Jump to content

Jaki system operacyjny na terminal hp t520

Recommended Posts

Cześć,

Dostałem jakiś czas temu terminal hp t520, moja sztuka ma 4gb ramu i pamięć flash 16gb

początkowy pomysł na ten sprzęt to win 7 lite + foobar 2000 (miał on służyć jako odtwarzacz plików flac przez zewnętrzną kartę dźwiękową) tak wiem to jest dość leciwy terminal ale myślałem że do tego celu wystarczy. Tak więc zrobiłem, jednak chciałbym w sumie zmienić ten system na coś nowszego, instalowałem tam zwykłą 10-tkę lecz dysk jest po prostu zbyt mały, później próbowałem instalować volumio jednak nie wykrywał on karty sieciowej, co mógłbym zainstalować na ten terminal aby było małe rozmiarowo i było w miarę możliwości aktualne? (sam spotify nie chce mi się zainstalować na win7) myślałem nad zmodyfikowanym windowsem 10 od sromotnika, ale czy by on działał?

Proszę się nie śmiać, nie mam zbyt dużych wymagań ma po prostu odtwarzać pliki flac oraz okazjonalnie jedną lekką strone internetową

Pozdro 😀

Na ten terminal jest tylko jeden jedyny słuszny system, który ma w pełni kompatybilne sterowniki do grafiki z tego terminala z przyspieszeniem sprzętowym czyli windows 8.1 industry pro, wiem bo bawiłem się tym terminalem ponad tydzień, inne wersje systemu nie mają dobrego sterownika grafiki pod ten model...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]zainstalowałem na starym laptopie lanovo g580 (nvida 610M) wersje tiny Win 10 i jestem mega zadowolony wszystko śmiga  aż miło, ale w hp t630 (Windows 10 Home ) gdy otworzę 3 zakładki w FF (w tym YT max 720) i chodzi  bardzo słabo. Użyłem Clean  MyPc jak i  Privatezilla wyłączyłem co się da i jakoś  to nie powala.