Skocz do zawartości

Nowe wersje (lub ogólnie) Win10 a Intel AC7260?


ch3mn3y

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu znajomy oddał mi starego lapka, w sumie rocznik, jak mój jedyny, czyli Della Inspirona 15R 5520.

Powymieniałem uszkodzone rzeczy, bo lubię się tym bawić i lapek działa (bateria jeszcze), no prawie. Wymieniłem oryginalnego Intela N2230 (czy jakoś tak) na AC7260 i od tego czasu nie mam WiFi...

 

Wgrałem grudniowego chyba 22H2 na nowo i wciąż problem, jak wcześniej (oryginalnie myślałem, że problemem są sterowniki) z kod 10, czyli nie można uruchomić urządzenia.

Spróbowałem z 21H2, też z grudnia, i problem dalej istnieje. Teraz próbuję z grudniowym 20H2 i mam nadzieję.

EDIT: 20H2 z grudnia zakończyła się tym samym rezultatem.

 

Spróbuję ewentualnie ze starszymi czasowo wersjami. Ale uznałem, ze zapytam, może ktoś coś kojarzy.

 

Ja wiem, że karta już jest EOL, ale no N2230 jeszcze wcześniej został zapomniany...

 

Sama karta na 100% sprawna - testowałem pod Ubuntu i wszystko jak najbardziej działa, zasięg idealny, a pod Windowsem nawet nie znajduje sieci (nie dziwne, jak WiFi nie działa niby)....

 

EDIT2: Zainstalowałem 21H1 z maja 2021 (najstarsze iso jakie znalazłem na winiso) i wciąż bez WiFi. Ubuntu, a także ZorinOS, wciąż nie mają problemów... Chyba se tego ostatniego wgram, bo Windows ma ze mną tu jakiś problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne ja mialem na odwrot ,dell 6410  i  na win 8,1 mi dziala  bez problemu po wymiania  BCM4352 802.11ac a  na ubuntu (linux lite,mint itd czy debian czysty) nie  , tz powyzej kernele 5.16 nie dzialalo mi wifi ,az do  dzisiaj , zaisntalowalem mint  21.1 xfce i  brak wifi  ale z menadzera pakietow zainstalowalem bcmwl-kernel-source_6.30.223.271+bdcom-0ubuntu8_amd64 i wifi smiga , teraz pobralo update i jest wersja sterownika  bcmwl-kernel-source_6.30.223.271+bdcom-0ubuntu10_amd64   :)

 

ps.czekam na karte wifi intel 7260 ac  i zobacze jak bedzie mi dzialac na w 8.1 i na linux mint 21.1 xfce  , bo mam oba na 1 ssd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne, że 1) starsza karta działa bez problemu i 2) jak nowsze wersje Win mogą nie wspierać starszej karty, to starsze powinny, a tu nawet maj 2021 i już pupa...

 

A jeszcze z 8 miesięcy temu ta sama karta działała w drugim lapku (teraz jest tam AX200), więc co do?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz na linux bylo na odwrot , najnowsze kernele  nie wspieraja broadcom , ino trzeba patch dodawac , niestety ja nie wiedzialam jak i sie fkur..m i zamowilem ac7260 do dell 6410 , a mam taka sama karte ino inne zlacze w lenovo y50-70 smiga super z linux i w 8.1 xD

a tu dzis jak juz pisalem wyzej , instalka mint 21.1 xfce potem stery wifi dziala  brcm  ino nie pokazuje mi predkosci z jaka sie zestawia , no ale dziala to najwazniejsze , czekam na olx jak dzis dojdzie ac7260  to wpinam i testy xD

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Ale wszystkie twierdzą, że wystarczy usunąć sterowniki/urządzenie w Menedżerze i wgrać sterowniki że strony (!!!) Intela...

Problemy są dwa:

1. Usunięcie nic nie daje. Po usunięciu wgrywają się wbudowane w system stery i wraca kod 10.

2. Sterowników już nie ma na stronie Intela.

 

Sterowniki od. Della, Lenovo, czy (niby czyste) że stronki DriverScape, a także starszy Intel PROSet/Wireless też nic nie zmienia z "kod 10". Windows coś blokuje, innego wytłumaczenia nie ma czemu na Linuxie karta działa, a nawet czysty Windows + sterowniki nic nie daje. Kolejne "poprawki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BartAcid napisał(a):

@G77 Na 8.1 działa bez problemu.

 

@ch3mn3y Jesteś pewien, że instalujesz na łokienkach dobre sterowniki. Te karty są w dwóch wersjach. Z AC i bez. Ja nie miałem z nią problemu na W10.

wiem ze dziala na linux i w 8.1 bo mam ac7260 na lenovo y50-70 , teraz dokupilem  taka sama do dell 6410 :good3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BartAcid napisał(a):

ja w dellu 5537 ją właśnie mam. Z 8.1 i też śmigałW10 na VHD w nim i wszystko śmigało.

to widzisz na dell smigaja a na innym lapku moze sa jakies problemy , szkoda ze nie masz w10 to bys podal jaki masz sterownik i  koles by sobie sprwdzil u siebie :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel AC-7260 to jedna z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych kart sieciowych. Nie ma z nią żadnych problemów na Win 7, 8, 8.1, 10, 11 Bez problemu działa na wbudowanych w system sterownikach oraz wszystkich innych z odpowednim ID sprzętowym.

Poszukaj tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tutaj:

 

tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i tu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czy to nie jest przypadkiem problem pinów, które trzeba zaślepić/zaizolować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że coś z pinami. Ale pytanie wtedy czemu Linuxie nie ma z tym problemu? Bo piny to jednak hardware i ciężko, aby oprogramowanie mogło to obejść.

 

Karta wiem, że super, bo miałem w drugim łapki i (poprzez kartę Fenvi) mam też w desktopie. W drugim lapku, a to większy brat tego (Inspiron 17R SE 7720) nic nie zasłaniałem i działało.

 

Co do vhd to to jedna wirtualny, a więc (chyba, że system ma pass-through) korzysta w sumie z tego co daje host, więc nic to nie znaczy.

 

Jako, że jest opcja LiveCD też na windzie to może spróbuję coś z tymi pinami poszukać i zrobić. Nie chcę wywalać Zorina jeśli na Windzie dalej będzie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ch3mn3y napisał(a):

Co do vhd to to jedna wirtualny, a więc (chyba, że system ma pass-through) korzysta w sumie z tego co daje host, więc nic to nie znaczy.

 

Nie Virtualka, system całkiem normalny tylko dysk w pliku dla niego.  Żadne pass-through.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ch3mn3y napisał(a):

20 i 51. Ale to widzę na temat Bluietooth. No, ale spróbuję.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]            testuj moza akurat zaskoczy 

 

 

 

ps.  ja ide do paczkomata po moja ac 7260 i  wymianka z brdcom , i testy na dell 6410 xD  i wiem ze nie musze nic kombinowac z pinami w delu :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

15 godzin temu, ch3mn3y napisał(a):

Chyba, że coś z pinami. Ale pytanie wtedy czemu Linuxie nie ma z tym problemu? Bo piny to jednak hardware i ciężko, aby oprogramowanie mogło to obejść.

 

Karta wiem, że super, bo miałem w drugim łapki i (poprzez kartę Fenvi) mam też w desktopie. W drugim lapku, a to większy brat tego (Inspiron 17R SE 7720) nic nie zasłaniałem i działało.

 

Co do vhd to to jedna wirtualny, a więc (chyba, że system ma pass-through) korzysta w sumie z tego co daje host, więc nic to nie znaczy.

 

Jako, że jest opcja LiveCD też na windzie to może spróbuję coś z tymi pinami poszukać i zrobić. Nie chcę wywalać Zorina jeśli na Windzie dalej będzie problem...

nie wywalaj zorina , zostaw sobie windows + linux ja tak mam od lat i jest to super rozwiazanie   

 ino pamietaj , wpierwej instalujemy winde a pozniej linux i z pod grub2  mamy do wyboru co chcemy uzywac :good3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G77

Zastanawiam się, czy w ogóle to ogarniać. Mam drugiego lapka z Windą, gry, w któe grywam są dostępne na Steam poprzez Linuxa lub to starsze tytuły co bez problemu działają przez Wine.

 

No i teraz też bym już się nie bawił w partycjonowanie. Ustawiłem EFI, /boot i / na SSD, a /home na HDD (w planach SSD, 500GB powinno starczyć) i po co to zmieniać? I właśnie z tego powodu jeszcze nie siadłem nad tymi pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ch3mn3y napisał(a):

@G77

Zastanawiam się, czy w ogóle to ogarniać. Mam drugiego lapka z Windą, gry, w któe grywam są dostępne na Steam poprzez Linuxa lub to starsze tytuły co bez problemu działają przez Wine.

 

No i teraz też bym już się nie bawił w partycjonowanie. Ustawiłem EFI, /boot i / na SSD, a /home na HDD (w planach SSD, 500GB powinno starczyć) i po co to zmieniać? I właśnie z tego powodu jeszcze nie siadłem nad tymi pinami.

nie gram , bawie sie testowaniem roznych distro i programow dla linux i tyle i przegladam neta no czasem cos tam grzebie w linux typu kernel xanmod + ustawienia rozne ktore znalazlem w necie przez lata ktore to mi fajnie optymalizuja i dodaja speeda w mint xfce :)

czytaj komentarze pod tym wideo co ci wyslalem z YT

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
EDYCJA 2: Zdecydowałem się pozostawić pin 20 nieizolowany, co wydaje się załatwione. EDIT: znowu przestał działać. Wkrótce do ciebie wrócę. Wypróbowałem Twój sposób na swoim i zadziałało! Różnica polegała na tym, że musiałem pobrać sterownik Bluetooth ze strony Intela i zainstalować go, aby w końcu działał w systemie Windows. W Linuksie zadziałało od razu. Wielkie dzięki!     "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie