Skocz do zawartości

Windows 8.1 x64 [PL] [Lipiec.2015-NiKKA]


NiKKA.Labs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie "bawię" się w redukowanie WinSXS; wyjątkiem są wstawki robione poprzez metodę sysprep (zawsze na końcu piszę jaka metoda jest użyta), gdzie stosuję systemowy cleanmgr, albo w Win8.1:

 

Dism.exe /online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore (tylko Win8.1)

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

 

co to właśnie dokonuje.

 

 

Inni modderzy "wycinają" WinSXS swoimi tam sposobami, to musisz się tym zainteresować.

 

 

ei.cfg możesz dać jaki chcesz :) żeby tylko Ci pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogólny problem z instalacją obrazów stockowych jak i tych modyfikowanych :(

Posiadam Laptop Lenovo G50-30, jest już po gwarancji i jestem po wymianie HDD. Klucz z BIOSu wyjęty. Naklejka na laptopie świadczy, że jest to Windows 8 (zapewne OEM) ale niezależnie czy instaluję 8, czy 8.1, OEM czy Retail, x32 czy x64, zawsze mój klucz produktu nie może być zweryfikowany :-(

Czy na forum jest ktoś, kto mógł by mi w tej kwestii pomóc? Jak przez to przebrnąć. Nie chcę kupować DVD z Recovery od Lenovo tym bardziej że komputer tak był od nowości napchany śmieciami od producenta, że nie jestem zainteresowany ich obrazem.

 

Proszę o pomoc, może ktoś mnie nakieruje co mógł bym jeszcze spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Tak też robię. Pomijam wprowadzanie klucza (na czarnym ekranie) bo i tak wyświetla zawsze info żebym użył innego klucza :)

Niestety po zainstalowaniu windowsa do końca, po uruchomieniu komputera i połączeniu go z internetem, wchodzę we właściwości Mój komputer i widząc że kopia nie jest aktywowana próbuję to zrobić. System prosi mnie wtedy o podanie klucza. Gdy tylko go wpiszę uzyskuję standadrowe info, że mój klucz nie jest do tego systemu :(

To pierwszy taki sprzęt, który stawia opór :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięty klucz to pewniak? Jakim programem go zdobyłeś?

Próbowałem kilkoma programami ale każdy pokazywał taki sam klucz (czyli raczej pewniak).

2 programy, których używam najczęściej to Rw i FirmwareTablesView v1.01 z nirsoft_net.

Obie aplikacje odczytują ten sam klucz z ACPI.

 

Żeby było trudniej... Wrzuciłem teraz do kompa stary HDD (bo dysk był wymieniany). Działa ale ma BADy (i niestety niema recovery). Na nim też ta sama sytuacja. Klucz jest błędny :(

 

Kod błędu w statusie aktywacji to 0xC004C003

 

na str:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

listing kodów błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOLF wyciąga ten sam klucz. System na nowym dysku nie był nigdy aktywowany. Zmieniłem dysk bo stary zaczął się sypać. Wcześniej chciałem utworzyć recovery DVD ale partycja recovery już nie żyła, systemowa tez zaczynała się sypać.

 

OK, nie będę tu spamował bo to nieodpowiedni dział do tego typu problemów. Spróbuję jeszcze kilku opcji, zadzwonię w poniedziałek do Lenovo i Microsoft. Niech się męczą. Każą sobie słono płacić za swoje produkty to niech pomogą ;)

 

 

PROBLEM ROZWIĄZANY

Dla potomnych ;)
Jest jeszcze coś takiego jak Windows 8.1 with Bing. Tego mi właśnie było trzeba :)
Zainstalowało bez pytania o klucz i wszystko gra. Plik pobrany z winclub tak że dziękuję za możliwość uzyskania pomocy

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mserwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*W tym od Mr.T nie jest czyszczony WinSxS (a przynajmniej w opisie nie jest uwzględnione).
*Mr.T jest aktualniejszy (łatki do czerwiec 2016).
*Nikka posiada wersje : 
 Core, Pro, Pro Media Center Mr.T posiada 3 :- Core (x64), Professional (x64), Enterprise (x64) czyli różnią się jedną wersją sytemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyłączoną wirtualizacje w biosie

Faktycznie, pomogło.

 

Mimo tego nadal nie działa.

 

Próbowałem wersję: 

Windows.8.1.PL.x64.Lipiec.2015-NiKKA

Oraz:

Windows.8.1.PL.x86.Czerwiec.2015-NiKKA.v2

 

I niestety podczas bootwania widzę tylko takie coś:

87d9a1617e.png

 

Na czystej wersji windows8 bootuje i instaluje sie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie