Jump to content

Windows Update działający w siec lokalnej?

sts
 Share

Recommended Posts

Witam

Obsługuję w pracowni 10-12 laptopów (i5-6gen, ssd, karta Wi-Fi Intel 8260/7265/), Internet świadczy Orange (do 80Mb/s i tyle jest po kablu (testowane)) Funbox  2.0 (jego łaczę świadczy jeszcze inne usługi  internetowe) -> TL-MR6400 (w pracowni).

Komputery uruchamiane są  1 w tygodniu i jak przyjdzie aktualizacja z WU to cała siec staję dęba i nie wyrabia (każdy laptop pobiera swoje te same aktualizacje), laptopy ciągle się rozłączają z wifi i łączą ponownie, trochę pobierają aktualizacji i rozłącza wifi, nie da sie przeglądać stron (wczytują sie 1-2 minuty).

Gdy nie ma żadnych aktualizacji lub aktualizacje systemu są zrobione godzinne wcześniej (jeden komputer za drugim), to Internet i sieć działa prawidłowo.

Może macie jakie pomysły jak to rozwiązać ?

Wpadłem na pomysł aby tylko 1 komputer pobierał aktualizacje z  WU a reszta komputerów z sieci lokalnej danego laptopa, tylko nie wiem jak to zrobić.

Just now, sts said:

Na laptopach jest win10 i ta opcja jest załączona "Zezwalaj na pobieranie aktualizacji sieci lokalnej" ale to nic nie daje i niczego nie zmienia.

Z godzinami aktualizacji sprawdzę  może pomoże. Przetestuje dzieki.

A masz widoczne te komputery w sieci ustawione jako siec prywatna na kartach?
Sprawdź pingi czy możesz się do nich dostać czy może coś ci blokuje dostęp.
Inny pomysł który mam to moze w ustawieniach pobierania ustawić limity dla poboru z neta to może lokalnie zacznie ciągnąć paczki.