Jump to content

PSH INC 10 x64 1GB (Final)

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

Przedstawiam  finalną wersję Systemu PSH INC 10  o wadze 1GB - Zapoznajcie się z poniższa informacja przed instalacją:

Jest to najmniejszy i najszybszy mod jaki można  stworzyć na bazie Windows 10 zachowując Microsoft Store, Aplikację XBOX oraz pełne wsparcie dla aplikacji Modern.

System jest bardzo mocno zmodowany ręcznie w stopniu którego nie da się osiągnąć uzwajać ntlite lub Winreducer i polecam go wyłącznie entuzjastom skrajnie zmodowancyh systemów. którzy mieli styczność z modami opisywanymi jako Extreme, Micro, Lite, Superlite lub Barebones bo ten mod idzie na rekord pod względem cięcia .

Nie jest to system który polecam do codziennej pracy ze względu na usunięcie Defendera i wyłączenie a nawet usuniecie wielu usług które pilnują integralności systemu (pozostał systemowy FireWall).

System posiada pełne wsparcie dla aplikacji wymagających pakietu Net Framework wiec co do zasady wszystkie aplikacje i gry powinny działać (włączony DirectPlay i pozostawiony Windows Media Player dla kompatybilności ze starymi grami).

W wersji testowej moda pobrano ponad 200x  a kilkunastu testerów potwierdziło iż  system jest piekielnie szybki i nie stwarza problemów.

Ze wszystkich zgłoszeń  tylko jeden użytkownik zgłosił problem z instalacją drukarki, którego nie udało się rozwiązać ze względu na fakt iż nie udało się odtworzyć błędu (pozostali użytkownicy potwierdzili iż włączenie buforowania drukarki rozwiązuje problem i sterowniki instalują się prawidłowo) oraz jeden problem z instalacją innych sterowników którego nie mam jak zduplikować.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom aby rozwiązac problemy które mogą się pojawić  w menu start dodałem presety ustawienia usług wzorowane na systemach FBConnana, Sromotnika oraz domyslne ustawienia fabryczne (oczywiście dot. usług które pozostały po cięciu).  Jeśli cos się nie instaluje to spróbujcie na innym ustawieniu usług .

Zrobiłem też kilka prostych przełączników do włączenia lub wyłączenia obsługi drukarek oraz Windows Update i  Firewall ( UWAGA USŁUGI SĄ NIEZBĘDENE DO PRAWIDŁOWEJ PRACY SKLEPU I XBOX - WYŁACZ TYLKO JEŚLI NIE PLANUJESZ Z NICH KORZYSTAĆ).

Pożyczyłem skrypt czyszczący od sromotnika - jeśli będę sobie tego życzył to ściągnę system i zrobię cos swojego ale ten robi robotę . Jakbym klepał batcha sam to i tak w 90%  byłyby to te same wpisy.

Więcej info znajdziecie w temacie dot. testów systemu.

Pamiętajcie system waży 1GB w wersji 64 bit i nie ma możliwości żeby działało na nim wszystko  ale 99% aplikacji i gier będzie działać...

System jest okrojony z wszystkich zaawansowanych usług sieciowych więc jeśli chcesz administrować siecią lub korzystać  innych funkcji wymagających usług które nie są kluczowe dla działania systemu, programów i gier to niestety nie jest to system dla Ciebie. 

PS: w załączniku plik reg włączający historie schowka - potrzebna do możliwości wklejania tekstu na pasku wyszukiwania

Pod względem systemowym mod jest ukończony w 100% dlatego wrzucam iso.

Przez jakiś czas bede offline - po powrocie zajmę się kilkoma detalami natury kosmetycznej  które nie mają wpływu na działanie systemu.

PS względem ostatniej wersji testowej wprowadzono następujące zmiany:

- przywrocenie domyślnego układu nawigacji explorera po lewej stronie (jeśli chcesz coś dodać lub usunąć to polecam winaero tweaker)

- mój komputer nie wyświetla już pustych dysków.

- wprowadzono presety ustawień  usług  (oryginalny windows, FBConan, Sromotnik i moje)

-dodano przełączniki on/off dla niektórych uslug

- dodano skrypt czyszczący

- dodano skrót do zmiany nazwy użytkownika

- domyślna kompresji systemu algorytmem express16 (tak jak w modach fbconan)

- WIĘCEJ TWEAKÓÓÓÓW!!!

- inne drobne poprawki

Mam nadzieję że udało mi się poprawić większość rzeczy na które zwracaliście uwagę podczas testów.

PS2: poniżej w załączniku fix naprawiający wklejanie tekstu na pasku wyszukiwania 

Sumy kontrolne:

CRC-32: 0daae4de
 SHA-1: ae5015cc9674234f8f6eac226bbf28ed49cdb865
 SHA-256: e1a564569fb102482099053dac69350712b0c248b7a5cd7827c278f43f2d0509

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Barboost84, mirr, KuTeR and 1 other like this

Sorry za ten falstart 🤦‍♂️ - na megaupload wciąż wisiała wersja testowa - już poprawiłem  na właściwy plik.

Niestety nie mam podzielnej uwagi a robię kilka rzeczy na raz stąd to niedopatrzenie za które przepraszam...

Mam nadzieje że to jedyne potknięcie na samym finiszu...

Poniżej sumy kontrolne

No jak na osobę twierdzącą, że ma duże doświadczanie w systemach windows,  to słabo z tymi skryptami od usług... oj słabo.

Podpowiem:

"RunAsTi"

Skrypty robią to co mają robić. Zmieniają ustawienia usług w taki sposób w jaki jest to możliwe z poziomu service.msc dla uprawnień usera i admina. Jeśli przyjrzysz się dokładniej to zauważysz że skrypty zawierają również wpisy dot. usług które zostały wycięte.  Nie przeszkadza to w żaden sposób gdyż wpisy te są zwyczajnie ignorowane. Oczywiście byłoby ładniej gdybym usunął niepotrzebne wpisy dla każdego ze skryptów tyle że nie zmienia to nic w kwestii samego systemu a jedynie udałoby się uniknąć uszczypliwych komentarzy. Dodałem tą funkcjonalność rzutem na taśmę przed uploadem jako miły dodatek bo usługi w systemie są już zoptymalizowane (nie trzeba używać skryptu z moimi ustawieniami)- również te których nie da się zmienić z poziomu service.msc 😀 Dodałem alternatywne ustawienia tylko na wypadek gdyby coś miało nie działać na moich domyślnych ustawieniach.  Chyba nie instalujecie tego moda po to żeby cofać wszystkie zmiany które wprowadziłem? 

PS:  wrzucając coś tutaj liczyłem się z wbijaniem szpilek ale i tak mam lekki dysonans poznawczy gdy widzę motto tego forum a później przyglądam się dyskusjom.

Nie żebym narzekał tylko zachęcam każdego żeby próbował swoich sił i zrobił coś lepiej, bo narzekanie nie wnosi żadnej wartości dodanej.  Osobiście wolę wspierać cudze projekty niż robić swoje dlatego pierwsza rzeczą jaką tu wrzuciłem była poprawka do optymalizatora usług w systemie Sromotnika a następnie zaktualizowanie go do wersji 2h22.

Ten system powstał bo nie było takiego systemu a widziałem że użytkownicy szukają maksymalnie okrojonego windowsa że sklepem i aplikacją Xbox.

Jeśli ktoś inny wie jak zrobić to lepiej i chce to zrobić to chętnie pomogę.

U mnie mod spisuje się bardzo dobrze jak narazie.

Tylko dwie drobnoski :optylizator usług wyłącza 

u mnie autokonfiguracja sieci WLAN -brak internetu

a druga to brak biblotek TCP MiL do drukarki sieciowej

instalacja systemu i programów bez błędów.

Mimo to że jest wersja finalna to będę co jakiś czas starał się coś poprawić.

Drukarki sieciowe niestety mogą nie działać.

Założeniem było zostawienie podstawowej funkcjonalności dlatego działać będą jedynie normalne drukarki i skanery.  Celem był obraz wielkości 1GB.  Gdybym rozważał zostawienie drukarek sieciowych to powinienem też rozważyć zostawienie innych funkcji sieciowych i tak po nitce do kłębka zamiast mega okrojonego moda który był w planach zrobiłbym normalnego moda a takich jest na tym forum na pęczki 😀 - nie widzę sensu w robieniu kolejne modyfikacji która będzie różnić się od innych jedynie tapetą na pulpicie.  Jeśli potrzebujecie w pełni funkcjonalnego zoptymalizowanego systemu  to polecam X-Lite Optimum.

Ten system to nisza i propozycja dla entuzjastów "zepsutych systemów" 

Dodatkowo staram się aby wszystko było transparentne dlatego w modzie nie ma żadnych dodatkowych programów i nic nie jest ukryte. Wszystkie zmodyfikowane pliki, skrypty i rozwiązania możecie użyć w swoich systemach :)

Zrobiłem tego moda dla sportu, bo dawno sam nic nie modowałem, chciałem sprawdzić jak można można okroić 10 i chciałem wnieść jakąś wartość na tym forum żeby każdy mógł skorzystać albo z systemu jako całość albo przynajmniej pożyczyć kilka plików jeśli  nie na cierpliwości do ich ręcznej edycji.

Sam gdy przymierzałem się do tego projektu skorzystałem z pomocy i wiedzy zagranicznych moderów takich Mackyreddy z forum Winreducer który robi najbardziej okrojone mody 10 i 11 ale bez obsługi sklepu i xbox oraz James'a którego można złapać na forum teamOS, bo jego X-Lite micro jest bardzo okrojony ale obsługuje wskazane aplikacje i był to mod na którym początkowo się wzorowałem.

PS: jeśli chcecie zedytować któregoś preseta usług tak żeby nie wyłączał konkretenej usługi to znajdziecie je w folderze c:/ProgramData/PSHINC - w przypadku WLAN wystarczy przestawić usługę z opcji "na żądanie" na automatic.

JanKo66 likes this

Dziwne... Taki problem nie wystąpił w żadnej z testowych wersji...  Finalna również przeszła u mnie na dwóch notebookach. Sumy kontrolne się zgadzają? Możliwe że coś się wykracza przy kompresji plików. Sprawdzę to w wolnej chwili.

Iso wrzucone na pendrive Rufusem bez żadnych dodatkowych ustawień i zmian?

Większość plików odpowiadającą za OOBE jest usunięta więc jest wprowadzono jakiekolwiek zmiany w instalacji nienadzorowanej to coś może się wysypać.

Jak coś to wrzucę też ISO bez kompresji i zobaczymy. Czy ktoś jeszcze ma ten błąd?

17 godzin temu, redbull89 napisał(a):

Skrypty robią to co mają robić.

No właśnie nie robią. W przypadku chęci ustawienia usług fabrycznych, dość istotne usługi jak "DoSvc" nie są załączane.

Właśnie robią (chodzi mi o cel do aktorego zostały dodane), bo system nie obsługuje aktualizacji windows update. Usługa pozostała tylko na potrzeby kompatybilności z Microsoft Store który działa dlatego nie zalecam zmiany ustawień których nie zmieniają skrypty chyba że ktoś wie co robi (a jeśli wie to nie potrzebuje skryptów) Dlatego nie dalem również prostej metody na zmianę usług perUser, bo to z kolei powoduje problemy z aplikacją xbox.

Przełączenie usługi nie sprawi że system będzie można zaktualizować więc nie wiem co chciałbyś osiągnąć takim działaniem. Jeśli ustawienie powoduje że jakaś aplikacja nie działa, a powinna działać w tak okrojonym systemie to proszę o info - wtedy będę działał. Jeśli natomiast chodzi tylko o to żeby znaleźć coś do czego można się przyczepić dla zasady to pewnie znajdziesz jeszcze kilka innych rzeczy.

Tak czy inaczej dziękuję za zwrócenie uwagi. Jak mówiłem z czasem będę  wprowadzał poprawki, bo skoro sam Microsoft mając sztab świetnie opłacanych ludzi naprawiając jedno najczęściej psuje kilka innych rzeczy to jak ktoś kto hobbistycznie w wolnym czasie za darmo bawi się w modowanie i to tak ekstremalne ma sprawdzić wszytko w tak krótkim czasie. dodam jeszcze że w systemach sromotnika również była opcja przywracająca domyślanie ustawienia usług i nie zgadniesz... też nie przywraca wszystkich usług 😱 - różnica polega na tym że Sromornik po części ukrywał swojej skrypty (słusznie) tak żeby zwykły użytkownik nie widział na pierwszy rzut oka co zostało zmienione.

Gdybym dysponował większą ilością czasu to wchodziłyby w szczegóły a tak wolałem dać Wam taki skrypt który ogarnąłem w 5min niż nic... I tak praca nad modem zajęła mi więcej czasu niż planowałem ale skoro zacząłem to trzeba to dokończyć.

Bardziej interesuje mnie problem z oobe bo to jest coś co faktycznie nie powinno mieć miejsca.

mirr likes this

20 minut temu, redbull89 napisał(a):

Bardziej interesuje mnie problem z oobe bo to jest coś co faktycznie nie powinno mieć miejsca.

Spytaj się kolegę czym wypalił nośnik i czy zawarł na nim plik AutoUnattend.xml - to jest najprostsze wyjaśnienie błędu nie pominięcia Eula. (OOBEEULA)

To masz zawarte w AutoUnattend:

Cytat

<UserData>
        <AcceptEula>true</AcceptEula>

Może masz rację, czepiam się by się uczepić.

Ale to tak, żebyś na przyszłość robił zaawansowane rzeczy, bez takich głupich błędów. 🙂

Godzinę temu, Achon napisał(a):

Spytaj się kolegę czym wypalił nośnik

Niczym, instalowałem przez WinNTSetup.

Godzinę temu, Achon napisał(a):

czy zawarł na nim plik AutoUnattend.xml

No właśnie ten program omija wszystkie ustawienia tylko go interesuje Instal.esd.

42 minuty temu, stens napisał(a):

Niczym, instalowałem przez WinNTSetup.

No właśnie ten program omija wszystkie ustawienia tylko go interesuje Instal.esd.

stens and redbull89 like this

Witam, zauważyłem problem z aplikacją discord, nie mogę dać uprawnień dot. mikrofonu, przez co nie mogę używać jej do rozmów itd, jest na to jakiś sposób? (Ogólnie innych błędów nie zauważyłem do tej pory) Oczywiście mówię o aplikacji windowsowej, ale w przeglądarce wszystko działa normalnie :) Sprawdzałem inne komunikatory teamspeak itd, wszystko w porządku ale co do discorda, to są problemy, oczywiście nawet wykonałem ponowny format myśląc że coś się stało gdy instalowałem sterowniki czy coś,a  tu zonk

3 godziny temu, moongate napisał(a):

Witam, zauważyłem problem z aplikacją discord, nie mogę dać uprawnień dot. mikrofonu, przez co nie mogę używać jej do rozmów itd, jest na to jakiś sposób? (Ogólnie innych błędów nie zauważyłem do tej pory) Oczywiście mówię o aplikacji windowsowej, ale w przeglądarce wszystko działa normalnie :)

Mam ten sam problem.

