Skocz do zawartości

Nowy smartfon do 2500 zł


gumish93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup nowego smartfona do 2500 zł. Po mojemu co powinien mieć to :

 

USB-C

Dual sim + z dedykowanym miejscem na kartę microsd, reszta odpada

Dwa głośniki

Najbardziej zbliżony android w miarę nowy do czystego. Nie wykluczam kupna z nakładką. Mile widziane propozycje jak i poprawka moich punktów wyżej ....

 

Poniżej dwa modele Szajsunga. Tylko nie wiem który wybrać mam. Potwierdzone info od znajomych i chwalą sobie. Tylko pytanie co lepsze

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Edytowane przez gumish93
Update o linki do dwóch modeli Szajsunga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FILAGOL napisał(a):

Siema @gumish93  jakich producentów telefonów Bierzesz pod uwagę ?

jakiej firmy jest Twój obecny telefon ?

ile ludzi tyle opinii

Sprecyzuj wtedy postaramy się doradzić i pomóc 🙂

 

Pozdrawiam

Mam obecnie Xiaomi Mi 8 i nie jestem zachwycony tym telefonem. Nie wiem jaki producent wchodzi w grę bo aż tylu nie miałem ...

Samsunga kiedyś miałem ale to dawno temu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

z tej listy polecam: Samsung Galaxy S20 FE 5G

nakładka jest intuicyjna posiada USB-C slot na kartę micro SD w tym dualSIM

ekran jest świetny kolory i jasność i nie Zbankrutujesz

podsyłam link do X-Komu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Pozdrawiam 🙂

LAGUNA lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Tutaj masz jeszcze  takie coś na temat tej motki.

Jeśli masz możliwość to obejrzyj sobie w salonie .

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

P1O, FILAGOL i razor1995 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki pieniądz wyhaczysz S21, ciut więcej zapłaciłem za czarną S21 256GB pół roku temu. Dla mnie S od Samsunga ma wszystko czego potrzebuję i nikt inny tego nie daje w takim konfigu. A zdjęcia z pod wody jak raz zrobisz to nie będziesz chciał przestać.

 

I jestem w membersie i co jakiś czas dostaje kupony na C+ Online na mieszka.

 

A i jeszcze jedna ważna rzecz. Zrobisz jajecznice dla siebie i panny, ale nie dla całego bloku jak na wszystkich innych. Najmniejszy telefon poza badziew hamerami. To też jest dla mnie bardzo istotny parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci nie polecę konkretnego modelu a jedynie mogę dać radę.
Jeśli chcesz telefon z dobrym stosunkiem baterii do wydajności olej wszystkie Snapy 888/888+ i tak samo 8Gen1 BEZ plusa.

W tej cenie zostaje ci już kilkuletni chociaż nadal dobry Snap 870 lub w większości znajdziesz już dobry wydajnościowo i świętny prądowo Mediatek 8100 (Realme Neo 3, Xiaomi12T).

Jak chodzi o czystego Androida zwróć uwagę na Asusa (Zenfone 8 jest w twoim zasięgu ale no Snap 888), Pixela lub Motorolę.
Możesz też spojrzeć na OnePlusa 10T, naprawdę konkretny wydajnościowo telefon jeśli nie boisz się nakładki, Snap 8Gen1+ czyli naprawdę topka do tego właśnie wersja z plusem jest produkowana przez TSMC więc nie będzie raczej problemów z poborem energii czy samą baterią. To w sumie tyle, miałem nic nie polecać ale cóż :E

Dopiszę jeszcze że jak ważne są dla ciebie fotki to szedłbym w Pixela bo jednak to co potrafi tam soft to głowę czasem potrafi urwać ale z drugiej strony masz ładowanie "tylko" 30W.
Jeśli jednak aparaty nie takie ważne to sprawdź te wyżej.


PS. W Samsunga S20FE bym się nie pchał. Wydajnościowo jeszcze daje radę ale aktualizacje już się skończyły albo skończą się niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TheStraight napisał(a):

A ja ci nie polecę konkretnego modelu a jedynie mogę dać radę.
Jeśli chcesz telefon z dobrym stosunkiem baterii do wydajności olej wszystkie Snapy 888/888+ i tak samo 8Gen1 BEZ plusa.

W tej cenie zostaje ci już kilkuletni chociaż nadal dobry Snap 870 lub w większości znajdziesz już dobry wydajnościowo i świętny prądowo Mediatek 8100 (Realme Neo 3, Xiaomi12T).

Jak chodzi o czystego Androida zwróć uwagę na Asusa (Zenfone 8 jest w twoim zasięgu ale no Snap 888), Pixela lub Motorolę.
Możesz też spojrzeć na OnePlusa 10T, naprawdę konkretny wydajnościowo telefon jeśli nie boisz się nakładki, Snap 8Gen1+ czyli naprawdę topka do tego właśnie wersja z plusem jest produkowana przez TSMC więc nie będzie raczej problemów z poborem energii czy samą baterią. To w sumie tyle, miałem nic nie polecać ale cóż :E

Dopiszę jeszcze że jak ważne są dla ciebie fotki to szedłbym w Pixela bo jednak to co potrafi tam soft to głowę czasem potrafi urwać ale z drugiej strony masz ładowanie "tylko" 30W.
Jeśli jednak aparaty nie takie ważne to sprawdź te wyżej.


PS. W Samsunga S20FE bym się nie pchał. Wydajnościowo jeszcze daje radę ale aktualizacje już się skończyły albo skończą się niedługo.

Dzięki za podpowiedź :) Mam już mniej więcej sprezycowane kryteria co do telefonu i to co podałeś nie posiada dedykowanego miejsca na kartę microsd co dyskwalifikuje w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TheStraight napisał(a):

PS. W Samsunga S20FE bym się nie pchał. Wydajnościowo jeszcze daje radę ale aktualizacje już się skończyły albo skończą się niedługo.

i tak i nie gdyz nowej wersji androida juz nie lecz poprawki bezpieczeństwa juz tak co ok 90 dni mam S10+ i S20FE i S10+ nadal otrzymuje aktualizację zabezpieczeń (okres 2 lat lub więcej)

po za tym android 12/13 są nowymi wydaniami więc mozna korzystać z S20FE bez obawy ze Samsung go porzuci więc nadal podtrzymuje są propozycję ze S20FE jest optymalnym wyborem

 

Pozdrawiam

LAGUNA lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze do kolekcji zaproponuje Motorola X40  (nie wiem  kiedy chcesz kupić) więc tylko proponuje.

 

Motorola X40 Globalna wersja Moto Edge 40 Pro 

Motorola zapowiedziała niedawno swój nowy, najlepiej wyposażony smartfon X40. Jest to flagowy telefon premium z serii X4 i ma spore szanse stać się częścią wyższej półki smartfonów od Motoroli. Będzie on dostępny na rynku już w grudniu 2022 roku.

Zacznijmy od wyglądu Motoroli X40. Ma on aluminium ostopiony obudowę. Bezramkowy ekran OLED o przekątnej 6,7 cala ma rozdzielczość 1080 x 2400 (FHD+) i częstotliwość odświeżania 165 Hz oraz kontrast 5000000:1. Wyświetlacz jest także wyposażony w technologię Dual Edge i HDR10+. Motorola zastosowała szkło Corning Gorilla Glass Victus, dzięki czemu ekran zachowuje swój wygląd i wytrzymałość przez długi czas. Przód i tył telefonu jest chroniony tą samą technologią. Tym samym Motorola X40 oferuje 90,5 procentowa powierzchnię użyteczną.

Kolejnym elementem Motoroli X40 są głośniki stereo i technologia Dolby Atmos. Głośniki mają być na tyle mocne, aby bez większych problemów pomieścić po dwa pokoje.

Telefon wyposażony jest w układ Qualcomm Snapdragon 8th Gen2 (4nm), co oznacza zoptymalizowaną wydajność energetyczną. To mocne połączenie zapewnia jeszcze lepszą wydajność podczas grania i procesów wymagających dużych zasobów. Aplikacje uruchamiają się szybko, a system działa płynnie i bezproblemowo.

Motorola X40 oferuje 8GB/12GB RAM LPDDR5X oraz 128GB / 256GB / 512GB UFS Storage 4.0. Pozwala to na płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie oraz wykonywanie skomplikowanych zadań. Telefon osiąga wynik 1321060 punktów w teście Antutu.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nowy smartfon ma odcisk palca w ekranie. Aby zapewnić optymalną wydajność i chłodzenie, Motorola wyposażyła X40 w system chłodzenia z dużą powierzchnią wymiany ciepła 24868² mm oraz powierzchnią VC chłodzenia 3002.39mm².

Na pokładzie Motoroli X40 znajduje się potrójny aparat. Aparat główny to Omnivision OV50A o rozdzielczości 50 Mpx i przysłonie f/1.9. Do tego dodano szerokokątny + makro Samsung S5KJN1, 50.0Mpx, f/2.2 i teleobiektyw Sony IMX663, 12.0Mpx, f/1.6. Jeśli chodzi o selfie, tu Moto X40 ma 60 megapikseli Omnivision OV60A i przysłonę f/2.2 oraz optyczną stabilizację obrazu OIS do nagrywania wideo 4K oraz ultra-szeroki obiektyw 117˚, 2x zoom optyczny i 7.5 cm makro.

Co do łączności, Motorola X40 ma Bluetooth 5.3, Dual SIM, USB Host 3.0, NFC, WiFi 6 (802.11ax) oraz GPS (L1+L5). Akumulator ma pojemność 4600mAh i szybkie ładowanie 125W. Ładowanie bezprzewodowe i odwrotne ładowanie są także dostępne.

Motorola X40 wygląda na doskonale zoptymalizowanego smartfona z wysokiej półki. Posiada wszystkie najnowocześniejsze technologie i może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego premiera już w grudniu 2022 roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość ładowania to całkowice drugorzędna sprawa. Chyba, że nie odrywasz się od ekranu i ciupiesz na okręta. BO jak ci braknie telefonu na kilkanaście minut to się udusisz bo nie umiesz oddychać.

 

S21 w 15min ładuje ze 30% i wystarcza mi na zwykłe użytkowanie na kilka godzin. Internet LTE no to ze 2g może. A mówię o czasach ładowania na ładowarce 15W bo nie będę buulił za jakieś dziwolągi. A i te supapupafast ładowarki nie są kompatybilne między telefonami więc jak zgubisz to po protkach kupuj dedyka. Ja lecę na łądowarce od S7, w pracy mam QC3.0 jedynie. I szajsunga ładuje szybciej niż 33W dedyk do sr*jomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie