Jump to content

Windows 7 SP1 Pro x64 ESU + sterowniki USB i NVMe - wersja ostateczna - pożegnalna (aktualizacja 17.09.2023)

wiktorynek

Recommended Posts

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czy widzisz jakieś "okienko" do instalacji sterowników do kart ax210 na Twojej wersji systemu? to chyba jedyne co by uczyniło ten system w tym momencie perfekcyjnym... obsługa wifi 6.

1 godzinę temu, Tandencious napisał(a):

obsługa wifi 6

No tak, bo akurat to jest największą bolączką Win7, jakby wifi 5 nie było wystarczające :22 Lepiej poszukaj driverów do RTX 4xxx pod Win7 :E

7 godzin temu, Widzior napisał(a):

No tak, bo akurat to jest największą bolączką Win7, jakby wifi 5 nie było wystarczające :22 Lepiej poszukaj driverów do RTX 4xxx pod Win7 :E

Tak no widzisz to tylko moja opinia, to dla mnie tak... streamuje i gram z cloud streamingu jak geforce now, przepustowość mojego internetu w peaku to 5gb,  router asusa na merlnie wszystko pięknie szybko jednak uruchomienie mojej karty sieciowej w moim ulubieńcu z win 7 - niewykonalne modowałem pliki instalacyjne instalki na win 10 tak aby wystartowała jednak sterownik nie zadziała. Jeśli chodzi o rtx 4000 szanse są jeszcze mniejsze mam sposoby na obejście problemu sterowników, szukam np. Płyt głównych z nowszych modeli, które miały wsparcie dla win 7 i często producenci modyfikowali te sterowniki lub ogólnie sprzętu który miał wsparcie z win 7 np laptopów ale to już jest taka walka z wiatrakami. 

9 minut temu, razor1995 napisał(a):

@Tandencious, próbowałeś z tym sterownikiem? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Plus: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  *AX200 technicznie to to samo co AX210

Cześć Razor!

dziękuję, za Twoje zainteresowanie, jeśli chodzi o stronę intela i  21.40.5 tam już byłem jak wejdziesz w release note (tabela informacyjna) to tam wskazane, że brak obsługi  Ax200+

na stronie winraid tylko utwierdzają, ze ax210 nie śmignie na win 7

10 godzin temu, Tandencious napisał(a):

sterowników do kart ax210

ax200, ax201, ax210 - zapomnij o sterownikach pod Win 7 - nie można nawet zmodować

Zostaje tylko LAN 2,5G, 5G, 10G gdzie istnieją sterowniki do Win 7

W ogóle nie ma wsparcia dla wifi 6 pod Win 7.

W dniu 27.03.2024 o 11:42, wiktorynek napisał(a):

W ogóle nie ma wsparcia dla wifi 6 pod Win 7.

Okłamałem Was (sam żyłem w nieświadomości) - istnieje karta sieciowa WiFi 6 pod USB posiadająca sterowniki pod Windows 7, a mianowicie oparta o Realtek RTL8832AU (np. Asus USB-AX56 lub D-Link DWA-X1850).

Przechwytywanie.jpg

Przechwytywanie1.jpg

Przechwytywanie2.jpg

Działają tylko te sterowniki:

JanKo66 likes this

Podawajacie jakie jeszcze znacie modele kart sieciowych opartych o chipset Realtek RTL8832AU:

Realtek 8832BU Wireless LAN WiFi 6 Nano USB NIC

Realtek 8832BU Wireless LAN WiFi 6 USB NIC

ASUS USB-AX56

D-Link DWA-X1850 AX1800 Wi-Fi 6 USB Adapter

D-Link DWA-F18 VR Air Bridge

BUFFALO WI-U3-1200AX2

Edup: EP-AX1696GS, EP-AX1685, EP-AX1688,

Fenvi FU-AX1800P

ipTIME AX2000U

ELECOM WDC-X1201DU3

Ugreen AX1800

TOKAIZ TWA-002

TP-Link Archer TX20U (Plus)

Eppfun 6B21

WiFi Nation WN-H6

I-O DATA WN-DX1200U Wireless LAN Adapter

Elecom WDC-X1201DU3-B

Wavlink WL-WN690X1-B

10Gtek WD-5603AX

Dahuneko 6B21

Comfast CF-957AX

Edimax EW-6822UMX Wi-Fi USB Adapter

Zyxel NWD7605 Dual-band Wireless AX1800 USB Adapter

MSI AX1800 USB WiFi adapter

Dodałem 3 modele. Całkiem ich sporo, bardzo popularny chip. Jedna jedyna karta sieciowa (tylko pod USB) WiFi 6 AX do której są sterowniki pod Win 7

Pierwsze najstarsze: 5001.0.13.104 (27.07.2021)

oraz znalazłem nowsze: 5001.19.201.0 (03.03.2022): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dla tych co mają jakieś opory przed zakupem:

Ceny bardziej niż śmieszne.

swiniarobert69 likes this

Microsoft wydał nową poprawkę do Win 8, aktualizującą sterowniki USB 3.0, dzięki czemu otrzymaliśmy nowe portowane sterowniki USB 3.0 do Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@canonkong wydał również nową wersję sterowników dla Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Gigabyte zaktualizowało biosy swoich płyt i teraz można bez problemu zainstalować Win 7 na najnowszych płytach i procesorach, nawet bez konieczności użycia A5 FIX ACPI.

Win 7 wiecznie żywy!

Po tym jak Realtek swom chipem RTL8832AU dał pstryczka w nos Microsoftowi i istnieje WIFi6 dla Win 7, tak obecnie Microsoft otrzymał kolejny cios, gdzie WiFi7 miało być zarezerwowane tylko dla Win 11. Jednak Mediatek MTK7927 i MTK7925 oraz Qualcomm Fast Connect 7800 umożliwiają obsługę WiFi7 przez system Win 10. Dla powyższych wydano stosowne oficjalne sterowniki. 😁

swiniarobert69 likes this

W dniu 10.07.2024 o 22:20, wiktorynek napisał(a):

Microsoft wydał nową poprawkę do Win 8, aktualizującą sterowniki USB 3.0, dzięki czemu otrzymaliśmy nowe portowane sterowniki USB 3.0 do Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@canonkong wydał również nową wersję sterowników dla Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Gigabyte zaktualizowało biosy swoich płyt i teraz można bez problemu zainstalować Win 7 na najnowszych płytach i procesorach, nawet bez konieczności użycia A5 FIX ACPI.

Win 7 wiecznie żywy!

Po tym jak Realtek swom chipem RTL8832AU dał pstryczka w nos Microsoftowi i istnieje WIFi6 dla Win 7, tak obecnie Microsoft otrzymał kolejny cios, gdzie WiFi7 miało być zarezerwowane tylko dla Win 11. Jednak Mediatek MTK7927 i MTK7925 oraz Qualcomm Fast Connect 7800 umożliwiają obsługę WiFi7 przez system Win 10. Dla powyższych wydano stosowne oficjalne sterowniki. 😁

jakie płyty i generacje masz na myśli ?

JanKo66 likes this