klucza, który się "przeniósł' na 10? System się aktywuje? Będzie to legalne?

Ktoś się orientuje jak to wygląda prawnie? Wszędzie jest napisane, że przez 30dni mogę wrócić do poprzedniego systemu, używając odpowiedniego narzędzia w 10....

Przy ponownej czystej instalacji Windows 10 jest opcja nie posiadam klucza i tam zafajkuj (nie wpisujesz rzadnego klucza bo go nie musisz znać ponieważ nikt Ci nie podawał).

System po połaczeniu z netem sam sie aktywuje poniewaz będzie już Twój sprzet zapisany na serwerach MS przy aktualizacji.

Przy ewentualnej instalacji Windows 7 instalujesz normalnie jak do tej pory z kluczem W7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie