Jump to content
WinClub
Mark72

Windows 10 RTM - aktywacja

Recommended Posts

do promocji, po promocji nic nie zrobisz ;) musisz zrobić albo kopie zapasową licencji albo partycji ;) według MS a mianowicie warunków dla partnerów OEM, za to dożywotnio mozęsz używać ale i tak do 2 lat HOME i Pro 4 lat :P potem WU nie bedzie działać :P sam spytaj sie na forum MS

W temacie kluczy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@provectus

Mylisz się, czytaj dokładnie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Problemu ma również nie stanowić korzystanie z opcji resetowania systemu, jaka jest dostępna w Windows 8 i nowszych: w przypadku jej zastosowania nie stracimy licencji, na co wskazywała nasza wcześniejsza publikacja wynikająca z wypowiedzi innego pracownika firmy umieszczonej na łamach Microsoft Community

Wątpliwości postanowił jednak rozwiać Gabriel Aul, który zajmuje się w Microsofcie sprawami związanymi z Windows 10. W swojej wypowiedzi umieszczonej na Twiterze potwierdził, że użytkownicy, którzy skorzystają z bezpłatnej aktualizacji będą mogli dokonać ponownej, czystej instalacji nowego systemu po 29 lipca 2016 roku za darmo.

W temacie kluczy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@provectus

Mylisz się, czytaj dokładnie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale do 3 aktywacji ;) bez limitu jest w czasie roku premierowego :P a znając życie będziecie robić po kilka na mc :P onadto art jest z czerwca a nie z lipca :P takie jest Aktualne stanowisko MS

To podaj link do tego oficjalnego stanowiska MS gdzie jest to napisane czarno na białym, chętnie poczytam. 

Ja akurat się tym nie martwię, bo chyba zostanę nadal w Insiderze, a z resztą mam jeszcze dostęp do DreamSparka, więc pewnie i tak na czysto będę wszystko instalować i tak. 

To podaj link do tego oficjalnego stanowiska MS gdzie jest to napisane czarno na białym, chętnie poczytam. 

Ja akurat się tym nie martwię, bo chyba zostanę nadal w Insiderze, a z resztą mam jeszcze dostęp do DreamSparka, więc pewnie i tak na czysto będę wszystko instalować i tak. 

to napisz do nich sam, ja to wiem od partnerów MS i zasad dla laptopów, pc akurat sie nie różnią 

takie jest Aktualne stanowisko MS

Fajnie byłoby, gdybyś potrafił popierać swoje tezy jakimiś linkami do wypowiedzi osób wiarygodnych, bo sorry, ale Twoja aktywność póki co, skutkuje zamykaniem tematów przez admina. :-)

Chyba, że MS to Twoje inicjały a nie skrót dla Microsoft. :P

Po co Wam te "stałe" aktywacje systemu..????? przecież przez 180dni które daje wam M$ i tak zdążycie go przeinstalować kilkadziesiąt razy.... a nawet jeżeli nie to myślę a nawet jestem pewien że zostanie wypuszczone całe stado aktywatorów z "Pico" na czele

KMS? Dostaniesz 10, ale zapewne będzie nie aktywowana : )

dajcie spokój już @provectus, on żyje w swoim świecie - dowiemy się w ciągu najbliższych 10 dni. Z tego co mi wiadomo jedyną koniecznością jest skorzystanie z promocji, potem możesz robić co chcesz a nawet dostaniesz opcje pobrania bootowalnego iso/pendrive. Jeśli system miałby być aktywny przez rok (o czym pisały jakieś śmieszne dobreprogramy itp., z których @prov czerpie wiedzę) to owa promocja nie miałaby sensu.

KMS? Dostaniesz 10, ale zapewne będzie nie aktywowana : )

dajcie spokój już @provectus, on żyje w swoim świecie - dowiemy się w ciągu najbliższych 10 dni. Z tego co mi wiadomo jedyną koniecznością jest skorzystanie z promocji, potem możesz robić co chcesz a nawet dostaniesz opcje pobrania bootowalnego iso/pendrive. Jeśli system miałby być aktywny przez rok (o czym pisały jakieś śmieszne dobreprogramy itp., z których @prov czerpie wiedzę) to owa promocja nie miałaby sensu.

akurat dobrych programów nie preferuje ale ty pclaba bardzo ;), co do aktywacji systemu ale aktywowany już jest dożywotnio, nie myl pojęć ;) za to faktycznie sprawdziło sie że core 2 lata ma tylko darmowego aktualizowania i 4 lata pro :P  a potem albo płacimy za nowy system albo za wsparcie :P

Jestem od początku testerem dzuesiątki.  Klucze aktywacyjne zmieniały się   kilkakrotnie.  Ostatnia kompilacja 10240 zainstalowała mi się automatycznie i aktywowała w tle. Sprawdziłem poleceniem winver czy kompilacja ma jakiś termin wygaśnięcia licencji i ... nie ma. Sprawdziłem również klucz produktu: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T. Podobno od dziś wszystkie klucze aktywacyjne do  Windows 10 zostały zablokowane. Nie sprawdzałem. Czy ktoś o tym wie coś więcej?

Dzisiaj poczytałem zagraniczne fora w sprawie upgrade z legit Win8.1 do W10 10240. Chłopaczki robili aktualizacje, uzyskali dożywotnią aktywacje po czym wgrywali W10 na nowo - format, bez podawania klucza itp. System po świeżej instalacji cały czas ma dożywotnią aktywacje.

Dzisiaj poczytałem zagraniczne fora w sprawie upgrade z legit Win8.1 do W10 10240. Chłopaczki robili aktualizacje, uzyskali dożywotnią aktywacje po czym wgrywali W10 na nowo - format, bez podawania klucza itp. System po świeżej instalacji cały czas ma dożywotnią aktywacje.

bo konto MS sie logowali :P w tym cała magia :P

bo konto MS sie logowali :P w tym cała magia :P

w takim wypadku, nie widze sensu czekania do 29 na oficjalną wersje, która pewnie będzie aktualizacją STA1-TH1 :]

Idąc tokiem rozumowania. Po wydaniu oficjalnej wersji 29 lipca, pojawią się do pobrania obrazy, które również będą ważne rok? Czy raczej lepiej jest wgrać teraz 7 i czekać do tego 29 ? :P

w7 i czekać

A będę miał możliwość zrobienia czystej instalacji, czy tylko aktualizacja, no i co bedzie gdy wybiore jednak aktualizacje z programami, ktore juz mam poinstalowane, a np mogą byc niekompatybilne ? :P