Skocz do zawartości
  • 0

Windows 10 Mobile - Insider Preview - Instalacja i dyskusja ogólna


Gość Devhost97

Pytanie

Gość Devhost97

Jak u was wyglądała instalacja Windows 10 na telefonach? Jesteście zadowoleni z nowej wersji Windows-a? Zauważyliście jakieś błędy w systemie ?

Ogółem u mnie poza błędem że raz na 40 połączeń nie działa dotyk i trzeba zrobić soft reset jest ok :)

Testowany bulid to 10166 na Lumii 532

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nowy build dostępny (10572) , trzeba wrócić do 8.1. - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co nowego?

Możliwość ustawienia Google jako wyszukiwarki w Edge :)

Powiadomienia na komputerze. Otrzymuj powiadomienia i wysyłaj wiadomości na Twoim komputerze dzięki wirtualnej asystentce Cortana. Dzięki tej kompilacji Cortana może również informować Cię o nieodebranych połączeniach (tylko w przypadku kompilacji Build 10565 PC lub wyższej). Na powiadomienie o nieodebranym połączeniu można wysłać wiadomość wprost z Twojego komputera.

Wiadomości Skype, dzwonienie oraz wideo. Skype jest teraz zintegrowany z aplikacją Wiadomości, Telefon oraz Skype Wideo. Aplikacja Wiadomości obsługuje również od teraz animowane obrazy GIF i posiada wyszukiwarkę wiadomości. Ponadto aplikacja Telefon posiada możliwość wyszukiwania kontaktów z historii połączeń.

Ulepszenia w Cortanie.

Mapy offline. Od teraz możemy zapisywać mapy na karcie pamięci!

Ulepszenia w aplikacji Zdjęcia. Od teraz możemy wybierać lokalne zdjęcia i zaznaczać je jako ulubione, dzięki czemu będą wyświetlane na żywym kafelku aplikacji. Ulepszono powiększanie i pomniejszanie zdjęć. Dodano również nowe punkty do edycji zdjęć wzbogaconych oraz nowe menu kontekstowe po dłuższym przytrzymaniu na zdjęciu.

Ulepszenia w ustawieniach pamięci. W tej kompilacji wprowadzono ulepszenia, których głównym celem było ujednolicenie działania na telefonie i komputerze. Włączono również ustawienie, które umożliwia instalowanie aplikacji na zewnętrznych nośnikach takich jak karta SD czy dysk USB – dla telefonów i komputerów.

Co poprawiono?

Powiadomienia, takie jak nowe wiadomości, dochodzą teraz bez potrzeby odblokowywania telefonu.

Tło aktywności Cortany zostało zoptymalizowane.

Poprawiono błąd, które uniemożliwiał załadowanie ekranu startowego. Poprawiono również wydajność ekranu.

Poprawiono wydajność centrum akcji. Animacja rozwijania centrum oraz odrzucania powiadomień powinna być teraz znacznie szybsza.

Ikona alarmu pojawi się teraz na ekranie blokady kiedy mamy ustawiony alarm.

Pobieranie aplikacji w Sklepie było czasem blokowane przez zawieszenie usługi w tle – to zostało poprawione i pobieranie powinno teraz odbywać się bez żadnych przeszkód.

Zmiana języków klawiatury będzie się odbywać teraz znacznie mniej agresywnie.

Przyciśnięcie przycisku potwierdź/wykonaj w przypadku chęci wykonania aktualizacji będzie teraz natychmiastowe.

Znane błędy:

Synchronizacja poczty głosowej jest uszkodzona na niektórych telefonach. Konieczne może być dzwonienie za pomocą aplikacji Telefon > Ustawienia > mień więcej ustawień > Zadzwoń na pocztę głosową.

Otwieranie wątków wiadomości w aplikacji Wiadomości będzie wyłączać aplikację na telefonach Dual SIM w przypadku kiedy z ekranu startowego została usunięta druga ikonka Wiadomości.

Na telefonach Dual SIM odpięcie ikony Telefon z ekranu startowego spowoduje zniknięcie tej aplikacji z listy aplikacji. Aby przywrócić ikonę należy wyłączyć i włączyć telefon.

Zdjęcia nie mogą być wybierane do dzielenia się za pomocą zewnętrznych aplikacji takich jak Facebook, Facebook Messenger, Instagram Beta czy Whatsapp.

Niektóre telefony nie będą działać poprawnie do momentu kiedy nie wykonamy resetowania.

Urządzenia, które zostały zaktualizowane z systemu WP8 do wersji WP8.1 mogą stracić możliwość łączenia się z sieciami Wi-Fi w systemie Windows 10 Mobile lub też aktualizacja do wersji W10M może zakończyć się niepowodzeniem. Należy skorzystać z narzędzia Windows Device Recovery Tool aby w pierwszej kolejności zaktualizować telefon do wersji WP8.1 a dopiero w kolejnym kroku wgrać system Windows 10 Mobile.

 

Nowa, uniwersalna aplikacja Facebooka już dostępna :) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Edytowane przez razor1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj wieczorem ( lumia 635 ) zainstalowałem   10572  i  jest lepiej do wcześniejszych  wydań ale dalej to nie jest to  co win 8.1.

Po samej instalacji  trochę problemów z urzytkowaniem  ale po aktualizacji  błędy w większości ustąpiły ?.

Dalej ( choć podają że poprawili )  problem z  baterią  -  powyłączałem wszystko co możliwe ustawiłem oszczędzanie a i tak szybko  bateria  pada jak " podczas biegu Kusocinskiego "  , nawet jak niby nic nie działa ? też  więc tego problemu dalej nie rozwiązali  - na win 8.1 tego nie miałem. Czy coś  nowego zrobili ?  za mało czasu żeby stwierdzić , po za  bajerami  psu na budę potrzebne , kosmetyce chyba nic !? na siłe robią tą  dziesiątkę żeby była taka sama  na telefon i pc  a z doświadczenia wiem że jak coś jest do wszystkiego  to jest do   D........y .

Potrenuje jeszcze trochę tą  10 -chę  ,ale  kusi mnie żeby wrócić do  W8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam go od wczoraj :) Aktualizowałem z poprzedniego na L520. Telefon znacznie przyspieszył, system zyskał na redponsywności. Jest bug podczas przywracania zainstalowanych aplikacji - instalują się około godziny, oraz bug w aplikacji Pamięć - nie można zmienić lokalizacji zapisu na SD, jednak jeśli była ustawiona przed aktualizacją, to taka pozostanie. Po Hard Resecie aplikacja nie pozwoli na zmianę lokalizacji,wiec jeśli chcecie mieć aplikacje z zdjęcia na SD nie wykonujcie HR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też ją  wczoraj  zobaczyłem , ale bateria była cienka więc zabrałem sie za to teraz -  też u mnie te " trybiki " mielą i mielą ? no zobaczymy co i jak ? oby było lepiej  i nie podnosiło ciśnienia . To poprzednie wydanie  po za  baterią  ( może tylko u mnie ? )  było nawet nie najgorsze - zobaczymy jak będzie ( trochę mało korzystam  z tej lumi bo mam inny )  z tą 10581.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co  pierwsze po aktualizacji zobaczyłem to chciałem sprawdzić pamięć ile zajeło i  po otwarciu opcji pamięć  nie widać dysku C  tylko pamięć zew i jak kliknę  na opcje zapisuj np. filmy,muzykę itd..  to wychodzą chinskie znaki ?  no po  Chinsku jeszcze nie umiem !?  ciekawe co ? też tak masz ? czy tylko ja ? - restartowałem tel.. i dalej to samo ? - ciekawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Windows 10 Mobile Build 10586.11 już dostępny ale jest jedna ważna uwaga.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Aktualizacja z wersji 10581 do wersji 10586.11 zakończy się niepowodzeniem i telefon będzie się restartował na ekranie startowym lub na ekranie z logo operatora.

 

Czekam  aż mi się  bateria naładuje  i  zobaczę czy  zaktualizuje  czy będzie trzeba  robić taki " myk "  jak  opisali w artykule ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Changelog:

 

– Naprawiony został błąd związany z zapisywaniem nowych plików. Od teraz istnieje możliwość ustawienia domyślnej lokalizacji zarówno w pamięci telefonu, jak i na karcie SD.

– Aplikacja Wiadomości + Skype została poprawiona, natomiast wykryte błędy naprawione. Oficjalna aktualizacji aplikacji powinna niebawem pojawić się w sklepie.

– Czas wczytywania oraz wznawiania aplikacji podczas ich przełączania powinien znacznie się skrócić.

– Fizyczny przycisk kamery powinien ponownie działać, jeżeli w poprzednich kompilacjach sprawiał on jakiekolwiek problemy.

– Czas pobierania aplikacji oraz gier ze sklepu powinien ulec znacznemu skróceniu, za sprawą poprawek zaimplementowanych w aplikację sklepu.

– Wyeliminowany został błąd powodujący problemy z wyświetlaniem ekranu głównego po przywróceniu ustawień z kopii zapasowej.

Microsoft wspomniał również, że znaleziono kilka błędów:

– W kompilacji 10581 zlokalizowano bardzo poważną usterkę, która powodowała uszkodzenie plików po wykonanym przywróceniu ustawień fabrycznych! Błąd ten nie był odczuwalny przez nas w powyższej kompilacji, jednak podczas aktualizacji do najnowszej wersji systemu, wystąpić może problem wynikający właśnie z tego tytułu. Po zakończonej instalacji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] może się nie uruchomić, a jedynym rozwiązaniem będzie przywrócenie domyślnych ustawień urządzenia (HR), wykonać go należy za pomocą przycisków! Microsoft zaleca, aby każdy, kto zdecydował się na taki zabieg w kompilacji 10581 utworzył kopię zapasową danych. Oczywiście istnieje możliwość przywrócenia telefonu do systemu Windows Phone 8.1 za pomocą narzędzia Windows Device Recovery Tool oraz ponowna instalacja najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile oznaczonej numerem 10586.11.

– Wgrywanie aplikacji Silverlight poprzez Visual Studio do naszego telefonu w dalszym ciągu nie działa prawidłowo. Błąd ten zostanie naprawiony wraz z udostępnieniem najnowszej aktualizacji do Visual Studio 2015 Update 1, która nastąpi 30 listopada. Instalacja aplikacji UWP działa bez zarzutu.

– Insider Hub nadal nie działa prawidłowo, co prawda odnajdziemy jego ikonę na liście aplikacji, jednak próby uruchomienia niezakończoną się sukcesem. Aplikacja ta nie została wbudowana w obecną wersję systemu oraz nie istnieje możliwość naprawienia tego problemu. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] apeluje, aby korzystać z tego programu w wersji dekstopowej, na naszych komputerach PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i u mnie już  po " bólu "  aktualizacja trwała  45 min  ( Nokia Lumia 635 ) wszystko  poszło bez problemów.

Jeszcze dokładnie  nie sprawdzałem , ale już na pierwszy rzut  oka widać na pewno  poprawione " krzaki chińskie "  co do reszty ?  muszę posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udostępnili  ( w tej chwili mi ściąga ) następną  aktualizację  10.0.10586.29   (  ma pobrać ponad 700MB ) - ciekawe co tam  nawalili ?


Windows 10 Mobile Build 10586.29 być może trafi do Insiderów

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Microsoft: wsparcie dla Windows 10 Mobile zostanie zakończone w 2019 roku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

"  Okres wsparcia dla następcy Windows Phone'a 8.1 ostatecznie zakończy się natomiast w styczniu 2019 roku. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też  zachodzę  w głowę  (  jak to Kargul mawiał  )  co  tak mieszają ?  a mieszają  tak  że  "  wesela  nie było a mi się  we łbie  kolebie " ?.

A tak na poważnie  "  Zwiększenie pamięci wirtualnej w Windows 10 Mobile ?  "  sprawdzałeś  tą  zmianę ? - czy  warto jest to  zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam  L635  i  co do  2  wcześniejszych  wydań  po za  eliminacją   " krzaków  chinskich "  nie widzę nic specjalnego  chociaż co  do  pierwszych wydań  jest na pewno dużo lepiej.Mało co  używam  ten telefon na co dzień  bo mam inny  a ten  używam  mało i do testów  win 10.

Co   mnie  wkurza to  zostawianie  otwartych  stron - zadań  jakich się używa  a to  obciąża  pamięć  i  doi  baterie  i trzeba ręcznie je zamykać.

Następna  sprawa to  zrobienie  kopi  i to  mnie  wkurza  najbardziej  że nie można zrobić  kopi  na  kartę  i przywrócić  np. tylko to co chcę ! , ale nie  muszę być uwiązany  jak pies do budy i robić  kopię  u nich bo przecież oni  muszą  wiedzieć  wszystko co  mam  i co  robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też zachodzę w głowę ( jak to Kargul mawiał ) co tak mieszają ? a mieszają tak że " wesela nie było a mi się we łbie kolebie " ?.

A tak na poważnie " Zwiększenie pamięci wirtualnej w Windows 10 Mobile ? " sprawdzałeś tą zmianę ? - czy warto jest to zmienić ?

Sprawdzałem. Jednym dodaje pamięci (pagefile), innym nie, a potrafi uszkodzić system. U mnie na 520 nie działało. Może ruszy po odblokowaniu bootloadera (mam odblokowany, ale nie próbowałem).

 

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie