Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Windows 7/8.1-skrypt] Usuwanie i Ukrywanie Aktualizacji Windows Update

skrypt windows update uuawu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
516 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   m4s

m4s

byle do końca życia i fajrant / a wyśpię się po śmierci

• Autor tematu
  • 4302 postów
  • Czas online: 152d 17h 25s
Reputacja: 1542

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:57

do czego są te dodatkowe pliki ? wcześniej ich nie było

Tak to jest jak się nie czyta instrukcji obsługi, ale ciesze się że zadałeś to pytanie.

Dodatkowe pliki pozwalają na utworzenie własnej listy poprawek do ukrycia. Poprawki są identyfikowane po tzw. UpdateID.

UpdateID - nadaje Microsoft - każda poprawka nawet o tym samym numerze np.: KB2952664( w zależności od wersji kiedy została wydana - ma różne UpdateID - tak je rozróżnia usługa Windows Update.)

Dzięki temu można je skutecznie ukrywać!

Jeżeli ukryłeś z ręki KB2952664 w Windows Update - i pojawi się nowa wersja to 'wyskoczy' ponownie. UpdateId pozwala blokować w sumie to co chcemy :)

Dodatkowe pliki służą w zależności od systemu do ukrycia niechcianych gości w WU :E

Od Nas zależy co chcemy ukryć. Format tej listy jest prosty:

UpdateID                                                          opis

c2d37de8-9638-468d-9575-5764f0d086d1 Skype dla pulpitu Windows w wersji 7.3 Aktualizacja opcjonalna (KB2876229)

Spacja po UpdateId jest bardzo ważna , ponieważ pozwala na prawidłowe obrobienie pliku do ukrywania.

Krótki wywód jak to wygląda np. dla Win7x64 :

Skrypt UUAWU po uruchomieniu z przełącznikiem /fileid sprawdza czy w miejscu gdzie został uruchomiony skrypt jest plik fileid7x64.UUAWU

Jeżeli jest to kopiuje go na dysk C,

na dysku C plik fileid7x64.UUAWU  zostaje odpowiedni prze-formatowany tak że tylko zostają UpdateId i zostaje to dodane do ukrywania,

Odpowiedni zapis o użyciu pliku zostaje dodany na ekranie i w logu.

Po ukryciu plik jest kasowany, ale nie ten gdzie jest razem ze skryptem tylko ten który został skopiowany na dysk C.

Nasz oryginalny plik zostaje nienaruszony.

Proste i genialne , zarazem prawda ?!

• 2

Moje skrypty:

RemoveSPY_AIO     UUAWU     Automatyczna zmiana litery pendrive     Full_Rights

RemoveSPY_AIO: pozbywamy się szpiegów i szkodników z systemu Windows Vista, Win7, Win8.1, Win10 !!!

UUAWU: Usuwamy Ukrywamy Aktualizacje Windows Update dla Win7 i Win8.1 !

Automatyczna zmiana litery pendrive: nic dodać, nic ująć !

Full_Rights: Pełne Uprawnienia Administratora !

Wsparcie/Support

#502 OFFLINE   Bladius

Bladius

Zaawansowany użytkownik

• 1729 postów
  • Czas online: 41d 2h 55m 55s
Reputacja: 997

Napisano 13 czerwiec 2017 - 01:13

Czytałem FAQ, ale słowa tam nie było. Osobiście korzystam z 10tki, ale różni klienci mi się trafiają :E

• 1

#503 OFFLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 4302 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 01:25

Nie FAQ tylko instrukcję w skrypcie.

Podepnę te moje wypociny da FAQ.. :E

• 0

Moje skrypty:

RemoveSPY_AIO: pozbywamy się szpiegów i szkodników z systemu Windows Vista, Win7, Win8.1, Win10 !!!

Wsparcie/Support

#504 OFFLINE   Anonymous07

Anonymous07

Zaawansowany użytkownik

• 41 postów
  • Czas online: 17h 29m 31s
Reputacja: 1

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:19

Podepnę się, @m4s

Tak z ciekawości (i w gwoli pełni jasności), jeśli z archiwum skryptu wypakuję tylko plik skryptu: "UUAWU_Win7_Win8.1_v26.0.3.2.cmd" i go uruchomię to czy skrypt zadziała w pełni czy może będzie w jakiś sposób ograniczona jego funkcjonalność?

• 1

#505 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• 633 postów
  • Czas online: 48d 3h 25m 2s
Reputacja: 189

Napisano 13 czerwiec 2017 - 11:17

Skrypt będzie działał w 100% poprawnie tylko po prostu ominie dodatkową zawartość w postaci  tych nowych plików :)

• 1

buttonRapideo.png

Za Każdą Unikalną Osobę Która Klikając Powyższą Grafikę Zarejestruje Się i Aktywuje Konto Dostanę 50 MB Transferu.

Wszystkie Moje Wstawki Programów Na Forum W Jednym Miejscu

Mój Autorski Skrypt:

Usuwanie / Przywracanie Strzałek Z Ikon Skrótów   *Kliknij Tutaj Aby Sprawdzić Inne Moje Skrypty.

#506 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• 633 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 12:48

@m4s

Zauważyłem, że skrypt działa lepiej / szybciej gdy odpalany jest z dysku C: - Systemowego zamiast np dysku D: lub dysku przenośnego czy pendrive. Dziwne ale 2 razy pod rząd to wykryłem.

Tu moje pytanie, czy da radę zrobić tak by skrypt w chwili uruchomienia był kopiowany w jakieś miejsce na dysku systemowym np. pulpit czy miejsce gdzie tworzy się log UUAWU i uruchamiany stamtąd jako główne działanie skryptu?

Drugie pytanie, czy istnieje możliwość by w przypadku gdy skrypt wykryje minimum jedną aktualizację ( może być ich więcej ) i zaleci nam ponowne uruchomienie komputera to by zamiast przechodzić do następnego etapu restartował nam komputer, po restarcie załączał się i w przypadku gdy nie wykryje tym razem potrzeby restartu przechodził by do następnego kroku czyli ukrywania?

Robiłem świeżo format i UUAWU poradziło sobie z 1 etapem i zaleciło restart lecz przeszło dalej i stało na wczytywaniu bazy i 1 ukrywaniu z ponad godzinę. Wkurzyłem się i zrestartowałem laptopa i uruchomiłem ponownie i tym razem szybko poukrywało i sprawnie :)

Dlatego mógłby być skrypt podczas uruchamiania kopiowany np na Pulpit stamtąd uruchamiany jako główne uruchomienie, przed restartem kompa do autostartu, po restarcie dalej kontynuowany i po wykryciu, że wszystko zakończone pomyślnie to usuwany z autostartu i pulpitu plik.

Co myślisz o tym?

• 0

buttonRapideo.png

Za Każdą Unikalną Osobę Która Klikając Powyższą Grafikę Zarejestruje Się i Aktywuje Konto Dostanę 50 MB Transferu.

Mój Autorski Skrypt:

Usuwanie / Przywracanie Strzałek Z Ikon Skrótów   *Kliknij Tutaj Aby Sprawdzić Inne Moje Skrypty.

#507 OFFLINE   unpublished

unpublished

Nowicjusz

• 9 postów
Reputacja: 0

Napisano 02 lipiec 2017 - 11:28

@m4s

Zauważyłem, że skrypt działa lepiej / szybciej gdy odpalany jest z dysku C: - Systemowego zamiast np dysku D: lub dysku przenośnego czy pendrive. Dziwne ale 2 razy pod rząd to wykryłem.

Tu moje pytanie, czy da radę zrobić tak by skrypt w chwili uruchomienia był kopiowany w jakieś miejsce na dysku systemowym np. pulpit czy miejsce gdzie tworzy się log UUAWU i uruchamiany stamtąd jako główne działanie skryptu?

Drugie pytanie, czy istnieje możliwość by w przypadku gdy skrypt wykryje minimum jedną aktualizację ( może być ich więcej ) i zaleci nam ponowne uruchomienie komputera to by zamiast przechodzić do następnego etapu restartował nam komputer, po restarcie załączał się i w przypadku gdy nie wykryje tym razem potrzeby restartu przechodził by do następnego kroku czyli ukrywania?

Robiłem świeżo format i UUAWU poradziło sobie z 1 etapem i zaleciło restart lecz przeszło dalej i stało na wczytywaniu bazy i 1 ukrywaniu z ponad godzinę. Wkurzyłem się i zrestartowałem laptopa i uruchomiłem ponownie i tym razem szybko poukrywało i sprawnie 

Dlatego mógłby być skrypt podczas uruchamiania kopiowany np na Pulpit stamtąd uruchamiany jako główne uruchomienie, przed restartem kompa do autostartu, po restarcie dalej kontynuowany i po wykryciu, że wszystko zakończone pomyślnie to usuwany z autostartu i pulpitu plik.

1. użyć polecenia move lub copy i zmiennej środowiskowej %TEMP% lub  %windir%  z  przełącznikiem  /y /q (podobnie jak del /f /q), Są to jednak chronione foldery więc trzeba  zrobić  to w trybie  administratora i  przejmując je na "własność" np: cmd.exe /c takeown /f "%1" && icacls "%1" /grant Administrators:F (zamiast %1 wstawiamy  własną  komendę do wykonania "copy ,,,,,,, /y /q")

2. owszem, trzeba uruchomić z poziomu "BootExecute" umieszczając odwołanie ze skryptu za autocheck (nie trzeba wtedy wykonywać tego jako administrator). Nie zapomnij na samym końcu skryptu wykasować tego wpisu z rejestru. To rozwiązanie  daje dodatkowe  możliwości, gdyż  pozwala na modyfikacje  wszystkich  plików  systemowych, które są  normalnie chronione i nie  można  ich kopiować lub  skasować. AMATOROM NIE POLECAM  DŁUBANIA  PRZY TYM !!!

Pozdrawiam.

PS. U mnie twój skrypt na dysku SSD i FX 8350 (nie używam pliku stronicowania)  działa  max 3-5 minuty - łącze internetowe 250Mbps. 

• 0

#508 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• 633 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 01:07

MRRLOPntQBeEDdLGDbEyRg.png

To FINDSTR: Brak ciągów do wyszukania powinno się pokazywać? :P

• 0

buttonRapideo.png

Mój Autorski Skrypt:

#509 OFFLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 4302 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 07:04

MRRLOPntQBeEDdLGDbEyRg.png

To FINDSTR: Brak ciągów do wyszukania powinno się pokazywać? :P

Powtarzalny błąd?

logi logi.... z uruchamiana z dysku C oraz z innego np; D, E

Chciałbym że by to użytkownik decydował co ma zrobić skrypt, pętla z restartami..?

Zawsze w sekundę można sprawdzić czym mam niepożądane aktualizacje

• 0

Moje skrypty:

Wsparcie/Support

#510 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• 633 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 12:42

Powtarzalny błąd?

Wcześniej go nie widziałemw cale jak testowałem a teraz widziałem to z FINDSTR z 2-3 razy na win7 64 bit professional pod rząd.

• 0

buttonRapideo.png

Mój Autorski Skrypt:

#511 OFFLINE   Battlelog

Battlelog

Użytkownik

• 17 postów
  • Czas online: 16h 47m 10s

Napisano 06 lipiec 2017 - 03:32

Witam :) Mi ten skrypt UUAW nie działa gdyż po uruchomieniu go wyskakuje mi BŁĄD i zaraz się zamyka. Może wiecie o co chodzi?  dzięki za odp.

• 0

#512 OFFLINE   adamkon

adamkon

Zaawansowany użytkownik

• 1499 postów
  • Czas online: 74d 12h 51m
Reputacja: 392

Napisano 06 lipiec 2017 - 05:47

Witam :) Mi ten skrypt UUAW nie działa gdyż po uruchomieniu go wyskakuje mi BŁĄD i zaraz się zamyka. Może wiecie o co chodzi?  dzięki za odp.

Daj z przełącznikiem /noupdate

• 0

#513 OFFLINE   Battlelog

Battlelog

Użytkownik

• 17 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 08:50

Daj z przełącznikiem /noupdate

jak mam cos zrobić? jak skrypt mi się zaraz wyłącza. Okno samo znika. Wytłumaczysz mi łopatologicznie bo ja nie wiem o co kaman :)

• 0

#514 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• 633 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:40

Stwórz skrót przez ppm do aplikacji skryptu i dopisz w elemencie docelowym /noupdate

• 1

buttonRapideo.png

Mój Autorski Skrypt:

#515 OFFLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 4302 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 06:34

@Battlelog

Nikt nie grzebał w skrypcie?

Skąd tam 2 linijka?

• 0

Moje skrypty:

Wsparcie/Support

#516 OFFLINE   Battlelog

Battlelog

Użytkownik

• 17 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 08:24

@Battlelog

Nikt nie grzebał w skrypcie?

Skąd tam 2 linijka?

która linijka? ta z BLĄD? samo tak wyskakuje.

i nikt nie grzebał w skrypcie

ściągnąłem i uruchomiłem i nic więcej nie robiłem

Stwórz skrót przez ppm do aplikacji skryptu i dopisz w elemencie docelowym /noupdate

zrobiłem tak jak napisałeś i nic nie pomogło ale wpisałem /prefered i zaczął cos tam robić i po wszystkim wyskoczył .log

------------------------------------------------------------------------------
07-07-2017_11-08-08 .. Weryfikacja Czarnej Listy KB z aktualizacjami obecnymi w systemie
07-07-2017_11-08-08 ... Wykryto 1 niepożądanych aktualizacji:
07-07-2017_11-08-08 KB3138612
07-07-2017_11-08-08 TRYB1 START odinstalowywania aktualizacji:
07-07-2017_11-08-08
07-07-2017_11-08-08 krok 1 z 1 [11-08-08] Odinstalowuje: KB3138612 - Zrobione [11-08-18]
07-07-2017_11-08-18
07-07-2017_11-08-23 KONIEC odinstalowywania aktualizacji.

sprawdziłem ponownie i mi wyskoczyło ze 0 poprawek z czarnej listy do odinstalowania :D

• 0

#517 OFFLINE   m4s

m4s

• Autor tematu
  • 4302 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 10:37

Ta druga linijka prawidłowo to w logu ma być a nie wyświetlona na ekranie!

Co do /prefered - to super że ukrył 

• 0

Moje skrypty:

Wsparcie/Support

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skrypt, windows update, uuawu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych