Skocz do zawartości

[Windows Update] Vista sp2 nie wyszukuje aktualizacji


m4s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Próbowałem na dwóch komputerach w VirtualBoxie - czysta instalacja x86 oraz x64 -

wyszukiwanie kończy się błędem 80244019 lub 0x80244019(ten sam w zależności od pliku logu)

 

Mając na uwadze problemy z Windows Update opisywane na Naszym forum, jedyny słuszny wniosek jaki mi się nasuwa to mieszanie na serwerach Microsoftu. W logach Windows Update jest błąd pobierania pliku usługi Windows Update. Adres z ręki wchodzi lub nie ???

Przy milionie prób napraw opisanych na stronach Microsoftu oraz podpartych własnym doświadczeniem akcjach z WU nic z tego.

Wujek Google podpowiada że bardzo dużo wpisów o podobnych problemach na Visćie, 7, 8, 10.

 

WSUS Offline poległ, najpierw ściąga dwieście ileś tam poprawek a potem weryfikuje które są niezbędne poprzez usługę WU - która oczywiście nie działa.

 

Czy ktoś mógłby zainstalować Vistę i sprawdzić czy będzie miał podobny problem, szkoda mi kolejnego dnia na walkę z WU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za sprawdzenie, wczorajszy dzionek zmarnowany przez Vistę. Zależało mi na Viscie aby dodać ją do mojego skryptu. Możesz sprawdzić w logach błąd? C:/Windows/WindowsUpdate.log - powinien być błąd pobierania http.

 

Wy Tap ane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mail4skwarka - obecnie bez poprawek aktualizujących usługę WU nie da sie korzystać z WU. Problem w tym, że Vista czy XP nie dostały takich aktualizacji. A co do skryptu, to ostatnio czytałem artykuł na ten temat i udowodniono tam, że Vista mówiąc krótko: "nie szpieguje" - nie ma żadnej wymiany plików z serwerami MS poza konieczną komunikacją. Zostało to sprawdzone bardzo rzetelnie. Na chłopski rozum nie ma co sie dziwić - ten system nie ma opcji uaktualnienia do Win 10 oraz jego popularność to 3-4%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby pozbawiali Vistę, XP czy starsze Office wsparcia, bo są do tego zobowiązani. Raczej jakieś "przeróbki" usługi przez MS. Kilka dni temu nie mogłem uruchomić usługi MU, aby pobrać poprawki do Office 2007. Dziwne jest to, że problem dotyczy nowych instalacji. Na systemach gdzie do tej pory wszystko działało, działa dalej bez problemu nawet bez poprawek aktualizujących WU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista defaultowo szpieguje, ma włączone WER i CEIP. Podczas każdej próby na Viscie po nieudanym wyszukaniu przez WU poprawek był do Microsoftu wysyłany raport! Z mojego śledztwa wynika że problemem WU jest auto aktualizacja - nie może pobrać plików wymaganych do prawidłowej pracy. I to pomimo tego że w logach jest 'self update not needed' a potem błąd pobierania i błąd o wygaśnięciu cookies or new PID available. Ewidentnie BABOL jest po stronie Microsoftu. Na systemach działających wszystko poszło po kolei i dlatego nie było problemu. Na nowych instalacjach czegoś brakuje - może padło jakieś centrum certyfikacji?

 

Wy Tap ane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Dzieje sie to po zainstalowaniu aktualizacji "Windows Update Agent"....Wystarczy Ustawić Update na "wyszukaj aktualizacje ale pozwól  mi  wybrać itd......"Zrobić restart i nie włączać zdanych aktualizacji ,system sam sobie znajdzie i powiadomi że sa dostępne.Dalej,...wyłączyć firewall,włączyć przeglądarkę nastawić jakiś większy plik tak by się ściągało około 1.5godz. Ja zapuściłem film to przy okazji oglądnę go potem.Po niecałej czasem trochę więcej godzinie, jak dotknąłem kompa pokazała sie chmurka ze sa dostępne aktualizacje.Jeżeli to nie pomoże to spróbuj jeszcze tak samo tylko przed ściąganiem pliku ręcznie włącz niech wyszuka aktualizacje i zapuść jakiś plik niech sie ściąga...Sposób wypróbowany na czterech innych kompach.Systemy Vista były oryginalne, legalne z kluczami,na innych nie sprawdzałem.....Sposób jest prosty tylko czasem trochę schodzi ale nic nie przyśpieszysz....Tak ma być!!

 

Pozdrawiam........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam tez podobny problem i  męczę  się  z nim od kilku tygodni , po recovery WU w ogóle nie pobiera aktualizacji - Vista 32 bit, probowałem wszystkiego i nic ,  WU  pali  się  na  czerwono , włączam je ręcznie i  tylko wyszukuje ale  nic to nie pomaga . Mój  problem opisałem na  forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post na tym wspaniałym forum :D
 
Do rzeczy.
 
Na moim lapku acer aspire 2930z od ok. miesiąca sypie się windows update (Vista SP 2 32bit) nie znajduje aktualizacji :( co gorsza nie wyświetla żadnego kodu błędu (proszę zwrócić uwagę na załączone screeny). Stało się to z dnia na dzień.
 
Próbowałem:
1) Windows Fix It - przy instalacji wywala jakiś błąd z brakiem połączenia z internetem
2) WSUS wywala Error: File integrity verification failure

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem WSUS dotyczy Defendera. Odznacz go. Również walczę z WU w Viście, ale jestem trochę dalej. Spróbuj w ogóle odznaczyć programy (Defender, Silverlight, .Net, itp.), a zostawić same aktualizacje. Zaznacz opcję Auto-reboot i czekaj. U mnie w czasie kilku restartów i nieudanych prób aktualizacji, w końcu odpalił się normalnie i zaczął pobierać (ikona WU). Obecnie pobrał mi 33%. Jutro zobaczę, co z tego będzie.

 

//Pojawił się dymek - info o pobranych aktualizacjach. ;) 90 ważnych i 3 opcjonalne. Instalują się normalnie. Traciłem już nadzieję, gdy WSUS kilkukrotnie restartował kompa po nieudanej konfiguracji aktualizacji i zaczynał na nowo. Nie udało mu się zainstalować zbyt wiele, jednak kopnął w zadek WU, które nareszcie zaczęło działać.

 

//Zapomniałem dodać, że wcześniej potraktowałem system paczką i skryptem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

 

//Wszystko zainstalowało się poprawnie przez WU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Zrobiłem tak jak poleciłeś, ściągnąłem te aktualizacje + skrypt, uruchomiłem, przeleciał wszystkie pliki i laptop się zrestartował, następnie uruchomiłem WSUS zaznaczyłem żeby ściągnął tylko aktualizacje systemowe, pomyślnie wszystko pobrał, uruchomiłem instalowanie tych aktualizacji i czekam od 12:35...... Cały czas jest komunikat Listing ids of missing updates. Jak długo to może potrwać ?

 

Martwi mnie też ten komunikat wddefs\x86-glb\mpas-fe.exe - not found. Można go jakoś skutecznie dograć ?

 

Pozdrawiam 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze raz przygotowałem uaktualnienia do instalacji zaznaczając uprzednio checkbox żeby WSUS pobrał też definicję defendera. Uruchomiłem instalacje uaktualnień i już nie pojawił się ten komunikat not found dot. defendera. 

 

Całość wygląda tak i zostawiam to na noc, zobaczymy co rano zastanę :)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

------- edit 17-08-2016 -----

 

Panowie lipa ! przez całą noc nic nie ruszyło :( Co może być przyczyną ? Tracę nadzieję że bez formatu chyba nic nie ugram....

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie