Skocz do zawartości

[Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek


m4s

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, TheStraight napisał:

@podlos

Z ograniczonego systemu ? :D
Powiedział to człowiek korzystający z Windows 10 który nie pozwala zmienić kompozycji sposobu aktualizacji ustawień prywatności ani tapety bez aktywacji systemu...
Tak.... :L

No właśnie bez aktywacji systemu... Coś ci się pomyliło z linuxem to nie jest darmowy system. No ale tak krecik nie ma co napisać to kopie bzdury i wkleja na siłę byle napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Microsoft obiecuje poprawę.(cwl)

Baju...baju..baju.............baju...baju...baju...nocą.............baju...baju...baju.............baju...baju...baju...w dzień.....chcieli zrobić system do wszystkiego ale nie znają chyba powiedzenia że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego:E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzysztof018 napisał:

U mnie ciekawy błąd się pojawia 0x8024200d  teraz łatki się najpierw instalują później się pobierają.  Powinny się najpierw pobrać a później instalować a nie od tyłu. 

 

Wow Microsoft przeszedł sam siebie,  instalować coś czego nie ma a potem to pobrać , może to jakaś nowa dystrybucja aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, podlos napisał:

ciężko pracowali

Poplułem się ze śmiechu. :tooth:

 

P.S. " Jak często się zdarza, również po tych aktualizacjach bezpieczeństwa użytkownicy mogą jednak narazić się na kolejne błędy. Niestety dalej aktualny jest bowiem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. W niektórych przypadkach zmiana domyślnych aplikacji Win32 do obsługi konkretnych typów plików kończy się niepowodzeniem. Rozwiązanie tej usterki ma się pojawić dopiero pod koniec listopada, Microsoft deklaruje bowiem, że prace nad łatką już trwają."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiktorynek napisał:

W niektórych przypadkach zmiana domyślnych aplikacji Win32 do obsługi konkretnych typów plików kończy się niepowodzeniem.

Póki co (tfu, tfu... ;)) na żadnym z kompów, na których na czysto postawiłem pierwszy rzut 1809, nic takiego nie jest zgłaszane. Jako przeglądarkę zdjęć ustawiam "Przeglądarkę fotografii systemu Windows" (po odblokowaniu) , a do filmów MPC-HC.

 

Może być tak, że są to jakieś krzaki po aktualizacji z poprzednich systemów, albo obecność jakiegoś typowego dla łindołsiarzy softu, np. WinRAR z krakusiem, AdobeReader, Avast, czy wreszcie ukochanego rozbójnika - CCleanera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam w 1809 tez zniknęły suwaki jasności ekranu dla poszczególnych trybow w panelu sterowania/opcje zasilania ? ponadto we wczesniejszej wersji moglem w konfiguracji planu zasilające ustawić procentowo jaka jasność dla baterii a jak na zasilaczu (laptop), ponadto jak najadę na baterie kolo zegara to tez nie mam ikonki jasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali suwak do wielkości czcionki?...szkoda że jak go użyję to czcionka w ustawieniach się zmienia ale na pulpicie i w mój komputer staje się malutka...ciemny motyw natomiast mam z czarnymi napisami oprócz biblioteki gdzie jest normalnie...ale to pewnie moja wina bo nie mam czyściocha postawionego...niestety musiałbym na kompie mieć tylko ze dwa programy i jedną grę to bym co aktualizacja stawiał system na nowo a jak mam siedzieć kilka dni i ściągać,instalować na nowo wszystko to niestety ale będę narzekałB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego po Ms sie nie spodziewałem ze w panelu sterowania/opcje zasilania usunie regulacje jasności ekranu dla planów zasilających w laptopach, myślałem ze to cos u mnie ale znalazłem podobny temat

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

we wcześniejszych wersjach, jak i we wcześniejszych systemach, zawsze miałem ustawioną jasność przy zasilaniu sieciowym na 80%, bateryjnym 40% i super śmigało a tutaj zonk, można ustawić tylko jedną jasność w ustawieniach ogólnych i ewentualnie zmieniać ręcznie jak pracuje się na baterii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Portalnet napisał:

we wcześniejszych wersjach, jak i we wcześniejszych systemach, zawsze miałem ustawioną jasność przy zasilaniu sieciowym na 80%, bateryjnym 40% i super śmigało a tutaj zonk, można ustawić tylko jedną jasność w ustawieniach ogólnych i ewentualnie zmieniać ręcznie jak pracuje się na baterii

Polecam się przebudzić z windowsowo dziesiątkowego amoku i przejrzeć na oczy, ms z każdym nowym buildem karczuje panel sterowania ograniczając użytkownikowi kontrole nad systemem ale w nagrode ma dx12 i kafelki pokroju farm saga czy inny ogłupiacz :) 

 

 

lingruby lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2020...kochanie mógłbyś zadzwonić na infolinię MS aby zmniejszyli mi jasność ekranu i powiększyli czcionkę w końcu mamy noc i oczy mi wypala a nie zapomnij jeszcze się spytać czy mogę ten nowy program zainstalować do odtwarzania filmów i powiedz żeby skasowali z chmury to zdjęcie z wczoraj,będą wiedzieli o które chodzi :lol:

m4s, lingruby i P1O lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec ciemnego motywu. Teraz MS promuje jasny motyw: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Widocznie uznali, że ciemny się nie udał. :L

Windows 10 jako usługa oraz obietnica poprawnego działania tylko na sprawdzonych konfiguracjach: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czy to początek certyfikowania dedykowanych platform sprzętowych? - a reszta niech kupi albo spada z żalami.

 

P.S. To są jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 1809 z kolejnymi problemami.

1. Zmapowane dyski sieciowe nie podłączą się automatycznie po ponownym logowaniu.

2. Problemy z kompatybilnością oprogramowania Trend Micro.

3. Komputery z grafikami AMD Radeon HD2000 i HD4000 mają problemy z zawieszającymi się kartami w Edge.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

:trollface: 

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Windows 10 jako usługa oraz obietnica poprawnego działania tylko na sprawdzonych konfiguracjach

Windows 7 jakimś cudem się nie sypie :E

Pytanie retoryczne - spierdzielił Microsoft, czy producenci komputerów? :L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, razor1995 napisał:

1909

1809 - popraw ;)

 

Problem z mapowaniem dysków potwierdzam. Wszystkie kompy firmowe z Win 10 cierpią na ten problem.

 

P.S. Powtórzę jak mantrę - tego czegoś zwanego systemem już nigdy nie naprawią. Z biegiem czasu będzie tylko gorzej i jak w zaciszu dopracują Win 11 do używalności, to porzucą Was wszystkich bez słowa komentarza i bez przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TheStraight napisał:

Firmy i miejsca gdzie musi komputer działać 24/7 nie stoją na windowsie :D

Niby dlaczego. Windows może działać bez problemu 24/7 o ile microsoft nie zechce ci go zepsuć łatkami co się same zainstalują w czasie jego działania. Ponoć osobna wersja LTSB/LTSC została zrobiona żeby działał te 24/7 ale czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie