stens Posted May 13, 2025 Report Posted May 13, 2025 W tym folderze "C:\Windows\System\config" 31 minut temu, Pio2411 napisał(a): Mam takie pytanie po ppm mamy narzędzia/czyszczenie , gdzie znajduje się ten program? A dokładnie "C:\Windows\System\config\DEL2.cmd" LAGUNA likes this Quote
Pio2411 Posted May 13, 2025 Report Posted May 13, 2025 Godzinę temu, stens napisał(a): W tym folderze "C:\Windows\System\config" A dokładnie "C:\Windows\System\config\DEL2.cmd" Super dzięki stens . Quote
LAGUNA Posted May 13, 2025 Report Posted May 13, 2025 13 godzin temu, dante82 napisał(a): Pierwszy raz od kiedy pamiętam nie mogę instalować dodatków do chrome. a może w ten deseń się uda. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dlaczego rozszerzenia są blokowane w Chrome i jak tego uniknąć [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Quote
xxmartinxx Posted May 13, 2025 Report Posted May 13, 2025 Moja opinia o Windows JG23H2 Lite / doświadczenia i problemy Cześć wszystkim! Chciałbym się podzielić moimi wrażeniami po przesiadce na wersję Windows JG23H2 Lite. Mimo że ta edycja miała być lżejsza i bardziej zoptymalizowana, niestety w moim przypadku pojawiło się sporo problemów, które znacznie wpłynęły na komfort pracy. 1. Problemy z wyświetlaniem okien (dziwne "podwójne ekrany") Największym problemem, jaki zauważyłem, jest dziwne zachowanie okien. Wygląda to tak, jakby na jednym ekranie nakładały się na siebie dwa pulpity lub warstwy interfejsu. Przykład? Kiedy mam otwarte jakieś okno / np. grę w trybie okienkowym albo eksplorator plików i próbuję kliknąć w górne menu (Plik, Widok itp.), to to menu się nie rozwija. Tak jakby znajdowało się pod spodem okna. Żeby wymusić jego pojawienie się, muszę przeciągnąć całe okno na dół ekranu / wtedy pasek z menu rozwija się od góry i dopiero mogę coś kliknąć. Wygląda to jak typowy błąd renderowania interfejsu. 2. Wydajność / duży regres względem poprzedniej wersji Na wcześniejszej wersji systemu, JG1124H2, wszystko działało bardzo dobrze / gry, przeglądarka, wiele otwartych aplikacji. Komputer pracował płynnie i stabilnie. Po instalacji JG23H2 Lite od razu zauważyłem spadek wydajności. System sprawia wrażenie, jakby co chwilę miał krótkie "frizy", momenty zawieszenia, dłuższe czasy reakcji. Zupełnie jakby coś spowalniało działanie całego systemu. 3. Problemy ze sterownikami i sprzętem Do tego dochodzą trudności ze sterownikami/ np. moja kamerka nie chciała się poprawnie zainstalować, a jej konfiguracja wymagała kilku prób i restartów. Sam system również potrafił się zawiesić do tego stopnia, że konieczny był twardy reset. 4. Subiektywne, ale istotne Oczywiście nie wykluczam, że część problemów może wynikać z mojej konfiguracji sprzętowej, jednak testowałem tę wersję na tym samym komputerze, na którym działała bez zarzutów wersja 1124H2. Dodatkowo / po powrocie na JG24H2, wszystko działa idealnie: płynnie, bez błędów, okna zachowują się normalnie, a sterowniki nie sprawiają problemów. Dziękuje za ta wersje miło było przetestować pozdrawiam. swiniarobert69 and srom-otnik like this Quote
hawrisor Posted May 15, 2025 Report Posted May 15, 2025 W dniu 4.03.2025 o 06:25, hawrisor napisał(a): Siemanko Sromo! Jak zawsze bylem mega zadowolony tak teraz na tym OS na pro niestety nie dziala epicgames Wywala komunikat epicgameslauncher exception processing message Net framework nie chce sie zainstalowac 2 usługi od EPICA nie daja sie uruchomic. Co chwile automatyczne zatrzymanie i nic sie nie da zrobic Domyslne ustawienia uslug zrobione i to samo Zalezy mi na rozwiazaniu sprawy. pozdrawiam Pomozesz? Quote
stratus84 Posted May 18, 2025 Report Posted May 18, 2025 Witam, chciałbym zainstalować app sklepu. Jak włączyć tryb serwisowy w optymalizatorze usług? Prawy klik myszy na pulpicie>narzędzia>optymalizator usług i co dalej? Quote
as1as Posted May 19, 2025 Report Posted May 19, 2025 W dniu 13.05.2025 o 13:53, stens napisał(a): W tym folderze "C:\Windows\System\config" A dokładnie "C:\Windows\System\config\DEL2.cmd" Czy ten skrypt można odpalić na każdym systemie Windows? Quote
stens Posted May 19, 2025 Report Posted May 19, 2025 6 godzin temu, as1as napisał(a): Czy ten skrypt można odpalić na każdym systemie Windows? Jak się nie boisz, to możesz Ja "odpalam" i nic złego się nie dzieje LAGUNA and as1as like this Quote
balusiek Posted May 19, 2025 Report Posted May 19, 2025 Godzinę temu, as1as napisał(a): Czy ten skrypt można odpalić na każdym systemie Windows? Zapytaj Sromotnika. A tak na poważnie. Systemów Sromotnika jest wiele. Wyciągnij sobie skrypt z systemu, który potrzebujesz i przetestuj. Przedtem, kopia systemu. Quote
hiuman Posted May 19, 2025 Report Posted May 19, 2025 5 godzin temu, as1as napisał(a): Czy ten skrypt można odpalić na każdym systemie Windows? Też jestem ciekaw, może @srom-otnik odpowie. Quote
srom-otnik Posted May 19, 2025 Author Report Posted May 19, 2025 Godzinę temu, hiuman napisał(a): Też jestem ciekaw, może @srom-otnik odpowie. Moszna LAGUNA, stens, LaptopIpc and 2 others like this Quote
stens Posted May 21, 2025 Report Posted May 21, 2025 W dniu 19.05.2025 o 21:24, srom-otnik napisał(a): Moszna A gdzie członek? LAGUNA and plusik like this Quote
srom-otnik Posted May 21, 2025 Author Report Posted May 21, 2025 8 godzin temu, stens napisał(a): A gdzie członek? LAGUNA, swiniarobert69, starcraft2fan and 2 others like this Quote
pubg11 Posted May 23, 2025 Report Posted May 23, 2025 Wie ktos moze jak wlaczyc sklep???, zainstalowalem system i nie mam sklepu... moze ktos pomoc? Quote
stens Posted May 23, 2025 Report Posted May 23, 2025 20 minut temu, pubg11 napisał(a): Wie ktos moze jak wlaczyc sklep???, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Kocurek, JanKo66 and LAGUNA like this Quote
LAGUNA Posted May 24, 2025 Report Posted May 24, 2025 @pubg11 a może się to przyda jak coś. Jak ponownie zainstalować sklep Microsoft Store w systemie Windows 11 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Kocurek likes this Quote
as1as Posted May 28, 2025 Report Posted May 28, 2025 W dniu 23.05.2025 o 20:47, pubg11 napisał(a): Wie ktos moze jak wlaczyc sklep???, zainstalowalem system i nie mam sklepu... moze ktos pomoc? przecież w folderze TUNING / INSTAKI / SKLEP jest odpowiedni skrypt i instrukcja NAJWAŻNIEJSZE - najpierw włącz Tryb Serwisowy w Optymalizatorze Usług! Po uruchomieniu Instalatora Sklepu pojawi się okno na kilkanaście sekund, a gdy samo zniknie - w tle odbudowywane są niezbędne biblioteki. Cały proces trwa ok. 0,5 min., po tym w Menu Start, w folderze Aplikacje pojawi się Sklep. This is the hidden content, please [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] or [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Kocurek and srom-otnik like this Quote
PawelS8234 Posted June 22, 2025 Report Posted June 22, 2025 W dniu 28.05.2025 o 17:11, as1as napisał(a): przecież w folderze TUNING / INSTAKI / SKLEP jest odpowiedni skrypt i instrukcja NAJWAŻNIEJSZE - najpierw włącz Tryb Serwisowy w Optymalizatorze Usług! Po uruchomieniu Instalatora Sklepu pojawi się okno na kilkanaście sekund, a gdy samo zniknie - w tle odbudowywane są niezbędne biblioteki. Cały proces trwa ok. 0,5 min., po tym w Menu Start, w folderze Aplikacje pojawi się Sklep. This is the hidden content, please [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] or [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Czytałem tą instrukcję i tylko nie wiem jak włączyć ten Tryb Serwisowy w Optymalizatorze Usług! aby zainstalować ten sklep. Będę wdzięczny za podpowiedź Quote
stens Posted June 22, 2025 Report Posted June 22, 2025 ppm na pulpit . [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] LAGUNA likes this Quote
stens Posted June 22, 2025 Report Posted June 22, 2025 3 godziny temu, PawelS8234 napisał(a): jak włączyć ten Tryb Serwisowy w Optymalizatorze Usług! aby zainstalować ten sklep Quote
forfun Posted July 1, 2025 Report Posted July 1, 2025 Ktoś może mi podesłać folder TUNING? Byłbym wdzięczny. I też screen z usług, jak to wygląda, tzn. co jest wyłączone :). Mam wersję Lite V3 i chciałbym porównać. Quote
zen888 Posted July 1, 2025 Report Posted July 1, 2025 Godzinę temu, forfun napisał(a): Ktoś może mi podesłać folder TUNING? Byłbym wdzięczny. I też screen z usług, jak to wygląda, tzn. co jest wyłączone :). Mam wersję Lite V3 i chciałbym porównać. Ściągnij sobie obraz ISO a następnie podmontuj go i będziesz miał folder TUNING - jest w pliku install.esd (folder \1\Users\Public\Desktop\TUNING) - otworzysz go przez 7zip. Kocurek likes this Quote
piter1114 Posted July 1, 2025 Report Posted July 1, 2025 Pytanko okołotematyczne. Służbowy laptop. Czy instalacja moda da mi w razie potrzeby możliwość tzw. zresetowania ustawienia komputera do stanu początkowego ? Quote
zen888 Posted July 2, 2025 Report Posted July 2, 2025 8 godzin temu, piter1114 napisał(a): Pytanko okołotematyczne. Służbowy laptop. Czy instalacja moda da mi w razie potrzeby możliwość tzw. zresetowania ustawienia komputera do stanu początkowego ? Z modem ta funkcja może nie zadziałać prawidłowo. Najlepiej zrobić kopię zapasową całego systemu jakimś programem do backupu. Problem może być z licencją ponieważ darmowe wersje nie pozwalają na używanie ich do celów komercyjnych a to przecież laptop służbowy. Program do backupu musi mieć również wersję (lub możliwość utworzenia takiej wersji) uruchamianą w środowisku Windows PE. Pozwoli to przywrócić system w razie całkowitej awarii Windowsa i braku możliwości normalnego uruchomienia. Quote
piter1114 Posted July 2, 2025 Report Posted July 2, 2025 1 godzinę temu, zen888 napisał(a): Program do backupu Program w wersji portable zostawia ślad tworzenia backupu? Używam acronisa i pewnie będę musiał zrobić kopię przed i po ew.czyszczeniu i optymalizacji 11-stki. bo chyba tylko to mi pozostaje. Quote
zen888 Posted July 2, 2025 Report Posted July 2, 2025 W dniu 2.07.2025 o 08:35, piter1114 napisał(a): Program w wersji portable zostawia ślad tworzenia backupu? Program w wersji portable może zostawiać ślady używania w rejestrze i w folderach (C:\Users i C:\ProgramData). Całkowicie "niewidzialne" są programy działające w oparciu o środowisko Windows PE albo Linux Live. Tworzą bootowalny nośnik i z niego uruchamia się komputer. Acronis (nie znam go dobrze) chyba wykorzystuje Linux Live. Do czyszczenia użyj wbudowanych w Windowsa narzędzi jak Cleanmgr i Dism. Tylko one są pewne. Kocurek likes this Quote
LAGUNA Posted July 2, 2025 Report Posted July 2, 2025 13 godzin temu, piter1114 napisał(a): Pytanko okołotematyczne. Służbowy laptop. Czy instalacja moda da mi w razie potrzeby możliwość ? a czy przypadkiem "Służbowy laptop" na to zezwala? Pytam tak z ciekawości bo są stosowane różne blokady. Quote
piter1114 Posted July 2, 2025 Report Posted July 2, 2025 Godzinę temu, LAGUNA napisał(a): "Służbowy laptop" na to zezwala? Myślę, że dałoby się obejść ew. blokady. Czekam jednak na sygnał z "góry" czy taka opcja wchodzi w grę. Laptopa w większości czasu będę używał w domu, dlatego myślałem o czymś lepszym niż kombajn 11. Ostatecznie pozostaje jakaś optymalizacja. Pytanie z innej beczki. Ma ktoś doświadczenie w zakresie używania tzw. darmowych programów w firmie? Quote
mokujin8 Posted July 11, 2025 Report Posted July 11, 2025 Zalecacie wstrzymanie aktualizacji do 24h2? mam starszy sprzęt i 23H2 i tak już bywa dla niego wyzwaniem, nawet w wersji lite... Quote
LAGUNA Posted July 11, 2025 Report Posted July 11, 2025 4 minuty temu, mokujin8 napisał(a): Zalecacie wstrzymanie aktualizacji do 24h2? mam starszy sprzęt i 23H2 Zostań na tym co masz, bo na 24h2 możesz się nie obudzić (mam na myśli komputer) Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.