Skocz do zawartości

Najnowszy windows na bazie WinPE 7


kebab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Potrzebuje pomocy przy tworzeniu WinPE 7, ponieważ jest mi potrzebny taki system live z sterownikami pod Ryzena i najlepiej wszystkimi dokładkami typu net framework, Microsoft Visual C++ itp, próbując zrobić taką kombinacje na dzień dobry wykują mi błędy np. przez program WinBuilder, a inne tego typu nawet nie chcą mi się włączyć pod win10/11, jeśli ktoś by gdzieś znalazł taki system to bardzo proszę o udostępnię, lub jeśli ktoś ma chwilę to pomoc przy zrobieniu takiej   kombinacji, a dlaczego WinPe? bo akurat programy które  czasem potrzebuje działają tylko pod win7 a też akurat przy użyciu tych programów to wykorzystuje wszystkie SATA na płycie, dlatego pomyślałem że taki Windows live będzie najlepszym rozwiązaniem, ale jak wiadomo pojawia się problem z sterownikami pod nowsze platformy... no ja to potrzebują akurat pod b450 am4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kebab napisał(a):

pomocy przy tworzeniu WinPE 7

 

1 godzinę temu, kebab napisał(a):

nie chcą mi się włączyć pod win10/11

To w końcu bazujesz na Windows 7 czy 10? :E 

Windows 7 i sterowniki pod Ryzena to ciężki temat wałkowany na forum nie raz.

Lepiej bazować na Windows 10 i dodać swoje sterowniki jak do każdego innego obrazu WIM: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, razor1995 napisał(a):

 

To w końcu bazujesz na Windows 7 czy 10? :E 

Windows 7 i sterowniki pod Ryzena to ciężki temat wałkowany na forum nie raz.

Lepiej bazować na Windows 10 i dodać swoje sterowniki jak do każdego innego obrazu WIM: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na co dzień używam w11...

Potrzebuje czasem użyć na swoim głównym pc Windows 7 koniecznie musi to być Windows 7 bo programy które chce używać włączają się tylko na win7, na ryzen to nawet USB nie działa, a co mi po tym że wgram sterowniki przez mysz PS2, jak wiadomo że przydało by się uruchomić ponownie system, a na takim Windows live po odcięciu zasilania wszystko znika bo wiadomo że taki system ładuję sobie wszystko do RAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kebab napisał(a):

na win7, na ryzen to nawet USB nie działa

Działa, działa. Jak masz płytę starszych serii 300 i 400, to są oficjalne stery AMD do USB z chipsetu. Jak masz płytę 500, to używasz uniwersalnych sterów Microsoftu (jakiś czas temu spece z MDL je wydobyli z Win8/8.1) o numerku 6.2.9200.22453. Sam testowałem, działają ze wszystkimi USB jakie znam. Obecnie mam je zainstalowane na Win7 do USB z procka (Ryzen 5600). Mają certyfikat Riolin Limited.

Jakby co, tu masz najnowszą paczkę w różnymi modowanymi starami pod WIn7 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

greg-1974 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Widzior napisał(a):

Działa, działa. Jak masz płytę starszych serii 300 i 400, to są oficjalne stery AMD do USB z chipsetu. Jak masz płytę 500, to używasz uniwersalnych sterów Microsoftu (jakiś czas temu spece z MDL je wydobyli z Win8/8.1) o numerku 6.2.9200.22453. Sam testowałem, działają ze wszystkimi USB jakie znam. Obecnie mam je zainstalowane na Win7 do USB z procka (Ryzen 5600). Mają certyfikat Riolin Limited.

Jakby co, tu masz najnowszą paczkę w różnymi modowanymi starami pod WIn7 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale jak to zaimplementować do WinPe 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kebab napisał(a):

ale jak to zaimplementować do WinPe 7?

Nie znam się na tym. Ogólnie to do dziś nie wiem, jak te certyfikaty dokładnie działają. Sterowniki bez podpisu cyfrowego to wiadomo, że nie dograsz do obrazu. Ale stery modowane z Win-Raid mają podpis Riolin Limited, tylko że jak je instaluje na żywym systemie, to wyskakuje info, że wydawca nieznany, i muszę potwierdzić instalację. Może wcześniej trzeba do systemu dograć ich certyfikat. Nie bawiłem się tym i nie wiem jak takie stery zachowają się podczas dogrywania ich do obrazu. Można to sprawdzić odpalając instalkę Win7 i spróbować załadować taki sterownik. Ja do dziś czasu nie miałem, żeby to sprawdzić :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie