Skocz do zawartości

Bitlocker - notoryczny komunikat "Zbyt wiele prób wprowadzenia numeru PIN"


bartek158

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ustawionego bitlocekra tak że przed logowaniem do systemu winows musze podać jeszcze pin na niebieskim ekranie, dopiero potem hasło do windows. Po jakimś czasie po podaniu pinu zaczął pojawiać się komunikat "Zbyt wielee prób wprowadzenia numeru PIN". Pin mam dość prosty 6 cyfr więc jeśli już zdarzyła się literówka to może raz i też na pewno nie na skutek wciśniętego Caps Locka. Na ten moment nawet jak podam prawidłowy pin to muszę podać klucz odzyskiwania. Po wprowadzeniu klucza odzyskiwania laptop uruchamia się normlnie po czym po ponownym uruchomieniu komputera podanie prawidłowego pinu kończy się tym samym komunikatem i koniecznością wpisania dość długiego klucza odzyskiwania co jest dość problematyczne. Mogę oczywiście wyłączyć bitlockera, włączyć od nowa i ustanowić nowy pin i uzyskać nowy klucz odzyskiwania ale to rozwiąze problem tylko na jakiś czas. Po pierwszym podaniu nierpawidłowego pinu laptopa można uruchomić już tylko i wyłącznie podając klucz odzyskiwania. Co ciekawe przez wiele tal użytkowania PC stacjonarnego nigdy nie pojawił się ten problem. Na laptopie mam zainstalowe 2 systemy windows pro z czego na jednym pracuje na codzień i jest stale aktualizowany ( aktualnie to 19044 10.0.19044 czyli 21H2) na drugim systemie loguje się raz na parę miesięcy więc może być jakaś różnica w wersji windowsa. Na ten moment  robię aktualizację obydwu systemów do wersji 22H2 choć mam wątpliwości czy to coś pomoże. Pozostaje wyłączanie bitlocekra i ponowne właczanie po pierwszym przypadku podania niewłaściwego pinu. Może gdzieś w rejestrach można zmienić ile razy można nieproawidłowo podać PIN ? Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie