Skocz do zawartości

Skanowanie podzespołów/szukanie sterowników - jak, gdzie, czym?


dawcio19933

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja komputera/laptopa ze strony producenta, menedżer urządzeń, programy diagnostyczne. Sterowniki wyszukujesz najpierw na stronie oficjalnej producenta - tam są często po jakimś czasie nieaktualne, więc udajesz się na stronę producenta danego podzespołu np. AMD, Intel, Realtek itd itp - ewentualnie na zaufane strony ze zbiorem sterowników. Jak raz wgryziesz się w temat, to nie będzie dla ciebie już żaden sprzęt straszny i żaden system. Ostateczna mozliwość to skorzystanie z programów do pobierania sterowników - osobiście odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam program DriverMax,dzisiaj pobrałem i zainstalowałem tym programem sterownik koncentratora usb i całkowicie przestała mi działać mysz,pomogło dopiero przywrócenie systemu z punktu przywracania.Wcześniej używałem Auslogics DriverUpdater i nigdy takich cudów nie było.Poza tym darmowa wersja DriverMax pozwala na dzienne pobranie tylko 2 sterowników a licencja jest za droga.Wracam do DriverUpdater,jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przed chwilą, powróciłem do Win7, niestety sterowniki Catalyst nie działają poprawnie u mnie (Po podłączeniu lapka do amplitunera po HDMI, brak ustawień obrazu i dźwięku po HDMI), a róże programy nic ciekawego i co dałoby się zainstalować nie znalazły.

 

Co mnie dziwi to jedyne z win7 sterowniki dały się zainstalować, ale nie działał catalyst contol centerm wyświetlał komunikat że nie ma żadnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hitman12

 

wskazany przez Ciebie program, jest niestety płatny

Wszystkie programy do wyszukiwania sterowników są płatne a wersje free posiadają dużo ograniczeń,DriverMax niby jest darmowy ale co z tego skoro można zainstalować dziennie tylko 2 sterowniki,z kolei wymieniany tutaj Slimdrivers to jeszcze gorsze badziewie niż DriverMax.A co do skanowania podzespołów polecam Aida64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nigdy nie ufam tego typu programom do pobierania sterowników, bardzo kojarzą mi się ze śmieciami pokroju "Przyspiesz komputer", "Wyczyść rejestr za darmo", itp. Wolę polegać na stronach producentów, a jeśli tam nie ma tego, czego potrzebuję, to wolę wejść głębiej w Internet. Co prawda, nic się automatycznie nie zrobi i chwilkę trzeba przy tym spędzić, jednak jest pewność, że wgram odpowiedni sterownik, a nie jakieś barachło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie