Skocz do zawartości

HP ProBook 470 G4 modyfikacje sprzętowe


Lopes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam od kilku lat laptop HP ProBook 470 G4

(Intel Core i5-7200U Intel HD Graphics 620)

8GB DDR4 RAM 2133MHz

 

Opis: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Specyfikacja: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Używam go do raczej nieobciążających zadań;  przeglądanie www, poczta, jakieś proste programy, filmy, czasami Photoshop w podstawowym zakresie.

Dysk systemowy SSD 128GB [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(drugi dysk HDD 500GB)

 

Wszystko to działa w taki sposób, że nie mam zastrzeżeń ani obecnie żadnych oczekiwań co do zwiększenia wydajności, może z wyjątkiem RAM-u.

 

Chciałbym jednak zwiększyć pojemność dysku systemowego oraz wspomnianego RAM-u i tu pojawiają się pytania:

 

- czy w przypadku tego laptopa warto jeszcze w niego inwestować, czy też nie ma to już większego sensu ?

- specyfikacja (jak zrozumiałem) przewiduje, że maksymalna pojemność obsługiwanego dysku SSD na złączu M.2 to 256GB Czy tak jest faktycznie, czy może być większy ?

- specyfikacja (jak zrozumiałem) przewiduje, że maksymalna prędkość obsługiwanych kości RAM to 2133MHz oraz 1x16GB albo 2x8GB. Czy tak jest faktycznie, czy te parametry można zwiększyć ?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi z założeniem, że znam się na tym bardzo przeciętnie i mogę zastosować rozwiązanie, które nie wymaga jakiejś ponadprzeciętnej znajomości tematu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lopes napisał(a):

- specyfikacja (jak zrozumiałem) przewiduje, że maksymalna pojemność obsługiwanego dysku SSD na złączu M.2 to 256GB Czy tak jest faktycznie, czy może być większy ?

Może być dowolnej pojemności, najlepiej NVME.

 

5 minut temu, Lopes napisał(a):

że maksymalna prędkość obsługiwanych kości RAM to 2133MHz oraz 1x16GB albo 2x8GB

Nie prędkość, a taktowanie ;)

Wg informacji od jego użytkowników, z sieci, obsłuży on maksymalnie 32GB RAM - 2x16GB.

 

Specyfikacja mówi ci jedynie, w jakich konfiguracjach on wychodził ;) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź !

 

Jak pytałem na infolinii, to pewnie idąc na łatwiznę twierdzili, że parametry te muszą zostać zachowane, pewnie dlatego, żeby nie ponosić odpowiedzialności za ewentualne modyfikacje wykraczające poza standard. Nie bardzo w to jednak wierzyłem. 

 

Jeszcze jedno pytanie, jeśli można, jakie dyski SSD 512GB polecił byś do tego laptopa ? Chodzi mi o firmy, ewentualnie modele. Priorytetem jest trwałość i niezawodność, potem cena, a na końcu szybkość.  

 

I jakie maksymalne taktowanie 😉 tych pamięci może być ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lopes napisał(a):

Dzięki za odpowiedź !

 

Jak pytałem na infolinii, to pewnie idąc na łatwiznę twierdzili, że parametry te muszą zostać zachowane, pewnie dlatego, żeby nie ponosić odpowiedzialności za ewentualne modyfikacje wykraczające poza standard. Nie bardzo w to jednak wierzyłem. 

 

Jeszcze jedno pytanie, jeśli można, jakie dyski SSD 512GB polecił byś do tego laptopa ? Chodzi mi o firmy, ewentualnie modele. Priorytetem jest trwałość i niezawodność, potem cena, a na końcu szybkość.  

 

I jakie maksymalne taktowanie 😉 tych pamięci może być ?

 

 

taktowanie 2133 zostałbym przy tym co podanie producent na swojej stronie.  a co do ssd to wydaje mi się że tam jest slot m.2 sata b-key więc podłączenie nvme będzie raczej niemożliwe. wziąłbym ssd 2,5 cala - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lopes napisał(a):

specyfikacja (jak zrozumiałem) przewiduje, że maksymalna pojemność obsługiwanego dysku SSD na złączu M.2 to 256GB Czy tak jest faktycznie, czy może być większy ?

- specyfikacja (jak zrozumiałem) przewiduje, że maksymalna prędkość obsługiwanych kości RAM to 2133MHz oraz 1x16GB albo 2x8GB. Czy tak jest faktycznie, czy te parametry można zwiększyć ?

Niestety HP Probook tej generacji, to już marna popłuczyna spuścizny po świetnych laptopach tej marki i tej serii.

Laptop nie wiedzieć dlaczego obsługuje tylko dyski M.2 SATA. Tutaj można zwiększyć tylko pojemność i nieco przyspieszyć zapis. Dyski małej pojemności mają słaby zapis. Proponuję kupno dysku SSD M.2 SATA o pojemności minimum 500GB np. Crucial MX500.

W drugi port tradycyjny 2,5" możesz włożyć następny dysk SSD, tym razem 2,5" SATA, też np. Crucial MX500. Niestety producent nie wspiera w tym modelu dysków NVMe.

Co do pamięci, to również zawód, ponieważ laptop powinien obsługiwać pamięci DDR4 2400MHz i 32GB RAM, a obsługuje DDR4 2133MHz i max 16GB (2x8GB). Jeśli masz w laptopie 1 kość 8GB, to dokupienie drugiej 8GB DDR4 2133MHz (dowolnej marki), da zysk wydajności procesora i grafiki.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, razor1995 napisał(a):

najlepiej NVME

ProBook 470 G4 obsługuje tylko M.2 SATA [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

 

Czyli bardzo ogranicza to możliwości zakupowe, z nowych w rozsądnej cenie jest ADATA SU650 480 GB - powinien tam być kontroler SM2258XT i kostki TLC. Z używanych widzę, że jest sporo ofert Micron 1100 (Marvell 88SS1074 + DRAM + TLC)  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jaro070 napisał(a):

ProBook 470 G4 obsługuje tylko M.2 SATA [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

 

Czyli bardzo ogranicza to możliwości zakupowe, z nowych w rozsądnej cenie jest ADATA SU650 480 GB - powinien tam być kontroler SM2258XT i kostki TLC. Z używanych widzę, że jest sporo ofert Micron 1100 (Marvell 88SS1074 + DRAM + TLC)  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nowe m.2 sata są dość drogie, ja widzę dwa wyjścia albo kupić używany na kościach MLC albo dać sobie spokój z tym dyskiem HDD i w jego miejsce wsadzić ssd 2'5. jak 512 GB to za mało to lepiej kupić większy dysk 2,5 niż bawić się z tym m.2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi !

 

Przyjmuję więc, że w kwestii RAM powinienem zostać przy zalecanym przez producenta taktowaniu 2133 Mhz z opcją dołożenia takiej samej kości 8GB jak już mam,

 

a w przypadku złącza M.2 rozważyć zasadność wymiany posiadanego już dysku SDD 128GB, na (używanego, ze względu na potencjalne komplikacje, raczej nie chcę) nowy   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(lub Crucial MX500 ale nie widzę już takich dostępnych nowych M.2, poza tym wygląda, że droższy dwukrotnie od wcześniejszej Adaty)

 

ewentualnie pomyśleć na zamianą dysku 2,5 cala na SSD, co jednak w praktyce nie zmieniło by posiadanej w laptopie pojemności, o ile nie kupiłbym dwóch takich dysków SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lopes napisał(a):

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi !

 

Przyjmuję więc, że w kwestii RAM powinienem zostać przy zalecanym przez producenta taktowaniu 2133 Mhz z opcją dołożenia takiej samej kości 8GB jak już mam,

 

a w przypadku złącza M.2 rozważyć zasadność wymiany posiadanego już dysku SDD 128GB, na (używanego, ze względu na potencjalne komplikacje, raczej nie chcę) nowy   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(lub Crucial MX500 ale nie widzę już takich dostępnych nowych M.2, poza tym wygląda, że droższy dwukrotnie od wcześniejszej Adaty)

 

ewentualnie pomyśleć na zamianą dysku 2,5 cala na SSD, co jednak w praktyce nie zmieniło by posiadanej w laptopie pojemności, o ile nie kupiłbym dwóch takich dysków SSD.

adata ma dość słabą renomę, wiele osób narzeka na ich dyski i raczej nie bez powodu. Ja bym polecał WD w wersji blue ale 512gb jest w podobnej cenie jak 1tb ssd 2,5 cala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, muszę sobie to wszystko ogarnąć. Akurat mam Adatę i nie narzekam, ale po pierwsze wymagania mam niewielkie, po drugie to starszy model, a po trzecie świadomość też mam nikłą, więc zapewne cieszę się błogostanem ludzi nie wiedzących co się naprawdę dzieje... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jaro070 napisał(a):

ADATA SU650 480 GB

Bardzo słaby dysk.

7 godzin temu, TomOlej napisał(a):

WD w wersji blue ale 512gb

Również słaby dysk.

Chcesz mieć najlepszy możliwy dysk? - to kup Samsung 860 Pro 1TB MLC 2,5" SATA i zapomnij o dysku na M.2 (posiadany 128GB sprzedaj). M.2 SATA będzie zawsze nieco wolniejszy od identycznego dysku 2,5" SATA.

Kość RAM kup oczywiście używaną. Może być dowolna o parametrach DDR4 2133MHz 8GB. Możesz kupić 4GB i wtedy będziesz miał w sumie 12GB, ale będzie również dual channel.

Po zamontowaniu nowej kości i dysku, podczas pierwszego uruchomienia, wejdź do biosu, aby wykrył nowy sprzęt, zapisz zmiany i zamknij. Po restarcie wszystko będzie prawidłowo działało.

TomOlej lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest mieć możliwie najlepszy dysk, tylko że on sporo kosztuje i nie bardzo odpowiada mojemu (niewielkiemu) zapotrzebowaniu. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym narzekał na parametry obecnie posiadanego SSD, być może poza małą pojemnością.

Co do dual chanel, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale obie kości muszą być chyba identyczne, a nie np 8+4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lopes napisał(a):

Co do dual chanel, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale obie kości muszą być chyba identyczne, a nie np 8+4 ?

Nieprawda. 8+4 może działać w Dualu asynchronicznym, czyli dual będzie działał w konfiguracji 4+4, a pozostałe 4 z kostki 8ki będzie w Single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Widzior napisał(a):

Nieprawda. 8+4 może działać w Dualu asynchronicznym, czyli dual będzie działał w konfiguracji 4+4, a pozostałe 4 z kostki 8ki będzie w Single.

Ok, dzięki, kiedy ostatnio mnie ta kwestia zajmowała, kości chyba musiały być jednakowe, ale jak napisałem, pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu:

- minimalizacji

- mocniejszego nagrzewania

- często pogorszonej konstrukcji względem bliźniaka 2,5" z powodu braku miejsca na laminacie

13 minut temu, ropuch napisał(a):

Wydawało mi się że to właśnie M.2 będzie szybsze. 

Tak, ale NVMe. 😀

W dniu 24.02.2023 o 15:42, Lopes napisał(a):

Dobrze jest mieć możliwie najlepszy dysk, tylko że on sporo kosztuje i nie bardzo odpowiada mojemu (niewielkiemu) zapotrzebowaniu.

W takim razie kup używany dysk. Najlepszy jaki możesz znaleźć, a przy okazji w dobrej cenie, to Micron M550 512GB, Crucial M550 (brat bliźniak Micron M550), Crucial MX100 512GB, Micron M600 512GB, Crucial MX200 500GB (bliźniak Micron M600).

Przykładowa dobra oferta: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poproś o SMART dysku.

Tego możesz też śmiało kupować: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poproś gościa o obniżenie ceny do 140pln. Zrobi to.

Żadne nowe dyski TLC nie mogą się równiać w szybkości i żywotności z powyższymi dyskami.

TomOlej lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uzupełnienie !

 

Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia, którą rozważałem na samym początku, gdy kupiłem laptopa, ale mnie nie infolinii HP zgasili 😉 że nie da rady, bo coś tam chyba było z łączem (SATA II jak sądzę), że za niska przepustowość.

 

Chciałem zdemontować napęd DVD i w jego miejsce zamontować kieszeń, do której wsadzę dysk HDD, a właśnie w miejsce normalnie dedykowane dyskowi HDD, chciałem włożyć SSD. Ponieważ mi powiedzieli, że się nie da, dlatego właśnie kupiłem M.2 SATA 

Czy rzeczywiście się nie da, że obniżenie prędkości będzie aż tak widoczne? Bo wtedy do kieszeni w miejsce DVD dałbym HDD który mam, a w miejsce HDD dałbym wskazany SSD

 

Dysk HDD mam HGST HTS725050A7E630 0J38075

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

DVD RW HP DA8AESH 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wygląda więc na to, że dysk HDD, który mam, zmieści się do kieszeni slim, chyba, że czegoś nie uwzględniłem, nie wiem też, czy takie rozwiązanie będzie miało w moim przypadku sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lopes napisał(a):

Dzięki za uzupełnienie !

 

Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia, którą rozważałem na samym początku, gdy kupiłem laptopa, ale mnie nie infolinii HP zgasili 😉 że nie da rady, bo coś tam chyba było z łączem (SATA II jak sądzę), że za niska przepustowość.

 

Chciałem zdemontować napęd DVD i w jego miejsce zamontować kieszeń, do której wsadzę dysk HDD, a właśnie w miejsce normalnie dedykowane dyskowi HDD, chciałem włożyć SSD. Ponieważ mi powiedzieli, że się nie da, dlatego właśnie kupiłem M.2 SATA 

Czy rzeczywiście się nie da, że obniżenie prędkości będzie aż tak widoczne? Bo wtedy do kieszeni w miejsce DVD dałbym HDD który mam, a w miejsce HDD dałbym wskazany SSD

 

Dysk HDD mam HGST HTS725050A7E630 0J38075

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

DVD RW HP DA8AESH 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wygląda więc na to, że dysk HDD, który mam, zmieści się do kieszeni slim, chyba, że czegoś nie uwzględniłem, nie wiem też, czy takie rozwiązanie będzie miało w moim przypadku sens. 

Ja korzystam z takiej kieszeni w swoim starym thinkpadzie, tylko tam akurat jest złącze sata III. Jeżeli faktycznie w twoim modelu pod napęd dvd było złącze sata II wtedy zamiast 550MB/s masz tylko 285MB/s. Zależy do jakich celów byś wykorzystywał ten dysk ale myślę że spokojnie mogłoby to funkcjonować jako magazyn na dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, TomOlej napisał(a):

Jeżeli faktycznie w twoim modelu pod napęd dvd było złącze sata II

 

Nie wiem, tak sądzę po informacjach z HP, ale mogą być one nieścisłe. Wyjąłem DVD i zrobiłem zdjęcie złącza, może to coś wyjaśni.  Może też istnieje jakiś inny sposób ?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Co do prędkości SATA II to nie przypuszczam, żebym jakoś cierpiał, bo to będzie dysk magazyn, poza tym wątpię, żeby na SATA III osiągał jakieś zawrotne, nominalne szybkości.

 

To co jest dla mnie najważniejsze, czy jedyne ryzyko jest takie, że w miejscu DVD będzie SATA II a ja po prostu podepnę dysk na tym złączu i będzie on normalnie widziany i funkcjonalny ?

Oraz czy każda taka kieszeń "podchodzi", w wersji slim o ile zrozumiałem, czy trzeba na coś zwrócić uwagę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lopes napisał(a):

 

Nie wiem, tak sądzę po informacjach z HP, ale mogą być one nieścisłe. Wyjąłem DVD i zrobiłem zdjęcie złącza, może to coś wyjaśni.  Może też istnieje jakiś inny sposób ?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Co do prędkości SATA II to nie przypuszczam, żebym jakoś cierpiał, bo to będzie dysk magazyn, poza tym wątpię, żeby na SATA III osiągał jakieś zawrotne, nominalne szybkości.

 

To co jest dla mnie najważniejsze, czy jedyne ryzyko jest takie, że w miejscu DVD będzie SATA II a ja po prostu podepnę dysk na tym złączu i będzie on normalnie widziany i funkcjonalny ?

Oraz czy każda taka kieszeń "podchodzi", w wersji slim o ile zrozumiałem, czy trzeba na coś zwrócić uwagę ?

 

złącza sata 2 i sata 3 wizualnie wyglądają tak samo więc po zdjęciu raczej nikt nie da Ci odpowiedzi, poza tym przydałoby się zdjęcie a mobo a nie napędu dvd :D sata 2 i sata 3 są kompatybilne więc jedynie stracisz na wydajności. A co do kieszeni to nie wiem czy wszystkie są zestandaryzowane, najlepiej sprawdzić wymiary tej kieszeni z twoim napędem dvd, lub kupić i odesłać jak nie będzie pasować - zawsze jest 14 dni na zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomOlej napisał(a):

złącza sata 2 i sata 3 wizualnie wyglądają tak samo

 

Tak przypuszczałem, bo są wstecznie kompatybilne, ale  nie zaszkodziło spróbować 😉

 

Natomiast otwarty jestem na wszelkie uwagi, czy do zdrowe podejście w przypadku mojego laptopa, dać SSD 500GB na SATA III i na nim postawić system, HDD 500GB na domniemane SATA II w kieszeni po DVD, a SSD 128GB m2 SATA wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lopes napisał(a):

 

Tak przypuszczałem, bo są wstecznie kompatybilne, ale  nie zaszkodziło spróbować 😉

 

Natomiast otwarty jestem na wszelkie uwagi, czy do zdrowe podejście w przypadku mojego laptopa, dać SSD 500GB na SATA III i na nim postawić system, HDD 500GB na domniemane SATA II w kieszeni po DVD, a SSD 128GB m2 SATA wyjąć.

a po co to m2 wyciągać, jak masz to niech siedzi. w raid tego nie zepniesz ale to zawsze dodatkowe 128 gb na dane do tego w dobrej przepustowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lopes napisał(a):

Czy rzeczywiście się nie da, że obniżenie prędkości będzie aż tak widoczne? Bo wtedy do kieszeni w miejsce DVD dałbym HDD który mam, a w miejsce HDD dałbym wskazany SSD

Oczywiście, że się da. Wkładasz odpowiedni adapter/kieszeń, w którym umieszczasz dysk. Panel/zaślepkę napędu DVD przekładasz do kieszeni, żeby wyglądało jak w oryginale.

W miejscu napędu DVD jest złącze SATA II, ale mocno to nie przeszkadza(dyskowi HDD w ogóle, bo i tak nie osiąga prędkości 280/250MB/s). Można nawet pokusić się o dysk SSD w to miejsce.

Podsumowując: masz 3 miejsca na dyski:

- 2,5" SATA III

- M.2 SATA III

- 2,5" SATA II w miejscu napędu DVD

Jeśli nie potrzebujesz więcej miejsca niż np. 1TB, to zalecam kupić taki dysk SSD 2,5" SATA III. Dobry dysk MLC pozwoli uzyskać max wydajność w tym zakresie. Jeśli dysk TLC, to nowy i najlepiej niech to będzie Samsung 860 EVO/870 EVO lub Crucial MX500. Te dyski są żywotne, a dzięki dużemu buforowi pSLC i pamięci podręcznej, nie zauważysz spadku wydajności zapisu w normalnym użytkowaniu.

TomOlej lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wiktorynek napisał(a):

Oczywiście, że się da.

Tak też myślałem tuż po zakupie laptopa, natomiast konsultant w HP opowiedział mi bajkę, że się w tym przypadku nie da. Trudno mi było się odnieść, bo przez całe życie składałem sobie PC-ty, a to był mój pierwszy laptop. Tak więc zrobię, bo to ma dla mnie najwięcej sensu, kupię SSD 500GB i dam na SATA III, a swój obecny HDD 500GB dam w kieszeń na SATA II. 

 

Takie pytanie jeszcze, czy te kieszenie się między sobą w jakiś sposób istotnie różnią, czy po prostu szukać kieszeni slim, a reszta będzie pasować ?

Przeglądałem sporo tych kieszeni i nie mam pewności.

U mnie w DVD jest mocowanie za pomocą przykręcenia takiej małej blaszki wystającej z korpusu oraz jeszcze druga śrubka wchodząca na samym końcu obudowy. Te kieszenie które oglądałem, wydają się nie mieć żadnego tego typu mocowania, jakby wchodziły jedynie na "wcisk" (?)

 

DVD.jpg.4daf05bf1bcd4fb6f56358e0946fc1d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lopes napisał(a):

Tak też myślałem tuż po zakupie laptopa, natomiast konsultant w HP opowiedział mi bajkę, że się w tym przypadku nie da. Trudno mi było się odnieść, bo przez całe życie składałem sobie PC-ty, a to był mój pierwszy laptop. Tak więc zrobię, bo to ma dla mnie najwięcej sensu, kupię SSD 500GB i dam na SATA III, a swój obecny HDD 500GB dam w kieszeń na SATA II. 

 

Takie pytanie jeszcze, czy te kieszenie się między sobą w jakiś sposób istotnie różnią, czy po prostu szukać kieszeni slim, a reszta będzie pasować ?

Przeglądałem sporo tych kieszeni i nie mam pewności.

U mnie w DVD jest mocowanie za pomocą przykręcenia takiej małej blaszki wystającej z korpusu oraz jeszcze druga śrubka wchodząca na samym końcu obudowy. Te kieszenie które oglądałem, wydają się nie mieć żadnego tego typu mocowania, jakby wchodziły jedynie na "wcisk" (?)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, TomOlej napisał(a):

Kieszeń na drugi dysk ramka 2,5 HDD SSD SATA 9,5 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

Jak najbardziej to wyszukiwanie wykonałem przed zadaniem powyższego pytania. Miedzy innymi znalazłem właśnie tę kieszeń. co zalinkowałeś (oraz kilka podobnych), oraz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W tej co podałeś (i w innych), nie ma tych śrub / mocowań, które mam w swoim DVD, zamiast tego nad tym jakby "trapezem" wystają takie dwie śrubki, których ja tam w DVD nie mam.  I stąd pytanie, czy ta kieszeń wchodzi do laptopa jedynie na "wcisk" i nie ma żadnego innego zabezpieczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie