Jump to content
WinClub
m4s

[Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

Recommended Posts

Guest

No tak ktoś ci będzie spisywał wszystkie powody...
Poczytaj sobie jak tak bardzo chcesz i zrób sobie listę :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

.....  i brak kontroli nad systemem......

Zaraz jaki brak kontroli?

M$ doskonale kontroluje Twój system.

Bezproblemowo może blokować wybrane programy sterowniki kasować Twoje dokumenty (sic!) I usuwać niepotrzebne programy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, podlos napisał:

Jak microsoft taki zły i kontroluje system to po co korzystacie z Windowsa? 

Wiesz że jest takie coś jak Linux, czy jednak nie widzisz świata poza win 10 :)

Swego czasu miałem zdychę na telefonie, tablecie, laptopie i pc. I nie twierdze że jak np na pc coś nie działało to na innych platformach było tak samo, ale miałem ogromne porównanie :)

NIGDY WIĘCEJ ZDYCHY !!

Ja określę to tak Windows 10 jest dla mnie bardzo dobrym systemem. Póki siedziałem na finalnych wersjach od samego początku nie miałem do niego zastrzeżeń. Na insider trafiają się potknięcia MS no ale w końcu to nie wersja finalna tylko beta. 

36 minut temu, M4T  napisał:

Wiesz że jest takie coś jak Linux, czy jednak nie widzisz świata poza win 10 :)

Swego czasu miałem zdychę na telefonie, tablecie, laptopie i pc. I nie twierdze że jak np na pc coś nie działało to na innych platformach było tak samo, ale miałem ogromne porównanie :)

NIGDY WIĘCEJ ZDYCHY !!

Ty weź lepiej przeczytaj ze zrozumieniem zanim napiszesz odpowiedź.

Napisałem dlaczego korzystacie z Windowsa ogólnie a nie z 10 jeśli Microsoft go kontroluje a dostałem odpowiedź że nie wiem że jest Linux i że 10 to zdycha. Ta sama śpiewka widzę cały czas w tym temacie a jak przyjedzie co do czego typu podać konkretne błędy to nie ma komu... 

3 minuty temu, podlos napisał:

a jak przyjedzie co do czego typu podać konkretne błędy to nie ma komu... 

Widać też sobie nie radzisz, bo #TheStrainght podał ci link, #wiktorynek co chwile w głównym wątku sypie linkami z błędami zdychy ale widać jesteś tak zapatrzony w ten system że tego nie widzisz :)

Nie cytuj, nie odpisuj do mnie. Ta rozmowa nie ma sensu :) 

Dziękuje skończyłem.

Najczęściej sypiecie linkami o błędach które dotyczą konkretnych sprzętów. Ja poproszę o jakieś co każdy ma. Żebym na własnej skórze mógł ich doświadczyć i żebyście mnie zniechecili do tego systemu tak więc czekam. 

Jak microsoft taki zły i kontroluje system to po co korzystacie z Windowsa? 
Korzystamy z Windowsa ale nie 10ki, a tego tyczy się temat i tak rozmowa.

Używaj dalej kontrolowanej bety . Tyle.
Szukasz błędów - sprawdź Internet.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeśli wy myślicie że microsoft kontroluje tylko 10 a 7/8 nie to... Tak samo jeśli piszę że ja z tym systemem nie mam takich problemów żebym nie mógł korzystać a taki M4T czy krecik dalej swoje że ja fanboj i 10 to zdycha to... Czy tak ciężko jest zrozumieć że komuś coś może działać tak jak on chce a innemu walić błędami ponieważ inaczej korzystają z systemu oraz mają inne specyfikacje sprzętu? Ale tak po co ja to piszę chyba dla siebie dla tych co wcześniej napisałem ratunku już nie ma. Niech korzystają sobie z cudownego linuxa i 7/8 która za kilka lat przestanie być wspierana.

I jeszcze jedno ja nie szukam błędów. To błędy szukają mnie.

4 godziny temu, m4s napisał:

Szukasz błędów - sprawdź Internet.

Mam wrażenie, że nie do końca precyzyjnie się Pan wyraził.

Czyżby - wg Pana - mieli mieć rację ci, którzy twierdzą, że jest problem ze znalezieniem 

błędów w realu (i trzeba zdawać się na "czarny PR" z sieci)?:L

1 godzinę temu, jednorazowiec napisał:

Czyżby - wg Pana - mieli mieć rację ci, którzy twierdzą, że jest problem ze znalezieniem 

błędów w realu (i trzeba zdawać się na "czarny PR" z sieci)?

Odniosę się, bo to ciekawe, co piszesz :P 

Fakt faktem, dziesiątki używam na prywatnym laptopie z SSD i służbowym PC z HDD - w żadnym wypadku nie mam żadnych spowolnień czy opisywanych w internecie błędów. Jedyne, co zauważyłem - nie zawsze działa robienie symlinków przez mklink.

W dniu 24.11.2018 o 12:15, jednorazowiec napisał:

Mam wrażenie, że nie do końca precyzyjnie się Pan wyraził.

błędów w realu (i trzeba zdawać się na "czarny PR" z sieci)?:L

Nie chodzi o to że się wyraził nie do końca precyzyjnie. Po prostu łatwiej jest napisać że 10 ma 1000 błędów niż wypisać chociaż kilka z nich a Ci krytykujący 10 powinni znać je na pamięć.

1 godzinę temu, podlos napisał:

Nie chodzi o to że się wyraził nie do końca precyzyjnie. Po prostu łatwiej jest napisać że 10 ma 1000 błędów niż wypisać chociaż kilka z nich a Ci krytykujący 10 powinni znać je na pamięć.

Tylko tyle?

1 problem to ma ten kto korzysta z tego przestarzałego odtwarzacza a 2 jakoś u siebie nie widzę mam ustawione programy jako domyślne build 17763.134

Jak już jesteśmy w temacie błędów to czekam na taki z buildów 1803 i niżej bo 1809 to dopiero co "według microsoft" wyszedł z wersji beta.

1 minutę temu, podlos napisał:

Tylko tyle?

1 problem to ma ten kto korzysta z tego przestarzałego odtwarzacza a 2 jakoś u siebie nie widzę mam ustawione programy jako domyślne build 17763.134

Ja ci dałem tyko jeden z wielu bo płaczesz ciągle i dowodów żądasz :)

Ty chyba błędów w życiu nie widziałeś to co mi podałeś to są jakieś pierdółki. Do tego potwierdzam u mnie to z programami domyślnymi nie występuje więc też pewnie zależy od konfiguracji.

Chciałem błędy co uniemożliwiają korzystanie z tego systemu jak to ciągle piszecie i pewnie się nie doczekam :)

2 godziny temu, podlos napisał:

Chciałem błędy co uniemożliwiają korzystanie z tego systemu jak to ciągle piszecie i pewnie się nie doczekam :)

Hmmm...

Ile osób potwierdziło te błędy? Ile mamy na forum tematów z problemami z Win 10? (setki czy już wchodzi w tysiące?) Czy sugerujecie, że portale często sponsorowane przez MS jak dobreprogramy wymyślają błędy? - pokazać artykuły czy tytuły promujące Win 10?

Przeczytaj co tam napisałeś. A jako platformę testową proponuje kupić laptopa 3, 4, 5 gen w konfiguracji Intel + AMD - przekonasz się.

A teraz kilka nierozwiązanych oczywistości:

- rozmyta czcionka wskutek złego skalowania - na każdym kompie bez wyjątku - ponoć pracują nad tym

- brak sterowników grafiki zintegrowanej Intela dla 1809 stąd brak tej aktualizacji w niektórych konfiguracjach sprzętowych (stąd też mniej zgłaszanych błędów póki co)

- ISO kompilacji 1809 wydane nadal z błędami i bez automatycznego zaktualizowania podczas instalacji będą nadal występować (dlatego nie ma nowej kompilacji dla Server 2019 bo jeszcze tego nie naprawili)

- tragiczne działanie WU w kwestii sterowników - często instalowane przestarzałe bądź po aktualizacji jest piękny bluescreen

- domyślnie brak w planach zasilania opcji wysoka wydajność (żenua i tragedia)

- celowe zaniżanie osiągów, uniemożliwianie instalacji bądź konfiguracji wielu programów niezgodnych z myślą przewodnią MS (m.in. przeglądarki i antywirusy)

P.S. I to jest ta dziwna złośliwość losu, że ja jeszcze nie spotkałem całkowicie bezbłędnej konfiguracji sprzętowej.

I ustosunkujcie się do tego - laptopy 6 gen wydawane tylko i wyłącznie z Win 10, a jaki system zaleca firma MSI?

50 minut temu, MiluśWaWa napisał:

takie same bzdety jak wypisuje M4T czytałem kilka lat temu, tylko wtedy Win 7 był wspaniałym systemem a Win 8.1 to był największy bubel

Później M4T gadają jaki np. ten Win7 jest niedobry, bo się zawiesza, bsod i itp. Nie Ufam Moderator M4T

@marcelgg - trochę nie na temat Twój post, ale to bez znaczenia. Posty i tematy na tym (i innych forach) mają charakter poglądowy i są wyrażeniem opinii danego użytkownika. Nie musisz, a nawet nie powinieneś się kierować tymi sugestiami. Najlepiej samemu sprawdzić, zrobić i mieć swoje zdanie. :D

1 godzinę temu, MiluśWaWa napisał:

takie same bzdety jak wypisuje M4T czytałem kilka lat temu, tylko wtedy Win 7 był wspaniałym systemem a Win 8.1 to był największy bubel

Godzinę temu, marcelgg napisał:

Później M4T gadają jaki np. ten Win7 jest niedobry, bo się zawiesza, bsod i itp. Nie Ufam Moderator M4T

Oj chłopcy chłopcy na win 10 jako główny system siedziałem 2 i pół roku od pojawienia się pierwszej polskiej wersji :) można by rzec na win 10 zjadłem zęby, jako jeden z pierwszych wrzucałem tu na forum obrazy win 10, powiem tak życzę wam takiego doświadczenia z win 10 jakie ja miałem :)

Przez około 2 lata byłem fanbojem zdych, czyli zdycha na pc, laptopie, tablecie, telefonie :) ale co ja tam wiem na temat tego systemu... Pozdrawiam 

P.S. Ileż to ja razy z użytkownikiem #wiktorynek się wykłócałem jaki to windows 10 przecudny, aż w końcu przebudziłem się z letargu i wyjąłem rękę z nocnika i tego oto wam życzę :)

4 minuty temu, M4T  napisał:

P.S. Ileż to ja razy z użytkownikiem #wiktorynek się wykłócałem jaki to windows 10 przecudny, aż w końcu przebudziłem się z letargu i wyjąłem rękę z nocnika i tego oto wam życzę :)

Lepiej późno niż wcale :)

Baaa... nawet byłeś głównym orędownikiem Insidera. :D

P.S. Nadgorliwym przypominam - temat brzmi "Luźna rozmowa..." - a niektórzy, to chyba naganiacze na usługach i pensji od MS, bo tak się przejmują niepowodzeniami korporacji. Poważny temat ma bliźniaczo podobny tytuł.

Pablos likes this

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information