Jump to content
WinClub
wiktorynek

Secure Erase/Sanitize czyli przywrócenie dysku SSD do pierwotnej wydajności

Recommended Posts

Musisz utworzyć boot-owalne USB lu CD/DVD i wtedy po uruchomieniu z takiego nośnika będziesz mógł zrobić Secure Erase

Musisz utworzyć boot-owalne USB lu CD/DVD i wtedy po uruchomieniu z takiego nośnika będziesz mógł zrobić Secure Erase

o ile np laptop na to pozwoli - u mnie asus i dell maja zabezpieczenie i po  odpaleniu laptopa z pendrive lub DVD i wybraniu erase wyskakuje komunikat ze dostęp zabroniony itp

Dlatego powyżej napisałem, najlepiej stacjonarny komputer. Przed rozpoczęciem procedury należy wyjąc wtyk zasilający z dysku i podłączyć ponownie. WSZYSTKO JEST OPISANE JAK TO ZROBIĆ , OF COURSE ENGLISH...

jak mam podłączony drugi dysk zamiast napędu dvd to przy secure erase trzeba go wyjąć .

zrobiłem tak jak pisało  teraz się wyswietla  C:\SAMSUNG\SECERASE>   i miga kreska .coś trzeba jeszcze wpisać pomocy pierwszy raz takie coś robie.

do dysku zabroniony..wyskakuje komunikat i klops (próbowałem na asusie i dellu, dyski 840evo i 850 evo) tzw Frozen state.

Stosując Parted Magic kliknij na opcje pozwalającą na uśpienie laptopa - nic nie rób, poczekaj kilkadziesiąt sekund, aby pozwolić mu się samoczynnie wybudzić z uśpienia.

Druga opcja to co napisał @m4s - odłączyć dysk "na gorąco".

I teraz najważniejsza opcja dla dysków Samsung - nie powinno być żadnych problemów przy użyciu ich softu firmowego Samsung Magician: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeśli się nie mylę masz SATA2 i to ogranicza max transfer. Niestety Samsungi 840 EVO mimo dwóch aktualizacji firmware pod kątem właśnie spadku wydajności cierpią na tą dolegliwość. Innym szybkim sposobem poprawienia wydajności jest defragmentacja raz w miesiącu. Mimo, że nie jest zalecana czy w ogóle konieczna na dyskach SSD to jednak, w wypadku tego dysku daje pozytywne rezultaty.

Pobrałem najnowszą wersję na lapku della wszysko ładnie się odpala.

Na stacjonarce ładuje wszystko do pamięci lecz w chwilę gdy ma się uruchomić os wyskakuje czarny ekran z znaczkiem _

wie ktoś może co na to poradzić ?