Jump to content
WinClub
Mark72

Windows 10 RTM - aktywacja

Recommended Posts

Poniżej przedstawiam screen odpowiedzi z oficjalnej strony Microsoftu odnośnie zapytania pewnego użytkownika dotyczącego procesu uzyskania licencji Windows 10 dla posiadaczy systemu Windows 7/8.1  :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czyli można także z plyty , z iso , nie tylko z WU ? bo nic nie piszą ze tylko z WU

dopytam tylko...czy trzeba na 7 lub 8.1 byc zalogowanym na konto Ms i wtedy wykonywać upgrade czy wystarczy zwykle konto lokalne i upgrade ?

Pierwsza instalacja a w zasadzie aktualizacja musi być przeprowadzona w przeciągu roku od premiery poprzez Windows Update :) 

Następne instalacje możemy przeprowadzić już w tradycyjny sposób tz. obraz ISO itp. :) - nawet po upływie roku. 

Licencja Windows 10 zostanie przypisana do konta Microsoft - dlatego tak ważne jest przeprowadzenie I aktualizacji poprzez Windows Update :)

Myślę że pomogłem ;P

toz mozna takze chyba z plyty ( z iso) zrobic update z poziomu uprawnionego systemu

a da się zrobić update odpalać z poziomu 7 lub 8.1 plyte z 10 ?

czyli robiac update trzeba byz zalogowanym na koncie Ms a nie na lokalnym ?

Pierwsza instalacja a w zasadzie aktualizacja musi być przeprowadzona w przeciągu roku od premiery poprzez Windows Update :)

Następne instalacje możemy przeprowadzić już w tradycyjny sposób tz. obraz ISO itp. :) - nawet po upływie roku. 

Licencja Windows 10 zostanie przypisana do konta Microsoft - dlatego tak ważne jest przeprowadzenie I aktualizacji poprzez Windows Update :)

Myślę że pomogłem ;P

a no nie po roku ;) czytaj uwaznie :P

Po roku od premiery też możemy reinstalować sb system np. z ISO :)

Warunek jest natomiast jeden: w przeciągu roku od premiery musimy przypisać licencje systemu do konta Microsoft poprzez wykonanie aktualizacji systemu do Win10 używając narzędzia Windows Update :)

Chociaż swoją drogą i tak będę aktualizować normalnie do W10 spod legalnego 8.1 :v oj, kombinują jak koń pod górkę zamiast zrobić VLK, więcej ludzi wtedy by na 10 przeszło...

Po roku od premiery też możemy reinstalować sb system np. z ISO :)

Warunek jest natomiast jeden: w przeciągu roku od premiery musimy przypisać licencje systemu do konta Microsoft poprzez wykonanie aktualizacji systemu do Win10 używając narzędzia Windows Update :)

ja wiem ze po roku jak zrobisz format tracisz wszystko wiec po roku od razu kopie zapasową rób  ;) 

ale chwila..to co np w 8.1 najpierw trzeba sie przełaczyć na konto Ms ( z lokalnego) a potem dopiero upgredowac do 10 z WU ?....potem zas gdy bedziemy instalowac 10 z iso na czysty dysk to aktywacja nastapi dopiero gdy po instalacji przelaczymy sie na konto Ms ? ( gdy będziemy na lokalnym to nie nastapi aktywacja)

ale chwila..to co np w 8.1 najpierw trzeba sie przełaczyć na konto Ms ( z lokalnego) a potem dopiero upgredowac do 10 z WU ?....potem zas gdy bedziemy instalowac 10 z iso na czysty dysk to aktywacja nastapi dopiero gdy po instalacji przelaczymy sie na konto Ms ? ( gdy będziemy na lokalnym to nie nastapi aktywacja)

nie, aktualizujesz z WU , reszta sama sie zrobi, a potem format z iso by miec czysty pełny w10 ;) co do konta na razie sa nie jasnosci, 

A co jak mam teraz 10 bulid pro a system podstawowy Windows 7 home? Do jakiej wersji będzie update 29 lipca? Oczywiście zamierzam aktualizować z bulida pro.

a no wlasnie bo nie mam konta Ms :) nigdy nie zakladalem ...zawsze lece na lokalnym...i do tej pory myslalem ze zapisywane jest ID na serwach Ms a nie na koncie uzytkownika Ms

No to najwyższy czas takie konto założyć.

Z tego co pisali nie będą wymagali konta w RTM'ie

Sprawa wygląda tak:
1. Od 29 lipca 2015 do 29 lipca 2016 musisz zrobić aktualizację W7/8.1 do W10
2. Jak już wykonasz krok 1 to dostaniesz możliwość stworzenia sobie botowalnego DVD/pendrive i od tego czasu możesz robić formata kiedy Ci się podoba.
3. Jak robisz formata to będziesz miał możliwość pominięcia wpisywania klucza produktu, system aktywuje się automatycznie po sprawdzeniu wszystkiego online

PS. Pamiętać, że licencja jest przypisana na komputer, z którego dokonano aktualizacji z W7/8.1 do W10.

Z tego co pisali nie będą wymagali konta w RTM'ie

Sprawa wygląda tak:

1. Od 29 lipca 2015 do 29 lipca 2016 musisz zrobić aktualizację W7/8.1 do W10

2. Jak już wykonasz krok 1 to dostaniesz możliwość stworzenia sobie botowalnego DVD/pendrive i od tego czasu możesz robić formata kiedy Ci się podoba.

3. Jak robisz formata to będziesz miał możliwość pominięcia wpisywania klucza produktu, system aktywuje się automatycznie po sprawdzeniu wszystkiego online

PS. Pamiętać, że licencja jest przypisana na komputer, z którego dokonano aktualizacji z W7/8.1 do W10.

no i po roku format nie zostanie uwzględniony (według aktualnych info od MS) jak i po 2 (HOME) lub 4 (PRO) latach WU przestanie działać :P i albo tak zostaje albo płacimy :P

Sam nie zostaniesz uwzględniony : ) skoro piszesz o info od MS to dawaj link. Z tego co wiem, to jak zaktualizujesz system w ciągu roku promocyjnego to masz licencję na W10 i możesz reinstalować system pierdyliard razy (w tym po promocji) na tym samym kompie.