Cześć,
przyszedł dziś nowy PC to myśle a co mi szkodzi postawie go na żywej maszynie i mam pare problemów:
1. Forza wywala błąd o problemach ze zweryfikowaniem czy posiadam gre na koncie (ale np. Borato odpala sie normalnie)
2. Ten sam problem z Discordem 

W dniu 24.05.2024 o 17:52, teka83 napisał(a):

co to jest ling ? analFABETA czy przygłup od urodzenia ?

już się poprawiłem, a ty chyba cham z chama i to pewnie jeszcze z pradziada i co najgorsze, no to intranetowy,  bo jak by tobie się błędy nie zdarzały żadne i nigdzie... i post chyba tylko do nabicia posta.

W dniu 26.04.2024 o 13:45, redbull89 napisał(a):

Szanowni Państwo,

Przedstawiam  finalną wersję Systemu PSH INC 10  o wadze 1GB - Zapoznajcie się z poniższa informacja przed instalacją:

Jest to najmniejszy i najszybszy mod jaki można  stworzyć na bazie Windows 10 zachowując Microsoft Store, Aplikację XBOX oraz pełne wsparcie dla aplikacji Modern.

System jest bardzo mocno zmodowany ręcznie w stopniu którego nie da się osiągnąć uzwajać ntlite lub Winreducer i polecam go wyłącznie entuzjastom skrajnie zmodowancyh systemów. którzy mieli styczność z modami opisywanymi jako Extreme, Micro, Lite, Superlite lub Barebones bo ten mod idzie na rekord pod względem cięcia .

Nie jest to system który polecam do codziennej pracy ze względu na usunięcie Defendera i wyłączenie a nawet usuniecie wielu usług które pilnują integralności systemu (pozostał systemowy FireWall).

System posiada pełne wsparcie dla aplikacji wymagających pakietu Net Framework wiec co do zasady wszystkie aplikacje i gry powinny działać (włączony DirectPlay i pozostawiony Windows Media Player dla kompatybilności ze starymi grami).

W wersji testowej moda pobrano ponad 200x  a kilkunastu testerów potwierdziło iż  system jest piekielnie szybki i nie stwarza problemów.

Ze wszystkich zgłoszeń  tylko jeden użytkownik zgłosił problem z instalacją drukarki, którego nie udało się rozwiązać ze względu na fakt iż nie udało się odtworzyć błędu (pozostali użytkownicy potwierdzili iż włączenie buforowania drukarki rozwiązuje problem i sterowniki instalują się prawidłowo) oraz jeden problem z instalacją innych sterowników którego nie mam jak zduplikować.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom aby rozwiązac problemy które mogą się pojawić  w menu start dodałem presety ustawienia usług wzorowane na systemach FBConnana, Sromotnika oraz domyslne ustawienia fabryczne (oczywiście dot. usług które pozostały po cięciu).  Jeśli cos się nie instaluje to spróbujcie na innym ustawieniu usług .

Zrobiłem też kilka prostych przełączników do włączenia lub wyłączenia obsługi drukarek oraz Windows Update i  Firewall ( UWAGA USŁUGI SĄ NIEZBĘDENE DO PRAWIDŁOWEJ PRACY SKLEPU I XBOX - WYŁACZ TYLKO JEŚLI NIE PLANUJESZ Z NICH KORZYSTAĆ).

Pożyczyłem skrypt czyszczący od sromotnika - jeśli będę sobie tego życzył to ściągnę system i zrobię cos swojego ale ten robi robotę . Jakbym klepał batcha sam to i tak w 90%  byłyby to te same wpisy.

Więcej info znajdziecie w temacie dot. testów systemu.

Pamiętajcie system waży 1GB w wersji 64 bit i nie ma możliwości żeby działało na nim wszystko  ale 99% aplikacji i gier będzie działać...

System jest okrojony z wszystkich zaawansowanych usług sieciowych więc jeśli chcesz administrować siecią lub korzystać  innych funkcji wymagających usług które nie są kluczowe dla działania systemu, programów i gier to niestety nie jest to system dla Ciebie. 

PS: w załączniku plik reg włączający historie schowka - potrzebna do możliwości wklejania tekstu na pasku wyszukiwania

Pod względem systemowym mod jest ukończony w 100% dlatego wrzucam iso.

Przez jakiś czas bede offline - po powrocie zajmę się kilkoma detalami natury kosmetycznej  które nie mają wpływu na działanie systemu.

PS względem ostatniej wersji testowej wprowadzono następujące zmiany:

- przywrocenie domyślnego układu nawigacji explorera po lewej stronie (jeśli chcesz coś dodać lub usunąć to polecam winaero tweaker)

- mój komputer nie wyświetla już pustych dysków.

- wprowadzono presety ustawień  usług  (oryginalny windows, FBConan, Sromotnik i moje)

-dodano przełączniki on/off dla niektórych uslug

- dodano skrypt czyszczący

- dodano skrót do zmiany nazwy użytkownika

- domyślna kompresji systemu algorytmem express16 (tak jak w modach fbconan)

- WIĘCEJ TWEAKÓÓÓÓW!!!

- inne drobne poprawki

Mam nadzieję że udało mi się poprawić większość rzeczy na które zwracaliście uwagę podczas testów.

PS2: poniżej w załączniku fix naprawiający wklejanie tekstu na pasku wyszukiwania 

Sumy kontrolne:

Link nie działa i plik jest niedostępny

Miałem już to zostawić ze względu na brak czasu i powrót Sromotnika ale  poprawiłem kilka drobnych błędów kosmetycznych zgłaszanych w tym temacie. Z Forzą to pewnie kwestia włączenia odpowiedniej  usługi. Z diskordem może być większy problem. Przy tej wadze ISO oczywistym jest że nie wszystkie programy będą działać ale jak znajdę czas to pogrzebie czy da się to obejść...

Gdzieś też pojawił się zarzut dot. Zużycia ramu - przypominam że pomimo absurdalnie małej wagi ISO większość funkcjonalności pozostało.

Po pierwszym uruchomieniu system dogrywa webview2 i optymalizuje się stąd na początku ilość procesów będzie dość wysoka oraz zużycie ramu będzie większe. Przy drugim uruchomieniu procesów będzie zdecydowanie mniej i spadnie zużycie ramu.

Druga sprawa że w tej wersji granica komasowania procesów svhost ustawiona jest na 4gb ram czyli na sprzecie 2gb procesy będą połączone i będzie ich mniej. Od 4gb procesy są oddzielnie co ma na celu większą stabilność systemu. Oprócz cyferek nie ma to żadnego znaczenia dla wydajności. Ghost i kilku innych moderow nie używa scalania svhost dla większej ilości ramu. Fbconan dla odmiany używa a benchmarki obu systemów oscylują w granicach błędu statystycznego.

Dla dobra nieprzekonanych ustawiłem scalanie svhost dla każdej ilości ramu więc procesów jest teraz ok 40 n każdym urządzeniu.

Jeszcze poprawiam optymalizację usług.

Tymczasowo ściągam link ale nie obiecuję żadnych terminów zakończenia bo ciężko z czasem.

jespe, mirr and Polszabox like this

Nie mam Discorda ale na 99% po poprawkach będzie działać. Libre office też już działa choć pokazuje monit o konieczności zainstalowania oprogramowania Java.

Oczywiście jeśli chodzi o zaawansowane funkcje sieciowe to tutaj bez zmian ze względu na ekstremalne cięcie. Szukam co jeszcze można poprawić  ale chyba już nic więcej nie wycisnę.

Zamierzam jeszcze poprawić optymalizacje usług -a jak  to zrobię to wrzucę poprawione ISO, waga dalej 1GB.

Dystopia, JanKo66 and Polszabox like this