Jump to content

Kopia systemu do instalacji z pendrive

marcin6356
 Share

Recommended Posts

Ostatnio padł mi system więc mam pytanko.

Czy da się zrobić tak, żeby zrobić sobie kopię systemu którą później można jakoś wgrać na pendrive i bezpośrednio zainstalować na czystym dysku? Z tego co widzę to kopie/klonowanie systemu przez różne programy wygląda tak, że najpierw musiałbym zainstalować czysty Windows a potem dopiero instalować ten sam program który użyłem do zrobienia kopii i ją przywrócić... No chyba że czegoś nie widzę ;) to poradźcie czy tak się da i jeśli tak to jakimi programami (fajnie żeby obsłużyły zarówno win10 jak i win7)

Okey, teraz dopiero udało mi się zrobić bootowalny pendrive z macrium reflect free. Co ciekawe macrium które znalazłem w wersji portable nie dawało takiej możliwości, aomei backupper wywalał błąd przy tworzeniu kopii systemu na pendrive'a (też portable), a program O&O Disk Image wgl się nie uruchamiał (portable). Dopiero darmowe wersje z instalek pomogły mimo ze funkcje są okrojone niestety.

A tak z innej beczki, ktoś uporał się z błędem Windows 0xc000021a ?

Jedną małą chwilę.

Godzinę temu, marcin6356 napisał(a):

Okey, teraz dopiero udało mi się zrobić bootowalny pendrive z macrium reflect free

To co tu napisałeś, to nie jest to samo co piszesz w swoim pierwszym poście. Bootowalna wersja programu - w tym wypadku marcium reflect, pozwala na odpalenie programu z pendrive i na wykonanie obrazu/klonowanie dysku/partycji na przykład na innym nośniku ( zewnętrzny dysk twardy) a to nie jest to co sobie założyłeś 

P.S To co opisałeś w pierwszy poście osiągniesz przy pomocy programu Acronis a konkretnie funkcji o nazwie Acronis survival kit 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To jest najbardziej zbliżone do tego co chcesz osiągnąć 

Edited by Marcel1

Pierwsze założenia były żeby wszystko móc zrobić stricte spod pendrive'a. Później zacząłem się interesować jak inni to robią, jakich programów używają. Ściągnąłem z forum programy w wersji portable które okazały się średnio przydatne (pewnie przeróbka na portable zniszczyła ich funkcjonalność). Korzystając z nich, czytając forum i przeglądając yt doszedłem do szybkiego wniosku że clonezilla faktycznie odpali się z pendrive'a ale zapewne nie zrobi mi kopii takiej jak chcę, a inne programy niestety znajduję tylko w wersji *.exe. Po instalacji kilku darmowych programów dwoma z nich udało mi się zrobić kopię systemu (nie w wersji 1:1 bo musiałbym inwestować w kolejny dysk).  Taka kopia windy z najpotrzebniejszymi mi programami zmieści mi się na pendrive, więc albo będę robił tak że dorzucę kopię systemu do bootowalnego pendrive'a chamską metodą ctrl+c ctrl+v albo będę miał na jednym pendrive program a na drugim tylko kopię systemu. Powinno się udać w taki sposób przywrócić mi system w razie kolejnych kłopotów. No i dopiero po poście kolegi udało mi się zrobić bootowalny pendrive (który swoją drogą żeby stworzyć trzeba mieć zainstalowany program na windzie :D )