srom-otnik Posted June 2 Author Report Posted June 2 Godzinę temu, Miodek napisał(a): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w trybie Lekkim powinno się dostac do "włącz lub wyłącz funkcje" niestety blokada : / tutaj brak opcji która jest widoczna w opisie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] w obu trybach lekki i extreme blok. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] To tyle co udało mi sie wyłapac . Pozdro. Dziękuję. Poerwsze 5 zrzutoów - wszystko jest OK z systemem. Skasowany jest magazyn dodawania funkcji WinSxS, więc nic nie dodasz ani nie usuniesz używając tej i jakiejkolwiek innej ścieżki, która działa w normalnym pełnym systemie lub Lite. Ostatni punkt opisu moda na poerwszej stronie wątku, cytat: "- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania." Ostatni zrzut - sprawdzę, bo zaznaczonego checkboxa w Pro nie powinno być. A ja myślałem, że coś innego nie działa. Jest GIT! LAGUNA and swiniarobert69 like this Quote
kwasior500 Posted June 2 Report Posted June 2 Procesor Intel(R) Core(TM) i7 CPU 870 @ 2.93GHz 2.93 GHz Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB Powiem tak, nie wiedziałem, że jedenastka może być taka szybka extreme LAGUNA, swiniarobert69 and srom-otnik like this Quote
srom-otnik Posted June 2 Author Report Posted June 2 43 minuty temu, kwasior500 napisał(a): Procesor Intel(R) Core(TM) i7 CPU 870 @ 2.93GHz 2.93 GHz Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB Powiem tak, nie wiedziałem, że jedenastka może być taka szybka extreme Tak, może, ale to baza 23H2 - znacznie szybsza niż następne. Zatem Extreme z tego wycięte daje radę... Zrobiłem też Extreme wykrojone z 24H2 Iot LTSC i już takiego ognia nie ma. Sami zobaczycie niebawem. swiniarobert69, Dany1337 and LAGUNA like this Quote
LAGUNA Posted June 3 Report Posted June 3 11 godzin temu, kwasior500 napisał(a): Procesor Intel(R) Core(TM) i7 CPU 870 @ 2.93GHz 2.93 GHz Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB Działa działa jak natura chciała, podobne zestawienie i nawet na 2 GB Ram toto fajnie lata. (i tutaj nie jest instalowane dlatego że ktoś powie -na takim sprzęcie się nie instaluje) tylko dla sprawdzenia. Także jak ktoś chce do przeglądania internetu ,filmy to będzie wszystko ładnie śmigać. Oczywiście nie mówimy o multum doinstalowywanych programów. srom-otnik and zen888 like this Quote
Miodek Posted June 4 Report Posted June 4 W dniu 2.06.2026 o 16:17, srom-otnik napisał(a): Dziękuję. Poerwsze 5 zrzutoów - wszystko jest OK z systemem. Skasowany jest magazyn dodawania funkcji WinSxS, więc nic nie dodasz ani nie usuniesz używając tej i jakiejkolwiek innej ścieżki, która działa w normalnym pełnym systemie lub Lite. Ostatni punkt opisu moda na poerwszej stronie wątku, cytat: "- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania." Ostatni zrzut - sprawdzę, bo zaznaczonego checkboxa w Pro nie powinno być. A ja myślałem, że coś innego nie działa. Jest GIT! Nima za co dziękować , zawsze chętny do miąchania e Widowsie ;))) Quote
srom-otnik Posted June 10 Author Report Posted June 10 Kończę prace nad odświeżonymi wersjami tego systemu. Przygotowuję je z myślą o osobach, które uparły się na instalację Windowsa 11 na starszym sprzęcie. Jak wiadomo, od wersji 24H2 jądro systemu posiada twardą i sztywną blokadę – instalacja na procesorach bez obsługi instrukcji SSE4.2 oraz PopCnt jest niemożliwa. W praktyce oznacza to, że na „dinozaurach” typu Intel Core 2 Duo czy AMD Athlon 64 X2 bez problemu uruchomimy wersję 23H2, ale próba instalacji 24H2 zakończy się niepowodzeniem (chyba, że można to jakoś obejść, ale nie interesowałem się tym aż tak dogłębnie - jeśli się mylę, proszę mnie poprawić) Wersja 23H2 nie otrzymuje już poprawek systemowych (wsparcie zakończyło się 11 listopada ubiegłego roku), jednak Microsoft wciąż wydaje dla niej aktualizacje bazy wirusów Defendera. Dla wielu osób to bardzo atrakcyjna konfiguracja: otrzymujemy stabilne środowisko bez ryzyka, że Windows Update nagle coś zepsuje. System nie „puchnie” z każdą kolejną aktualizacją, zachowuje podstawowe bezpieczeństwo, a przy tym jest zauważalnie szybszy i lżejszy niż wersja 24H2 czy nowsze kompilacje. Jestem przekonany, że projekt przypadnie Wam do gustu. Obraz ISO będzie zawierał 3 edycje: Lite Lite (bez Defendera) Extreme Wersja Extreme jest już gotowa i została przez Was pomyślnie przetestowana. starcraft2fan, JanKo66, swiniarobert69 and 3 others like this Quote
srom-otnik Posted June 11 Author Report Posted June 11 Zrobione, można pobierać, testować i narzekać P.S. W wersjach Lite WU wynajduje jakąś starą łatkę sprzed epoki kolonializmu brytyjskiego, choć system posiada WSZYSTKIE aktualizacje datowane na kwiecień 2026. Nie przejmować się - instalować. I tradycyjnie jeszcze dorzucę na koniec - jeśli nie będzie jakiś krytycznych błędów, to wydanie staje się ostatecznym moim z serii 23H2 Pro, ten wątek zostaje skasowany, bo dyskusje tu toczone dotyczą starszych edycji, a utworzę nowy czysty temat. Poprzednie wydanie leci w kosz i nie pytajcie o nie proszę. Nie, nie będzie wersji Home. PZDR! as1as, querseus, LaptopIpc and 3 others like this Quote
podlos Posted Thursday at 11:07 AM Report Posted Thursday at 11:07 AM Win JG11 23H2 Pro 11.06.26.iso SHA-1: ba0842a3e801d258d206cd1af98641fa5049d538 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] JanKo66, srom-otnik and marcink859 like this Quote
pawelek1980 Posted Friday at 07:23 AM Report Posted Friday at 07:23 AM Witam, nie można zainstalować net framework 3.5 z pozycji panelu sterowania, Fix dla net umieszczony w tuning instalki nie działa, za każdym razem wyskakuje błąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wersja lite bez Defendera Quote
srom-otnik Posted Friday at 07:29 AM Author Report Posted Friday at 07:29 AM 5 minut temu, pawelek1980 napisał(a): Witam, nie można zainstalować net framework 3.5 z pozycji panelu sterowania, Fix dla net umieszczony w tuning instalki nie działa, za każdym razem wyskakuje błąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wersja lite bez Defendera Dzięki za info Quote
srom-otnik Posted Friday at 11:57 AM Author Report Posted Friday at 11:57 AM 4 godziny temu, pawelek1980 napisał(a): Witam, nie można zainstalować net framework 3.5 z pozycji panelu sterowania, Fix dla net umieszczony w tuning instalki nie działa, za każdym razem wyskakuje błąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wersja lite bez Defendera Doraźnie - sprawdź proszę taką opcję - wejdź w Windows\System\config i odpal plik DEF.cmd Folder config jest ukryty. Po wymuszonym restarcie zobacz, czy nadal jest ten komunikat. Quote
pawelek1980 Posted Friday at 12:39 PM Report Posted Friday at 12:39 PM 41 minut temu, srom-otnik napisał(a): Doraźnie - sprawdź proszę taką opcję - wejdź w Windows\System\config i odpal plik DEF.cmd Folder config jest ukryty. Po wymuszonym restarcie zobacz, czy nadal jest ten komunikat. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Zrobiłem tak jak kazałeś i pokazuje się to co na zdjęciu. Quote
srom-otnik Posted Friday at 12:40 PM Author Report Posted Friday at 12:40 PM 4 minuty temu, pawelek1980 napisał(a): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Zrobiłem tak jak kazałeś i pokazuje się to co na zdjęciu. ok - w ostatecznym iso na pewno będzie działać Quote
labik26 Posted Friday at 01:59 PM Report Posted Friday at 01:59 PM Niestety ale nie mogę używać dolby atmos Access. Taki błąd mi się pojawia a mam wykupiony programik z ma wtorek. W poprzednich wersjach ltsc tego nie było [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] srom-otnik likes this Quote
srom-otnik Posted Friday at 02:05 PM Author Report Posted Friday at 02:05 PM 5 minut temu, labik26 napisał(a): Niestety ale nie mogę używać dolby atmos Access. Taki błąd mi się pojawia a mam wykupiony programik z ma wtorek. W poprzednich wersjach ltsc tego nie było [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Podaj nazwę programiku Quote
siwydym Posted Friday at 05:47 PM Report Posted Friday at 05:47 PM 3 godziny temu, labik26 napisał(a): W poprzednich wersjach ltsc tego nie było To jest wątek 23H2 Pro a nie LTSC srom-otnik likes this Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.