Skocz do zawartości

Aktywacja WIN 8.1 kluczem z biosu


spojar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli piszę w złym miejscu lub temat mógł być przerabiany, ale moim oczom rozwiązanie się nie ukazało, dlatego proszę Was WinClubowicze o pomoc.

Jestem serwisantem elektronikiem i pracuje w serwisie laptopów, ostatnio często trafiają się laptopy z uszkodzonym dyskiem i nalepką win8. Problem jest taki ze przeszukałem internet w zdłuż i w szerz ale nie znalazłem nigdzie obrazu systemu win 8.1 ktory to sam by sobie pobierał klucz z biosu i aktywował system, kombinowałem na różne sposoby z plikiem EI.cfg jak i próbowałem bez niego lecz problem jest ten sam, "klucz nie pasuje do żadnego z dostępnych obrazów". Ściągałem 3 różne systemy od nikka i od Mr. T do żadnego nie pasuje klucz z biosu, czytałem już temat z udostępnioną aplikacją od Microsoftu do pobierania 8.1. Ale jak mam kilka laptopów, a w nich do postawienia na czystym dysku, system win 8.1 i za każdym razem do każdego laptopa ściągać system to mija się z celem. Więc mam pytanie czy mógłby ktoś z forumowiczów zbudować instalkę tejże nieszczęsnej "ósemki" tak by sama pobierała klucz z biosu i na podstawie klucza instalowała odpowiednią wersje systemu?? Czy to w ogóle możliwe? 

Dodam ze aktywacja lewym kluczem lub na 180 dni nie wchodzi w gre. Korzystamy tylko z zakupionego oprogramowania. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam Jarosław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gpupdate

Jeżeli laptop ma licencję na normalną wersję 8-ki (nieważne czy 8, czy 8.1) to używasz najnowszego obrazu z forum czyli 8.1 update 3 i on automatycznie zczyta z bios ten klucz i go aktywuje. Jeżeli instalator będzie uparty i każe Ci wpisać klucz to wpisz te uniwersalne które są podane na forum, a dopiero po instalacji zmień na swój klucz i aktywuj. Robiłem ostatnio kilka laptopów różnych marek, za każdym razem 8.1 u3 poszedł z automatu.

 

PS. Możesz pechowo trafić na laptopa z Windows 8, ale w wersji Bing. Wtedy nie używaj obrazu do zwykłej 8-ki jak powyżej, bo tylko stracisz czas. Użyj specjalnej wersji 8 z Bingiem, też jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gpupdate, dnia 21 Lip 2015 - 22:51, napisał:

 

Jeżeli laptop ma licencję na normalną wersję 8-ki (nieważne czy 8, czy 8.1) to używasz najnowszego obrazu z forum czyli 8.1 update 3 i on automatycznie zczyta z bios ten klucz i go aktywuje. Jeżeli instalator będzie uparty i każe Ci wpisać klucz to wpisz te uniwersalne które są podane na forum, a dopiero po instalacji zmień na swój klucz i aktywuj. Robiłem ostatnio kilka laptopów różnych marek, za każdym razem 8.1 u3 poszedł z automatu.

 

PS. Możesz pechowo trafić na laptopa z Windows 8, ale w wersji Bing. Wtedy nie używaj obrazu do zwykłej 8-ki jak powyżej, bo tylko stracisz czas. Użyj specjalnej wersji 8 z Bingiem, też jest na forum.

Niestety obraz nie zczytał mi klucza z biosu, a po postawieniu świeżego systemu w 8.1 update 3 i wpisaniu klucza z biosu ręcznie pokazuje mi komunikat "Tego klucza nie można użyć do aktywowania tej wersji systemu windows. Spróbuj użyć innego klucza. " Instalowałem wersje 8.1 (nie pro, nie vl ani media center) czysta 8.1. W biosie widnieje napisa Factory OS: WIN 8.1

 

Aktualnie pobieram system z Windows 8.1 Installation Media Creation Tool z linku od kolegi slawektor, jak to nie pójdzie...

Miscroshit mógłby zrobić chociaż programik do weryfikacji pod jaki system jest dany klucz ale jak dzwoniłem na infolinie to niestety nie ma czegoś takiego.

 

Edit:

 

Pobrałem system 8.1 x32 i po instalacji poprosił o klucz, wpisałem ten z biosu i komunikat ten sam "Tego klucza nie można użyć do aktywowania tej wersji systemu windows. Spróbuj użyć innego klucza. "

Pobieram wszystkie wersje x32 dostępne w tym narzędziu, mam nadzieje że jedna z nich okaże się właściwa.

 

Ps. klucz z win 8 pasuje do wersji x32 i tak samo x64 tak jak to było w win 7 mam rację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gpupdate

Rozumiem, że pierwszą próbę wykonałeś dokładnie na tym systemie tak?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Czy tak jak wspominałem wcześniej próbowałeś użyć wersji Bing?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie wersje dostępne w programie Windows 8.1 Installation Media Creation Tool.  Żadna nie działa.
Zadzwoniłe w końcu do MS Polska i bardzo miła pani po podaniu klucza powiedziała mi ze to wersja z BING. 
Dzięki kolego gpupdate za linka do wersji Bing :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie wersje dostępne w programie Windows 8.1 Installation Media Creation Tool.  Żadna nie działa.

Zadzwoniłe w końcu do MS Polska i bardzo miła pani po podaniu klucza powiedziała mi ze to wersja z BING. 

Dzięki kolego gpupdate za linka do wersji Bing :)

 

 

Sprawdziłem wszystkie wersje dostępne w programie Windows 8.1 Installation Media Creation Tool.  Żadna nie działa.

Zadzwoniłe w końcu do MS Polska i bardzo miła pani po podaniu klucza powiedziała mi ze to wersja z BING. 

Dzięki kolego gpupdate za linka do wersji Bing :)

 

Niestety na tej wersji z bing od  kolegi gpupdate tez nie działa, przy instalacji prosi o klucz, po wpisaniu pokazuje ze klucz nie jest do tej wersji systemu. 

 

Ręce opadają...

Ma ktoś jakiś jeszcze pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2015 o 22:16, spojar napisał(a):

przeszukałem internet w zdłuż i w szerz ale nie znalazłem nigdzie obrazu systemu win 8.1 ktory to sam by sobie pobierał klucz z biosu i aktywował system, kombinowałem na różne sposoby z plikiem EI.cfg jak

Zapomniałeś o najważniejszym - offline!!! Istnieją 2 metody:

1. Instalujesz Win 8.1 w odpowiedniej wersji do Win 8 czyli Core lub Pro (niestety musisz wiedzieć jaka była wersja Win 8), ale robisz to offline i nie podajesz klucza podczas instalacji tylko pomijasz ten krok. Po zainstalowaniu systemu, przechodzisz do trybu online i wtedy powinien sam aktywować się lub po kliknięciu aktywuj online.

2. Jeśli w powyższym punkcie są problemy, to zalecam wyciągnąć klucz z biosu np. narzędziem ProduKey (trzeba zainstalować system - dowolny: 8, 8.1, 10 - program pokaże prawidłowy klucz w biosie). Dalej to samo co wyżej - instalacja offline bez podawania klucza i dopiero po zainstalowaniu w trybie online wpisujesz klucz z biosu.

ei.cfg odblokowuje tylko obraz ISO systemu Win 8.1 pozwalając podczas instalacji ręcznie wybrać wersję Core lub Pro. Pasuje każdy obraz ISO Win 8.1 Retail/OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie